Page 14 of 15 FirstFirst ... 4101112131415 LastLast
Results 131 to 140 of 143

Thread: Can I pass as an Ashkenazi?

Rgvgjhvv
    Guest

1 Not allowed!

Quote Originally Posted by Tigranes View Post
    Mate, I'm sorry but in your absence Markos became very pro-Turkish, he's with the Turanid gang, which is archenemy of Armeno-Assyrian Brotherhood, now, don't cheer for the guy.
    I hate him for his disgusting misogynistic comments in other threads. He could be whatever ethnicity he wants to be I don't give a shite. It's irrelevant to the fact that he's a pig and should be embarrassed of himself.

Banned
    Last Online
    @
    Ethnicity
    Türk
    Ancestry
    Aegean, Inner Anatolia, Transcaucasia
    Country
    Turkey
    Relationship Status
    Engaged
    7,516
    Blog Entries
    2
    Thumbs Up
    Received: 8,160
    Given: 3,931

0 Not allowed!

Quote Originally Posted by Evrim View Post
    I'm a Turkish nationalist. And I don't believe in a religion saying nationalism is evil. Read ibn-Fadlan's travel memories about Turks.

" bu dağdan geçtikten sonra oğuzlar diye bilinen bir türk kabilesinin bulunduğu yere ulaştık. onlar, kıl çadırlarda oturan ve konup göçen yörüklerdi. göçebelerde âdet olduğu gibi, sık sık yer değiştirdikleri için yer yer onlara ait çadırlar görülüyordu. çok güç şartlar altında yaşıyorlardı.

bunlar yolunu kaybetmiş eşekler gibidirler. bir dine inanmazlar, işlerinde akıllarına başvururlar. hiçbir şeye ibadet etmezler. aksine büyüklerine rab derler. içlerinden biri reisine bir şey danışırsa, ona ‘ey rabbim, bu hususta ne yapayım?’ der.

aralarındaki işleri meşveretle* hallederler. bununla beraber bir şeyde ittifak edip onu yapmaya karar verirlerse, içlerinden en aşağı ve en değersiz olan biri gelip ittifaklarını bozabilir. allah’a inandıkları için değil de, sırf yurtlarından geçen müslümanlara yaranmak için aralarında ‘lâ ilâha illâ allâh’ diyenleri gördüm.

içlerinden biri zulme uğrar veya sevmediği bir şey görürse başını semaya kaldırıp ‘bir tanrı!’ der. bu türkçe ‘bir allah’ demektir. zira türkçe’de ‘bir’ vâhid ve ‘tengrî’ ise allah demektir.

küçük ve büyük abdestten sonra temizlenmezler. cenabetten ve diğer hususlardan dolayı yıkanmazlar. bilhassa kışın su ile hiçbir ilişkileri yoktur. kadınları yerli ve yabancı erkeklerden kaçmazlar. aynı şekilde, kadın, vücudunun hiçbir yerini insanlardan gizlemez.

kadınları, ne kendi erkeklerinin ne de yabancıların yanında peçe kullanıyor; vücutlarını da örtmüyorlar. bir gün bir oğuz'un evinde oturuyorduk. karısı da yanımızdaydı. biz konuşurken kadın bir ara vücudunun görünmemesi gereken bir tarafını açıp kaşıdı... hepimiz gördük. hemen ellerimizle gözlerimizi kapatıp, 'allahım, sen bize günah yazma.' diye yakardık. kocası güldü, çevirmenimize şunları söyledi: 'sizin, önünüzde açılmamızın nedeni, gördüğünüz halde kendinizi tutmayı öğrenesiniz diyedir. çünkü ulaşamazsınız; böyle olması, gizli olup da elde edilebilir olmasından daha iyidir.'

zina diye bir şey bilmezler. böyle bir suç işleyen birini ortaya çıkarırlarsa onu iki parçaya bölerler. şöyle ki: bu kimseyi iki ağacın birbirine yaklaştırılmış dallarına bağlarlar. sonra, bu dalları bırakırlar. dalların eski durumuna gelmesi neticesi, o kimse iki parçaya bölünür.

bir türk’ün yurdundan, tanımadığı bir kimse geçip ona ‘ben senin misafirinim. develerinden, hayvanlarından ve parandan şu miktara ihtiyacım var’ derse, türk istediklerini ona verir. eğer tacir bu yolculuğu esnasında ölür ve kafile geri dönerse, türk, kafiledekilere, ‘benim misafirim nerede?’ diye sorar. ‘öldü’ derlerse kafilenin yüklerini indirtir. içlerinde en akıllı tanıdığı tacire vararak yüklerini onun gözü önünde çözer. bir zerre fazlasız, ölen tacire verdiği kadar, bu tacirin paralarından alır… aynı şekilde, bu tacirin develerinden ve hayvanlarından, verdiği miktarı da alır.

oğlancılık onlar arasında çok büyük suçtur.”
    Bırak herhangi bir İslam aliminin yazdığı seyahatnameye, sahabelerin zikrettiği hadislere bile itimatım yok benim. Aklı başında olan bir Müslümanın tek rehberi Kurandır, bu adamın gezip gördüğü yerlerde kaleme aldığı kendi fikirleri İslam’ı değil Arap kültürünü temsil eder, gerçi şaşırmıyorum bizim insanımız bu ikisini çok karıştırıyor İslam’dan sonra Araplar kendi kültürünü (peygamber gelmesine vesile olacak derecede berbat kültürünü) sürdürmeye devam ettiği için.

Inactive Account
    Last Online
    03-06-2020 @ 08:45 PM
    Ethnicity
    -
    Country
    Antarctica
    2,986
    Blog Entries
    1
    Thumbs Up
    Received: 2,449
    Given: 2,385

1 Not allowed!

Quote Originally Posted by Markos View Post
    I hate him for his disgusting misogynistic comments in other threads. He could be whatever ethnicity he wants to be I don't give a shite. It's irrelevant to the fact that he's a pig and should be embarrassed of himself.
    Chill out, I was being sarcastic, just for fun.

Rgvgjhvv
    Guest

0 Not allowed!

Quote Originally Posted by Tigranes View Post
    Chill out, I was being sarcastic, just for fun.
    LIAR

Banned
    Last Online
    12-16-2019 @ 02:40 PM
    Meta-Ethnicity
    Unknown
    Ethnicity
    Turkish
    Ancestry
    Unknown
    Country
    Turkey
    Taxonomy
    Smth Caucasoid
    Hero
    Andrew Jackson
    Religion
    Atheist
    543
    Thumbs Up
    Received: 207
    Given: 60

0 Not allowed!

Quote Originally Posted by itilvolga View Post
    Bırak herhangi bir islam aliminin yazdığı seyahatnameye, sahabelerin zikrettiği hadislere bile itimatım yok benim. Aklı başında olan bir Müslümanın tek rehberi Kurandır, bu adamın gezip gördüğü yerlerde kaleme aldığı kendi fikirleri İslam’ı değil Arap kültürünü temsil eder, gerçi şaşırmıyorum bizim insanımız bu ikisini çok karıştırıyor İslam’dan sonra Araplar kendi kültürünü (peygamber gelmesine vesile olacak derecede berbat kültürünü) sürdürmeye devam ettiği için.
    Kuran milliyetciligi yasaklar. Politik dogrucu bi kitaptir, Kuran'a gore surileri almak gerek. Kuran'a gore ulkedeki Islam'dan donmus kisileri yok etmek gerek. Kuran'a gore bi Muslim icin dinsiz kendi vatandasi, Muslim bi yabancidan uzaktir. Kuran'a gore kocan senden baska 3 es daha alabilir. Kuran'a gore itaat etmeyen kadinlar dovulebilir.
    Bu dediklerimle ilgili her ayeti gosterebilirim.
    Kaldi ki ibrahimi dinlerle evrimi aciklayamiyoz, nerden tutsak elde kaliyor.

