PDA

View Full Version : Sramota u EU: Slovenski navijači veličali genocid u Srebrenici



Heretik
02-14-2012, 09:15 AM
RUKOMETAŠI Gradačca ostali su šokirani nakon nedjeljne utakmice koju su igrali u Mariboru protiv istoimenog domaćina u rukometnom Challenge kupu. Gosti iz BiH poraženi su s 30:22, ali više od poraza pamtit će sramotna skandiranja s tribina.

Domaći su navijači osim psovki izvikivali parole kao što je "Nož, žica, Srebrenica", inače poznati poklič srpskih navijačkih skupina kada igraju protiv momčadi iz BiH.

Iz uprave Gradačca odmah su reagirali i upozorili na skandiranje, a navijači su se primirili do samog kraja susreta kada su ponovo počeli s istim repertoarom, ali su nakon toga izbačeni iz dvorane ispred koje su demolirali autobus gostujuće momčadi. Bosanskohercegovački klub obavijestio je EHF o ovom incidentu kakvog nisu očekivali u zemlji Europske unije.

"To je nečuveno. Ne mogu vjerovati da se to događa na sportskim terenima. Uputio sam pismo EHF-u i tražio oštre sankcije za domaćina susreta. Ustrajat ćemo u tome jer preko ovoga ne možemo lako preći. Gradačac je domaćin revanš susreta u subotu, a čelnicima EHF-a sam preporučio da prisustvuju istom pa da vide kako se organizira jedan sportski događaj", za SportSport.ba je rekao Smajo Karačić, glavni tajnik Rukometnog saveza BiH.

Za Gradačac nastupa Rašid Osmanović koji je rodom iz Srebrenice i koji je u genocidu 1995. ostao bez svojih najmilijih.

Snimka navijača s utakmice ubrzo je uklonjena s interneta.

Uzvrat se igra 18. veljače u Gradačcu te su za tu utakmicu najavljene veće mjere sigurnosti.

index.rs (http://www.index.hr/sport/clanak/sramota-u-eu-slovenski-navijaci-velicali-genocid-u-srebrenici-/599062.aspx)

Slovenci... Ili...?

Rastko
02-17-2012, 01:22 PM
Da,Slovenci: Bojan,Dragan ili kako već slovenski Srbi nazivaju djecu.

Hurrem sultana
02-17-2012, 01:23 PM
pola ih ima oceve po Bosni,,ah da znaju :D :D :D

Heretik
02-17-2012, 01:27 PM
Ti navijači se stvarno dokazuju kao najveći šljam društva.

Rastko
02-17-2012, 01:30 PM
E,prijatelju ne generalizirati!Ima među njima i obrazovanih i situaranih ljudi,ali jbg alkohol adrenalin i ''they are ready to ruuumble'' :D

Heretik
02-17-2012, 01:33 PM
Možeš ti biti i situiran i obrazovan pa biti smeće. Stoka koja uništava grad, tuče prolaznike i druge ljude samo zato jer navijaju za drugi klub ili su iz drugog grada... Kako ne generalizirati?

Hurrem sultana
02-17-2012, 01:35 PM
Ti navijači se stvarno dokazuju kao najveći šljam društva.

a jos nisam znala da su takvi u sloveniji,da je u srbiji,hrvatskoj,makedoniji nebi me cudilo


al kulturni slovenci :(:D

Rastko
02-17-2012, 01:38 PM
Možeš ti biti i situiran i obrazovan pa biti smeće. Stoka koja uništava grad, tuče prolaznike i druge ljude samo zato jer navijaju za drugi klub ili su iz drugog grada... Kako ne generalizirati?

Ako mogu krenuo bi od sebe i prijatelja.Često idemo na utakmice i za nas je to 90 minuta kad daješ podršku momčadi i gotovo.Nikakva uništavanja grada.Samo klub i ljubav prema istome.I sigurno da nismo jedini.A ti koji uništavaju da nema utakmice našli bi lako drugi razlog ne brini :thumbs up

Heretik
02-17-2012, 01:40 PM
Ako mogu krenuo bi od sebe i prijatelja.Često idemo na utakmice i za nas je to 90 minuta kad daješ podršku momčadi i gotovo.Nikakva uništavanja grada.Samo klub i ljubav prema istome.I sigurno da nismo jedini.A ti koji uništavaju da nema utakmice našli bi lako drugi razlog ne brini :thumbs up

Znaš dobro na kakve sam navijače mislio.

Rastko
02-17-2012, 01:41 PM
Znaš dobro na kakve sam navijače mislio.

Huligani,brate,huligani.Neiživljeni...

Hurrem sultana
02-17-2012, 01:42 PM
nisu bolji ni ovi sto se koriste politikom na utakmicama

Rron
02-17-2012, 01:43 PM
a jos nisam znala da su takvi u sloveniji,da je u srbiji,hrvatskoj,makedoniji nebi me cudilo


al kulturni slovenci :(:D
Nije ovo prvi put da slovenski navijaci urade nesto ovako, dobro znate da u stadionima srbije vikne ubi ubi siptara, to su uradili i slovenski navijaci u Sloveniji kad je igrana futbalska utakmica Slovenia-Albania,u kualifikacije za svetsko prvenstvo , i ako mozda tu je bilo i srpskih navijaca koji zive u Sloveniju.

mymy
02-17-2012, 01:43 PM
nisu bolji ni ovi sto se koriste politikom na utakmicama

Zar to nisu ti isti uglavnom?

Rastko
02-17-2012, 01:44 PM
Jebiga i provokacija je dio sportskog folklora.Dekocentracija druge momčadi.
Nije nužno stav cijele tribine,kažem ti masa povede i adrenalin puca...

Heretik
02-17-2012, 01:45 PM
Huligani,brate,huligani.Neiživljeni...

Točno tako. Da se mene pita, dao bi policiji odrješene ruke u vezi istih, pa nek onda kmeče o represiji i inom.

Duke
02-17-2012, 01:51 PM
a jos nisam znala da su takvi u sloveniji,da je u srbiji,hrvatskoj,makedoniji nebi me cudilo


al kulturni slovenci :(:D

SLO=ZLO

Hurrem sultana
02-17-2012, 01:52 PM
Jebiga i provokacija je dio sportskog folklora.Dekocentracija druge momčadi.
Nije nužno stav cijele tribine,kažem ti masa povede i adrenalin puca...

Provokacija da ali ne slavljenje genocida,,to je morbidno i treba se najstrozije kazniti

Duke
02-17-2012, 01:56 PM
Provokacija da ali ne slavljenje genocida,,to je morbidno i treba se najstrozije kazniti

pa nisu oni počinili genocid da ih triba najstrože kaznit, triba ih stavit na dobrovoljni rad, nek tuku mramor i kopaju rude po Bosni

Hurrem sultana
02-17-2012, 01:58 PM
pa nisu oni počinili genocid da ih triba najstrože kaznit, triba ih stavit na dobrovoljni rad, nek tuku mramor i kopaju rude po Bosni

dobra ti je ta ideja :D

Lena
02-23-2012, 04:59 PM
a jos nisam znala da su takvi u sloveniji,da je u srbiji,hrvatskoj,makedoniji nebi me cudilo


al kulturni slovenci :(:D

Uh, uh...nikako da ti sopstvena grupacija padne pod pero kojim pises :wink mene to na pr. uopste ne bi zacudilo.

Kad' vec zelis da to potenciras, doduse na jedan skoro pa satirican nacin, otvori neko 'lako stivo' vezano za istoriju Slovenije pa ces i sama doci do saznanja vezanih za njihovu kulturu, koja je cesto bivala protkana nitima apsolutne brutalnosti.

Hurrem sultana
02-23-2012, 05:12 PM
hajd,sta ti uopste pokusavas reci?

Guapo
02-23-2012, 05:16 PM
Slovenija je Sjrbia

Lena
02-23-2012, 05:26 PM
hajd,sta ti uopste pokusavas reci?

Nista, samo uzivaj...

Heretik
02-23-2012, 06:09 PM
Bogami su se Bosanci obrukali kad su palili našu zastavu pred koju godinu. :D Ali ne sjećam se da su ikada slavili neko masovno klanje Hrvata ili Srba. Sad, vesele li se neki od njih potajno pogibiji nekog od susjeda ne znam, ali ne sjećam se ovakvih situacija s Bosancima.

Minesweeper
02-23-2012, 06:19 PM
Oho ho, nisu pomogli ni Zapad, Austrija, Habsburzi, EU, itd. Slovenija u Balkanskom zagrljaju.:D

Heretik
02-23-2012, 06:22 PM
Smo vedno Balkanci... Res? :D

Lena
02-23-2012, 06:25 PM
Bogami su se Bosanci obrukali kad su palili našu zastavu pred koju godinu. :D Ali ne sjećam se da su ikada slavili neko masovno klanje Hrvata ili Srba. Sad, vesele li se neki od njih potajno pogibiji nekog od susjeda ne znam, ali ne sjećam se ovakvih situacija s Bosancima.

Ja dopustam sanjarima da dosanjaju svoje snove i idealizuju svako svoga :wink sta cu im ja tresti kavez bzv.

Heretik
02-23-2012, 06:30 PM
E jebat ga sad i ti... :D

Lena
02-23-2012, 06:38 PM
E jebat ga sad i ti... :D

Ja pisala ali me, cini se, niko ne razume, pa sta cu nego da odustanem uz mali, licni potpis :wink

Guapo
02-24-2012, 04:20 AM
ehzJ7Jt4-TI

Duke
02-25-2012, 05:03 AM
ehzJ7Jt4-TI

14 century

Ser

Človeče, iže srpskije zemlje stupaje,
prišlac li jesi ili sušti tu, kto jesi i čto si,
jegda prideši na polje sije ježe glagoljet se Kosovo,
i po vsemu uzriši plno kostij mrtvih,
taže i s njimi kameno jestastvo,
mene krstovaobražena i znamenana.


Cro


Križu tvrdi i nemili,
mene mnogo ti rascvili
da si prijal sinka moga
Isukrsta svemogoga
ki no j' svaka oni stvoril
i za narod krv je prolil.
Ča učini, Križu britki,
da na tebi sin moj slatki
grubo visi vas izranjen
ljutim tarnom i okrunjen?
Križu, meni sinka vrati,
ja te molim tužna mati,
zač je on mâ vela radost
tere moga srca slatkost.
Križu, gledaj vela čuda
ka se sada čine svuda:
zemlja drhće svakolika,
žalost ljudem bi velika,
svitlost sunca jest pomrkla
i kamen'ja jesu pukla.

Guapo
02-25-2012, 01:45 PM
14 century

Ser

Človeče, iže srpskije zemlje stupaje,
prišlac li jesi ili sušti tu, kto jesi i čto si,
jegda prideši na polje sije ježe glagoljet se Kosovo,
i po vsemu uzriši plno kostij mrtvih,
taže i s njimi kameno jestastvo,
mene krstovaobražena i znamenana.


.

Where did you dig that up? old Serbian is basically mordern Slovak.

Guapo
02-26-2012, 11:26 AM
pola ih ima oceve po Bosni,,ah da znaju :D :D :D

cuj njega, previse si "mlada" da bi tako nesto "znala"

Lena
02-26-2012, 10:42 PM
Where did you dig that up? old Serbian is basically mordern Slovak.

Иди на 2:28

UZ8UbFJNaMA

Hurrem sultana
02-27-2012, 09:46 AM
Bogami su se Bosanci obrukali kad su palili našu zastavu pred koju godinu. :D Ali ne sjećam se da su ikada slavili neko masovno klanje Hrvata ili Srba. Sad, vesele li se neki od njih potajno pogibiji nekog od susjeda ne znam, ali ne sjećam se ovakvih situacija s Bosancima.

nisu svi palili :D

za mene je to sve glupost i osudjujem ma s koje strane dolazilo

Heretik
02-27-2012, 09:48 AM
A nisu ni svi vikali "Nož, žica, Srebrenica".

Hurrem sultana
02-27-2012, 09:48 AM
ehzJ7Jt4-TI

koji je to film?

a scena je glupa,samo srbi to mogu smisliti ;)

mymy
02-27-2012, 09:55 AM
nisu svi palili :D

za mene je to sve glupost i osudjujem ma s koje strane dolazilo


A nisu ni svi vikali "Nož, žica, Srebrenica".

Glupost postoji svuda... I iskreno verujem da većina nikad nije podržavala zločine s ma koje strane dolazili... I zato dajte malo otvorenosti i lepših tema, ovo treba da se prevaziđe. :)

Heretik
02-27-2012, 10:05 AM
Ma Bosanka i ja se slažemo generalno samo to "Nisu svi..." je baš glupavo opravdanje za bilo što. ;)