PDA

View Full Version : ar turit nuomone apie Kedainiu Unija?



Hercus Monte
09-29-2014, 10:03 AM
mes mokykloj niekada sios sutarties (http://lt.wikipedia.org/wiki/K%C4%97daini%C5%B3_sutartis) neaptarinejom. Idomu butu suzinoti ka kiti litofcai mano :)

Lizdeika
09-29-2014, 04:19 PM
Idomu butu suzinoti ka kiti litofcai mano :)

Pradžiai tai mes lietuviai. Galėtai truputėlį daugiau pagarbos rodyti tautiečiams.


mes mokykloj niekada sios sutarties (http://lt.wikipedia.org/wiki/K%C4%97daini%C5%B3_sutartis) neaptarinejom. Idomu butu suzinoti ka kiti ... mano

Tai yra graži svajonė turinti daugybę "kas būtų jeigu būtų". Ši sutartis galėjo iš esmės pakeisti Lietuvos likimą bei tolimesnę mūsų šalies raidą. Neaišku tik ar į gerąją pusę, ar į blogąją. Lieka vien spėlionės. Iš tikrųjų tavo pastaba, jog mokyklose apie šią sutarį ir jos galimas pasekmes yra mažai kalbama, yra labai taikli. Galėtų jaunimas apie tai būti labiau supažindintas bei labiau gilintųsi, mąstytų apie šį, įvairiai galėjusį pasibaigti, praeities vingį. Dar svarbiau, jog mąstytų ne vien kuo tai galėjo baigtis, bet ir kodėl ši sutartis iš vis išvydo dienos šviesą. Juk ši sutartis rodo, kad tuometinė visuomenė su Lietuvos didikais priešakyje tikrai nebuvo patenkinta sąjunga su Lenkija bei tuometine padėtimi. Tai iš tikrųjų yra labai svarbu.

Hercus Monte
09-30-2014, 11:04 AM
Pradžiai tai mes lietuviai. Galėtai truputėlį daugiau pagarbos rodyti tautiečiams.

vartoju termina su meile.


Tai yra graži svajonė turinti daugybę "kas būtų jeigu būtų". Ši sutartis galėjo iš esmės pakeisti Lietuvos likimą bei tolimesnę mūsų šalies raidą. Neaišku tik ar į gerąją pusę, ar į blogąją. Lieka vien spėlionės. Iš tikrųjų tavo pastaba, jog mokyklose apie šią sutarį ir jos galimas pasekmes yra mažai kalbama, yra labai taikli. Galėtų jaunimas apie tai būti labiau supažindintas bei labiau gilintųsi, mąstytų apie šį, įvairiai galėjusį pasibaigti, praeities vingį. Dar svarbiau, jog mąstytų ne vien kuo tai galėjo baigtis, bet ir kodėl ši sutartis iš vis išvydo dienos šviesą. Juk ši sutartis rodo, kad tuometinė visuomenė su Lietuvos didikais priešakyje tikrai nebuvo patenkinta sąjunga su Lenkija bei tuometine padėtimi. Tai iš tikrųjų yra labai svarbu.
na, nereiketu visuomenes maisyti su didikais.
retai kada galingu individu keslai atspindejo visos visuomenes interesus. reiktu prisiminti kad didziausi sios sutarties priesininkai buvo zemaiciu didikai, kurie norejo islaikyti rysius su Lenkija. Si sutartis mums parodo kad tuometine valdancioji klase sugebejo kurti ir planuoti savo itakos islaikymo, islikimo planus.

Lizdeika
09-30-2014, 12:52 PM
vartoju termina su meile.

Šią sąvoką dažniausiai vartoja žmonės spinduliuojantys meile... dažniausiai ne Lietuvai.

Hercus Monte
09-30-2014, 12:58 PM
Šią sąvoką dažniausiai vartoja žmonės spinduliuojantys meile... dažniausiai ne Lietuvai.
mano patirty, si savoka vartojama apibudinti kolukinius lietuvius.
na zinai, tuos prie ruso.