Results 1 to 3 of 3

Thread: A MAGYARSÁG ÉS A KELET – előadás Nagyváradon

  1. #1
    Veteran Member
    Apricity Funding Member
    "Friend of Apricity"

    Turul Karom's Avatar
    Join Date
    Nov 2016
    Last Online
    01-08-2024 @ 05:34 AM
    Ethnicity
    Hungarian
    Country
    Hungary
    Gender
    Posts
    1,853
    Thumbs Up
    Received: 2,351
    Given: 4,487

    0 Not allowed!

    Default A MAGYARSÁG ÉS A KELET – előadás Nagyváradon

    “A magyarság és a kelet” címmel előadást tart Nagyváradon Bíró András Zsolt antropológus a Kurultaj – Magyar Törzsi Gyűlés főszervezője a Lorántffy Zsuzsanna Református Egyházi Központban.

    A tudományos- ismeretterjesztő előadás felvázolja a magyar őstörténet kutatás kapcsán született modelleket és bemutatja új természettudományos eredményeket. Az antropológus a saját, valamint a munkatársaival együtt végzett kutatásainak az eredményeiről is beszámol, ám emellett a magyarság és a keleti népek néprajzi, kulturális kapcsolatát is bemutatja. Bíró András Zsolt áttekinti – az utóbbi években egyre erősebbé váló – a keleti rokonépekkel való együttműködést. Az előadás után a Magyar Turán Szövetség helyi szövetséges csapatainak részvételével tagtoborzó gyűlést is tartanak.

    Az előadás időpontja: 2018. december 7., péntek – 17 óra.

    Helyszín: Nagyvárad, Lorántffy Zsuzsanna Református Egyházi Központ Múzeumterme

    Ezredévi emléktér, /P-TA Libertati/ 40. szám



  2. #2
    NEW MEMBER Universe's Avatar
    Join Date
    Apr 2018
    Last Online
    Today @ 07:59 PM
    Ethnicity
    **
    Ancestry
    **
    Country
    Fiji
    Taxonomy
    **
    Religion
    born again atheist?
    Gender
    Posts
    10,001
    Thumbs Up
    Received: 10,010
    Given: 12,239

    1 Not allowed!

    Default

    Remek. Szerintem itt az ideje hogy a magyar nép a gyökereihez híven visszatelepüljön Közép-Ázsiába. Itt a fórumon is láthatjuk hogy a szomszédaink (pl szerbek, románok) nem bírják a búránkat. Az évenként megrendezésre kerülő kurultáj nevű rendezvényre el szoktak látogatni a közép ázsiai, türk testvér népeink akik barátként tekintenek ránk és szeretnek minket. Abban a szerető közép ázsiai közegben szerintem jobban érezné magát a magyar nép. Ettől a visszatelepüléstől többek között azt várom hogy csökkenni fog a magyar népet sújtó magas öngyilkossági ráta (tudni illik a magyar nép "élmezőnyben" van ha az öngyilkossági rátát nézzük)

  3. #3
    Veteran Member Blondie's Avatar
    Join Date
    Oct 2018
    Last Online
    Today @ 04:30 PM
    Location
    Budapest
    Meta-Ethnicity
    Germanic
    Ethnicity
    Zoomer
    Country
    Germany
    Region
    Donau Schwaben
    Taxonomy
    Subnordid
    Gender
    Posts
    18,006
    Thumbs Up
    Received: 15,282
    Given: 9,862

    1 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Eredet View Post
    Remek. Szerintem itt az ideje hogy a magyar nép a gyökereihez híven visszatelepüljön Közép-Ázsiába. Itt a fórumon is láthatjuk hogy a szomszédaink (pl szerbek, románok) nem bírják a búránkat. Az évenként megrendezésre kerülő kurultáj nevű rendezvényre el szoktak látogatni a közép ázsiai, türk testvér népeink akik barátként tekintenek ránk és szeretnek minket. Abban a szerető közép ázsiai közegben szerintem jobban érezné magát a magyar nép. Ettől a visszatelepüléstől többek között azt várom hogy csökkenni fog a magyar népet sújtó magas öngyilkossági ráta (tudni illik a magyar nép "élmezőnyben" van ha az öngyilkossági rátát nézzük)
    Remélem ez most trollkodás volt, ugyanis hemzseg a hülyeségektől. Először is a magyarok nem Közép Ázsiából származnak, a magyar etnikum, a magyar nyelv, a magyar identitás Kelet Európában alakult ki, ezt a területet ma Magna Hungáriának nevezik:



    A magyarok ősei szintén nem Közép Ázsiából erednek hanem Nyugat Ázsiából (az Urál keleti oldala), de erről is viták vannak. Ugyanis semmi nem bizonyítja hogy az ottani populáció ténylegesen magyarul beszélt. Az a terület nagyjából megfelel annak a helynek ahonnan az ugorok erednek, tehát a hantik és mansik is akik ugye nem magyarok, tehát ha az pl a proto-ugro őshaza akkor nem lehet ottani magyarokról beszélni.
    A másik bökkenő hogy a magyarságnak sose volt jelentős uráli genetikája, a finnugor eredetet a genetikai vizsgálatok pont hogy cáfolják és az ázsiai eredetű markereket inkább kelet ázsiainak sorolják be és szorosan kapcsolódnak a hun/xiongnu populációhoz akik ugye proto-mongolok voltak.
    http://doktori.bibl.u-szeged.hu/3794...raczki_PhD.pdf

    Nem mellékes az sem hogy a magyarságban az európai markerek mindig is többségben voltak:



    Ebből az következik hogy alapvetően a magyarság mindig is egy európai populáció volt ami később a hun és türk migráció hatására ázsiai elemekkel bővült. Tehát az ázsiai markereket nem lehet megjelölni mint "eredeti" magyar gének ugyanis nyilvánvalóan a magyarok nem Mongóliából erednek, még akkor sem ha volt nekik ilyen eredetű markereik a hunoktól.

    Azt is fontos megjegyezni hogy az ázsiai markerek szinte kizárólag női ágon voltak jelen (ahogy a fenti forrásokból is kiderül) tehát ez megint az bizonyítja hogy az akkori magyar vezetők viszonylag gyakran házasodtak türk és hun nőkkel, de ebből nem következik hogy a magyarok türkök lettek volna (mondjuk ha a kabarokat nem vesszük). A hunok már más dolog ugyanis az európai hunok inkább egy törzsszövetség volt és nem egy homogén etnikum amit az ázsiai hunokról el lehet mondani. A magyarok férfi ágán olyan markerek voltak mint I1, r1b, r1a-z93, t1a, g2a amik szorosan kötődnek az iráni és germán népekhez. Neparáczki szerint pl az ősmagyarok női ágon kb 40%-ban full germánok voltak amit a keleti gótokkal és vikingekkel magyaráz. És ezek megint csak tények nem én találom ki ott van fent a link meg lehet nézni.

    A mai magyaroknak meg semmilyen gyökere nincs Ázsiában se kulturális, se genetikai se semmilyen. Az meg hogy a környező népek szeretnek e minket vagy nem teljesen mindegy. Én pl Szlovákiában voltam sokat kirándulni, soha semmilyen bántalmazás nem ért, sőt nem egyszer fordult elő hogy a kedvemért a full szlovák eladó magyarul beszélt pár szót. Egyébként meg szét lehet nézni minden környező népet utál a szomszédja, nem csak nálunk van ez.

    Amúgy Biró András Zsoltról elég annyit elmondani hogy a Kazahsztáni madjar népet még mindig ősmagyaroknak tartja ami megint milliószor meg lett cáfolva. Ugyanis a madjar névnek semmi köze nincs a magyarokhoz, a nevük iráni nyelven azt jelenti hogy "mohamed barátja" és jól dokumentálhatóan 300-400 éve migráltak oda sokkal délebbről. Nem mellesleg full iráni genetikájuk van.

    Nekem és a tudósoknak ez a véleménye. Én szeretem amúgy ezeket a lovas nomád dolgokat, meg a hunokat is, meg a Kurultajra is szívesen elmennék de az a baj hogy van ott egy réteg aki ebből az egészből egy faji ideológiát gyárt és érzelmi alapon áll a dolgokhoz, meg kirekeszt.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •