Page 3 of 9 FirstFirst 1234567 ... LastLast
Results 21 to 30 of 82

Thread: Koronahelyzet Magyarországon

  1. #21
    Veteran Member pajkosbalna's Avatar
    Join Date
    Jan 2020
    Last Online
    10-09-2023 @ 07:02 AM
    Meta-Ethnicity
    Slavic
    Ethnicity
    Hungarian
    Country
    Hungary
    Taxonomy
    Norid / North Pontid
    Religion
    Nope
    Gender
    Posts
    1,107
    Thumbs Up
    Received: 1,681
    Given: 936

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Blondie View Post
    Mivel a magyar gazdaság teljes mértékben a Nyugattól (főleg Németországtól) függ így az lesz nálunk is ami ott. Abban az esetben ha elhúzódik a vírus és tartós lesz a gazdasági leállás, az emberek felélik a tartalékaikat, éhezés lesz, ellenszer sehol stb akkor simán anarchia szélére sodródhat az EU és megrendül az államhatalom. 2006-ban volt egy kis kóstoló belőle akkor egy hajszálon múlt a polgárháború...
    Ha a legrosszabb forgatókönyv lesz, érdemes megnézni a Mad Max filmeket, fokozatosan bemutatja az államhatalom megrendülését a teljes káoszig. Az első részben még van állam, van rendőrség, hadsereg de egyre kevésbé urai a helyzetnek, bizonyos területek már anarchiába fulladtak, aztán a második részben már főleg anarchia van, de még mindenki emlékszik a civilizált világra, a 3. és az előtte való Harag Útjában már a nukleáris apokalipszis után vannak teljes barbarizmusba süllyedve. De történjen bármi az biztos hogy történelmi időket élünk és ennek a kényelmes "semmi baj nem érhet" jóléti világnak vége, elég nagy gazdasági válság lesz mindenhol.
    Az utolsó mondat abszolút... Iszonyatosan el vagyunk itt szokva szerintem az efféle szélsőséges helyzetektol, biztos, hogy tanulopenz lesz ez mindenkinek.

    Szerintem egyébként valahol a középszar és legszarabb forgatókönyv között fog megállni a dolog, én úgy látom, hogy ez végig fog söpörni, aztán lehet takarítani a romokat. Ezt az időszakot kell átvészelni valahogy nem éhenhalva, egymást segítve, de a gazdasági függés, ahogy mondtad is, nagyon erős (ld pl. mai Opel, Audi gyárbezárás), ez fogja nagyjából meghatározni, hogyan sikerül...

  2. #22
    Senior Member Videx's Avatar
    Join Date
    Sep 2017
    Last Online
    11-01-2021 @ 05:58 PM
    Ethnicity
    Hungarian
    Ancestry
    Western Transdanubia - Hungary, Austria, Croatia
    Country
    Hungary
    Gender
    Posts
    791
    Thumbs Up
    Received: 1,356
    Given: 1,034

    2 Not allowed!

    Default

    Én is otthonról dolgozom, mondjuk már régóta, mert megengedték korábban. Szerencsére így a munka nem akkora változás számomra. De például aki vendéglátásban dolgozik... valami borzalom.

    Édesanyám kettő munkatársa múlt hét előtt kiment Izraelbe bulizni.. eléggé kiakadtunk, de szerencsére nem lett probléma. Legalábbis tünete senkinek nem volt. Hogy lehet valaki ilyen felelőtlen? Ők azt mondták a média csak felfújja... Aham persze. Lélegeztető gép nem kell egy sima influenzánál...És nincs ennyi halott.

    Én Budapestet már rég lezártam volna. A kettő munkatárs közül az egyik Izrael után hazament a szüleihez (mert ennyi esze volt).... Szóval amíg ez engedve van, lehet számítani, hogy az egész országot ellepi.

  3. #23
    Veteran Member pajkosbalna's Avatar
    Join Date
    Jan 2020
    Last Online
    10-09-2023 @ 07:02 AM
    Meta-Ethnicity
    Slavic
    Ethnicity
    Hungarian
    Country
    Hungary
    Taxonomy
    Norid / North Pontid
    Religion
    Nope
    Gender
    Posts
    1,107
    Thumbs Up
    Received: 1,681
    Given: 936

    1 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Videx View Post
    Én is otthonról dolgozom, mondjuk már régóta, mert megengedték korábban. Szerencsére így a munka nem akkora változás számomra. De például aki vendéglátásban dolgozik... valami borzalom.

