Page 8 of 8 FirstFirst ... 45678
Results 71 to 76 of 76

Thread: Bosniak music off topic

  1. #71
    Halo
    Apricity Funding Member
    "Friend of Apricity"

    RandoBloom's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Last Online
    12-19-2019 @ 02:42 PM
    Meta-Ethnicity
    Avar
    Ethnicity
    Avar
    Country
    Bulgaria
    Region
    Isle of Man
    Gender
    Posts
    9,846
    Thumbs Up
    Received: 4,084
    Given: 223

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by The Destroyer View Post
    Očigledno onda ovdje više nije pitanje nacije nego ličnog mišljenja, meni takve stvari nisu normalne i ako ikada zakažu gej paradu u mom gradu, ja ću izaći na proteste da ih zaustavim, ti u Mostaru kako hoćeš, lična stvar.
    Pitanje je to nacije itekako. Da su pederi omrznuta grupa u nasih kljucnih saveznika ne bih imao nista protiv da ih sve poredas uza zid i strijeljas ako hoces. Ali nama trebaju prijatelji sa izvana. Gubitci zbog pedera su daleko manji kad se uporede sa dobrim odnosima sa SAD-om
    Hi everyone!

  2. #72
    The Destroyer The Destroyer's Avatar
    Join Date
    Jul 2015
    Last Online
    10-10-2017 @ 07:13 PM
    Meta-Ethnicity
    нʌнϸ
    Ethnicity
    босɴнɖк
    Country
    Bosnia
    Region
    Bosnia
    Politics
    Bošnjaštvo
    Religion
    нсʌɖʍ
    Gender
    Posts
    1,610
    Thumbs Up
    Received: 704
    Given: 854

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Hrulj View Post
    Pitanje je to nacije itekako. Da su pederi omrznuta grupa u nasih kljucnih saveznika ne bih imao nista protiv da ih sve poredas uza zid i strijeljas ako hoces. Ali nama trebaju prijatelji sa izvana. Gubitci zbog pedera su daleko manji kad se uporede sa dobrim odnosima sa SAD-om
    U tom slučaju se djelimično slažem, treba zauzeti srednji put. Treba ih tiho i "kulturno" šutati i odstranjivati iz društva, ali ne činiti ništa nasilno što bi nas svijetu i medijima prikazalo u negativnom svjetlu. Podsjeća me na ono što smo rekli da treba zadržati 2-3% Srba i Hrvata u svakoj opšćini, da možemo pokazati CNN-u da mi ko' fol imamo multikulturu
    Quote Originally Posted by Szegedist View Post
    There is no such thing as a moderate Serb. Every Serb is a supporter of the Chetnik ideology to some degree. Some Serbs like Davai are openly chetniks, while others like rv12aval are cryptochetniks who hide behind Bratsvo I Jedinstvo and other such concepts. Yugoslav partisans believer in the chetnik ideology, but could not display it openly because otherwise they couldn't recruit naive Croats and Bosniaks, which were necessary for victory. We shouldn't make a difference between a Serb and a chetnik, the two are exactly the same thing.

  3. #73
    Halo
    Apricity Funding Member
    "Friend of Apricity"

    RandoBloom's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Last Online
    12-19-2019 @ 02:42 PM
    Meta-Ethnicity
    Avar
    Ethnicity
    Avar
    Country
    Bulgaria
    Region
    Isle of Man
    Gender
    Posts
    9,846
    Thumbs Up
    Received: 4,084
    Given: 223

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by The Destroyer View Post
    U tom slučaju se djelimično slažem, treba zauzeti srednji put. Treba ih tiho i "kulturno" šutati i odstranjivati iz društva, ali ne činiti ništa nasilno što bi nas svijetu i medijima prikazalo u negativnom svjetlu. Podsjeća me na ono što smo rekli da treba zadržati 2-3% Srba i Hrvata u svakoj opšćini, da možemo pokazati CNN-u da mi ko' fol imamo multikulturu
    Pederi nisu grupa koju mozes tiho sutati. Pederi, zene i zidovi su skupine koje ne mozes nikada tiho sutati. Sva diskriminacija se razglasi citavom svijetu. U nas dva put gore jos sto ce to biti prikazano ne samo kao homofobija vec i radikalni islam, pa bio ti radikalan ili ne
    Hi everyone!

  4. #74
    The Destroyer The Destroyer's Avatar
    Join Date
    Jul 2015
    Last Online
    10-10-2017 @ 07:13 PM
    Meta-Ethnicity
    нʌнϸ
    Ethnicity
    босɴнɖк
    Country
    Bosnia
    Region
    Bosnia
    Politics
    Bošnjaštvo
    Religion
    нсʌɖʍ
    Gender
    Posts
    1,610
    Thumbs Up
    Received: 704
    Given: 854

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Hrulj View Post
    Pederi nisu grupa koju mozes tiho sutati. Pederi, zene i zidovi su skupine koje ne mozes nikada tiho sutati. Sva diskriminacija se razglasi citavom svijetu. U nas dva put gore jos sto ce to biti prikazano ne samo kao homofobija vec i radikalni islam, pa bio ti radikalan ili ne
    Čuj žene ne možeš šutati, ja sam u životu istukao žena, ne znam im broja, a nikad nisam imao problema zbog toga
    Quote Originally Posted by Szegedist View Post
    There is no such thing as a moderate Serb. Every Serb is a supporter of the Chetnik ideology to some degree. Some Serbs like Davai are openly chetniks, while others like rv12aval are cryptochetniks who hide behind Bratsvo I Jedinstvo and other such concepts. Yugoslav partisans believer in the chetnik ideology, but could not display it openly because otherwise they couldn't recruit naive Croats and Bosniaks, which were necessary for victory. We shouldn't make a difference between a Serb and a chetnik, the two are exactly the same thing.

  5. #75
    Halo
    Apricity Funding Member
    "Friend of Apricity"

    RandoBloom's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Last Online
    12-19-2019 @ 02:42 PM
    Meta-Ethnicity
    Avar
    Ethnicity
    Avar
    Country
    Bulgaria
    Region
    Isle of Man
    Gender
    Posts
    9,846
    Thumbs Up
    Received: 4,084
    Given: 223

    1 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by The Destroyer View Post
    Čuj žene ne možeš šutati, ja sam u životu istukao žena, ne znam im broja, a nikad nisam imao problema zbog toga
    Kao drustveni fenomen. Mozes ti licno silovati zene ako hoces, to nije nesto sto ce se razglasiti. Ali sistematska diskriminacija pedera, zena i zidova daleko se cuje, i velike talase kreira. Talase koji nama ne trebaju
    Hi everyone!

  6. #76
    Banned
    Join Date
    Nov 2018
    Last Online
    @
    Location
    Belgrade, Serbia
    Meta-Ethnicity
    Kamisama
    Ethnicity
    20% Orcadian, 20% Pacific Ocean mermaid/Laputa, 20% Irish Sun Kamisama, 20% Venetian cosmos Kamisama
    Ancestry
    Kamisama
    Country
    Serbia
    Taxonomy
    Kamisama
    Hero
    神様はじめました
    Religion
    Anime
    Gender
    Posts
    11,002
    Thumbs Up
    Received: 2,246
    Given: 2,262

    0 Not allowed!

    Default


Page 8 of 8 FirstFirst ... 45678

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Bosniak music
    By Hurrem sultana in forum Bosna i Hercegovina
    Replies: 846
    Last Post: 01-23-2024, 12:21 AM
  2. Replies: 8
    Last Post: 01-12-2013, 06:23 PM
  3. Replies: 19
    Last Post: 11-07-2010, 11:18 PM

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •