Results 1 to 10 of 10

Thread: Momentum Mozgalom

  1. #1
    Banned
    Join Date
    Oct 2016
    Last Online
    02-23-2022 @ 01:59 PM
    Meta-Ethnicity
    European
    Ethnicity
    Magyar
    Ancestry
    Historic Hungary/Holy Roman Empire
    Country
    Hungary
    Y-DNA
    R-M417 (8700 ybp)
    mtDNA
    H10-a T16093C (9000 ybp)
    Politics
    Green Left
    Religion
    Atheist
    Gender
    Posts
    2,296
    Thumbs Up
    Received: 2,864
    Given: 444

    0 Not allowed!

    Default Momentum Mozgalom

    Kinek mi a véleménye erről az új, fiatal politikai szerveződésről? Be kell vallanom, hogy személyesen már nagyon vártam egy olyan alulról feltörekvő mozgalomra, amely haladó szemléletet vállal a mai világ kihívásaival szemben, de ugyanakkor nemezben is elkötelezett. Ráadásul nagyon szimpatikus, hogy csupa huszonéves, többségükben magas kvalifikáltságú személyek vannak a tagságban, és nagyon eltökéltek a mostani korrupt politikai elit leváltásában. Persze, lehet olyanokkal jönni, hogy mit tudnának kezdeni ilyen kevés tapasztalattal, de idővel kibővíthetik tagságukat még több nagyon képzet személyzettel, és tanácsot kérni azoktól akik tapasztalattal rendelkeznek soha nem szégyen. Tényleg nagyon figyelmesen fogom követni következő megnyilvánulásaikat, esetleges programjukat, de így elsőre tök helyeseknek tűnnek.

  2. #2
    Veteran Member
    Join Date
    Aug 2016
    Last Online
    04-03-2023 @ 07:39 PM
    Ethnicity
    Hungarian, Danube Swabian
    Ancestry
    Bavaria, Upper Austria, Switzerland, Hungary
    Country
    Hungary
    Region
    Donau Schwaben
    Gender
    Posts
    2,346
    Thumbs Up
    Received: 2,055
    Given: 2,636

    0 Not allowed!

    Default

    Nem igazán hoznak lázba...

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Oct 2016
    Last Online
    02-23-2022 @ 01:59 PM
    Meta-Ethnicity
    European
    Ethnicity
    Magyar
    Ancestry
    Historic Hungary/Holy Roman Empire
    Country
    Hungary
    Y-DNA
    R-M417 (8700 ybp)
    mtDNA
    H10-a T16093C (9000 ybp)
    Politics
    Green Left
    Religion
    Atheist
    Gender
    Posts
    2,296
    Thumbs Up
    Received: 2,864
    Given: 444

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Sekkmer View Post
    Nem igazán hoznak lázba...
    Például mi mást várnál tőlük ami most szerinted hiányzik belőlük?

  4. #4
    Banned
    Join Date
    May 2014
    Last Online
    02-19-2020 @ 11:36 AM
    Location
    Hungaristan
    Ethnicity
    Proud citizen of Hungaristan
    Country
    Hungary
    Politics
    Pro-Circumcision, Gorid Nationalism
    Hero
    Ultra
    Religion
    Anti-Antimage
    Gender
    Posts
    9,325
    Thumbs Up
    Received: 5,960
    Given: 9,127

    0 Not allowed!

    Default

    Hogy hogy így lelkesedsz a momentumért? Ők "tették tönkre az olimpiai álmot" ahogy a Fidesz fogalmaz. Emlékszek még 1 éve eléggé olimpia párti voltál, csináltál is thread-et is róla, mi történt?

    Meg miből gondolod ha pl. a Momentum vagy akárki más leváltja a Fideszt az kevésbé lesz korrupt? Mi a garancia rá? Vagy úgy vagy vele hogy "próbáljunk ki most mást, hátha jobbak lesznek"?(rendszerváltás óta ez megy, aztán meg jön a csalódás)
    Jobbikról mi a véleményed?

    Momentumtól nem várok sokat, szerintem ilyen kispárt kategória lesz belőle(ha lesz egyáltlaán valami) mint pl. az együttből vagy a pm-ből
    Last edited by Antimage; 03-13-2017 at 07:53 AM.

  5. #5
    Veteran Member blogen's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Last Online
    09-19-2021 @ 05:52 AM
    Meta-Ethnicity
    Eurasian
    Ethnicity
    Hungarian
    Country
    Hungary
    Gender
    Posts
    6,802
    Thumbs Up
    Received: 3,596
    Given: 409

    0 Not allowed!

    Default

    Sorosista külföldi ügynökök.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Oct 2016
    Last Online
    02-23-2022 @ 01:59 PM
    Meta-Ethnicity
    European
    Ethnicity
    Magyar
    Ancestry
    Historic Hungary/Holy Roman Empire
    Country
    Hungary
    Y-DNA
    R-M417 (8700 ybp)
    mtDNA
    H10-a T16093C (9000 ybp)
    Politics
    Green Left
    Religion
    Atheist
    Gender
    Posts
    2,296
    Thumbs Up
    Received: 2,864
    Given: 444

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by blogen View Post
    Sorosista külföldi ügynökök.
    Aki a fideszes buborékból nézz ki a világra, csupán ennyire leegyszerűsítve értheti a valóságot...

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Oct 2016
    Last Online
    02-23-2022 @ 01:59 PM
    Meta-Ethnicity
    European
    Ethnicity
    Magyar
    Ancestry
    Historic Hungary/Holy Roman Empire
    Country
    Hungary
    Y-DNA
    R-M417 (8700 ybp)
    mtDNA
    H10-a T16093C (9000 ybp)
    Politics
    Green Left
    Religion
    Atheist
    Gender
    Posts
    2,296
    Thumbs Up
    Received: 2,864
    Given: 444

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Antimage View Post
    Hogy hogy így lelkesedsz a momentumért? Ők "tették tönkre az olimpiai álmot" ahogy a Fidesz fogalmaz. Emlékszek még 1 éve eléggé olimpia párti voltál, csináltál is thread-et is róla, mi történt?

    Meg miből gondolod ha pl. a Momentum vagy akárki más leváltja a Fideszt az kevésbé lesz korrupt? Mi a garancia rá? Vagy úgy vagy vele hogy "próbáljunk ki most mást, hátha jobbak lesznek"?(rendszerváltás óta ez megy, aztán meg jön a csalódás)
    Jobbikról mi a véleményed?

    Momentumtól nem várok sokat, szerintem ilyen kispárt kategória lesz belőle(ha lesz egyáltlaán valami) mint pl. az együttből vagy a pm-ből
    Én máig is Olimpia-párti vagyok, azonban egyetértek, hogy egy adott város joga eldönteni (szerintem akár minden magyar állampolgáré is akár, mivel az Olimpia egy nemzeti ügy), hogy legyen-e vagy ne legyen megtartva, így kell egy ilyen órisái társadalmi jelentőségű vitát lefolytatni, nemhogy a Párt fentről elhatározza, hogy mi legyen vagy ne legyen jó az országnak. Én a részleges közvetlen demokrácia elvét vallom, ahol az állampolgárok folyamatosan beleszólhatnak az állami és társadalmi ügyekben.

    A Momentumért azért lelkesedek, mivel tiszta lappal indult szervezet, és főleg olyan személyekből áll akiknek nem igazán volt semmiféle kötődésük a múlt rendszerhez, ezért az a káros értékvilág is többé hiányzik belőlük, mindinkább a nyugati haladó társadalmak állnak szemük ellőtt, azonban tanulván ezeknek a társadalmaknak a súlyos hibáikból (lásd korlátlan bevándorlás engedélyezése), csupán olyan dolgokat szeretnének megvalósítani Magyarországon, amelyek egy igazságos és párbeszédre alapuló társadalmat hoznának létre. Hiszen Magyarország ezért is maradt le mindig a fejlettebb európai országoktól: egymás legnagyobb farkasai voltunk a kezdetektől fogva. Ha elolvasod vagy megnézed a velük elkészített interjúkat, akkor látni fogod, hogy semmiféleképpen nem lehet az eddigi balliberális dichotómiába besorolni őket.

    A Jobbik talán még mindig az első választásom lenne, azonban mindig úgy voltam velük, hogy csupán addig ameddig nem lép a színtérre egy olyan alul szerveződő párt, amely azonos értékeket vall velem, de ugyanakkor nem feledkezik meg a nemzeti fogalomról sem, hiszen a Jobbik múltja tele van vállalhatatlan kirekesztő kijelentésekkel is (a mostani mérséklés nagyon szimpatikus azonban). Eddig ezen az általam vallott irányúton a Momentum nagyon biztató utakon halad előre.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    May 2014
    Last Online
    02-19-2020 @ 11:36 AM
    Location
    Hungaristan
    Ethnicity
    Proud citizen of Hungaristan
    Country
    Hungary
    Politics
    Pro-Circumcision, Gorid Nationalism
    Hero
    Ultra
    Religion
    Anti-Antimage
    Gender
    Posts
    9,325
    Thumbs Up
    Received: 5,960
    Given: 9,127

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Dunai View Post
    Én máig is Olimpia-párti vagyok, azonban egyetértek, hogy egy adott város joga eldönteni (szerintem akár minden magyar állampolgáré is akár, mivel az Olimpia egy nemzeti ügy), hogy legyen-e vagy ne legyen megtartva, így kell egy ilyen órisái társadalmi jelentőségű vitát lefolytatni, nemhogy a Párt fentről elhatározza, hogy mi legyen vagy ne legyen jó az országnak. Én a részleges közvetlen demokrácia elvét vallom, ahol az állampolgárok folyamatosan beleszólhatnak az állami és társadalmi ügyekben.

