PDA

View Full Version : Fikralar

PlanA
02-01-2014, 07:27 PM
Kafaniza gore eger komik bir fikra bulursaniz postalayin :)

İlkokul öğrencisi Küçük Kayserili Ahmet’e öğretmeni sormuş :
- Altı kere altı kaç eder Ahmet?
Ahmet:
- Otuz dokuz eder öğretmenim.
Öğretmen:
- Otur, sıfır aldın.
Arkadaşı Ahmet’e sorar :
- Doğrusunu bildiğin halde niçin otuz dokuz dedin?
Ahmet:
- Pazarlık etmeyi düşünüyordum, öğretmen anlamadı.

Hadouken
02-01-2014, 07:28 PM
benim temelin fikra kitaplarim vardi bulursam yazarim bir kac tane :)

PlanA
02-03-2014, 11:34 AM
Hahahahahaha, cok komik:

Bir gün kayseri'lilerle lazlar savaş yapıyorlarmış.Kayserililerin aklına bir fikir gelmiş.Demişlerki;
bu lazların hemen hemen yarısı Temel, diğer yarısıda Dursun'dur .Ve daha sonra savaşın ortasında bağırmaya başlamışlar:
-temel! temel!!!
Lazlardaki temeller kafalarını kaldırmışlar ve vurulmuşlar.
Daha sonra kayserililer :
-Dursun! dursun!!!!
Diye bağırmışlar. Dursunlarda kafalarını kaldırmışlar ve vurulmuşlar.Lazlardan çok az kişi kalmış ve onlarında aklına bir fikir gelmiş.Ve:
-Yerde para buldum bu kimin?
diye bağırmışlar. Bütün Kayserililer kafalarını kaldırmışlar ve vurulmuşlar.

Bunu okuyunca kimse gucenmesin, ben zaten Kayseriliyim ;)

Hadouken
02-03-2014, 11:39 AM
loool

PlanA
02-03-2014, 11:43 AM
Bir kac tane daha buldum, bence komik hehehe:

Yahudinin biri,pazara,topal eşeği satmak için götürür,fakat alıcıyı kandırsın diye eşşeğin tırnağına çivi çakar,eşşeğe bir Kayserili müşteri çıkar,kayserili ayakta ki çiviyi görür,içinden 'çiviyi çıkarırım düzelir'diye düşünür,eşşeği alır. yahudi ertesi gün sağda solda övünür. -siz kayserililer akılıyı diye övünürsünnüz çiviyi çaktım anada doğma sakat eşşeği sattım der. duyanlar bunu kayseriliye anlatırlar Kayse rili eli dizine vurur: -tüh yahu,verdiğim para sahte olmasaydı bayağı kazıklanmıştım.

Kayseriliye sormuslar 'İki kere iki kac eder?' 'Alcez mi Satcez mi?' demis

Üçüncü köprü ihalesini Japon, Amerikan ve Kayseri'li Türklerden oluşan bir konsorsiyum almış. Köprüyü inşaa etmişler tam açılışın yapılıp kurdelanın kesileceği an köprü büyük bir gürültüyle çökmüş. Japon 'gitti tüm emeklerim mahvoldu kumlarım' diye yakarıp harakiri yapmış. Amerikalı 'gitti tüm çeliklerim, tonlarca çelik yıkıldı' diyerek çıkartmış tabancasını ve intihar etmiş. Tüm bunları izleyen Kayserili müteahhit de derin bir oh çekerek yanındakilere seslenmiş 'lan iyi ki hiç çimento koymamışım ha, mahvolurdum bunlar gibi.'

Taksinin yokusta frenleri patlamis, muthis bir hizla asagi iniyor. Kayseri'li musteri bagirmis..
'Durdur su arabayi..'
Sofor panik icinde haykirmis..
'Durduramiyorum!..'
'O zaman taksimetreyi durdur hic degilse' demis, Kayserili.

PlanA
02-26-2014, 01:32 PM
Fikra degil tam tamina ama cok guldurdu:

http://www.karikaturler.biz/wp-content/uploads/2013/07/1045232_535858439795258_1805861531_n.jpg