Page 28 of 32 FirstFirst ... 18242526272829303132 LastLast
Results 271 to 280 of 312

Thread: Istanbul Pride Parade Disrupted by Cops

Veteran Member
    Last Online
    11-12-2022 @ 03:42 PM
    Ethnicity
    Turkish
    Country
    Turkey
    1,225
    Thumbs Up
    Received: 485
    Given: 1,104

2 Not allowed!

Quote Originally Posted by Witness View Post
    He is Crimean Tatar.

I know my society moron, it's you Azeri who is deluded and likely self hater. Azeris are the darkest Turkic people in the world. Minority of Turks are light skinned. I am from coastal Giresun which is part of this minority. Majority of Turkey is oceans of brownish people and not only Kurds. So again the Chechen is right. Kurds are all browns people but many others are so. With the higher birth rates of Kurds, this rates increases. I don't know if you can psychologically support but Azeris are mainly tanned people in Turkey judging Iğdır and Kars.

Bu forumda ben hariç tartışmadığın Türk kalmadı, yabancılardan çok Türklerle tartışıyorsun

Azerileri de sevdiğini iddia edip de Hem Infinite hem benle de tartışman da apayrı bir saçmalık

Kaldı ki Kars, Ardahan, Iğdır Azerileri Karapapak kökenli Borçalı Türkleridir ve Sünni Müslümanlardır
    Last edited by meisje; 07-03-2015 at 07:46 AM.

Banned
    Last Online
    12-08-2018 @ 06:13 PM
    Ethnicity
    Turkish
    Ancestry
    Oğuz / Turcoman
    Country
    Turkey
    10,237
    Thumbs Up
    Received: 3,722
    Given: 1,300

0 Not allowed!

Quote Originally Posted by meisje View Post
    O yazdığın hakaretin 10 katını sana yazarım, Adam gibi Tartış , Tartışacaksan

Bu forumda ben hariç tartışmadığın Türk kalmadı, yabancılardan çok Türklerle tartışıyorsun

Kaldı ki senin gibi Atatürk'e saygısı olmayan birinin tutup bana sen Azerisin geyiği yapması

ve Türk milliyetçiliği yapması çok komik

Hidayet Türkoğlu, İlber Ortaylı,Halil İnalcık gibi sence Türk olmayan adamlar

senden 1 milyon kere daha Türkler, Türkiye'yi uluslararası alanda temsil ediyorlar
    Halil İnalcık ve Ortaylı Tatar, onlar Turkic'tir. Ben onlar Türk değil demedim. Irk tipi olarak Türkiye'deki herkesi temsil edemezler diye yazdım. İdrak edebilenler zaten anlamıştır.

Beni hem Çerkes hem de Azeri sayabilirsin ki bana sadece Azeri kimliğim üzerinden saldırman da ayrı bir saçmalık

Azerileri de sevdiğini iddia edip de benle de tartışman da apayrı bir saçmalık
    Azerileri seviyor olmam genel bir durum, her bir Azeriyi ilah olarak kabul etmem gerektiği, yazdıkları, düşündükleri herşeyi onaylayacağım anlamınada gelmez.

Kaldı ki Kars, Ardahan, Iğdır Azerileri Karapapak kökenli Borçalı Türkleridir ve Sünni Müslümanlardır

Azerbaycan hakkında da birşeyler bilmek istiyorsan

Azeriler Kanuni ve Yavuz Selim'den nefret ederler Safavileri kendi devletleri olarak gördükleri için

Az da olsa Dindar olan Azeriler de Pro- Fars olurlar ve bu grup Türklerden direk nefret ederler

Bizim ülkede Seküler Azerilerin Türkleri sevmediği zannedilir, Tam tersi dindar Şii olan Azeriler Türklerden nefret ederler

Salak salak geldin Atatürk üzerinden burdaki Türklerle tartıştın
    Ben mezhepçi değilim, kimi sevip sevmeyeceğim benim meselem. Kemal Paşa'ya saygı gösteriyorum, sadece sevmediğimi söyledim, o da kimsenin karışabileceği bir mesele değil. Atatürk üzerinden rant devşirmek artık kabak tadı veriyor, ben ATatürk'ü senden daha fazla seviyorum o halde senden daha Türk'üm, daha vatanseverim ayakları.

Şimdi de gelmişsin, Onlar Türk değil, Çerkez, Boşnak geyiği yapıyorsun

Tüm Basketbol, Voleybol milli takımlarının fotoğraflarını koydum ki Ömer Onan, Cenk Akyol,Kerem Gönlüm,

Barış ermiş gibi oyuncular da dahil, Fotoğraftan özellikle kimseyi seçmedim

Voleybol ve Futbol takımlarımızda da oyuncularımız beyaz ağırlıklı

Bugüne kadar Atatürk hakkında yazdığın saçma sapan şeyler hakkında da yorum yapmadım

çünkü Burdaki Türklerle tartışmak en son yapacağım şey

Ama sen kendini aşmışssın baya, Ne içiyorsun söyle forumdaki bütün Türkler olarak bizde içelim

Rica Ederim, Daha bir şey yazma bana, Azerilere siyah demen de ayrı bir trajedi
    İstediğin takımın fotoğrafını ekle, insanlar buraya yazarken benden izin almıyor doğal olarak. Buradaki Türkler ve Türkiyeliler birbirleriyle çok tartışır bu normal. Türk basketbol takımının yarısı Boşnak kökenli, diğer yarısı farklı kökenlerden. Burası antropoloji forumu, tüm tartışmalar bu eksende yürüyor. Alınıyorsan kendi sorunun. Ben seni alıntılamadım, ortaya yazdım. Beni quote yapıp, rumuzumla bana atfen cevap veren sendin. Burada iletini alıntılıyorum çünkü sen benimkini alıntıladın.

Bu da geçen sene şampiyon olan U-18 Milli Basketbol Takımımız

Çoğunluk Beyaz Ağırlıklı, Kökenlerini Araştırmaya başla Hemen

Bunlar da Azerbaycan Avrupa Oyunlarında şampiyon olan voleybol milli Takımımız

Köklerini Araştırmaya başla hemen
    Kökenleri zaten biliniyor veya kendileri söylüyor. Sen açıkça TC'ye vatandaşlık bağıyla bağlı olan herkesi Türk olarak gördüğünü söyledin. Kürtler, Zazalar, Araplar ve Romanlar hariç. Green Card sahibi herkesin Amerikalı olması gibi. Bu konuyu artık seninle bir antropoloji forumunda tartışmayı yersiz görüyorum. Ayrıca ne yazıp yazmayacağımı, hangi konuda yorum yapıp yapmayacağımı sana soracak değilim. Burası herkese açık, zaten kendi kuralları olan bir forum. Kimsede seninle aynı şekilde düşünmek veya ortak noktada buluşmak zorunda değil.

Oğlum sen harbiden ne içiyorsun ln?

Giresun insanının beyaz renkli olduğunu iddia ediyorsun ki

Giresun ve Ordu'nun insanı çok esmerdir zaten Karadeniz'in diğer şehirlerinden farklı olarak

Benim gördüğüm tüm Ordu'lu ve Giresun'lular esmer insanlardı.
    Tamam senin istediğin gibi olsun. Ordulular ve Giresunlular full esmer. Sende über Avrupalı beyaz adamsın.

Veteran Member Ryujin's Avatar
    Last Online
    05-27-2023 @ 02:19 AM
    Ethnicity
    -
    Country
    Ireland
    6,463
    Thumbs Up
    Received: 6,802
    Given: 5,812

1 Not allowed!

olm tayyip bile beyaz lan sarkozy'le yanyana koy aynı işte tenleri

Veteran Member Infinite's Avatar
    Last Online
    Yesterday @ 02:23 PM
    Ethnicity
    Turkish
    Country
    Turkey
    Religion
    Atheist
    1,867
    Thumbs Up
    Received: 1,031
    Given: 551

2 Not allowed!

Türkiye'de yaşayan azerilerin çoğunluğu esmerdir. Annemde babamda azeri göçmeni savaştan kaçan. Babamın tarafı Tayyibin renginde, babam da açık tenli ama annemin tarafı full esmer. Yine en yakın arkadaşlarımdan biri azeri uyrukludur. Onun bütün ailesi esmer. Bunda da utanılacak bir şey yok, öbür yarrak kafafılar gibi kafatasçılık yapmaya mı başladınız?

Last Online
    Ethnicity
    Turkish
    Country
    Turkey
    Religion
    Atheist
    1,867
    Thumbs Up

2 Not allowed!

Ayrıca şunun azerileri seviyorum demesi komple saçmalık. Kendisi dindar bir sunni, küçükken beni kuran kursuna yazdırdılar, yine bunun gibi söylemleri olan elemanlar, memleket tabi ki Bayburt, Şiiler pislik dediler (kendim şiilere bayılmıyorum tabi ama mesajı aldınız )

Veteran Member
    Last Online
    11-12-2022 @ 03:42 PM
    Ethnicity
    Turkish
    Country
    Turkey
    1,225
    Thumbs Up
    Received: 485
    Given: 1,104

1 Not allowed!

Quote Originally Posted by Witness View Post
    Halil İnalcık ve Ortaylı Tatar, onlar Turkic'tir. Ben onlar Türk değil demedim. Irk tipi olarak Türkiye'deki herkesi temsil edemezler diye yazdım. İdrak edebilenler zaten anlamıştır.
    Laflarını değiştirme

İstediğin takımın fotoğrafını ekle, insanlar buraya yazarken benden izin almıyor doğal olarak. Buradaki Türkler ve Türkiyeliler birbirleriyle çok tartışır bu normal. Türk basketbol takımının yarısı Boşnak kökenli, diğer yarısı farklı kökenlerden. Burası antropoloji forumu, tüm tartışmalar bu eksende yürüyor. Alınıyorsan kendi sorunun. Ben seni alıntılamadım, ortaya yazdım. Beni quote yapıp, rumuzumla bana atfen cevap veren sendin. Burada iletini alıntılıyorum çünkü sen benimkini alıntıladın.
    Senden başka Türklerle tartışan yok burda, Türkiye'de Pure Turk adam bulamazsın zaten

O yüzden söylediklerin saçma köken hakkında

Bu arada direk benim fotoğraflarıma senden başka ahaa. Bunlar Türk değil diye yorum yapan başka Türk yok

Kökenleri zaten biliniyor veya kendileri söylüyor. Sen açıkça TC'ye vatandaşlık bağıyla bağlı olan herkesi Türk olarak gördüğünü söyledin. Kürtler, Zazalar, Araplar ve Romanlar hariç. Green Card sahibi herkesin Amerikalı olması gibi. Bu konuyu artık seninle bir antropoloji forumunda tartışmayı yersiz görüyorum. Ayrıca ne yazıp yazmayacağımı, hangi konuda yorum yapıp yapmayacağımı sana soracak değilim. Burası herkese açık, zaten kendi kuralları olan bir forum. Kimsede seninle aynı şekilde düşünmek zorunda değil.
    Türkiye'de ki hiç kimse Türk değil senin mantığınla

Pure Turk adam bulamazsın Türkiye'de
    Last edited by meisje; 07-03-2015 at 07:47 AM.

Banned
    Last Online
    04-10-2018 @ 10:14 AM
    Meta-Ethnicity
    Turkic
    Ethnicity
    Turcoman, Yörük, Manav
    Country
    Turkey
    Religion
    Death
    4,520
    Thumbs Up
    Received: 2,840
    Given: 1,720

1 Not allowed!

Quote Originally Posted by Infinite View Post
    Ayrıca şunun azerileri seviyorum demesi komple saçmalık. Kendisi dindar bir sunni, küçükken beni kuran kursuna yazdırdılar, yine bunun gibi söylemleri olan elemanlar, memleket tabi ki Bayburt, Şiiler pislik dediler (kendim şiilere bayılmıyorum tabi ama mesajı aldınız )
    Azeri Şiileri de Türklerden nefret eder, Sünnileri sevmez. Çok da garip bir şey değil.

Last Online
    Ethnicity
    Turkish
    Country
    Turkey
    Religion
    Atheist
    1,867
    Thumbs Up

1 Not allowed!

Quote Originally Posted by Ölüezgi View Post
    Azeri Şiileri de Türklerden nefret eder, Sünnileri sevmez. Çok da garip bir şey değil.
    Bunu bu tırrık azerileri seviyorum dediği için söyledim. Dindar bi eleman ya, yoksa bilmediğim şey değil şiilerin sünnileri sevmediği ) Normalde şiilerden daha çok hoşlanmıyorum, Türkiye sünnilerinin bazı kesimleri hariç (konyadan erzuruma kadar) hariç. Yine de bizim aile takmaz pek, ailenin çoğu chpye ve mhpye oy veriyor. arkadaşımın aileside. Yani meisjenin dediği gibi azerinin seküler olanıda, dindar olanıda sevmez witness gibileri, seviyomuş ya bizi

Banned
    Last Online
    04-10-2018 @ 10:14 AM
    Meta-Ethnicity
    Turkic
    Ethnicity
    Turcoman, Yörük, Manav
    Country
    Turkey
    Religion
    Death
    4,520
    Thumbs Up
    Received: 2,840
    Given: 1,720

0 Not allowed!

Quote Originally Posted by Infinite View Post
    Bunu bu tırrık azerileri seviyorum dediği için söyledim. Dindar bi eleman ya, yoksa bilmediğim şey değil şiilerin sünnileri sevmediği ) Normalde şiilerden daha çok hoşlanmıyorum, Türkiye sünnilerinin bazı kesimleri hariç (konyadan erzuruma kadar) hariç. Yine de bizim aile takmaz pek, ailenin çoğu chpye ve mhpye oy veriyor. arkadaşımın aileside. Yani meisjenin dediği gibi azerinin seküler olanıda, dindar olanıda sevmez witness gibileri, seviyomuş ya bizi
    Azerilerin (Azerbaycan'dakiler v.s.) çoğu dinsiz olduğu için çok fazla Şii kimliği üzerinde durmuyorlar. Dolayısıyla Türklere karşı pek bir ön yargı veya nefretleri yok. O yüzden Türkler de kesim fark etmezsin genelde Azerileri sever. Sevilmeyen Şiiler genelde Farslardır.

Last Online
    Ethnicity
    Turkish
    Country
    Turkey
    Religion
    Atheist
    1,867
    Thumbs Up

0 Not allowed!

Quote Originally Posted by Ölüezgi View Post
    Azerilerin (Azerbaycan'dakiler v.s.) çoğu dinsiz olduğu için çok fazla Şii kimliği üzerinde durmuyorlar. Dolayısıyla Türklere karşı pek bir ön yargı veya nefretleri yok. O yüzden Türkler de kesim fark etmezsin genelde Azerileri sever. Sevilmeyen Şiiler genelde Farslardır.
    Valla yalan söylemiyim, azerbeycan insanı hakkında çok fazla şey bilmiyorum. Ama dinsiz değilse de ağır seküler olan grup yöneten grup değil mi? Halkın yine çoğunluğu şiidir. Belki çok takmıyor olabilirler gerçi..

Page 28 of 32 FirstFirst ... 18242526272829303132 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)