    A Momentumért azért lelkesedek, mivel tiszta lappal indult szervezet, és főleg olyan személyekből áll akiknek nem igazán volt semmiféle kötődésük a múlt rendszerhez, ezért az a káros értékvilág is többé hiányzik belőlük, mindinkább a nyugati haladó társadalmak állnak szemük ellőtt, azonban tanulván ezeknek a társadalmaknak a súlyos hibáikból (lásd korlátlan bevándorlás engedélyezése), csupán olyan dolgokat szeretnének megvalósítani Magyarországon, amelyek egy igazságos és párbeszédre alapuló társadalmat hoznának létre. Hiszen Magyarország ezért is maradt le mindig a fejlettebb európai országoktól: egymás legnagyobb farkasai voltunk a kezdetektől fogva. Ha elolvasod vagy megnézed a velük elkészített interjúkat, akkor látni fogod, hogy semmiféleképpen nem lehet az eddigi balliberális dichotómiába besorolni őket.

    A Jobbik talán még mindig az első választásom lenne, azonban mindig úgy voltam velük, hogy csupán addig ameddig nem lép a színtérre egy olyan alul szerveződő párt, amely azonos értékeket vall velem, de ugyanakkor nem feledkezik meg a nemzeti fogalomról sem, hiszen a Jobbik múltja tele van vállalhatatlan kirekesztő kijelentésekkel is (a mostani mérséklés nagyon szimpatikus azonban). Eddig ezen az általam vallott irányúton a Momentum nagyon biztató utakon halad előre.
    Miért tartod jó dolognak az olimpiát? Mi garancia van rá hogy megtérül a rengeteg pénz amit ráköltünk? Sokak szerint nincs értelme olimpiát csinálni, ha a pénzügyi oldalát nézzük

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Oct 2016
    Last Online
    02-23-2022 @ 01:59 PM
    Meta-Ethnicity
    European
    Ethnicity
    Magyar
    Ancestry
    Historic Hungary/Holy Roman Empire
    Country
    Hungary
    Y-DNA
    R-M417 (8700 ybp)
    mtDNA
    H10-a T16093C (9000 ybp)
    Politics
    Green Left
    Religion
    Atheist
    Gender
    Posts
    2,296
    Thumbs Up
    Received: 2,864
    Given: 444

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Antimage View Post
    Miért tartod jó dolognak az olimpiát? Mi garancia van rá hogy megtérül a rengeteg pénz amit ráköltünk? Sokak szerint nincs értelme olimpiát csinálni, ha a pénzügyi oldalát nézzük
    Én egy elv-alapú személy vagyok, aki sokszor nem tartja a piacgazdasági szempontokat légmérvadóbb irányelveknek. Mivel az Olimpia egy történelmi lehetőség lenne a magyarság számára, hogy ismét beírassa nevét a világ történelem dicső nagykönyvében, akkor érdemes vállalni a gazdasági kockázatot, hiszen, ha nem is teljesen, de nagyobb mértékben megtérülne az óriásrendű pénzi befektetés, ezt a legtöbb gazdasági elemzők is felvázolták. Azonban, ha a lakosság többsége mégse ért evvel egyet, akkor a népszavazás eredményei alapján azon az irányon kell folytatni, ami meg lett szavazva, ha tetszik, ha nem.

  10. #10
    Veteran Member blogen's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Last Online
    09-19-2021 @ 05:52 AM
    Meta-Ethnicity
    Eurasian
    Ethnicity
    Hungarian
    Country
    Hungary
    Gender
    Posts
    6,802
    Thumbs Up
    Received: 3,596
    Given: 409

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Dunai View Post
    Aki a fideszes buborékból nézz ki a világra, csupán ennyire leegyszerűsítve értheti a valóságot...
    Aláírtam volna az ívjüket, hogy alátegyek Orbán korrupciós terveinek, ha budapesti lakos lennék. A sorosisták is jó hasznos idióták a magyarnak, ha az orbáni-korrupció elleni harcról van szó!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •