Page 1 of 5 12345 LastLast
Results 1 to 10 of 41

Thread: Beszélgessünk: Magyarországon manapság gáz németnek lenni?

  1. #1
    Veteran Member
    Join Date
    Apr 2018
    Last Online
    Today @ 06:59 PM
    Ethnicity
    Orthodox Croat
    Ancestry
    **
    Country
    Fiji
    Taxonomy
    **
    Gender
    Posts
    9,895
    Thumbs Up
    Received: 9,940
    Given: 12,155

    0 Not allowed!

    Default Beszélgessünk: Magyarországon manapság gáz németnek lenni?

    Azért gondoltam ez jó hely, mert láttam hogy itt van egy 1-2 részben sváb/német származású magyar felhasználó.

    Múltkor beszéltem egyik sváb ismerősömmel és állította hogy mostanság nem menő németnek lenni Mo.-n, mert hogy a kormánypropaganda hülyének meg "balf*sz libsinek" állítja be őket akik rosszat akarnak Európának. Nektek mi a véleményetek? Tapasztaltatok ehhez hasonlót?

  2. #2
    Inactive Account Chris596's Avatar
    Join Date
    Dec 2019
    Last Online
    01-13-2021 @ 08:33 AM
    Location
    Budapest
    Meta-Ethnicity
    Magyar
    Ethnicity
    Hungarian + 1/32 Jewish
    Ancestry
    Balkans, Eastern Europe
    Country
    Hungary
    Y-DNA
    E1b1b1a1b7
    mtDNA
    H1ax
    Taxonomy
    Pontid
    Politics
    More plantations
    Hero
    Ras Tafari
    Religion
    Rastafari
    Relationship Status
    In a relationship
    Age
    20
    Gender
    Posts
    3,611
    Thumbs Up
    Received: 10,570
    Given: 25,848

    1 Not allowed!

    Default

    Nekem csak jó véleményem van az általam ismert, részben német származású magyarokról. Egy jó barátom is részben az. Nem akarom összemosni a magánéletemet a propagandával. Tudom, ez közhely, de tényleg mindenhol vannak jó és rossz emberek.

  3. #3
    Veteran Member blogen's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Last Online
    09-19-2021 @ 05:52 AM
    Meta-Ethnicity
    Eurasian
    Ethnicity
    Hungarian
    Country
    Hungary
    Gender
    Posts
    6,802
    Thumbs Up
    Received: 3,596
    Given: 409

    0 Not allowed!

    Default

    A népnévből képzett személynevek nem utalnak etnikai származásra. A legtöbb ilyen személy családfáján nem lehet kimutatni a nevével korreláló etnikumú őst. Feltételezhetjük, hogy már a családnevek elterjedése idején se volt egyértelmű kapcsolat!

  4. #4
    Veteran Member Blondie's Avatar
    Join Date
    Oct 2018
    Last Online
    Today @ 04:47 PM
    Location
    Budapest
    Meta-Ethnicity
    Germanic
    Ethnicity
    Barbarian
    Ancestry
    Uralo-German
    Country
    Germany
    Region
    Donau Schwaben
    Taxonomy
    Subnordid
    Gender
    Posts
    17,890
    Thumbs Up
    Received: 15,161
    Given: 9,797

    0 Not allowed!

    Default

    Ajaj Antimage nem is tudtam hogy Kecskeméten is vannak svábok. Egyébként ha valaki németnek tartja magát akkor nem lehet magyar, ez olyan mintha egy román azt írná hogy van 1-2 magyar származású román felhasználó Székelyföldről, szóval már itt érzek egy kis trollkodást (mint a régi szép időkben ugye ), de oké lapozzunk.
    Nem gáz németnek lenni, tekintve hogy barátokon kívül senkise tudja rólad kivagy, mert nincs a homlokodra írva. A magyart használod nap mint nap, akcentusod sincs, honnan a bánatból tudná egy átlag ember hogy német vagy? A barátok meg ismerősök pont hogy elfogadják különben nem lennének azok. Ha mondjuk akárhol ismerkedsz valakivel és szóba kerül ez akkor sincs semmi, én legalább is semmi negatívat nem tapasztaltam. Az hogy Németországot és az ottani idióta politikusokat szidják teljesen oké és igazuk is van, dehogy valaki a német etnikumot szidná azt nagyon ritkán láttam neten, kb szökőévente.
    Meg egyébként különbséget kéne tenni a német származású magyarok (akik ugye magyarnak tartják magukat csak van bizonyos mértékű német hátterük) és a magyarországi németek között akik németeknek tartják magukat és kisebbségként itt élnek. Utóbbiból jelenleg olyan 200 ezer van az országban.

  5. #5
    Senior Member Kökény's Avatar
    Join Date
    Dec 2019
    Last Online
    03-03-2023 @ 06:34 PM
    Ethnicity
    Székely
    Country
    Hungary
    Y-DNA
    R1a-Z280
    mtDNA
    N1b1a
    Gender
    Posts
    620
    Thumbs Up
    Received: 1,437
    Given: 1,237

    2 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by blogen View Post
    A népnévből képzett személynevek nem utalnak etnikai származásra. A legtöbb ilyen személy családfáján nem lehet kimutatni a nevével korreláló etnikumú őst. Feltételezhetjük, hogy már a családnevek elterjedése idején se volt egyértelmű kapcsolat!
    A Szász vezetéknév eléggé elterjedt a Székelyek között. Nem hiszem, hogy szimpla kedvtelésből lett felvéve anno. Már miért ne jelenthetné, hogy az illető ősei szászok voltak? A 12. század óta jelen vannak Erdélyben.

  6. #6
    Veteran Member Blondie's Avatar
    Join Date
    Oct 2018
    Last Online
    Today @ 04:47 PM
    Location
    Budapest
    Meta-Ethnicity
    Germanic
    Ethnicity
    Barbarian
    Ancestry
    Uralo-German
    Country
    Germany
    Region
    Donau Schwaben
    Taxonomy
    Subnordid
    Gender
    Posts
    17,890
    Thumbs Up
    Received: 15,161
    Given: 9,797

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Kökény View Post
    A Szász vezetéknév eléggé elterjedt a Székelyek között. Nem hiszem, hogy szimpla kedvtelésből lett felvéve anno. Már miért ne jelenthetné, hogy az illető ősei szászok voltak? A 12. század óta jelen vannak Erdélyben.
    Igaz de gondolom úgy értette hogy pl "Német Pál" nevű egyén nem biztos hogy német.

  7. #7
    Ancient member Apricity Funding Member
    "Friend of Apricity"

    Mr.G's Avatar
    Join Date
    Sep 2018
    Last Online
    @
    Ethnicity
    European descent
    Ancestry
    Father: Hungarian Mother: German + minor English
    Country
    United States
    Y-DNA
    N1a
    mtDNA
    H1e
    Gender
    Posts
    10,222
    Thumbs Up
    Received: 20,530
    Given: 24,991

    0 Not allowed!

    Default

    The surnames in my family, from my Transdanubian side, are; Lukacs, Toth, Szalai - anyone know if these are connected to Swabians at all?

  8. #8
    Veteran Member
    Join Date
    Apr 2018
    Last Online
    Today @ 06:59 PM
    Ethnicity
    Orthodox Croat
    Ancestry
    **
    Country
    Fiji
    Taxonomy
    **
    Gender
    Posts
    9,895
    Thumbs Up
    Received: 9,940
    Given: 12,155

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Blondie View Post
    Ajaj Antimage nem is tudtam hogy Kecskeméten is vannak svábok. Egyébként ha valaki németnek tartja magát akkor nem lehet magyar, ez olyan mintha egy román azt írná hogy van 1-2 magyar származású román felhasználó Székelyföldről, szóval már itt érzek egy kis trollkodást (mint a régi szép időkben ugye ), de oké lapozzunk.
    Nem gáz németnek lenni, tekintve hogy barátokon kívül senkise tudja rólad kivagy, mert nincs a homlokodra írva. A magyart használod nap mint nap, akcentusod sincs, honnan a bánatból tudná egy átlag ember hogy német vagy? A barátok meg ismerősök pont hogy elfogadják különben nem lennének azok. Ha mondjuk akárhol ismerkedsz valakivel és szóba kerül ez akkor sincs semmi, én legalább is semmi negatívat nem tapasztaltam. Az hogy Németországot és az ottani idióta politikusokat szidják teljesen oké és igazuk is van, dehogy valaki a német etnikumot szidná azt nagyon ritkán láttam neten, kb szökőévente.
    Meg egyébként különbséget kéne tenni a német származású magyarok (akik ugye magyarnak tartják magukat csak van bizonyos mértékű német hátterük) és a magyarországi németek között akik németeknek tartják magukat és kisebbségként itt élnek. Utóbbiból jelenleg olyan 200 ezer van az országban.
    Te voltál az a bizonyos német ismerős, aki ezt mondta, nem tudom miért olyan hihetetlen a sztori. Egyébként Kecskeméten van 2011-ben 1441 fő vallotta magát németnek, a valóságban ettől azonban több van, sok svájci,osztrák és német szakember él Kecskeméten a merci gyár miatt (ún. "expat"-ok). 1-2 éve még ethnicity-nél a profilodban az volt írva hogy "hungarian" vagy, most meg úgy csinálsz mintha kőbe lenne vésve hogy német vagy és semmi magyar nincs benned, ok (nem bántásból írom, lehet csak heccből írtad azt oda, nem tudom)

  9. #9
    Veteran Member Blondie's Avatar
    Join Date
    Oct 2018
    Last Online
    Today @ 04:47 PM
    Location
    Budapest
    Meta-Ethnicity
    Germanic
    Ethnicity
    Barbarian
    Ancestry
    Uralo-German
    Country
    Germany
    Region
    Donau Schwaben
    Taxonomy
    Subnordid
    Gender
    Posts
    17,890
    Thumbs Up
    Received: 15,161
    Given: 9,797

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Universe View Post
    Te voltál az a bizonyos német ismerős, aki ezt mondta, nem tudom miért olyan hihetetlen a sztori. Egyébként Kecskeméten van 2011-ben 1441 fő vallotta magát németnek, a valóságban ettől azonban több van, sok svájci,osztrák és német szakember él Kecskeméten a merci gyár miatt (ún. "expat"-ok). 1-2 éve még ethnicity-nél a profilodban az volt írva hogy "hungarian" vagy, most meg úgy csinálsz mintha kőbe lenne vésve hogy német vagy és semmi magyar nincs benned, ok (nem bántásból írom, lehet csak heccből írtad azt oda, nem tudom)
    Ennek már leírtam az okát de akkor leírom mégegyszer. Itt MOn mindenki németnek tart, kint németbe meg sokan magyarnak (vagy svájcinak az akcentusom miatt), és volt bennem egy bizonyos mértékű identitás zavar emiatt. A nővérem pl magyarnak vallja magát, én nem. Mindkettőnk etnikai háttere 3/4 német, 1/4 magyar és sose csináltam úgy mintha semmi magyar nem lenne bennem lol
    Itt MOn magyarul gondolkozok és magyarul álmodok, de amikor Bajorországba voltam sokat nyáron ez megváltozott és németül álmodtam gondolkodtam, amikor visszajöttem megint magyarul, kell 1-2 nap átálln és ez füg attól milyen körbyezet vesz körül.

  10. #10
    Veteran Member
    Join Date
    Apr 2018
    Last Online
    Today @ 06:59 PM
    Ethnicity
    Orthodox Croat
    Ancestry
    **
    Country
    Fiji
    Taxonomy
    **
    Gender
    Posts
    9,895
    Thumbs Up
    Received: 9,940
    Given: 12,155

    0 Not allowed!

    Default

    Múltkor (kb nyáron) írtál valami ilyesmit hogy gáz Mo-n németnek lenni, lehet nem pont ezekkel a szavakkal, de ez volt a lényege. Már korábban is akartam egy ilyen thread-et csinálni, kíváncsi voltam mit gondolnak a többiek, csak most eszembe jutott megint ez a téma.

Page 1 of 5 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 2
    Last Post: 08-26-2019, 06:50 PM

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •