Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 21 to 25 of 25

Thread: ‘Tunceli’ Municipality Signboard to be Changed to Dersim Municipality

Banned
    Last Online
    @
    Ethnicity
    Türk
    Ancestry
    Aegean, Inner Anatolia, Transcaucasia
    Country
    Turkey
    Relationship Status
    Engaged
    7,516
    Blog Entries
    2
    Thumbs Up
    Received: 8,160
    Given: 3,931

0 Not allowed!

Quote Originally Posted by Bornoz View Post
    O tırnak içerisinde yazdığın halkların hepsi zaten kültürleriyle, yaşayışlarıyla ve dilleriyle senden ayrı halklar. Bu insanlar mensubu oldukları halkı isterlerse okulda isterlerse iş yerlerinde isterlerse duşta ve hatta sokak ortasında söyleyebilirler, sebebi de seni zerre ırgalamaz. Sen o halkların topraklarını kendi ülkenin içerisinde tutmak istiyosan insanları asimile etmekten, milli benliklerini unutturmaya çalışmaktan ziyade kültürlerinin bütün ögelerine, konuştukları dillere ve öz benliklerine saygı duymak mecburiyetindesin. Ülkendeki vatandaşların hepsine kendileri için en optimum olan olanakları sunmak zorundasın. Bir yandan bunları yapmazken bir yandan da hakim millet anlayışıyla insanlara üstten bakarsan, onlara ait herhangi hiçbir değere saygı göstermezsen, eş olanakları sunmazsan ve hatta kendinizi ayrıştırmayın adı altında insanların milli bilinçlerini pasifize etmeye çalışırsan temelleri boş, çarpık bir düzen kurmuş olursun. Bunları söylediğin takdirde de samimiyetsiz söylemlerde bulunmuş olursun.

Bunun yanında Dersim'de barbarca katledilen 10.000'den fazla insanın isyancı olduğunu sanıyor olman komik

Sana daha fazla cevap vermiyorum dostum zira kancıktan daha ağır hakaretler duymaktan endişe ediyorum bir noktada. İstediğini düşünmekte pek tabii ki özgürsün. Düşüncelerin ne kadar tehlikeli olsa da anladığım kadarıyla buraya yazılmak haricinde pek de bir atraksiyon içine giremiyorlar. Böyle olduğu sürece ben çok okeyim

Sağlıcakla
    Ayaklanmaya Kureyşanlar önderiliğinde 6.000 kişi katıldı. 500 kişilik bir ayaklanma sonucu 10.000 kişi öldürülmüş imajı vermek doğru değil.

Bu insanlar kendi dillerini konuştukları için, kendi kültürlerini yaşadıkları için öldürülmedi. Olayı çarpıtmanın anlamı yok, bu insanlar devlete haksız yere isyan ettikleri için öldürüldü. Evet haksız yere diyorum çünkü Osmanlı’da sahip olunan hakkı Türkiye Cumhuriyeti’ne dayatmak haksız bir harekettir. Diğer bölgelerdeki ayan ve aşiretler de aynı davranışı sergileseydi ne olurdu bir düşün.

Senin şahsına kancık demedim ama eğer gerçekten öldürülen halk mazlumken öldürülen asker zalim diyorsan üstüne alınmanda bir problem yok, ben de buna çok okeyim.

Inactive Account
    Last Online
    03-06-2020 @ 08:45 PM
    Ethnicity
    -
    Country
    Antarctica
    2,986
    Blog Entries
    1
    Thumbs Up
    Received: 2,449
    Given: 2,385

0 Not allowed!

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)