PDA

View Full Version : Classify Kurdish political leaders of Turkey

Böri
10-20-2016, 03:30 PM
there are 4 political parties in turkish parliament, 3 of them are led by kurds.

PM Binali yıldırım, akp (erdogan's neo-ottomanist party)

http://i.hizliresim.com/Xdz4l5.jpg (http://hizliresim.com/Xdz4l5)

http://i.hizliresim.com/NkQELa.jpg (http://hizliresim.com/NkQELa)

Kemal kılıçdaroğlu, chp (formerly kemalist, republican peoples party)

http://i.hizliresim.com/0y5DpY.jpg (http://hizliresim.com/0y5DpY)

http://i.hizliresim.com/yVO4Jn.jpg (http://hizliresim.com/yVO4Jn)

Selahattin demirtaş, hdp (pro-pkk party)

http://i.hizliresim.com/B8B2WL.jpg (http://hizliresim.com/B8B2WL)

http://i.hizliresim.com/LQq38V.jpg (http://hizliresim.com/LQq38V)

Tooting Carmen
10-20-2016, 03:37 PM
Asiatic Alpine-Armenoid mixes.

Danishmend
10-20-2016, 03:53 PM
Binalı Yıldırım = armenoid.
Kemal Kılıçdaroğlu = armenoid + something else that makes him look less MENA
Selahattin Demirtaş = assyroid + iranid

Konpirike
10-20-2016, 04:09 PM
Kemal Kilicdaroglu is Alevi Turcoman.

the first and second guy are Asian alpinoid+Armenoid. The last one is Asian alpinoid + Assyroid

Hadouken
10-20-2016, 04:12 PM
Binali Yildirim is Kurdish ?

Pennywise
10-20-2016, 04:14 PM
None of the party leaders in Turkey are ethnic Turks. Fucking hilarious.

Hadouken
10-20-2016, 04:17 PM
uyyyy fadime vatan elden giddiiii

Pennywise
10-20-2016, 04:20 PM
uyyyy fadime vatan elden giddiiii

Almancı Kürt kardeşim, sen yorum yapma. Her şeye de atlama.

Böri
10-20-2016, 04:21 PM
Kilicdaroglu is Zaza-Kurd from Nazimiye, Tunceli. Nothing Turkmen. He is depigmented and lacks hair it's why I added his profile pic because people wouldn't believe he is Kurdish. If you don't believe Kilicdaroglu is Kurd, look at his wife. He is inbred married to his cousin and his cousin/wife is very brown.
Binali Yıldırım is also Zaza-Kurd from Ağrı pretending to be Türk from Erzincan.

Hadouken
10-20-2016, 04:26 PM
Almancı Kürt kardeşim, sen yorum yapma. Her şeye de atlama.

balkanli kardesim konu kürtlerlen ilgili oldugunda bana söz hakki cikiyor dogal olarak . hele ki OP karadenizli oldugu halde bizimlen ugrasiyor durmadan ve hep münakaşa cikarma hevesinde

ben hic yok yerden kimseye laf atiyormuyum ? hayir . ama biktim bu picliklerden . onun icin neye atlayacagimi birak ben karar vereyim .

kürt siyasetciler gündemde ...vah başıma vah ....sizde kendinize bir türkcü parti kurursunuz ya da ne bilim .....oylarinizi istediginiz partilere verirsiniz olur biter . insanlara hic olmadik yerden laf atmaya gerek yok . her kürdü de terrörist olarak görmek zaten sizin zihniyetinizi gösteriyor hic kusura bakma

Konpirike
10-20-2016, 04:28 PM
Kilicdaroglu is Zaza-Kurd from Nazimiye, Tunceli. Nothing Turkmen. He is depigmented and lacks hair it's why I added his profile pic because people wouldn't believe he is Kurdish. If you don't believe Kilicdaroglu is Kurd, look at his wife. He is inbred married to his cousin and his cousin/wife is very brown.
Binali Yıldırım is also Zaza-Kurd from Ağrı pretending to be Türk from Erzincan.

It's not impossible that Kilicdaroglu is Zaza since he is from Tunceli. But I looked up the village he is from and that village is a Turcoman village. There are ofcourse Turcoman Alevis in Tunceli eventhough the Zazas are more dominating. However I also read that his ocak is a Zaza ocak, which I find just abit weird if he is a Turcoman Alevi. But I do know of many Turcoman Alevis that are talip to non-turkish ocaks.

Hadouken
10-20-2016, 04:32 PM
It's not impossible that Kilicdaroglu is Zaza since he is from Tunceli. But I looked up the village he is from and that village is a Turcoman village. There are ofcourse Turcoman Alevis in Tunceli eventhough the Zazas are more dominating. However I also read that his ocak is a Zaza ocak, which I find just abit weird if he is a Turcoman Alevi. But I do know of many Turcoman Alevis that are talip to non-turkish ocaks.

it doesnt matter to people like OP because once you are from a specific province you could be the purest Turkmen and he would still not see you as turkish . but on the other hand a trabzon or erzurum turk who clusters with armenians and has almost 0% east eurasian will be a pure turk to him .

I still dont know what he is up to tbh. ok so these are kurds ....ok they are not turks . ok we are kiros and he is a crimean tatar steppe warrior ....what now ? whats the point ?

Böri
10-20-2016, 04:33 PM

Kılıçdaroğlu is from Ballıca village, Nazımiye district of Tunceli in Eastern Turkey and from Cebeligil clan of the Zaza origin Kureyşan tribe which means he is ethnically non-Turkic Indo-Iranian. This isnt argued or discussed.

Konpirike
10-20-2016, 04:36 PM
Kılıçdaroğlu is from Ballıca village, Nazımiye district of Tunceli in Eastern Turkey and from Cebeligil clan of the Zaza origin Kureyşan clan which means he is ethnically non-Turkic Indo-Iranian. This isnt argued or discussed.

Ballica village is a Turcoman village... And that he is of the Cebeligil clan from Kureysan is just a claim made by Idris Gursoy.

This is the quote from Wikipedia. "According to İdris Gürsoy, his family belonged to the Cebeligiller clan of the Kureyşan tribe and Zaza[8] origin, but Kılıçdaroğlu said his background is Turkmen."

Böri
10-20-2016, 04:44 PM
Ballica village is a Turcoman village... And that he is of the Cebeligil clan from Kureysan is just a claim made by Idris Gursoy.

This is the quote from Wikipedia. "According to İdris Gürsoy, his family belonged to the Cebeligiller clan of the Kureyşan tribe and Zaza[8] origin, but Kılıçdaroğlu said his background is Turkmen."

He is Zaza, Kurd period. You sound like AKP supporters pretending Binali isn't Zaza but Türk or maybe you do by sectarianism. Kiliçdaroğlu is depigmented, Armenoid, inbred Kiro married to his cousin which a brown woman proving the origins of them. There aren't any Turkish tribes there. Full stop and period. He says he is Turkmen for same reason Binali says he is from Kayı clan: to make low IQ morons feel better and continue voting for them.

adsız
10-20-2016, 04:46 PM
Zazalar Kürt değildir. Dili de farklıdır. Hem Zaza olup hem de Ülkücü olan bir çok kişi vardır. Muhsin Yazıcıoğlu da Çerkes idi. Başbuğ Türkeş'in damadı ve bir gelini de Kürttür.
Kıstas vatanseverliktir.
All-in de terörist değildir. Ama bu gidişle adamı zorla terörist yapacaksınız.

Konpirike
10-20-2016, 04:50 PM
He is Zaza, Kurd period. You sound like AKP supporters pretending Binali isn't Zaza but Türk or maybe you do by sectarianism. Kiliçdaroğlu is depigmented, Armenoid, inbred Kiro married to his cousin which a brown woman proving the origins of them. There aren't any Turkish tribes there. Full stop and period. He says he is Turkmen for same reason Binali says he is from Kayı clan: to make low IQ morons feel better and continue voting for them.

I don't care about politics that much. I don't support either claim, until the day I see his DNA test then I can decide which claim to believe in.

If he is Zaza, then fine, let him be Zaza what can we do?

Hadouken
10-20-2016, 04:52 PM
@adsiz ben kürdüm abi . bende gedmatchde türk shift var ve 30-40% türk cikiyorum . babaannem büyük bir ihtimallen türk kökenliydi ve anne tarafindanda biraz ola bilir . ama tam olarak bilmiyorum...dedigim gibi calclerde 30-40% gibi türk cikiyorum ....bir yari kürt yari türk kisinin gedmatch sonuclarimlan karsilastirdim ve cok yakin seyler cikiyor . yinede artik sadece kürt oldugumu söyleyecegim ayni eskisi gibi ....gururlu bir adamim cünkü ve beni istemeyeni ben HIC istemem ve hep kürt olduguma gurur duymusumdur ve hep kürt oldugumu söylemisimdir (gercek hayatdada).

garip olan ama ne biliyormusun ? elbet ki benimde yanlislarim olmustur bazi üyelere karsi ...insanlik hali ...ama ben hangi türk üyeye durmadik yerden kötü söz ettim ki ? tam tersi cogunuzu seviyorum ve hep kardes oldugumuzu söylüyorum . ama artik burnuma kadar geldi ...tamam kürtleri sevmiyorsunuz anladik ....sevmek zorunda degilsiniz ama bize burda küfür ediyorsaniz tabiki bende bir yere kadar bunu kabul ederim

ama asla ben terrörist filan da olmam ....1000000000 witness bile önume ciksa

Konpirike
10-20-2016, 04:54 PM

Maybe you are right about this. Maybe he calls himself Turkmen because of this claim. "Zazaca ya da Kürtçe konuşan Tunceli Alevilerinin (Kırmançlar) asimilasyona uğramış Anadolu Türkmenleri olduğu ileri sürülür."

There is actually som truth to this. But 90% of this claim doesn't apply to most Zaza/Kurd alevis, because they are what they are, Zaza and Kurds.

Danishmend
10-20-2016, 04:55 PM
Muhsin Yazıcıoğlu da Çerkes idi.
Hayır, Şarkışlalı Türk. Kesinlikle Çerkez değil.

Pennywise
10-20-2016, 05:06 PM
@All-In, Witness veya başka bir üye ile olan kişisel sorunlarını o üyeler ile Türkiye'yi ve Türkleri karıştırmadan hallet. Onun dışında ne ben ne de başka bir Türk üyenin sana durduk yere sırf Kürtsün diye sataşıp hakaret ettiğini görmedim. Senin Witness v.s. ile olan atışmalarına da hiç dahil olmadım. Türkiye'de iç savaş boyutuna gelmiş Kürt sorununu da, bunlar hakkında ne düşüneceğimizi de bir zahmet biz Türkiye'de yaşayan ve bunu doğrudan çeken Türklere bırak. Burada bizim tamamına yakını terörist piçlerden oluşan Kürtlere sövmemiz seni gücendiriyorsa da kusura bakma, ona da yapacak bir şey yok. Eğer çok rahatsız oluyorsan "ırkçı" yorumlarımdan, beni "ignore" listene ekleyebilirsin.

Hadouken
10-20-2016, 05:14 PM
@All-In, Witness veya başka bir üye ile olan kişisel sorunlarını o üyeler ile Türkiye'yi ve Türkleri karıştırmadan hallet. Onun dışında ne ben ne de başka bir Türk üyenin sana durduk yere sırf Kürtsün diye sataşıp hakaret ettiğini görmedim. Senin Witness v.s. ile olan atışmalarına da hiç dahil olmadım. Türkiye'de iç savaş boyutuna gelmiş Kürt sorununu da, bunlar hakkında ne düşüneceğimizi de bir zahmet biz Türkiye'de yaşayan ve bunu doğrudan çeken Türklere bırak. Burada bizim tamamına yakını terörist piçlerden oluşan Kürtlere sövmemiz seni gücendiriyorsa da kusura bakma, ona da yapacak bir şey yok. Eğer çok rahatsız oluyorsan "ırkçı" yorumlarımdan, beni "ignore" listene ekleyebilirsin.

konuyu ceviriyorsun ...tam tersi 3-4 kürt üye (türkiyeden bile degiller cogu) trolluk ediyor diye bircok kürtlere küfür ibaret konular aciliyor ve bütün kürtler (ben dahil) "harcaniyoruz" . fark ettinsen zaten uzun zaman birsey demedim . ve türkiyede ic savasin cikmasinlan bunun ne alakasi var ki ? hele ki kactane kürt kökenli vatandas yasiyor türkiyede ...yani hepsi mi bu ic savasa katiliyor ? hayir ...sadece bir kismi . ve kürt kökenli sehit asker/polis hic yok sanirim ? tabi bunlar görünmez sizin gözünüzde ...canin sagolsun

bundan 20 sene önce kürtler sokakta kürtce konusurken ne muamelleler görüyordu ...ahmet kayaya (yari türk btw.) bicak atanlari biz unutmadik merak etme ...bugün ama hepsi sarkilarina agliyorlar . ama siz hep kürtleri kötü görün tabi . türklerin zayif bir noktasi var ....kendi yaptigi yanlislari cogu zaman göremiyorlar ve bu cok yanlis birsey .

hem ben simdi anlamiyorum ....sen beni quote ettin ben sana birsey demedim ki :D sen basladin benimlen tartismaya

Pennywise
10-20-2016, 05:27 PM
konuyu ceviriyorsun ...tam tersi 3-4 kürt üye (türkiyeden bile degiller cogu) trolluk ediyor diye bircok kürtlere küfür ibaret konular aciliyor ve bütün kürtler (ben dahil) "harcaniyoruz" . fark ettinsen zaten uzun zaman birsey demedim . ve türkiyede ic savasin cikmasinlan bunun ne alakasi var ki ? hele ki kactane kürt kökenli vatandas yasiyor türkiyede ...yani hepsi mi bu ic savasa katiliyor ? hayir ...sadece bir kismi . ve kürt kökenli sehit asker hic yok sanirim ? tabi bunlar görünmez sizin gözünüzde ...canin sagolsun

bundan 50 sene önce kürtler sokakta kürtce konusurken ne muamelleler görüyordu ...ahmet kayaya (yari türk btw.) bicak atanlari biz unutmadik merak etme ...bugün ama hepsi sarkilarina agliyorlar . ama siz hep kürtleri kötü görün tabi . türklerin zayif bir noktasi var ....kendi yaptigi yanlislari cogu zaman göremiyorlar ve bu cok yanlis birsey .

hem ben simdi anlamiyorum ....sen beni quote ettin ben sana birsey demedim ki :D sen basladin benimlen tartismaya

Kürt çocukları da şehit oluyor argümanı eskidi artık. Bizzat tanıdığım ve sonradan PKK'lı olduğunu öğrendiğim bir ilkokul öğretmeni de askerliğini yapmıştı. Vurulup gitseydi onun da arkasından "vatan için şehit oldu" denecekti. Türkiye'de askerlik zorunlu ve köylü Kürt çocukları da mecbur askerliğini yapıyor. Olay bundan ibaret. Mesele ele keleş alıp dağa çıkmakta değil, mesele 15 milyon tane ve açıkça çok az ortak noktalara (ya da hiç) değerlere sahip olduğumuz bir halk topluluğu ile aynı çatı altında yaşamanın çıkardığı kriz. Sana bu gerçekler "ırkçı" söylemler gibi geliyor, bizi faşistlikle suçluyorsun sadece.

Benim arkama attığın post üzerine seni alıntıladım, açıkça orada hem bana hem de OP'a gönderme yapıyordun.

adsız
10-20-2016, 05:28 PM
Hayır, Şarkışlalı Türk. Kesinlikle Çerkez değil.

Olabilir.

Bazı yerlerde öyle okumuştum. Belge görmeyince doğrusunu bilmek zor.

Ice
10-20-2016, 05:29 PM
^Anne tarafi çerkez diye biliyorum.

Be-real mfa'nin yolundan ilerliyor. Bunu bekliyordum.

Hadouken
10-20-2016, 05:40 PM
Kürt çocukları da şehit oluyor argümanı eskidi artık. Bizzat tanıdığım ve sonradan PKK'lı olduğunu öğrendiğim bir ilk okul öğretmeni de askerliğini yapmıştı. Vurulup gitseydi onun da arkasından "vatan için şehit oldu" denecekti. Türkiye'de askerlik zorunlu ve köylü Kürt çocukları da mecbur askerliğini yapıyor. Olaydan bundan ibaret. Mesele ele keleş alıp dağa çıkmakta değil, mesele 15 milyon tane ve açıkça çok az ortak noktalara (ya da hiç) değerlere sahip olduğumuz bir halk topluluğu ile aynı çatı altında yaşamanın çıkardığı kriz. Sana bu gerçekler "ırkçı" söylemler gibi geliyor, bizi faşistlikle suçluyorsun sadece.

Benim arkama attığın post üzerine seni alıntıladım, açıkça orada hem bana hem de OP'a gönderme yapıyordun.

senin dedigin (ilkokul ögretmen örnegin) bazi kürtler icin gecerli ama hepsi icin kesinlikle degil . bircok vatan sever kürt var ve ben hic sasirmiyorum senden bu sözleri okumam cünkü seni icindeki kin ve antipati bunlari söyletiyor . ve ben ikci ya da fasist diye birsey demedim ...ama desemde zaten yanlis olmaz cünkü sen demiyormuydun bütün kürtleri öldürmek en iyisi filan (yanlis hatirliyorsam kusura bakma) .....cok dehşet verici sözler bunlar . ayni zamandada müslüman oldugunuzu söylersiniz ...hayat cok garip

ama neyse bunu simdi burda uzatmamiza gerek yok . eger gercekten önemli ve hepimizi ilgilendirecek ve bize yariyacak konular üzerine konusmak istiyorsaniz bunun konusu acip medeni , saygili ve yetiskin insanlar gibi konusulur iyi bir moderation ilen

ama bu konu gibi konular nedir ya ...trollük ve cok sacma ...hemde cok gereksiz

burda bir noktayi koyalim cünkü benim bir kac isim var yapmam gerek su an ve müsahit degilim .

Danishmend
10-20-2016, 05:40 PM
Olabilir.

Bazı yerlerde öyle okumuştum. Belge görmeyince doğrusunu bilmek zor.
Kaynağın asla Çerkez siteleri olmasın, Çerkezlikle alakası olmayan insanları Çerkez yapıyorlar, son kurbanları da Niğde/Borlu Ömer Halisdemir idi.

^Anne tarafi çerkez diye biliyorum.

Hiç duymadım. Şarkışla'daki köyü belli, Türk köyü. Konuşmalarında da hep Türkmen olduğunu söylerdi.

Böri
10-20-2016, 05:49 PM
Forumdaki Çeçen terör partizanıyla tartışırken Hewal 'Bizim YPGliler sizin Çeçenleri Suriye'de iyi s•kiyor, diyen ve daha sonra yazdıklarını silen biri fikrini edinmiş, artık forumlarda yazılanları takmayacak biridir. Hem benim per see kimseyle sorunum yok, amk buradaki Kürtlerin çoğu Türkleri sindirmeye çalışan;Türklere, Türkler hakkındaki konularda bile kendi Kürt görüşlerini dayatmaya çalışan tipler. 2014'te foruma geldiğimden beri bu böyle. Ayrıca başlığı ağlama duvarına çevirmeyin amk.