    Édesanyám kettő munkatársa múlt hét előtt kiment Izraelbe bulizni.. eléggé kiakadtunk, de szerencsére nem lett probléma. Legalábbis tünete senkinek nem volt. Hogy lehet valaki ilyen felelőtlen? Ők azt mondták a média csak felfújja... Aham persze. Lélegeztető gép nem kell egy sima influenzánál...És nincs ennyi halott.
    Persze, de azota már talán mindenki komolyabban veszi. 1-2 hete meg sokkal lazábban kezeltek az emberek, azota azért a körülöttünk levő helyzet is eszkalalodott. Meg ahogy nézem, elkezdtek inkább a megelhetesuk miatt aggódni az emberek (pl öcsém, baratom is vendéglátásban...), szerintem lassan mindenkinek átmegy, hogy elemi érdek a szabályok betartása, hogy minél hamarabb tuljussunk ezen.

  4. #24
    Veteran Member
    Join Date
    Aug 2016
    Last Online
    04-03-2023 @ 07:39 PM
    Ethnicity
    Hungarian, Danube Swabian
    Ancestry
    Bavaria, Upper Austria, Switzerland, Hungary
    Country
    Hungary
    Region
    Donau Schwaben
    Gender
    Posts
    2,346
    Thumbs Up
    Received: 2,055
    Given: 2,636

    0 Not allowed!

    Default

    Hát, ha kívülről szemlélhetném a világot és nem benne élnék, akkor az emberiség azt kapja amit érdemel. Viszont ez mégsem hangzik túl jól.

  5. #25
    Veteran Member pajkosbalna's Avatar
    Join Date
    Jan 2020
    Last Online
    10-09-2023 @ 07:02 AM
    Meta-Ethnicity
    Slavic
    Ethnicity
    Hungarian
    Country
    Hungary
    Taxonomy
    Norid / North Pontid
    Religion
    Nope
    Gender
    Posts
    1,107
    Thumbs Up
    Received: 1,681
    Given: 936

    1 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Sekkmer View Post
    Hát, ha kívülről szemlélhetném a világot és nem benne élnék, akkor az emberiség azt kapja amit érdemel. Viszont ez mégsem hangzik túl jól.
    Van benne valami sajnos. Vki csak megnyomta azt a piros (bár talán csak narancssárga) gombot.

  6. #26
    Veteran Member Blondie's Avatar
    Join Date
    Oct 2018
    Last Online
    Today @ 06:14 AM
    Location
    Ofner Bergland-Budapest
    Meta-Ethnicity
    Germanic
    Ethnicity
    Barbarian
    Ancestry
    Savages, Hillmen
    Country
    Germany
    Region
    Donau Schwaben
    Taxonomy
    Subnordid
    Gender
    Posts
    17,728
    Thumbs Up
    Received: 15,002
    Given: 9,690

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Videx View Post
    Édesanyám kettő munkatársa múlt hét előtt kiment Izraelbe bulizni.. eléggé kiakadtunk, de szerencsére nem lett probléma. Legalábbis tünete senkinek nem volt. Hogy lehet valaki ilyen felelőtlen? Ők azt mondták a média csak felfújja... Aham persze. Lélegeztető gép nem kell egy sima influenzánál...És nincs ennyi halott.
    Mert az emberek felelőtlenek, nézd meg sima influenza járványnál is össze vissza köpködi a sok paraszt a hipermarketbe az ételeket, egymást a buszon. Ahol lazáskodtak mint Iránban, olaszban ott teljes pusztítás van, ahol meg nem, ott jól kezelik pl németbe alig van halott. És a sok hülye nem érti meg hogy a kormány tehet bármit ha a lakosság szarik rá akkor itt is gáz lesz. De biztos hogy egy idő után a felelőtlen magatartásúakat büntetni fogják.

  7. #27
    Veteran Member Blondie's Avatar
    Join Date
    Oct 2018
    Last Online
    Today @ 06:14 AM
    Location
    Ofner Bergland-Budapest
    Meta-Ethnicity
    Germanic
    Ethnicity
    Barbarian
    Ancestry
    Savages, Hillmen
    Country
    Germany
    Region
    Donau Schwaben
    Taxonomy
    Subnordid
    Gender
    Posts
    17,728
    Thumbs Up
    Received: 15,002
    Given: 9,690

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by pajkosbalna View Post
    Persze, de azota már talán mindenki komolyabban veszi. 1-2 hete meg sokkal lazábban kezeltek az emberek, azota azért a körülöttünk levő helyzet is eszkalalodott. Meg ahogy nézem, elkezdtek inkább a megelhetesuk miatt aggódni az emberek (pl öcsém, baratom is vendéglátásban...), szerintem lassan mindenkinek átmegy, hogy elemi érdek a szabályok betartása, hogy minél hamarabb tuljussunk ezen.
    Elhúzódó járványnál mindenképp lesz majd kormányzati segítség (mondjuk ételosztás) szerintem, mert az átlag magyarnak nincs sok megtakarítása.

  8. #28
    Veteran Member pajkosbalna's Avatar
    Join Date
    Jan 2020
    Last Online
    10-09-2023 @ 07:02 AM
    Meta-Ethnicity
    Slavic
    Ethnicity
    Hungarian
    Country
    Hungary
    Taxonomy
    Norid / North Pontid
    Religion
    Nope
    Gender
    Posts
    1,107
    Thumbs Up
    Received: 1,681
    Given: 936

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Blondie View Post
    Elhúzódó járványnál mindenképp lesz majd kormányzati segítség (mondjuk ételosztás) szerintem, mert az átlag magyarnak nincs sok megtakarítása.
    Utóbbiban egyetértünk, előbbit remelem!

  9. #29
    Veteran Member Blondie's Avatar
    Join Date
    Oct 2018
    Last Online
    Today @ 06:14 AM
    Location
    Ofner Bergland-Budapest
    Meta-Ethnicity
    Germanic
    Ethnicity
    Barbarian
    Ancestry
    Savages, Hillmen
    Country
    Germany
    Region
    Donau Schwaben
    Taxonomy
    Subnordid
    Gender
    Posts
    17,728
    Thumbs Up
    Received: 15,002
    Given: 9,690

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Sekkmer View Post
    Hát, ha kívülről szemlélhetném a világot és nem benne élnék, akkor az emberiség azt kapja amit érdemel. Viszont ez mégsem hangzik túl jól.
    Ezzel nem értek egyet, most egy átlag idős ember aki meghal, ledolgozott x évet, felnevelt x gyereket miért érdemli ezt? Itt simán arról van szó hogy visszatért ismét a történelem ezúttal vírust osztott a gép és nem háborút.

  10. #30
    Veteran Member pajkosbalna's Avatar
    Join Date
    Jan 2020
    Last Online
    10-09-2023 @ 07:02 AM
    Meta-Ethnicity
    Slavic
    Ethnicity
    Hungarian
    Country
    Hungary
    Taxonomy
    Norid / North Pontid
    Religion
    Nope
    Gender
    Posts
    1,107
    Thumbs Up
    Received: 1,681
    Given: 936

    0 Not allowed!

    Default

    Mit gondoltok a kormány tegnapi csomagjáról?

    Személy szerint pozitívan csalódtam, hogy történt legalább mostmár valami viszonylag nagyobb horderejű beavatkozás (elsősorban a hiteltörlesztési moratóriumot értem ezalatt). Alapvetően nem támogatom a kormányt és a kommunikációt is elégtelennek tartom, de ez most kétség kívül egy jó döntés volt, amivel emberek százezreinek segítettek. (Nyilván van mögötte nem kis pártérdek, hogy ne bukják a következő választásokat, de ezt most sztem figyelmen kívül érdemes hagyni.)

    Remelem valóban folytatják ezt a megkezdett sort, és lesznek hasonló megmozdulásaik, máshogy nem fog működni.

    Meg annyi, hogy szerintem amivel egy fokkal jobban járt volna talán mindenki, az amúgy az egyösszegű támogatás, hogy mindenki arra kolthesse, amire neki szükséges, pl. ha nincs hitele, de albérletet fizet, mint fel Budapest, kórházi kezelésre, nyugdijasotthonra, stb.
    Illetve, ha mindez állami forrásból történt volna, nem a bankok megszivatasaval, dehát ma gyakorlatilag elismertek, hogy szelektív és véges sajnos a keret.

Page 3 of 9 FirstFirst 1234567 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 40
    Last Post: 01-27-2020, 04:14 PM
  2. Replies: 2
    Last Post: 08-26-2019, 06:50 PM

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •