4
Kurultaj 2018. 8. 10-12 (Bugac) Programs in English and Hungarian:
KURULTAJ 2018 Program – English
Friday (10th of August)
10.00 Opening of the crafts fair
11.00 First rehearsal of the horsemen
From 16.00 Traditional Hungarian music – open-air
17.00 Mutual rehearsal of horsemen and warriors on foot / battlefield (küzdőtér)
19.00 – 19:30 ”Dream of the shamans” (”Táltosok álma” shamanic drum music) / stage
19:30 – 20.00 Hungarian back-pipe music and folk dance / stage
21.00 Reception of the Eastern brother nations at the camp of the Kurultaj (procession with torches)
21:10 -21:30 ‘Csikós’ horsemen demonstration with fire / battlefield
21:30 - 22:00 ”Csángó bridal” (”Csángó menyekező”) traditional folk music and dance show by Hungarians from Moldova / stage
22:15 Ismerős Arcok concert / stage
23.00 Hungarian ‘dance house’ (Táncház) with live bag-pipe music
Saturday (11th of August)
8:30 Signing up for the archery competition, bow-shooting practice / archery field (íjászpálya)
9:30 ”Yurt of Atilla” – opening of the Hun, Avar, Hungarian anthropological and archeological exhibition in the world’s largest yurt. Thematic exhibition: Huns in the Carpathian Basin.
From 9:30 Wakening folk music (Hungarian bag-pipe music, drums, flute)
9:30 Duel contest – sabre fencing (in martial cages) / area of the fair (vásártér)
10.00 Start of the traditional archery competition (on foot) / archery field
10.00 Coursing demonstration (hunter and dog) “Coursing at the Puszta” (Hungarian coursing Association) / battlefield (küzdőtér)
10:30 Horseback falconry demonstration (Zoltán Krekács and his team) / battlefield
10:45 Warriors on foot demonstration (Turán harcosai, Keleti Szövetség, Tiszafia, Nyugati Gyepű) / battlefield
11.00- 11:30 ”Puszták népe” (People of the Puszta) horseback riding skills competition / battlefield
11.00 - 15.00 National belt-wrestling championship / Sports tent
11:30 – 12.00 Turan cup – Horseback archery championship (qualifying contest) / battlefield (küzdőtér)
12.00 – 12:30 ”Nomad battle on horseback” (”Nomád lovasharc”)- armed fight on horseback and show of skills (sabers, spears, spontoon, bow-shooting) – a demonstration of the Nyugati-gyepű and the Anda lovasság / battlefield (küzdőtér)
12:30 – 12:50 ””Hun – Onogur combat demonstration” – Bagatur’s team from Bulgaria / battlefield (küzdőtér)
12:50 – 13:10 The Nation of the Turul (Turul Népe) horseback falconry show (Zoltán Krekács) / battlefield (küzdőtér)
13:30 ”Seregszemle” Procession of horseback warriors and warriors on foot / battle field
14.00- Festive speeches
- procession of the flags of the Turanian nations
- Salutatory speech by László Kövér a Speaker of the National Assembly
- Salutatory speech by András Zsolt Bíró the president of the Hungarian Turan Foundation and organizer of the event
- Further salutatory speeches by the Kazakh, Turkish, Azerbaijani, Turkmen, Mongolian, Uzbek, and Kyrgyz delegations, and by László Szabó, the mayor of Bugac.
15.00 Range archery as a tribute to the great Ancestors (record breaking attempts) – József Mónus / battlefield (küzdőtér)
15:20 Reenactment of the Battle of Pozsony, paying tribute to its1111th anniversary : The Hungarian tribal federation rushes down upon the army of the Franks / battlefield (küzdőtér)
16.00 The legendary horse of our ancestors: The horse with golden fur, the ”Turanian horse” – Akhal Teke show in commemoration of the beloved horse breeder Sándor Gillich
16:30 ‘Köböre’ (Kokpar – Buszkasi) – horse nomadic martial game between two big teams / Battlefield (Küzdőtér)
17.00 ”Turán harcosai” (Turanian warriors) – horseback archery and fighting on horseback demonstration / battlefield (küzdőtér)
17:30 Continuation of the duel contest – sabre fencing (in martial cages) / area of the fair (vásártér)
17:30 Puszta race: horse racing competitions / battle field (küzdőtér)
19.00 Horseback wrestling / battle field
Sunday (12th of August)
9.00 Wakening folk music
10.00 Continuation of the duel contest – sabre fencing (in martial cages) / area of the fair (vásártér)
10.00 Coursing demonstration / battlefield (küzdőtér)
10:30 Baranta demonstration from Upper Hungary (Slovakia)
11.00 – 17.00 European Mas wrestling championship / sports tent
11.00 Horseback combat show by ”Zengő nyíl” / battlefield (küzdőtér)
11:30 Warriors on foot demonstration
12.00 Pusztai Rókák (Foxes from the Puszta) – horseback combat demonstration
12:30 The legendary horse of our ancestors: The horse with golden fur, the ”Turanian horse” – Akhal Teke show in commemoration of the beloved horse breeder Sándor Gillich
13h –13:20 The Nation of the Turul (Turul Népe) horseback falconry show (Zoltán Krekács) / battlefield (küzdőtér)
13:30 ”Seregszemle” Procession of horseback warriors and warriors on foot / battle field
14.00 Festive speeches – procession of the flags of the Turanian nations
14:30 Archery demonstration by Turkish preservers of ancient customs
15.00 Reenactment of the Battle of Pozsony, paying tribute to its 1111th anniversary : The Hungarian tribal federation rushes down upon the army of the Franks / battlefield (küzdőtér)
15:40 Csikós horsemen of Bugac demonstration
16.00 Final of the Köböre competition
16:30h “People of the Puszta” (Puszták Népe) horseback riding skills competition final
17.00 Final of the Puszta horse racing
17:40 Announcement of the winners
18.00 Fire ritual
Kurultaj 2018. Stage
Friday
17.00 – 17:30 h Sólyomfi Nagy Zoltán – shamanic drumming
17:30 -18.00 Regélő Fehér Táltos – shamanic drum circle
18.00 –18:30 Fehér Holló Öskü- shamanic drumming
19.00 – 19:30 ”Táltosok álma” – shamanic drumming
19:30 – 20.00 Hajdux : Traditional Hungarian bagpipe music and dance
20.00 Kukh Mongol – Traditional Mongolian music
Technical break
21:30 - 22:00 ”Csángó bridal” (”Csángó menyekező”) traditional folk music and dance show by Hungarians from Moldova / stage
22:15 Ismerős Arcok concert / stage
23.00 Hungarian ‘dance house’ (Táncház) with live bag-pipe music
Saturday
10:30 “Lélekhívó” Shamanic drumming
11.00 Kukh Mongol – Traditional Mongolian music
11:30 Hajdux: Traditional Hungarian bagpipe music and dance
11:50 Ala too and Burulcha Baktibekizi- Kyrgyz traditional folk music (Kyrgyzstan)
12:20 Fehér Holló Öskű- Shamanic drumming
12:40 ”Khasgar”- Uyghur tradtional folk music and dance (Uyghurstan)
13.00 Kaya Kuzucu- Folk music from Anatolia (Turkey)
Break
15.00 Fehér Boglárka : -Magyar kikelet (Hungarian springtime) – Hungarian traditional music and folk songs
15:20 Sólyomfi Nagy Zoltán- Hungarian shamanic music
15:40 Volga Tatar traditional music and folk dance (Tatarstan)
16 Regélő Fehér Táltos dobcsapat – shamanic drumming
16:30 Turkmen folk music and dance, National folk band and dance group of Turkmenistan
17.00 Nomád együttes: Hungarian, Eastern, and Bularian folk music from Upper Hungary (modern Slovakia)
17:30 Mariana Albotova – folk songs from Karachay (Karachay – Cherkessia)
17:50 Artem Noskov- Folk music from Chuvashia
18:10 Arslanbek Sultanbekov: Dombra concert and Nogai folk music (Nogai)
18:30 Rovshanjon Yunusov and the Abbos band: Uzbek music and folk dance (Uzbekistan)
19.00 Kovács Nóri (folk singer)- Magyarnak lenni (Being Hungarian) – Hungarian folk songs
19:40 Nuriyye Huseynova and Semistan Alizmanli: Vatan (Homeland) and Turan anthem (Azerbaijan)
20:10 Arpanatólia : Instrumental music from Anatolia (Turkey)
20:40 Turan band: Ulu dala (The Great Steppes)- Kazakh folk and shamanic music (Kazakhstan)
21:10 Yuliana: ”The voice of the Forest” – Traditional Yakut music (Republic of Sakha / Yakutia)
21:40 Petrás Mária and the band – Csángó music from Moldova
22:10 Huun-Huur Tu : Traditional music and throat singing from Tuva
22:40 Midigma Dorzhieva: The Sound of the Huns (Buryatia)
23.00 Kukh Mongol – Traditional Mongolian music
Hungarian ‘dance house’ (Táncház)
Sunday
10.00 Shamanic drumming: ”The sound of the Ancestors”
10:30 Regélő Fehér Táltos – shamanic music and dancing
11.00 Zaira – Kumyk music and folk songs (Dagestan)
11:30 Arslanbek Sultanbekov: Dombra concert and Nogai folk music (Nogai)
12.00 Zuhra: Balkar folk music (Kabardino-Balkaria)
12:30 Hungarian traditional music and folk dance
13.00 Volga Tatar traditional music and folk dance (Tatarstan)
13:30 Ahmet Zakariev: Hunza – Avar songs from the Caucasus (Dagestan)
14.00 Kyrgyz traditional music and folk dance (Kyrgyzstan)
14:30 Islam Satirov: Nogaj folk music
15.00 Turan band: Ulu dala (The Great Steppes)- Kazakh folk and shamanic music (Kazakhstan)
15:30 Rovshanjon Yunusov and the Abbos band: Uzbek music and folk dance (Uzbekistan)
16.00 ”Khasgar”- Uyghur tradtional folk music and dance (Uyghurstan)
16:30 Arif Erdem Ocak: Turkish music (Turkey)
17.00 Török Tilla and the band – Hungarian and Eastern folk music
17:30 Huun-Huur Tu : Traditional music and throat singing from Tuva
Break – Fire ritual
19.00 Yuliana: ”The voice of the Forest” – Traditional Yakut music (Republic of Sakha / Yakutia)
19:30 Midigma Dorzhieva: The Sound of the Huns (Buryatia)
20.00 Nuriyye Huseynova and Semistan Alizmanli: Vatan (Homeland) and Turan anthem (Azerbaijan)
2018. évi Kurultaj – RÉSZLETES PROGRAM (MAGYAR)
Péntek (augusztus 10.)
12h Kézműves vásár megnyitó
16h-tól Magyar népzene –katona zene – mozgó szabadtéri műsor
17h Lovas és gyalogos harcosok közös próbája (küzdőtér)
17-17:30h Sólyomfi Nagy Zoltán (színpad)
17:30-18h Regélő Fehér Táltos dobcsapat (színpad)
18–18:30h Fehér Holló Öskü (színpad)
19-19:30h ”Táltosok álma” (táltosdobos zenei műsor – színpad)
19:30–20h Magyar dudazene és néptánc (színpad)
20-20:30h Khukh Mongol együttes koncertje (Mongólia)
21h Keleti rokonnépek vezetőinek fogadása a Kurultáj táborában (fáklyás bevonulás)
21:10-21:30h Tüzes csikós bemutató (küzdőtér)
21:30- 22:00h ”Csángó Menyekező” (Moldvai népi zenekar, nagy életképes koncertje)
22:15h Ismerős Arcok koncert
24h Táncház (élő dudazenével)
Szombat (augusztus 11.)
8:30h – Nevezés, gyakorlás az íjász versenyre (íjászpálya)
9:30h ”Atilla sátra”- a Világ legnagyobb jurtájában berendezett hun, avar, magyar antropológiai-régészeti kiállítás megnyitása. Tematikus kiállítás: Hunok a Kárpát–medencében
9:30h-tól Zenés ébresztő, mozgó népzenei (magyar dudazene, dob, furulya) műsor
9:30h Párbajverseny-szablyavívás (hadi ketrecekben – vásártéren)
10h Tradicionális (gyalogos) íjászverseny kezdete (íjász pálya)
10h Agarász (vadász- agárkutya) bemutató: Agarászat a pusztában (Magyar Agár Hagyományőrség és Országos Agarász Egyesület) – küzdőtér
10:30h Lovas solymász bemutató-küzdőtér (Krekács Zoltán és csapata)
10:45h Gyalogos harci bemutató (Turán harcosai, Keleti Szövetség, Tiszafia, Nyugati Gyepűk Pajzsa Haditorna Egyesület) – küzdőtér
11-11:30h ”Puszták népe” ügyességi lovas viadal – küzdőtér
11-15h Nemzeti Övbirkózó bajnokság (Óriás sport sátor)
11:30-12h Turán Kupa – Lovasíjász bajnokság (selejtező) – küzdőtér
12h-12:30h ”Nomád lovasharc”- fegyveres lovasharc ügyességi bemutató (szablya, lándzsa, fokos, íj)- Nyugati Gyepűk Pajzsa Haditorna Egyesület és az Anda Lovasság közös bemutatója – küzdőtér
12:30-12:50h ”Hun-onogur harci bemutató”- Bagatur csapata (Bulgária) - küzdőtér
12:50-13:10h TURUL NÉPE Lovas solymászat bemutató (Krekács Zoltán) – küzdőtér
13:30h ”Seregszemle” lovas és gyalogos hadak felvonulása- küzdőtér
14h Ünnepi beszédek és köszöntők
- A turáni népek zászlóinak felvonulása
- Köszöntőt mond: Kövér László a Magyar Országgyűlés elnöke
- Bíró András Zsolt a Magyar Turán Szövetség elnöke, főszervező
- Köszöntőt mondanak a kazak, török, azerbajdzsáni, türkmén, mongol, üzbég, kirgiz delegációk vezetői valamint Szabó László Bugac polgármestere és Menyhárt József a felvidéki MKP elnöke
15h A nagy Ősök tiszteletére távolsági íj lövések (rekord kísérletek) a ”Fehér Farkas” (Mónus József) – küzdőtér
15:20h A POZSONYI CSATA 1111. évfordulójának tiszteletére, csatajelenet: A magyar törzsszövetség serege lecsap az országra támadó frankok hadseregére – küzdőtér
16h Őseink legendás lova: Az aranyszőrű paripa, a ”Turáni –ló” Gillich Sándor lótenyésztő emlékének szentelt ahal-teke bemutató.
16:30h Nagycsapatos köböre – Lovasnomád, csoportos harci játék (két nagy csapat között)
17h ”Turán harcosai”- lovasíjász- és lovasharc bemutató – küzdőtér
17:30h Párbajverseny-szablyavívás folytatás (hadi ketrecekben – vásártéren)
17:30h Pusztavágta: gyorsasági lovas versenyek – küzdőtér-lovaspálya
19h Lovasbírózás-küzdőtér
Színpadi programok (szombat)
10:30h ”Lélekhívó” közös táltos dobolás
11h Khukh Mongol együttes koncertje (Mongólia)
11:30h Hajdux: magyar duda zene, népzene
11:50h Ala too és Burulcha Baktibekizi – kirgiz népzenei koncert (Kirgizisztán)
12:20h Fehér Holló Öskű – magyar táltoszene
12:40h ”Khasgar”- Ujgur népzene és tánc (Ujgurisztán)
13h Kaya Kuzucu – Anatóliai népzene (Törökország)
szünet
15h Fehér Boglárka : Magyar kikelet (magyar népzene és ének)
15:20h Sólyomfi Nagy Zoltán – magyar táltoszene
15:40h Volgai tatár népzene és néptánc (Tatársztán)
16h Regélő Fehér Táltos dobcsapat – zene és táncműsor
16:30h Türkmén népzene és tánc, Türkmén Állami Népi Zenekar és Tánckar (Türkmenisztán)
17h Nomád együttes: Magyar és keleti, valamint bolgár népzene (Felvidék)
17:30h Mariana Albotova – karacsáj népdalok (Karacsáj–Cserkeszija)
17:50h Artem Noskov – Csuvas népzene (Csuvasföld)
18:10h Arslanbek Sultanbekov: Dombrakoncert és nogáj népzene (Nogajföld)
18:30h Rovshanjon Yunusov és Abbos együttes: Üzbég zene és néptánc (Üzbegisztán)
19h Kovács Nóri (népdalénekes)- Magyarnak lenni (szólókoncert)
19:40h Nuriyye Huseynova és Semistan Alizmanli: Vatan (Haza) és Turán himnusz (Azerbajdzsán)
20:10h Arpanatólia : Anatóliai instrumentális zene (Törökország)
20:40h Turán Együttes: Ulu dala (a Nagy Sztyepp) – kazak népzene és sámánzene (Kazakisztán)
21:10h Yuliana: ”Az erdő hangja” – tradicionális jakut zene (Szaha Köztársaság / Jakutia)
21:40h Petrás Mária és zenekara – Moldvai csángó zene (Csángóföld)
22:10h Huun-Huur Tu – hagyományos tuvai zene és torokének (Tuva)
22:40h Midigma Dorzhieva: Hunok hangja (Burjátia)
Táncház-hajnalig
Tudományos Előadások, Fórum – Nagy Előadósátor (szombat)
10:30-11h Bernert Zsolt (Magyar Természettudományi Múzeum- Embertani Tár, antropológus):
A Honfoglalás kori népesség regionális jellegei az antropológiai adatok tükrében
11h-11:30h Dr.Török Tibor (Szegedi Tudomány Egyetem – Genetikai Tanszék, genetikus):
Genetika és őstörténet: Most akkor finnugor származásúak vagyunk, avagy nem?
11.30–12h Aibolat Kushkumbaiev (Eurázsia Egyetem-Astana/ Kazakisztán, történész):
Keleti magyarok (madjarok) Dzsucsi Uluszában (Dzsucsi Birodalmában)
12:30-13h Gallina Zsolt (régész):
Az avar vasművesség a Kárpát-medencében, valamint az avar vasművesség rekonstrukciója és keleti kapcsolatai
13-13:30h dr. Pálóczi Horváth András régész professzor:
A besenyők eredete és Magyarországra költözésük története
Szünet 13:30h- 15h
Fórum:
15-15:30h Lezsák Sándor (író, a Magyar Országgyűlés alelnöke):
Hagyomány és korszerűség a magyar nemzeti identitás építésében
- Lezsák Sándor, József Attila-díjas költő dedikálja Atilla fia, Csaba királyfi című romantikus népszínművét.
15:30-16h Borbély Zsolt Attila (erdélyi író):
Erdélyi nemzeti radikálisok a magyar nemzetegyesítés szolgálatában
16h Turán fórum: Bíró András Zsolt megnyitója:
Hagyomány és korszerűség a magyar nemzetstratégia felépítésében
16:15-16:30h Darhan Kydyrali (Nemzetközi Türk Akadémia-elnök, történész):
A Nemzetközi Türk Akadémia tudományos és társadalmi küldetése
16:30-16:45h Kelemen András (az Országgyűlés elnökének külpolitikai tanácsadója):
Hagyományközösség, gondolatok a török magyar közös hagyományokról
16:45-17h Ganire Pashaeva (Elnöki Hivatal munkatársa, Parlamenti képviselő /Azerbajdzsán):
A Kaukázus vidéki regionális politika és a török világ összefogásának stratégiai kérdései
17-17:30h Sabit Ismuratov (Kostanaji Egyetem, rektor):
100 éves az Alash Orda. Megemlékezés a kazak ellenállási mozgalomról és Mirzhakip Dulatuliról
17:30-18h Memorandum ismertetése és aláírása a Nemzetközi Türk Akadémia és a Magyar Turán Alapítvány közötti együttműködésről
Előadások II.
18:00-18:30h Gál Szilárd (Maros megyei Múzeum – Marosvásárhely, régész):
Hun kori leletek a Felső-Maros mentén
18:30-19h Leila Djansugurova (Almaty Genetikai Intézet – Kazakisztán, genetikus):
Hun kori archaikus DNS minták analizise
Vasárnap (augusztus 12.)
9h Mozgó tábori zene (népzenészek ébresztője)
10h Párbajverseny-szablyavívás folytatása (hadi ketrecekben- vásártéren)
10h Íjászverseny kezdete (íjászpálya)
10h Agarász bemutató bemutató-küzdőtér
10:30h Felföldi Dalia Iskola bemutatója
11-17h Bothúzó (Mas Wresling) profi Európa Bajnokság (Óriás sport sátor)
11h A ”Zengő nyíl” hagyományőrző csapat lovasharc bemutatója – küzdőtér
11:30h Gyalogos harci bemutató – Turán Harcosai – küzdőtér
12h Pusztai Rókák lovasharc bemutatója – küzdőtér
12:30h Őseink legendás lova: Az aranyszőrű paripa, a ”Turáni –ló” Gillich Sándor lótenyésztő emlékének szentelt ahal-teke bemutató – küzdőtér
13–13:20h TURUL NÉPE – Lovas solymászat bemutató (Krekács Zoltán)- küzdőtér
13:30h ”Seregszemle” lovas és gyalogos hadak felvonulása – küzdőtér
14h Ünnepi beszédek és köszöntők – Turáni népek zászlóinak felvonulása
14:30h Török hagyományőrző íjászok gyalogos hadi bemutatója
15h POZSONYI CSATA 1111. évfordulójának tiszteletére, csatajelenet – A magyar törzsszövetség lovas serege lecsap az országra támadó frankok hadseregére – küzdőtér
15:40h Bugaci csikós bemutató
16 h Köböre – Lovasnomád, csoportos harci játék – döntő
16:30h Puszták Népe lovasviadal – döntő – küzdőtér
17 h Puszta vágta – gyorsasági lovas verseny - döntő
17:40h Eredményhirdetés
18h Szertűz
Színpadi programok (vasárnap)
10h Közös táltos dobolás: ”Ősök hangja”
10:30h Regélő Fehér Táltos dobcsapat – zene és táncműsor
11h Zaira – Kumik zene és népdalok (Dagesztán)
11:30h Arslanbek Sultanbekov: Nogáj népzene és dombrakoncert (Nogájföld)
12h: Zuhra: Balkár népzene (Kabardino-Balkária)
12:30h Pásztordalok és Kiskunsági táncok
13h Volgai tatár népzene és néptánc (Tatársztán)
13:30h Ahmet Zakariev: Hunzak – Avar dalok a Kaukázusból (Dagesztán)
14h Kirgiz népzenei koncert és néptánc (Kirgizisztán)
14:30h Islam Satirov – Nogaj népzene
15h Turán Együttes: Ulu dala (a Nagy Sztyepp) – kazak népzene és sámánzene (Kazakisztán)
15:30h Rovshanjon Yunusov és Abbos együttes: Üzbég zene és néptánc (Üzbegisztán)
16h ”Khasgar”- Ujgur népzene és tánc (Ujgurisztán)
16:30h Arif Erdem Ocak: Török zenei koncert (Törökország)
17h Török Tilla Zenekara – Magyar és keleti népzene
17:30h Huun-Huur Tu: hagyományos tuvai zene és torokének (Tuva)
szünet- szertűz
19h Yuliana: ”Az erdő hangja” – tradicionális jakut zene (Szaha köztársaság / Jakutia)
19:30h Midigma Dorzhieva: Hunok hangja (Burjátia)
20h Nuriyye Huseynova és Semistan Alizmanli: Vatan ( Haza) és Turán himnusz (Azerbajdzsán)
-közös búcsúzene
Tudományos Előadások, Fórum – Nagy Előadósátor (vasárnap)
10h-10:30h Évinger Sándor (Magyar Természettudományi Múzeum – Embertani Tár, antropológus):
Hun és honfoglaló magyar arcok – avagy miként készülnek a tudományos alapú szobrászi arcrekonstrukciók
10:30h-11h Szabados György (NMI- László Gyula Intézet, történész):
A ”kettős honfoglalás elmélet” az írott kútfők tükrében
11h-11:30h M. Lezsák Gabriella (MTA Őstörténeti Munkacsoport):
Az ősi magyarság régészeti nyomai a Kaukázus térségében
11:30–11h Kadiraly Konkobayev (MANAS Egyetem, Bishkek/ Kirgizisztán):
A kirgizek őstörténete a régészeti leletek valamint az ó-türk feliratok alapján
11-11:30h Krim Altinbek (Ostrov Krim- Archeo restaurációs központ, Almaty/Kazakisztán):
Korai türk sírok feltárása és leletanyagaik alapján készített rekonstrukciók
11:30-12h Soós Zoltán (Maros Megyei Múzeum igazgató – Marosvásárhely, régész):
A székelység korai története
12:30-13h Dr. Agócs Gergely (népzenekutató, Hagyományok Háza):
Zenei rokonságunk a Kaukázus vidéken – Magyar népdaltípusok a nogáj zenefolklórban
Szünet 13h-15h
15-15:30h Dr. Medgyesy Pál (régész, Békés megyei Múzeumok Igazgatósága):
A Tiszántúli honfoglalás kori temetők jellege a régészeti leletek alapján
15:30-16h Haramza Márk (Janus Pannonius Múzeum, történész):
Szablyák és kardok a 9-10. századi Kárpát-medencében
16-16:30h Turán fórum:
Üzbegisztáni Turán Szövetség beszámolója, Tekirdag (Rodosto) tiszteletbeli konzul Erdogan Erken köszöntője
Adana önkormányzata és a Yörük Türkmén Kultúrális Szövetségek beszámolója valamint memorandum aláírása a Magyar Turán Szövetséggel a stratégiai együttműködésről.
Huseyn Sözlü Adana polgármesterének előadása
Előadások II.
16:30-17h Prof. Firdaus Hiszamitdinova (Orosz Tudományos Akadémia Baskíriai Tudományos Központ- Ufa, igazgató):
A baskír eredetlegendák és eposzok történeti relevanciája
17-17:30h Dr.Ömer Turan (Istanbul University, antropológus):
A szeldzsukok anatóliai őstörténete az embertani leletek alapján
A programváltozás jogát fenntartjuk!
Bookmarks