Recent Blogs Posts

  1. Simfonia

    Simfoni ėshtė njė temė qė intelektualėt Ortodoksė duan tė flasin, por nuk e kuptojnė. Shumica e Ortodoksėve nė Perėndim nuk dinė pėr kėtė temė. Shumė mė pak sektet heretik si Katolikėt, Protestantėt dhe Platonistėt. Kalcedoni ėshtė me rėndėsi tė madhe, matanė akademikėve.

    Kishte njė arsye pse shumė njerėz vdiqėn pėr kėtė temė. Simfoni ėshtė bashkėpunimi vullnetar i natyrės njerėzore dhe natyrės hyjnore. Njeriu ka njė natyrė [1], por natyra njerėzore nuk ėshtė thjesht njė abstraksion, ...
    Categories
    Uncategorized