Page 8 of 8 FirstFirst ... 45678
Results 71 to 76 of 76

Thread: Vetem Shqiptaret

 1. #71
  Ujku i Beratit Ujku's Avatar
  Join Date
  Aug 2016
  Last Online
  Yesterday @ 09:43 PM
  Ethnicity
  Tosk Albanian
  Country
  Albania
  Religion
  Agnostic
  Gender
  Posts
  2,306
  Thumbs Up/Down
  Received: 876/1,312
  Given: 339/86

  0 Not allowed! Not allowed!

  Default

  Quote Originally Posted by Aristotle View Post
  Ujku ti qe jeton ne Greqi e i ke pare gjerat a jane shumica e grekeve si evgjit si i pershkruajne disa?
  Se me duket bukur ekzagjeruar kur e degjoj.
  Jo , nuk e kam seriozisht kur i them evgjit.
  Shumica jan te bardh . Po kan me shume esmer se sa ne.

 2. #72
  Veteran Member
  Join Date
  Feb 2015
  Last Online
  Today @ 12:03 AM
  Location
  Sweden
  Meta-Ethnicity
  Paleo Haemonic
  Ethnicity
  Gheg Albanian
  Ancestry
  Dinaric and Pindus mountains
  Country
  Albania
  Region
  Goteborg
  Taxonomy
  Mediterranean-Dinaric
  Politics
  Classic Liberal
  Hero
  Sokrates
  Religion
  Agnostic
  Gender
  Posts
  1,568
  Thumbs Up/Down
  Received: 504/68
  Given: 337/0

  0 Not allowed! Not allowed!

  Default

  Quote Originally Posted by Drenica View Post
  Ajo esht zejshkane vet kom ni. ka mbet tash veq me i than vetes magjyp.

  Edhe cka esht qesharak.. do Shqiptar ketu me kan vet mu e do tjer a jane t'perzin me magjyp sepse jane zejshkana vet ose qe kan familjare ashtu... amo kqyre qysh bahen me komplekse, shtyhen cili asht ma i bardh etj, dhe shum palidhje e gjujn ket fjal ''magjyp''.. s'ka kuptim ma hiq.. thuti kurr s'kan pa magjyp me sy.. self haters. Lulzz.


  Une per veti kom boll zejshkana familjare dhe kurr s'me ka ra ne mend/nuk e kom vet veten a jom i perzin me magjyp.. lol.... 100% Shqiptar, kujt si pelqen le t'shkojn lesh ashtu edhe gjenetika e verteton edhe sho ne diaspor edhe ne kosov plot Shqiptar me fenotipa te njejta.. Ma heret ma bojshin mu ketu anetaret Shqiptar qe une jom magjyp/Turk kur i kalxova do foto familjare, do tjer thojshin tipik Gheg.. mas pari, turk e magjyp nuk jane njejt, keta i thojn Meditarrean Shqiptar Turk ose Berber hahahaha ... e verteta asht qe plot Med Shqiptar e kan kogja ''Eastern'' vibe edhe jane shume tipik.. keta nuk jane njoftun me krejt fenotipat Shqiptar. Amo shkojn postojn Shqiptar qe doken pseudo baltik dhe i paraqitin si tipik.. por njejt po i bjen sikur Shqiptar qe kan pseudo ''near eastern'' vibe... shkojn bavaki neper rruge dhe mendojn qe qdo zejhshkan qe e shojn asht naj magjyp kurse ne realitet esht 100% Shqipta

  .. tash ne gjenetik dola ma tipik Shqiptar se ta. Mu nuk me vjen marre si kta...Le te thojn qka dojn... hahahaha .. e verteta asht, per rrace Shqiptar dhe Evropian, une jom ma shume ne realitet se keta. Edhe kan vet zejshkana familjare amo i thrrasin neper foruma magjyp Shqiptaret zejshkana... ma shume kemi asimilu Sllav, German etj... por nejse edhe ti kani here po ja qishe nanen me klasifikim si kta ...
  Jaaa shok mu mos em thuj se un kerkund si kta sjam. Un e di sa ntelashe jom hi me kta tu e mbrojt Sabri Fejzullahun. Kur ja tregova Cimen dhe e pan te njejten fenotip po me ma pak pigment, ma skan bo zo fort.

  Un per veti kam nje fenotip puro mesdhetar. Dhe ni shumic te familjes i kam mesdhetar. Kur takohna me bashkadhetar ktu ne suedi mendojn shpesh qe jam naj spanjoll apo grek dhe i boj mu qudit kur foli gheghnishten te rron se qysh e kam msu prej nanes a babes. Sa per gjeneologji, ska kergja perpos shqiptar ne dy pemt e familjes tem. Kemi emer si ne familjen e babes qashtu edhe ne an te nanes. Dhe as kund nuk gjen emra fetar apo sllave. Po prap se prap tipat si kta qe po mu gjuhen ktu nuk pajtohen. Mendojn qe mesdhetart nuk i takojn kombit shqiptar. Po qfar budallakije esht kjo. Na jemi prej popullt ma te hershem te mesdhes. Qysh mos me pas njerz qe duken si mesdhetar? Po ne tjetren an, shkojn e postojn ket Bajram Ajetin qe esht fix bir i goteve dhe po mundohen me bo qe kushe ky esht arketipi shqiptarve.

  Aq hajgare esht kjo qe as vet me imagjinu skisha mujt.
  Truth and Honesty will save you

 3. #73
  Andid Balkanite The Illyrian Warrior's Avatar
  Join Date
  Dec 2012
  Last Online
  Today @ 05:31 AM
  Meta-Ethnicity
  Pelasgian-ThrakoIllyrian
  Ethnicity
  Albanian
  Ancestry
  Ancient Dardanian Albanian Kosovar
  Country
  Albania
  Region
  Dardania
  Y-DNA
  E-V13>CTS5856>?
  Taxonomy
  Pred. Dinarid
  Hero
  Lol, that's for kids
  Gender
  Posts
  8,576
  Thumbs Up/Down
  Received: 8,482/313
  Given: 6,418/176

  0 Not allowed! Not allowed!

  Default

  Quote Originally Posted by Drenica View Post
  Ish kan mir per Shqiptaret me marr pjes aty me citime nga historiane qe kan shkru per ne ose qe na kan studiuar, kemi boll, e jo me i lan serbet me mbush me propaganda prej libra Cetnik nga 1900s . Per shembull , shkrujn qe fisat Shqiptar jane kan Serv dhe jane Albanizu. Kjo esht rren dhe nuk e verteton gjenetika hiq.

  Shkrujn qe fis Kuqi jane kane Sllav dhe qe fis Berisha vjen nga Kuqi. Edhe qe Shqiptaret nga Berisha thojn ashtu vet.. kjo nuk eshte e vertet.. e verteta esht qe fis Kuqi vjen nga Berisha.

  Shkrujn edhe qe krijuesi i fis Kelmendit ka qen Sllav kurse shumica Kelmend kan testuatr EV13. Gjithashtu edhe Kuqi e Berisha.

  Gjithashtu edhe per Kastratin...


  Edhe per historin e Kosoves krejt propaganda nga libra Serb.
  Katastrof o wikipedia, propagande si me pa hi ne forumet e tyne, shqiptaret ne gjum atehere kur ti je ne letargji historin do ta shkruj dikush tjeter ne kete rast shkijet e greket, gjithmone na ka nem historia se kurre nuk kem shkru e as kem lan naj dokument tonen veq kem prit prej disa studiuesve te huaj te cilet kane shkrujt per ne e qe ne fakt mbesin me kane shkrimet e vetme per ne. ncncnc marri, bile ne wikipedia sa e sa njerez kane internet e nuk i pengon ajo se cfare shkrujne shkijet per histori e fiset tona.
  My Origin: 100% Southeast Europe
  Steppe k10: Near_Eastern 46.78%, WHG-UHG 24.14%, Steppe 22.61%, Hindu_Kush 5.78%

 4. #74
  New Member Aristotle's Avatar
  Join Date
  Sep 2017
  Last Online
  Today @ 03:28 AM
  Ethnicity
  Albanian
  Country
  Albania
  Gender
  Posts
  25
  Thumbs Up/Down
  Received: 5/0
  Given: 1/0

  0 Not allowed! Not allowed!

  Default

  Quote Originally Posted by Ujku View Post
  Jo , nuk e kam seriozisht kur i them evgjit.
  Shumica jan te bardh . Po kan me shume esmer se sa ne.
  Une njoh shqiptar me shumice qe i bejn ti zinj si iranianet. As iranianet nuk jane ashtu kafe puro ezmer si romet.
  Kur tju leverdis te bardhes i thojne e te zezes e bardhe.

 5. #75
  Veteran Member Apricity Funding Member
  "Friend of Apricity"

  Dema's Avatar
  Join Date
  Aug 2016
  Last Online
  @
  Meta-Ethnicity
  Alien
  Ethnicity
  Albanian
  Country
  European Union
  Region
  Dardania
  Y-DNA
  J2-M172
  Gender
  Posts
  2,415
  Thumbs Up/Down
  Received: 1,908/66
  Given: 1,287/67

  0 Not allowed! Not allowed!

  Default

  Erdh koha ftohet edhe ne Kosove.. : )


  A ka naj kush ta pimi ka nje kafe?

 6. #76
  Veteran Member Apricity Funding Member
  "Friend of Apricity"

  Dema's Avatar
  Join Date
  Aug 2016
  Last Online
  @
  Meta-Ethnicity
  Alien
  Ethnicity
  Albanian
  Country
  European Union
  Region
  Dardania
  Y-DNA
  J2-M172
  Gender
  Posts
  2,415
  Thumbs Up/Down
  Received: 1,908/66
  Given: 1,287/67

  0 Not allowed! Not allowed!

  Default

  Ska kush me pi kafe, krejt kan emigru


Page 8 of 8 FirstFirst ... 45678

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •