Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 21 to 30 of 35

Thread: Turks film series about Bosnian President Alija Izetbegović (repost)

  1. #21
    The Destroyer The Destroyer's Avatar
    Join Date
    Jul 2015
    Last Online
    10-10-2017 @ 07:13 PM
    Meta-Ethnicity
    нʌнϸ
    Ethnicity
    босɴнɖк
    Country
    Bosnia
    Region
    Bosnia
    Politics
    Bošnjaštvo
    Religion
    нсʌɖʍ
    Gender
    Posts
    1,610
    Thumbs Up
    Received: 704
    Given: 854

    1 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Vlatko Vukovic View Post
    Naravno da ne možemo izbaciti blisko-istočnu kulturu, ta Osmanska okupacija se jednostavno desila i dugo je trajala. To je dio naše historije. Isto kao što je glupo pljuvati po Jugoslaviji i Titu. I to je dio naše historije. I to je sve jedna cjelina. Ali ja ciljam neku drugu poentu a to je Evropska orijentacija. Mi se moramo ograditi od Arapa i Turaka i njihovog načina života. U tome je bit. Da se na sebilju ne viore Turske zastave kao da su u svojoj kući. Nisu!!!
    De mi iskreno reci, da nisi slučajno povezan sa onim klincima iz BPNPa? Slično mi zvuči vaša priča
    Quote Originally Posted by Szegedist View Post
    There is no such thing as a moderate Serb. Every Serb is a supporter of the Chetnik ideology to some degree. Some Serbs like Davai are openly chetniks, while others like rv12aval are cryptochetniks who hide behind Bratsvo I Jedinstvo and other such concepts. Yugoslav partisans believer in the chetnik ideology, but could not display it openly because otherwise they couldn't recruit naive Croats and Bosniaks, which were necessary for victory. We shouldn't make a difference between a Serb and a chetnik, the two are exactly the same thing.

  2. #22
    The Destroyer The Destroyer's Avatar
    Join Date
    Jul 2015
    Last Online
    10-10-2017 @ 07:13 PM
    Meta-Ethnicity
    нʌнϸ
    Ethnicity
    босɴнɖк
    Country
    Bosnia
    Region
    Bosnia
    Politics
    Bošnjaštvo
    Religion
    нсʌɖʍ
    Gender
    Posts
    1,610
    Thumbs Up
    Received: 704
    Given: 854

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Vlatko Vukovic View Post
    Naravno da ne možemo izbaciti blisko-istočnu kulturu, ta Osmanska okupacija se jednostavno desila i dugo je trajala. To je dio naše historije. Isto kao što je glupo pljuvati po Jugoslaviji i Titu. I to je dio naše historije. I to je sve jedna cjelina. Ali ja ciljam neku drugu poentu a to je Evropska orijentacija. Mi se moramo ograditi od Arapa i Turaka i njihovog načina života. U tome je bit. Da se na sebilju ne viore Turske zastave kao da su u svojoj kući. Nisu!!!
    Osim toga, šta je za tebe taj evropski način života? LGBT nakaze, feminizam, markiszam, materijalizam? Islamska kultura Bošnjaka je puno bliža drevnoj evropskoj kulturi nego što je to novoliberalna EU demonkratija.
    Quote Originally Posted by Szegedist View Post
    There is no such thing as a moderate Serb. Every Serb is a supporter of the Chetnik ideology to some degree. Some Serbs like Davai are openly chetniks, while others like rv12aval are cryptochetniks who hide behind Bratsvo I Jedinstvo and other such concepts. Yugoslav partisans believer in the chetnik ideology, but could not display it openly because otherwise they couldn't recruit naive Croats and Bosniaks, which were necessary for victory. We shouldn't make a difference between a Serb and a chetnik, the two are exactly the same thing.

  3. #23
    Iskusan član Vlatko Vukovic's Avatar
    Join Date
    Aug 2017
    Last Online
    09-25-2023 @ 12:00 AM
    Ethnicity
    Bosniak
    Country
    Bosnia
    Y-DNA
    I2a-Din
    Taxonomy
    North Atlantid
    Age
    23
    Gender
    Posts
    7,246
    Thumbs Up
    Received: 2,898
    Given: 2,620

    1 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by The Destroyer View Post
    De mi iskreno reci, da nisi slučajno povezan sa onim klincima iz BPNPa? Slično mi zvuči vaša priča
    Nisam, čuo sam za tu organizaciju, ali nemam veze sa njima.

    Quote Originally Posted by The Destroyer View Post
    Osim toga, šta je za tebe taj evropski način života? LGBT nakaze, feminizam, markiszam, materijalizam? Islamska kultura Bošnjaka je puno bliža drevnoj evropskoj kulturi nego što je to novoliberalna EU demonkratija.
    Ja ne pričam o današnjoj Evropskoj Uniji, to je zlo. Pričam o drevnoj Evropskoj civilizaciji i mogu ti reći da iako sam islamske vjere, nemam ništa protiv staroevropskih pagana mnogobožaca. Kako Slavenskih, tako i ostalih.

    Šta je Evropski način života?? Pa već ga na neki način imamo. Samo još da se riješimo šejhova sa turskim fesovima koji hodaju po Baščaršiji. Možda to jedino

  4. #24
    The Destroyer The Destroyer's Avatar
    Join Date
    Jul 2015
    Last Online
    10-10-2017 @ 07:13 PM
    Meta-Ethnicity
    нʌнϸ
    Ethnicity
    босɴнɖк
    Country
    Bosnia
    Region
    Bosnia
    Politics
    Bošnjaštvo
    Religion
    нсʌɖʍ
    Gender
    Posts
    1,610
    Thumbs Up
    Received: 704
    Given: 854

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Vlatko Vukovic View Post
    Nisam, čuo sam za tu organizaciju, ali nemam veze sa njima.



    Ja ne pričam o današnjoj Evropskoj Uniji, to je zlo. Pričam o drevnoj Evropskoj civilizaciji i mogu ti reći da iako sam islamske vjere, nemam ništa protiv staroevropskih pagana mnogobožaca. Kako Slavenskih, tako i ostalih.

    Šta je Evropski način života?? Pa već ga na neki način imamo. Samo još da se riješimo šejhova sa turskim fesovima koji hodaju po Baščaršiji. Možda to jedino
    U suštini se slažemo. S tim što bih pored turkofila dodao i najveće unutrašnje neprijatelje Bošnjaka, komunjare.

    Dok se ne riješimo Nermina i Emira koji ARBiH nazivaju takozvanom, govore protiv bošnjaštva i žele "naciJonaliste" i "fašiste" deportavati na neki novi Goli Otok, i koji bi htjeli nazad u nekakvu Veliku Srbiju, nema nam mira. A takvih među urbanom "finom gradskom rajom" ima na tone.
    Quote Originally Posted by Szegedist View Post
    There is no such thing as a moderate Serb. Every Serb is a supporter of the Chetnik ideology to some degree. Some Serbs like Davai are openly chetniks, while others like rv12aval are cryptochetniks who hide behind Bratsvo I Jedinstvo and other such concepts. Yugoslav partisans believer in the chetnik ideology, but could not display it openly because otherwise they couldn't recruit naive Croats and Bosniaks, which were necessary for victory. We shouldn't make a difference between a Serb and a chetnik, the two are exactly the same thing.

  5. #25
    Iskusan član Vlatko Vukovic's Avatar
    Join Date
    Aug 2017
    Last Online
    09-25-2023 @ 12:00 AM
    Ethnicity
    Bosniak
    Country
    Bosnia
    Y-DNA
    I2a-Din
    Taxonomy
    North Atlantid
    Age
    23
    Gender
    Posts
    7,246
    Thumbs Up
    Received: 2,898
    Given: 2,620

    1 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by The Destroyer View Post
    U suštini se slažemo. S tim što bih pored turkofila dodao i najveće unutrašnje neprijatelje Bošnjaka, komunjare.

    Dok se ne riješimo Nermina i Emira koji ARBiH nazivaju takozvanom, govore protiv bošnjaštva i žele "naciJonaliste" i "fašiste" deportavati na neki novi Goli Otok, i koji bi htjeli nazad u nekakvu Veliku Srbiju, nema nam mira. A takvih među urbanom "finom gradskom rajom" ima na tone.
    Naravno, treba se ograditi od komunjara, ali i od anti-komunjara. Posljednjih dana sam naletio na par stranica na fejsbuku koje pretjeruju sa anti-komunizmom, svaki dan ispirući mozak o komunističkoj Jugoslaviji. To se treba shvatiti kao dio historije naše zemlje. Bilo prošlo. Ne treba se od toga praviti bauk.

  6. #26
    The Destroyer The Destroyer's Avatar
    Join Date
    Jul 2015
    Last Online
    10-10-2017 @ 07:13 PM
    Meta-Ethnicity
    нʌнϸ
    Ethnicity
    босɴнɖк
    Country
    Bosnia
    Region
    Bosnia
    Politics
    Bošnjaštvo
    Religion
    нсʌɖʍ
    Gender
    Posts
    1,610
    Thumbs Up
    Received: 704
    Given: 854

    1 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Vlatko Vukovic View Post
    Naravno, treba se ograditi od komunjara, ali i od anti-komunjara. Posljednjih dana sam naletio na par stranica na fejsbuku koje pretjeruju sa anti-komunizmom, svaki dan ispirući mozak o komunističkoj Jugoslaviji. To se treba shvatiti kao dio historije naše zemlje. Bilo prošlo. Ne treba se od toga praviti bauk.
    Iskreno, ako već govorimo o (pozitivnom) bošnjačkom nacionalizmu, onda se moramo obračunati sa tim dijelom prošlosti. Pogotovo kad se zna da su Tito i komunisti ubili desetine hiljada Bošnjaka jer nisu bili po mjeri novom režimu. O nepriznavanju nacije skoro 30 godina da ne govorim.

    Zapravo, turkofilija i komunizam su dvije strane istog novčića. Obje ideologije mentalno sputavaju bošnjačku nezavisnost. Ako ćemo se obračunavati i povratiti istinski nacionalno-slobodarski duh Bošnjacima, potrebno je tretirati sve okupatore jednako.
    Quote Originally Posted by Szegedist View Post
    There is no such thing as a moderate Serb. Every Serb is a supporter of the Chetnik ideology to some degree. Some Serbs like Davai are openly chetniks, while others like rv12aval are cryptochetniks who hide behind Bratsvo I Jedinstvo and other such concepts. Yugoslav partisans believer in the chetnik ideology, but could not display it openly because otherwise they couldn't recruit naive Croats and Bosniaks, which were necessary for victory. We shouldn't make a difference between a Serb and a chetnik, the two are exactly the same thing.

  7. #27
    Iskusan član Vlatko Vukovic's Avatar
    Join Date
    Aug 2017
    Last Online
    09-25-2023 @ 12:00 AM
    Ethnicity
    Bosniak
    Country
    Bosnia
    Y-DNA
    I2a-Din
    Taxonomy
    North Atlantid
    Age
    23
    Gender
    Posts
    7,246
    Thumbs Up
    Received: 2,898
    Given: 2,620

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by The Destroyer View Post
    Iskreno, ako već govorimo o (pozitivnom) bošnjačkom nacionalizmu, onda se moramo obračunati sa tim dijelom prošlosti. Pogotovo kad se zna da su Tito i komunisti ubili desetine hiljada Bošnjaka jer nisu bili po mjeri novom režimu. O nepriznavanju nacije skoro 30 godina da ne govorim.

    Zapravo, turkofilija i komunizam su dvije strane istog novčića. Obje ideologije mentalno sputavaju bošnjačku nezavisnost. Ako ćemo se obračunavati i povratiti istinski nacionalno-slobodarski duh Bošnjacima, potrebno je tretirati sve okupatore jednako.
    Pa da. Ali problem nasih ljudi je needukacija. Idu iz krajnosti u krajnost.

  8. #28
    The Destroyer The Destroyer's Avatar
    Join Date
    Jul 2015
    Last Online
    10-10-2017 @ 07:13 PM
    Meta-Ethnicity
    нʌнϸ
    Ethnicity
    босɴнɖк
    Country
    Bosnia
    Region
    Bosnia
    Politics
    Bošnjaštvo
    Religion
    нсʌɖʍ
    Gender
    Posts
    1,610
    Thumbs Up
    Received: 704
    Given: 854

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Vlatko Vukovic View Post
    Pa da. Ali problem nasih ljudi je needukacija. Idu iz krajnosti u krajnost.
    Naprimjer? Obrazloži malo o tom krajnostima ako ti nije mrsko.
    Quote Originally Posted by Szegedist View Post
    There is no such thing as a moderate Serb. Every Serb is a supporter of the Chetnik ideology to some degree. Some Serbs like Davai are openly chetniks, while others like rv12aval are cryptochetniks who hide behind Bratsvo I Jedinstvo and other such concepts. Yugoslav partisans believer in the chetnik ideology, but could not display it openly because otherwise they couldn't recruit naive Croats and Bosniaks, which were necessary for victory. We shouldn't make a difference between a Serb and a chetnik, the two are exactly the same thing.

  9. #29
    *\/* Gold-Shekel's Avatar
    Join Date
    Sep 2016
    Last Online
    06-21-2023 @ 09:57 AM
    Location
    Ličge, Belgium
    Meta-Ethnicity
    Bosnian
    Ethnicity
    Bosniak
    Country
    Somaliland
    Region
    Bosnia
    Politics
    TITOV SDP! 15 kila speed-a & Bakir's sunglasses
    Hero
    Gavrilo Princip, Mehmed Mehmedbašić, Roza Papo
    Religion
    Judaism
    Age
    69
    Gender
    Posts
    2,820
    Thumbs Up
    Received: 1,463
    Given: 725

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by The Destroyer View Post
    Baš ste vi dijasporci navikli na taj engleski. Halali, ja kad pišem o ratu, bolje je da pišem na bosanskom.

    Ironično, dvije tzv. zaštićene zone gdje Bošnjaci nisu predali oružje (Bihać i Goražde) su preživjele, dok dvije zone gdje jesu (Srebrenica i Žepa) su pale. Ja sam danas 100% uvjeren da je bio bolji izbor ne dati oružje, odjebati UNPROFOR i boriti se samostalno. Čak i ako Srebrenica nije mogla preživjeti, svi vojni stručnjaci se slažu da se mogao napraviti puno bolji proboj sa kojim bi se sačuvala većina civila.

    Pa šta nam je donijelo takvo držanje? Neki dan čitam dokument tzv. UN-a gdje piše "in the former Bosnia and Herzegovina", dakle ona floskula "bivša BiH" koju koriste četnici i ustaše. U britanskom izvještaju piše da su "muslimani" jedini krivci za rat.

    Ako ti nije dovoljna informacija da je tadašnja EZ (preteča moderne EU) predlagala da cijelo Sarajevo bude dio genocidne tvorevine i Brčko također, i da smo u Dejtonu dobili Sarajevo i Brčko isključivo zahvaljujući islamskim zemljama i SAD-u (koji je bio naš jedini saveznik na zapadu), da su Britanci i Francuzi u srednjoj Bosni ratovali na strani tzv. HVO protiv ARBiH, da britanski premijer Major kaže da je jedini civlizovani "musliman" u Bosni Fikret Abdić i da je trebalo prekinuti razgovore sa Alijom i ići na podjelu Karadžić-Boban-Abdić, onda stavrno ne znam.

    Jedna od žešćih zabluda Bošnjaka je da je tzv. međunarodna zajednica bila na našoj strani, što je notorna laž i neistina.
    "Dijasporci" ne postoje.

    Potpuno se slazem ali ipak da sad govorimo "kako bi ako bi" nema smisla. Danas se moze pricati o ubijenim a dok su komunisti bili samo se za srpske zrtve znalo a mnogo vise nasih su ubijeni u drugom svjetskom ratu a od toga nista nismo dobili, sad je nase da se ovo ne zaboravi. Svi znamo istinu, da je svjet bio protiv nas i da su "komsije" palili nasa sela, ipak je Alija stvorio nasu drzavu bilo kakva da je.



  10. #30
    Iskusan član Vlatko Vukovic's Avatar
    Join Date
    Aug 2017
    Last Online
    09-25-2023 @ 12:00 AM
    Ethnicity
    Bosniak
    Country
    Bosnia
    Y-DNA
    I2a-Din
    Taxonomy
    North Atlantid
    Age
    23
    Gender
    Posts
    7,246
    Thumbs Up
    Received: 2,898
    Given: 2,620

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Vlatko Vukovic View Post
    Pa da. Ali problem nasih ljudi je needukacija. Idu iz krajnosti u krajnost.
    Pa ili su previše radikalni (Srbomrzci, Hrvatomrzci, komunjaromrzci) ili su previše opušteni i prijateljski nastrojeni prema pomenutim. Treba držati neki balans. Poštovati druge, ali istovremeno biti oprezan. I to je to.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 242
    Last Post: 08-29-2023, 07:21 PM
  2. Replies: 16
    Last Post: 09-11-2019, 07:03 PM
  3. Classify Bosniak first president-Alija Izetbegovic
    By Hurrem sultana in forum Taxonomy
    Replies: 8
    Last Post: 10-10-2013, 03:29 PM
  4. Alija Izetbegović RIP
    By Su in forum Taxonomy
    Replies: 162
    Last Post: 08-23-2012, 01:25 PM

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •