Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 11 to 20 of 21

Thread: DNA testini nasıl bir bahane ile vereceğim?

Veteran Member placebo's Avatar
    Last Online
    Yesterday @ 10:22 PM
    Meta-Ethnicity
    turkic
    Ethnicity
    turkish + 1/4 georgian
    Ancestry
    caucasus, anatolia, balkan
    Country
    Turkey
    Taxonomy
    pontid turanid
    Religion
    agnostic
    3,227
    Thumbs Up
    Received: 2,501
    Given: 2,436

0 Not allowed!

Quote Originally Posted by Anatolya View Post
    Benim de tanıdığım yok maalesef.

Dün MH kitim geldi, onu hazırlarken dikkatimi çekmişti talimatlar kısmında sonuçların laboratuvara vardıktan 2-3 hafta sonra paylaşıldığıyla ilgili bir şeyler yazıyordu. Tahminen diğerlerinde de aynı süre zarfında işleniyordur.

1 hafta daha bekle bence. Hala sonuçlanmamış olursa o zaman iletişime geçersin.
    Benim laboratuvara daha ulaşmadı ama işte sadece şu an kargo İrlanda’da bilgisi var. Ulaşsa zaten dert etmem ama ulaşmadığından ve 2 haftadır İrlanda’da durması kargonun kafamı karıştırıyor acaba kargoyu kaybettiler mi veya başka bir şey mi oldu diye. Ama teslim alsalar bile PTT takip sitesine de bazen geç
    işleyebiliyormuş öyle dediler. Bakalım dediğin gibi 1, 1.5 hafta daha bekleyeceğim yine bir değişiklik olmazsa iletişime geçmeye çalışacağım.

Veteran Member
    Apricity Funding Member
    "Friend of Apricity"

Kaspias's Avatar
    Last Online
    @
    Meta-Ethnicity
    Rumelian
    Ethnicity
    Balkan Turkish, Pomak
    Country
    Turkey
    Y-DNA
    Q-F16045
    mtDNA
    K1a
    7,446
    Thumbs Up
    Received: 11,836
    Given: 7,303

1 Not allowed!

Quote Originally Posted by placebo View Post
    AncestryDNA’e göndereniniz oldu mu veya bir tanıdığınız vs. 3 hafta önce gönderdim ve 2 hafta önce İrlanda’ya ulaştığı bilgisi yazıyor verdikleri PTT linkinde fakat 2 haftadır hiçbir güncelleme yok. AncestryDNA’in sitesinde de herhangi bir bilgi güncellemesi yok. Sinirimi bozmaya başladı bu durum.
    Gönderdim. Aynı durum oldu. Sonunda bir problem çıkmadı.
    qpAdm: Bulgarian_1.DG= 77 - Kimak.SG= 23, p= 0.36, se= 0.31.
    Y: Q-L330 > Q-YP771 > Q-BZ180 > Q-F16045* (F15008*) --> Baikal N, Altai MLBA, Aldy-Bel, Pazyryk, Hun.
    MT: K1a --> Iron Gates, Starcevo, Bulgaria N, Bulgaria CA, Bulgaria BA.

Last Online
    Meta-Ethnicity
    turkic
    Ethnicity
    turkish + 1/4 georgian
    Ancestry
    Country
    Turkey
    Taxonomy
    pontid turanid
    Religion
    agnostic
    3,227
    Thumbs Up

0 Not allowed!

Quote Originally Posted by Kaspias View Post
    Gönderdim. Aynı durum oldu. Sonunda bir problem çıkmadı.
    O zaman zaten genel olan bir şey endişelenmem gereken bir durum yok sanırım. Ama üstte dediğim gibi PTT kargo takip linkinde de daha teslim almaya dair bir bilgi yok. Yani teslim aldılar da bekliyorum değil durum hala taşımada olarak gözüküyor.

Veteran Member Thracian's Avatar
    Last Online
    Today @ 04:01 PM
    Ethnicity
    Dağlı (Mountaineer)
    Country
    Turkey
    Y-DNA
    R1a-CTS3402
    mtDNA
    R0a1a
    2,513
    Thumbs Up
    Received: 3,337
    Given: 3,931

1 Not allowed!

AncestryDNA’e göndereniniz oldu mu veya bir tanıdığınız vs. 3 hafta önce gönderdim ve 2 hafta önce İrlanda’ya ulaştığı bilgisi yazıyor verdikleri PTT linkinde fakat 2 haftadır hiçbir güncelleme yok. AncestryDNA’in sitesinde de herhangi bir bilgi güncellemesi yok. Sinirimi bozmaya başladı bu durum.
    Mail at istersen.

Biz de ancestry aldik, irlandaya gitti. Sonuclar 3 haftada aciklanmis idi.

Ancestry sitesinden de dnanin onlara ulastigina dair bilgi yaziyordu.sonra adim adim tum islemleri yazdilar.

Last Online
    Meta-Ethnicity
    turkic
    Ethnicity
    turkish + 1/4 georgian
    Ancestry
    Country
    Turkey
    Taxonomy
    pontid turanid
    Religion
    agnostic
    3,227
    Thumbs Up

0 Not allowed!

Quote Originally Posted by Thracian View Post
    Mail at istersen.

Biz de ancestry aldik, irlandaya gitti. Sonuclar 3 haftada aciklanmis idi.

Ancestry sitesinden de dnanin onlara ulastigina dair bilgi yaziyordu.sonra adim adim tum islemleri yazdilar.
    Kiti verdikten sonra ne kadar sürede gitmişti aşağı yukarı? Çünkü daha teslim bile edilmemiş şirketlik bir durum da yok. PTT'ye ulaşmaya çalışacağım veya şirketten bir kit daha isteyeceğim duruma göre.

Veteran Member Thracian's Avatar
    Last Online
    Today @ 04:01 PM
    Ethnicity
    Dağlı (Mountaineer)
    Country
    Turkey
    Y-DNA
    R1a-CTS3402
    mtDNA
    R0a1a
    2,513
    Thumbs Up
    Received: 3,337
    Given: 3,931

0 Not allowed!

Kiti verdikten sonra ne kadar sürede gitmişti aşağı yukarı? Çünkü daha teslim bile edilmemiş şirketlik bir durum da yok. PTT'ye ulaşmaya çalışacağım veya şirketten bir kit daha isteyeceğim duruma göre.
    Aklimda kaldigi kadariyla yazayim.

Nisan sonu gondermistik, hatta 29 nisan olmasi lazim. Hatirladigim kadariyla 1 hafta surmustu ulasmasi. (5 is gunu aslinda)

5 mayis gibi ancestry dna'i kontrol ettigimde recieved yaziyordu. 19 mayista da sonuç aciklanmisti.

Member Anatolya's Avatar
    Last Online
    Today @ 04:43 PM
    Ethnicity
    Turkish
    Country
    Turkey
    192
    Thumbs Up
    Received: 104
    Given: 33

0 Not allowed!

Benim laboratuvara daha ulaşmadı ama işte sadece şu an kargo İrlanda’da bilgisi var. Ulaşsa zaten dert etmem ama ulaşmadığından ve 2 haftadır İrlanda’da durması kargonun kafamı karıştırıyor acaba kargoyu kaybettiler mi veya başka bir şey mi oldu diye. Ama teslim alsalar bile PTT takip sitesine de bazen geç
    işleyebiliyormuş öyle dediler. Bakalım dediğin gibi 1, 1.5 hafta daha bekleyeceğim yine bir değişiklik olmazsa iletişime geçmeye çalışacağım.
    Selam, birkaç günlüğüne şehir dışına çıkmam gerektiği için anca gönderebildim ben, PTT’ye gittiğimde kadın görür görmez DNA testi olduğunu anladı ve kayıtsız evrak olduğunu o yüzden ek işlem yapılmadan gideceğini söyledi. Sadece üzerine kaşe bastı. Gönderi veya gümrük ücreti tarzı bir şey de ödemedim. Cep numaramı falan da almadılar, ben şimdi bu kargonun takibini nasıl yapabilirim?

Buradaki eski üyelerden ve sosyal medyadan iletişimde olduğum bir arkadaş yaptırdı birkaç ay önce, ona sorduğumda ödemeli yollandığını söylemişti kafamı kurcaladı şu an bu durum.

Last Online
    Meta-Ethnicity
    turkic
    Ethnicity
    turkish + 1/4 georgian
    Ancestry
    Country
    Turkey
    Taxonomy
    pontid turanid
    Religion
    agnostic
    3,227
    Thumbs Up

0 Not allowed!

Quote Originally Posted by Anatolya View Post
    Selam, birkaç günlüğüne şehir dışına çıkmam gerektiği için anca gönderebildim ben, PTT’ye gittiğimde kadın görür görmez DNA testi olduğunu anladı ve kayıtsız evrak olduğunu o yüzden ek işlem yapılmadan gideceğini söyledi. Sadece üzerine kaşe bastı. Gönderi veya gümrük ücreti tarzı bir şey de ödemedim. Cep numaramı falan da almadılar, ben şimdi bu kargonun takibini nasıl yapabilirim?

Buradaki eski üyelerden ve sosyal medyadan iletişimde olduğum bir arkadaş yaptırdı birkaç ay önce, ona sorduğumda ödemeli yollandığını söylemişti kafamı kurcaladı şu an bu durum.
    Bilmiyorum, ben DNA testi olduğunu belirtmedim çünkü genelde hep sıkıntı çıkarıyorlar diye duydum. O nedenle normal kargo gibi işlem yaptılar. Fakat keşke senin gibi belirtseydim hem testim için gümrük ödemek zorunda kaldım hem de hala ulaştıramadılar testi firmaya.

Last Online
    Meta-Ethnicity
    turkic
    Ethnicity
    turkish + 1/4 georgian
    Ancestry
    Country
    Turkey
    Taxonomy
    pontid turanid
    Religion
    agnostic
    3,227
    Thumbs Up

0 Not allowed!

As customs charges were not paid within the 16 working day timeframe, the item must be returned to the sender. at 11:01 on 08 April 2024

Firmanın kargo işlerini yapan şirketi buldum ve bu yazıyor? Ne alaka ben zaten giderken gümrük parası ödedim ekstra ödememem gerekirken.
    Last edited by placebo; 04-09-2024 at 09:24 PM.

Member Anatolya's Avatar
    Last Online
    Today @ 04:43 PM
    Ethnicity
    Turkish
    Country
    Turkey
    192
    Thumbs Up
    Received: 104
    Given: 33

0 Not allowed!

Bilmiyorum, ben DNA testi olduğunu belirtmedim çünkü genelde hep sıkıntı çıkarıyorlar diye duydum. O nedenle normal kargo gibi işlem yaptılar. Fakat keşke senin gibi belirtseydim hem testim için gümrük ödemek zorunda kaldım hem de hala ulaştıramadılar testi firmaya.
    Merkezi bir şubeden gönderdim, kadın elimdekini görür görmez anladı ne olduğunu. Yoksa ben de gizleyecektim senin gibi. Bu şekilde hiç ücret ödemedim o iyi oldu ama bir yandan da takibini yapamayacağım için içim rahat değil.

RR393626495TR
    Order Number: RR393626495TR

As customs charges were not paid within the 16 working day timeframe, the item must be returned to the sender. at 11:01 on 08 April 2024

Firmanın kargo işlerini yapan şirketi buldum ve bu yazıyor? Ne alaka ben zaten giderken gümrük parası ödedim ekstra ödememem gerekirken.
    Kötü olmuş. DHL ve Fedex'te online customs fee ödenebiliyordu kendi websitelerinden, bu yerel kargo olduğu için var mıdır bilemiyorum ama istersen bir kontrol et ödeyebiliyorsan öde geri dönmesinden iyidir.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks