PDA

View Full Version : Mark Gitenstein: Guvernul si Ambasada SUA vor ajuta romii sa ajunga la egalitate deplina cu ceilalti



microrobert
02-19-2012, 12:33 PM
Mark Gitenstein: Guvernul si Ambasada SUA vor ajuta romii sa ajunga la egalitate deplina cu ceilalti

Ambasadorul SUA, Mark Gitenstein, a declarat, vineri, cu ocazia "Zilei Dezrobirii Romilor din Romania", ca Guvernul si Ambasada SUA sunt pregatite sa ajute romii romani sa ajunga la egalitatea deplina cu ceilalti, scrie Mediafax. Ambasadorul SUA a mai precizat ca acestia trebuie sa se organizeze in formatiuni politice care sa le ceara drepturile.

http://www.hotnews.ro/stiri-esential-11534868-mark-gitenstein-guvernul-ambasada-sua-vor-ajuta-romii-ajunga-egalitate-deplina-ceilalti.htm

Sabinae
04-05-2012, 11:58 PM
Ziua Dezrobirii Romilor? Dar cine ii tine robi???

Dacul
04-21-2012, 12:48 AM
Pai sa ii ia in America pe rromi,parerea mea !
Si asa o sa ii ajute nu numai sa ajunga la egalitate cu ceilalti romani,ba chiar sa devina mai cu motz ca romanu obisnuit!

Siegfried
04-21-2012, 12:53 AM
Pai sa ii ia in America pe rromi,parerea mea !
Si asa o sa ii ajute nu numai sa ajunga la egalitate cu ceilalti romani,ba chiar sa devina mai cu motz ca romanu obisnuit!

Dar dupa acea o sa ni dea inapoi si o sa ne educe despre democratie. Si daca inca nui vrem, ne pot convinge cu alte metode.

http://1.bp.blogspot.com/_OamjWySjccg/SJl40kiTKVI/AAAAAAAAAT4/fWbyElUpg6I/s400/american-liberators.jpg

Dacul
04-21-2012, 01:54 AM
Pai de ce sa ii trimita inapoi?
Cred ca o sa se integreze bine prin societatea SUA.

Sabinae
04-22-2012, 09:04 AM
Pana la urma se ridica sau nu viza? Pentru ca, daca o ridica... nu cred ca se mai intorc...

Siegfried
04-22-2012, 11:29 PM
Pai de ce sa ii trimita inapoi?
Cred ca o sa se integreze bine prin societatea SUA.

Si in Franta ar fi trebuit sa se integreze bine, dar, au reusit sau incearca Francezii sa-i trimita inapoi acuma?

Pana si in Canada, unde prostia multiculturala este mai putenica decat in State, au adus tigani la un moment dat (din Romania, Ungaria, etc...), dar au facut numai probleme, si, daca imi amintesc bine, au incercat sa ii trimita inapoi. Acum incearca sa repete asceaeas prostie din nou.

Dacul
04-22-2012, 11:42 PM
Pana la urma se ridica sau nu viza? Pentru ca, daca o ridica... nu cred ca se mai intorc...

Poate se ridica viza in sensu ca nu o sa mai dea vize la romani ambasada SUA de aci :) .