Banned
    Last Online
    @
    Ethnicity
    Türk
    Ancestry
    Aegean, Inner Anatolia, Transcaucasia
    Country
    Turkey
    Relationship Status
    Engaged
    7,516
    Blog Entries
    2
    Thumbs Up
    Received: 8,160
    Given: 3,931

0 Not allowed!

Quote Originally Posted by Evrim View Post
    Kuran milliyetciligi yasaklar. Politik dogrucu bi kitaptir, Kuran'a gore surileri almak gerek. Kuran'a gore ulkedeki Islam'dan donmus kisileri yok etmek gerek. Kuran'a gore bi Muslim icin dinsiz kendi vatandasi, Muslim bi yabancidan uzaktir. Kuran'a gore kocan senden baska 3 es daha alabilir. Kuran'a gore itaat etmeyen kadinlar dovulebilir.
    Bu dediklerimle ilgili her ayeti gosterebilirim.
    Kaldi ki ibrahimi dinlerle evrimi aciklayamiyoz, nerden tutsak elde kaliyor.
    Burada dini konuları pek tartışmak istemiyorum. Yanlış yorumladığını, işine nasıl geliyorsa öyle anladığını düşünüyorum.

Banned
    Last Online
    12-16-2019 @ 02:40 PM
    Meta-Ethnicity
    Unknown
    Ethnicity
    Turkish
    Ancestry
    Unknown
    Country
    Turkey
    Taxonomy
    Smth Caucasoid
    Hero
    Andrew Jackson
    Religion
    Atheist
    543
    Thumbs Up
    Received: 207
    Given: 60

0 Not allowed!

Quote Originally Posted by itilvolga View Post
    Burada dini konuları pek tartışmak istemiyorum. Yanlış yorumladığını, işine nasıl geliyorsa öyle anladığını düşünüyorum.
    Aynisini ben de senin icin dusunuyorum. Cunku dedigim herseyin acik acik ayetleri var. Ayetler var ayetler.
    Eskiden ben de korkudan Muslimdim. Dinsiz olursam butun ahlaki, toplumsal degerlerim yikilir diye korkuyordum bi yandan da. Ama oyle degil. Hak yolu atayizm, deizm ve agnostizm cok daha guzel bi toplum olusturabilir.

Veteran Member
    Last Online
    09-24-2022 @ 05:26 AM
    Meta-Ethnicity
    Homo-Judeas
    Ethnicity
    500% Judean
    Ancestry
    1000% Judean
    Country
    Antarctica
    Y-DNA
    Abraham
    mtDNA
    Sarah
    Taxonomy
    100% Judean
    Politics
    Judean
    Hero
    Moses
    Religion
    Judea-ism
    Relationship Status
    Happily married with 4 matriarchs
    2,636
    Thumbs Up
    Received: 1,348
    Given: 722

0 Not allowed!

Quote Originally Posted by Pater Patota View Post

By the way, I can pass as an Ashkenazi, I have Robert Downy JR eyebrows.I'm Dinarid-Alpinid-East Med.
    You can pass as Ashkenazi because you have the eyebrows of someone who is 1/4 Ashkenazi?

Banned
    Last Online
    01-06-2021 @ 03:29 PM
    Meta-Ethnicity
    Semitic
    Ethnicity
    Levantine
    Country
    Palestine
    Y-DNA
    J2
    mtDNA
    U3
    Taxonomy
    Taurid
    Relationship Status
    In a relationship
    29,337
    Thumbs Up
    Received: 29,829
    Given: 24,541

0 Not allowed!

Quote Originally Posted by Pine View Post
    You can pass as Ashkenazi because you have the eyebrows of someone who is 1/4 Ashkenazi?
    And what about me though?

I mean, my Israeli Jewish friends like Semitic Duwa and Tagrum from Anthrogenica told me that I can easily pass among the western Jewish peoples quite well.

Veteran Member
    Apricity Funding Member
    "Friend of Apricity"

Last Online
    @
    Ethnicity
    American
    Ancestry
    Colonial Virginia + Central and Eastern Europe
    Country
    United States
    Region
    Mississippi
    Politics
    Nullifier
    Hero
    John C. Calhoun
    29,562
    Thumbs Up
    Received: 21,121
    Given: 11,131

0 Not allowed!

Pretty much all Europeans and West Asians (excluding Saudi Arabia, Yemen and Oman) can pass as Ashkenazi.

Page 14 of 15 FirstFirst ... 4101112131415 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)