PDA

View Full Version : Turkish Youtube Taxanomy Channel

Kess
01-16-2024, 11:46 AM
So far I've found his short video classifications ridiculous.

https://www.youtube.com/@irkbilimi

merix
04-01-2024, 10:53 AM
Adam antropoloji okumuş diye biliyorum, güvenip tasniflendirme aldım adamdan 90 TL'ye... Adam hatalı tasnif mi yapıyor videolarında neden öyle düşündün ? ��

Anatolya
04-01-2024, 12:43 PM
Adam antropoloji okumuş diye biliyorum, güvenip tasniflendirme aldım adamdan 90 TL'ye... Adam hatalı tasnif mi yapıyor videolarında neden öyle düşündün ? ��

Ne şekilde tasniflendirdi seni?

merix
04-01-2024, 12:54 PM
10 Nisan'da tasniflendirecek sıra varmış

Kess
04-01-2024, 12:57 PM

Aynen Youtube shorts videolarını izledim bazı tasnifleri bariz hatalı.

merix
04-01-2024, 01:03 PM
Güvenilir tasniflendirme alabileceğim bildiğin biri var mı yabancı/türk ?

Anatolya
04-01-2024, 01:26 PM
10 Nisan'da tasniflendirecek sıra varmış

Fotoğraf üzerinden yapılan hiçbir tasnif için ücret ödememeni tavsiye ederim, burada birçok kişi karşılıksız bunu yapabilir zaten.

Hektor12
04-01-2024, 01:34 PM
Güvenilir tasniflendirme alabileceğim bildiğin biri var mı yabancı/türk ?

Hiç gerek yok, şüpheli bir fenotipe sahip değilsin. Şu adamın dişi modeli gibisin=

https://galeri14.uludagsozluk.com/774/turanid_1330685.jpg

placebo
04-01-2024, 01:45 PM
Taxonomy zaten pseudo science yani bunu profesyonel yapmak gibi bir şey yok ki. Yıl 1920 değil arkadaşlar. Antropoloji okumuş bir adamın zaten taxonomy denilen şeye prim vermesi bile saçmalık. Ya kolpa ya da ekmek kapısı yapmış bunu. Biz de burada zevkine yapıyorduk zamanında da yani hiçbir anlamı yok sınıflandırma veya fenotip mevzusunun.

merix
04-11-2024, 07:48 AM
Bugün gönderdi sonuçları Standart Turanid + Pontid olarak tasnifledi

Kess
04-11-2024, 11:35 AM
Bugün gönderdi sonuçları Standart Turanid + Pontid olarak tasnifledi

Shortslarındaki gibi tek tek alın,burun,lateral kemik vs hangi fenotipe ilişkin olduğunu söylüyor mu?

merix
04-11-2024, 11:42 AM
Evet, elmacık kemikleri dudaklar göz kıvrılması kaş kalınlığı turanidmiş; çene, ağız hacmi, burun, ten rengi, saç rengi, kılsızlık oranı pontid dedi. Bu foruma tasnif için kendimi paylaşmıştım Alpinid Turanid cevabı aldım birkaç kişiden

Anatolya
04-11-2024, 12:42 PM
Evet, elmacık kemikleri dudaklar göz kıvrılması kaş kalınlığı turanidmiş; çene, ağız hacmi, burun, ten rengi, saç rengi, kılsızlık oranı pontid dedi. Bu foruma tasnif için kendimi paylaşmıştım Alpinid Turanid cevabı aldım birkaç kişiden

Keşke iki dilim baklava yeseydin o 90 lirayla

Elliot
04-11-2024, 03:35 PM
Adama en son tonlarca soru sordum hiçbirini adam akıllı cevpalamadı
Herif daha atasal mirasların ne olduğunu bilmiyor, İranlıları gerçek ARYAN ırk sanıyor Nordiclerle direkt akraba fenotipe sahip diyor
Ciddiye alınacak bir yanı yok

Alıntım:
(Hocam selam
Size bildiklerimi anlatmak itiyorum

(Aryan denilen şey, günümüzde hint avrupa dili konuşan halklara verilen, ırksal olmayan dilsel bir grup.
Ancak, Aryanlar, tarihte Yamnaya halkları olarak geçer ve ırksal genetikte Yamnaya halkları en çok Slavlar, Norveçliler, danimarkalılar vb halklarda bulunur.
Hint ve İran toplumlarında da Aryan kanı vardır ancak onlarda ''Iranıan Neolithic Farmers'' ce AASI yani güney asyalı neolitik çiftçilerin DNA'sı vardır. Yani Aryanlar bu bölgelere göç edip, dillerini ve belli bir miktara kadar genetiklerini yaymış ve tüm avrasya boyunca yayılmıştır. Dolayısıyla uzak doğulular, afrikalılar ve güneyli Araplar dışında çoğu millette Aryan kanı vardır. Günümüz İranın'da, modern popülasyonların genetiğine bakılırsa eğer, Farslarda büyük oranda CHG yani Kafkas Avcı toplayıcı ve İranlı (Zagroslu) çiftçi kanı vardır. Aryan ise genetiğin ufak bir parçası olarak kalmıştır.)
Bu konu hakkında düşünceleriniz ne ?)

merix
04-11-2024, 03:47 PM
Sanırım adamın bi canlı yayınında vardın adama soru sordun diye banlamıştı aksjakhdowjdk
kendisi dna testlerine pek güvenmiyorum falan da demişti

Kess
04-11-2024, 05:05 PM
Sanırım adamın bi canlı yayınında vardın adama soru sordun diye banlamıştı aksjakhdowjdk
kendisi dna testlerine pek güvenmiyorum falan da demişti

Benim hatırladığım DNA'nın fenotipten çok daha fazlasını içerdiğini söylemişti ve bu dediği doğru.

merix
04-11-2024, 05:19 PM
Bi canlısında DNA testim hakkında bir soru sormuştum ve DNA'mın çalınıp biyolojik silah klonlama vb şeyler yapılabileceğinden güvenmediğini ve bilmediğini söylemişti.
Genetik hakkında bilgisi yok sanırsam

Kess
04-12-2024, 04:59 PM
DNA'mın çalınıp biyolojik silah klonlama vb şeyler yapılabileceğinden güvenmediğini ve bilmediğini söylemişti.

Uçmuş :D