Page 7 of 8 FirstFirst ... 345678 LastLast
Results 61 to 70 of 76

Thread: Blond Hair map of Croatia

  1. #61
    Banned
    Join Date
    Jun 2014
    Last Online
    @
    Location
    Croatia
    Meta-Ethnicity
    Slavic+Romance
    Ethnicity
    Croatian
    Ancestry
    3/4 Croatian and 1/4 North Italian
    Country
    Croatia
    Region
    Dalmatia
    Y-DNA
    I2a1b
    Taxonomy
    Atlantid+CM
    Politics
    Direct Democracy
    Hero
    Jordan Peterson
    Religion
    Deist
    Gender
    Posts
    9,888
    Thumbs Up
    Received: 12,781
    Given: 8,063

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Stearsolina View Post
    Misliš masovno streljani od partizana? Domobrani su bili ekvivalent Wermachtu, Ustaše SSu. Članstvo u npr. SS ili Ustaškoj vojnici ne znači da je takav vojnik automatski ratni zločinac, to je glupost jer je većina bila u regularnim borbenim jedinicama a ne u konc logorima ili odredima smrti. Takva je i presuda suda u Nurmbergu, dakle ako si SSovac ne znači da si automatski bio nekakav crni koljač niti si podložan kaznenom progonu, jedino ako se dokaže da si baš ti konkretno radio sranja. U Nurmergu je SS proglašen zločinačkom organizacijom, no ne i svaki njegov član. Bilo je i među njima kao i među Ustašama ili bilo kojom drugom vojskom izuzetno časnih vojnika kao što je i među običnom njemčkom vojskom ili domobranima bilo zločinaca, jasno u mnogo manjem postotku.

    Današnji mainstream pogledi na drugi svjetski rat su površni i poprilično ideološki obojeni sa dosta patetike. To je bilo drugo vrijeme.
    Pa Wermacht nisu bili nacisti to je činjenica, isto tako je činjenica da je Hitler htio zamjeniti Wermacht sa svojom Hitlerovom mladeži u dogledno vrijeme jer im više naprosto nije vjerovao.

    Isto tako, (usporedba ti stoji), Ustaše nisu u potpunosti vjerovali Domobranima.

    Jer jedno je boriti se za državu i narod a drugo je činiti monstruozne zločine u ime tog naroda zbog izvrnute ideologije.

    P.S. Naravno, ja ne tvrdim da su svi Ustaše bili koljači, ali definitivno kad su obukli tu crnu uniformu sa slovom U, su bili itekako svijesni što se u ime nje čini, ne možeš mi reći da nisu znali, sama si evo sad rekla da su oni ekvivalent Njemačkom SS-u.

    Svatko u Njemačkom SS-u je znao što to predstavlja i zbog čega je on osobno SS, pa eto sve i da nije djelio ideologiju SS-a (sto je rijetkost) sigurno da je morao slušati.

    Ne znam da li znaš za sukobe između Wermachta i SS-a u današnjoj Ukrajini? Ne baš oružane sukobe, ali sukobe u smislu da su vojnici Wermachta htjeli zaštiti čak ukrajince i židove od SS pokolja.

  2. #62
    Banned
    Join Date
    Jun 2014
    Last Online
    @
    Location
    Croatia
    Meta-Ethnicity
    Slavic+Romance
    Ethnicity
    Croatian
    Ancestry
    3/4 Croatian and 1/4 North Italian
    Country
    Croatia
    Region
    Dalmatia
    Y-DNA
    I2a1b
    Taxonomy
    Atlantid+CM
    Politics
    Direct Democracy
    Hero
    Jordan Peterson
    Religion
    Deist
    Gender
    Posts
    9,888
    Thumbs Up
    Received: 12,781
    Given: 8,063

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Stearsolina View Post
    Ti poznaješ osobe koje se smatraju u ili p? Blago tebi LOL malo se šalim. Nema njih više, ili su u grobu li starčad. Danas postoje nacionalisti i globalisti.
    Ma nema više Ustaša i Partizana DOSLOVNO, ali ima njihovih debilčina koji nam državu drže TAOCEM sa svojim šugavim sranjima svakodnevno.

    Umjesto da ova naša STOKA OD NARODA ide prosvjedovat na Markov trg protiv minimalca (e to je vidiš ISTO DOMOLJUBLJE), oni se kolju oko Ustaša i Partizana i srpskih čokolada i ti meni želiš reć da je ovo normalna nacija? Ajmo sad staviti Srbe po strani, pusti njih, ti meni stvarno želiš reći da je ovo KAO normalan jedan narod?

    Pa ovo je (citiram Tuđmana): stoka sitnog zuba.

    70% Hrvata.

  3. #63
    account terminated.
    Join Date
    Jan 2014
    Last Online
    09-18-2023 @ 03:11 PM
    Ethnicity
    N/A
    Country
    Abkhazia
    Gender
    Posts
    48,373
    Thumbs Up
    Received: 52,721
    Given: 43,621

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Robocop View Post
    Ne znam da li znaš za sukobe između Wermachta i SS-a u današnjoj Ukrajini? Ne baš oružane sukobe, ali sukobe u smislu da su vojnici Wermachta htjeli zaštiti čak ukrajince i židove od SS pokolja.
    Ne znam, ne. Zanimljivo. I kako je to završilo?

  4. #64
    Insufferable by many Apricity Funding Member
    "Friend of Apricity"


    Join Date
    Feb 2012
    Last Online
    @
    Ethnicity
    -
    Country
    Antarctica
    Politics
    Bros over hoes
    Gender
    Posts
    18,701
    Thumbs Up
    Received: 11,269
    Given: 13,633

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Robocop View Post
    Što god ti mislio o meni ja sam hrvatski domoljub i patriot.

    A ti si PAR EKSELANS primjer HDZ-SDP Hrvatine koja nam truje naciju ima već 25 godina sa svojim SMEĆIMA Ustaškim i Komunjarskim, evo ja ti se kunem da bi ja vas Ustaše i Partizane sve skupio na jedan otok i bacio atomsku na vas, te popio čašu vina dok vas radijacija prži.

    Vi ste rak ovoga naroda, korov, dokle god je vas prokletih Ustaša i Komunjarčina ova država i narod nikad neće naprijed, ali naravno da si ti takav, vjerojatno te tata ili ujak HDZ-SDP LOPOVČINA ubacila negdi na posao jelde?

    USTAŠO (ne-hrvatu)

    Ovo ti ne bi trebala biti uvreda, ipak si ti USTAŠAAAAA, yeah!!!
    A ti si par ekselans primjer koji samo melje o SDP-u ili HDZ-u. Da nije njih bio bi netko drugi na njihovom mjestu. Kakvo drustvo, takva vlada i obrnuto.

  5. #65
    account terminated.
    Join Date
    Jan 2014
    Last Online
    09-18-2023 @ 03:11 PM
    Ethnicity
    N/A
    Country
    Abkhazia
    Gender
    Posts
    48,373
    Thumbs Up
    Received: 52,721
    Given: 43,621

    1 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Robocop View Post
    Ma nema više Ustaša i Partizana DOSLOVNO, ali ima njihovih debilčina koji nam državu drže TAOCEM sa svojim šugavim sranjima svakodnevno.

    Umjesto da ova naša STOKA OD NARODA ide prosvjedovat na Markov trg protiv minimalca (e to je vidiš ISTO DOMOLJUBLJE), oni se kolju oko Ustaša i Partizana i srpskih čokolada i ti meni želiš reć da je ovo normalna nacija? Ajmo sad staviti Srbe po strani, pusti njih, ti meni stvarno želiš reći da je ovo KAO normalan jedan narod?

    Pa ovo je (citiram Tuđmana): stoka sitnog zuba.

    70% Hrvata.
    Jadni smo. Ali jbg to je moj narod, i tvoj, tu nas je Bog stavio, ne možeš ga mrziti tj. ti koji mrze svoje su poremećeni. Uvijek ima nade, dobra država se ne stvara preko noći.

  6. #66
    Insufferable by many Apricity Funding Member
    "Friend of Apricity"


    Join Date
    Feb 2012
    Last Online
    @
    Ethnicity
    -
    Country
    Antarctica
    Politics
    Bros over hoes
    Gender
    Posts
    18,701
    Thumbs Up
    Received: 11,269
    Given: 13,633

    2 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Robocop View Post
    Ma nema više Ustaša i Partizana DOSLOVNO, ali ima njihovih debilčina koji nam državu drže TAOCEM sa svojim šugavim sranjima svakodnevno.

    Umjesto da ova naša STOKA OD NARODA ide prosvjedovat na Markov trg protiv minimalca (e to je vidiš ISTO DOMOLJUBLJE), oni se kolju oko Ustaša i Partizana i srpskih čokolada i ti meni želiš reć da je ovo normalna nacija? Ajmo sad staviti Srbe po strani, pusti njih, ti meni stvarno želiš reći da je ovo KAO normalan jedan narod?

    Pa ovo je (citiram Tuđmana): stoka sitnog zuba.

    70% Hrvata.
    U Njemačkoj se ne priča toliko o nacistima koliko o ustasama i partizanima u Hrvatskoj. Razlog tome je taj sto ljudi u Njemackoj imaju pametnijeg posla nego mljeti o tome. Ljudi rade, zaposleni su itd, a ovamo ti se vecinom naprdiva. Kako je narod mutav i zatucan (te neki jos zive u komunizmu pa cekaju da im drzava pomogne, da itd) svi bi u drzavni sektor. Takav ti cijeli Balkan. Nema se pameti za pokrenuti napredne tehnoloske firme, ideje, inovacije i postati konkurentan. Politika danas za razliku od Juge ima maloga indirektnog utjecaja na zivot ljudi. Ljudi se trebaju sami pokrenuti, a ne samo mljeti o politici. Privatni sektor (mala i srednja poduzeca) je temelj zapadnjacke ekonomije, a politika ima samo indirektan utjecaj. Nije ni na Plenkovicu ni na Marasu ni Maricu da ti stave novac u dzep ili bilo kome drugome.

  7. #67
    Senior Member Vrazijadivizija's Avatar
    Join Date
    Jan 2021
    Last Online
    04-15-2024 @ 07:11 PM
    Ethnicity
    WHG+EGH
    Country
    Chad
    Gender
    Posts
    764
    Thumbs Up
    Received: 979
    Given: 1,125

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Robocop View Post
    Hahaha, klasična Ustaška retorika, Paraga bi te odmah uzeo pod svoje krilo.

    Čim nisi Ustaša onda si odmah JUGOČETNIK? haahah

    Pa vi Ustaše ste dobro prolazili sa tom floskulom otkad je Hrvatske, ali hvala Bogu doć će vrijeme kad će Hrvatski narod uvidjet pravi RAK hrvatskog naroda, a to su: komunjare i ustaše.

    A kad uvide taj rak, onda više nećeš moć prodavat muda pod bubrege, tj Ustaštvo pod "domoljublje".

    Moj djed je eto bio Domobran, potpao nasilno pod Ustaše jer je bilo ili ćeš slušat Ustaše ili metak u čelo.

    P.S.

    Nemoj zaboraviti koliko je domobrana streljano od Ustaša jer nisu htjeli skinuti šahovnicu sa čela i staviti U.

    Ti tvoji preci ste svakodnevno dovozili i hrvate i srbe i rome i židove na istrebljenja, Jasenovac je radio PUNOM PAROM.
    Znači svi koji vole svoju zemlju,svoju krv i obitelj..su automatski Ustaše po tebi? pa ti si debil na kubik stari moj,tebi nema pomoči..na žalost takvo je razmišljanje večina takvih ka što si ti..ako voliš svoje odma si Nacista,Ustaša..i da ponosan sam što su mi preci kao moj pradidovi služili 369 Hrvatskoj anti partizanskoj legiji u Wehrmachtu na istočnoj bojištu..bolje da su klali partizane več svoj vlastiti narod i obitelj ka što su tvoji radili svojim susjedima samo da ih srbi ne zovu Ustaše..Što Bog da i sreća junačka!

  8. #68
    Banned
    Join Date
    Jun 2014
    Last Online
    @
    Location
    Croatia
    Meta-Ethnicity
    Slavic+Romance
    Ethnicity
    Croatian
    Ancestry
    3/4 Croatian and 1/4 North Italian
    Country
    Croatia
    Region
    Dalmatia
    Y-DNA
    I2a1b
    Taxonomy
    Atlantid+CM
    Politics
    Direct Democracy
    Hero
    Jordan Peterson
    Religion
    Deist
    Gender
    Posts
    9,888
    Thumbs Up
    Received: 12,781
    Given: 8,063

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Insuperable View Post
    U Njemačkoj se ne priča toliko o nacistima koliko o ustasama i partizanima u Hrvatskoj. Razlog tome je taj sto ljudi u Njemackoj imaju pametnijeg posla nego mljeti o tome. Ljudi rade, zaposleni su itd, a ovamo ti se vecinom naprdiva. Kako je narod mutav i zatucan (te neki jos zive u komunizmu pa cekaju da im drzava pomogne, da itd) svi bi u drzavni sektor. Takav ti cijeli Balkan..
    Upravo to je moja cijela poanta!

  9. #69
    Banned
    Join Date
    Jun 2014
    Last Online
    @
    Location
    Croatia
    Meta-Ethnicity
    Slavic+Romance
    Ethnicity
    Croatian
    Ancestry
    3/4 Croatian and 1/4 North Italian
    Country
    Croatia
    Region
    Dalmatia
    Y-DNA
    I2a1b
    Taxonomy
    Atlantid+CM
    Politics
    Direct Democracy
    Hero
    Jordan Peterson
    Religion
    Deist
    Gender
    Posts
    9,888
    Thumbs Up
    Received: 12,781
    Given: 8,063

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Vrazijadivizija View Post
    Znači svi koji vole svoju zemlju,svoju krv i obitelj..su automatski Ustaše po tebi? pa ti si debil na kubik stari moj,tebi nema pomoči..na žalost takvo je razmišljanje večina takvih ka što si ti..ako voliš svoje odma si Nacista,Ustaša..i da ponosan sam što su mi preci kao moj pradidovi služili 369 Hrvatskoj anti partizanskoj legiji u Wehrmachtu na istočnoj bojištu..bolje da su klali partizane več svoj vlastiti narod i obitelj ka što su tvoji radili svojim susjedima samo da ih srbi ne zovu Ustaše..Što Bog da i sreća junačka!
    Ok ok, nisi nacist, preci ti počivali u miru, jednostavno moje i tvoje domoljublje nisu isto, volimo oboje Hrvatsku ali na totalno drugačije načine, we agree to disagree.

  10. #70
    account terminated.
    Join Date
    Jan 2014
    Last Online
    09-18-2023 @ 03:11 PM
    Ethnicity
    N/A
    Country
    Abkhazia
    Gender
    Posts
    48,373
    Thumbs Up
    Received: 52,721
    Given: 43,621

    0 Not allowed!

    Default

    U Međimurju i sjevero-zapadnoj Hrvatskoj ima dosta malih poduzetnika i obiteljskih firmi, vidi se njemački kulturni utjecaj (mali i srednji poduzetnici su temelj njemačke ekonomije). Imaju skromnije plaće no malu nezaposlenost i zdravu ekonomiju. Čak i dosta proizvodnje i moderne industrije. Ostatak HR bi se trebao ugledati na njih.

Page 7 of 8 FirstFirst ... 345678 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Blond hair originated from ANE, not from WHG
    By Peterski in forum Anthropology
    Replies: 130
    Last Post: 04-25-2024, 10:33 AM
  2. World blond hair map
    By Brighton in forum Genetics
    Replies: 311
    Last Post: 01-24-2023, 02:33 AM
  3. Replies: 38
    Last Post: 12-10-2018, 09:43 PM
  4. Guess a man with blond hair
    By Deneb in forum Taxonomy
    Replies: 28
    Last Post: 11-30-2018, 08:14 PM

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •