View Poll Results: Magyarország lakosságának hány százaléka lehet cigány?

Voters
11. You may not vote on this poll
  • 1-5%

    2 18.18%
  • 5-10%

    5 45.45%
  • 10-15%

    3 27.27%
  • ..

    0 0%
  • ..

    1 9.09%
Page 5 of 5 FirstFirst 12345
Results 41 to 45 of 45

Thread: Magyarország lakosságának hány százaléka lehet cigány?

  1. #41
    Veteran Member
    Join Date
    Apr 2018
    Last Online
    Today @ 07:34 AM
    Ethnicity
    **
    Ancestry
    **
    Country
    Fiji
    Taxonomy
    **
    Gender
    Posts
    9,921
    Thumbs Up
    Received: 9,965
    Given: 12,189

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Blondie View Post
    Ott idéztem a cikkben ott írták hogy születnek a maximum becslések, azokat a magyarokat is beleadják akiket a környezetük annak tart. Aki azt mondja hogy az utcán minden 5. ember cigány az trollkodik vagy soha életébe nem járt az utcán, ez nonszensz. Te is azt csinálod hogy a sok tanulmány közül kiválasztod a lehető legmagasabb becslést és tényként fogadod el, úgyis hogy ezekhez magyarokat is hozzáadnak.
    Nem azt mondom, hogy annak ez egyetlen tanulmánynak lehet valóságtartalma és másnak nincs, csak pont te linkelted. Ha nem értesz vele egyet, akkor meg minek linkeled... A 8.8% amit a cikk állít (10 évvel ezelőtt), abból mégis hogy jön ki az hogy "minden 5. ember cigány"? Az kb minden 11. ember, ami országos átlagot nézzük akkor nem olyan nagy hülyeség szerintem.


    De jó oké, akkor csináljuk ezt a környezete kit tart annak dolgot. Ez alapján szerintem az ország 90%-a cigány. Ugyanis én meg beleszámollak téged, azokat akik nem képesek artikuláltan fogalmazni, akik koszosak, panelben élnek, akik már fizikailag érintkeztek cigánnyal, akik nem írnak helyesen, akik nem tudják a himnuszt, akik voltak már Kis Grófó koncerten, akik ettek már cigánypecsenyét, aki volt már segélyen, stb stb. Én ezeket tartom cigánynak, tehát Magyarország 90%-a cigány, te is.
    Az hogy egy ember (pl. te) hasára üt és mond valamit azt szerintem nem kellene ahhoz hasonlítani hogy egy egyetem kutatói mit állapítanak meg. De most mi bajod a becslésekkel? Amikor a svábok számát becsülik meg és beleszámítanak mindenféle keveréket aki magyarnak vallja magát meg nem beszél németül, azzal nincs bajod.

    Ez meg hogy a magyar embereket cigánynak néznek elég ritka dolog. Azért nem fognak valakit cigánynak nézni, mert "koszos, panelban él, helytelenül ír, kis grófót hallgat", ez nem így működik. Én ismerek ilyen embereket és nem mondja rájuk senki hogy cigányok. Nem olyan nehéz megkülönböztetni egy cigányt egy szegény magyartól.

    A probléma ott van, hogy van egy jelentős keveréklakosság aki nem vallja magát romának(legalábbis a népszámláláson, egyébként meg való életben lehet cigányként határozza meg magát), magyarul beszél, nem sok közük van az eredeti roma kultúrához stb, valaki őket cigánynak sorolja be valaki nem. Pontosan lehetetlen megállapítani hogy mennyi cigány van magyarországon emiatt, csak egy intervallumot lehet megadni, az 5-10% szerintem reális.
    Last edited by Universe; 06-10-2022 at 06:18 PM.

  2. #42
    Veteran Member Hungarian_master's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Last Online
    Yesterday @ 08:53 PM
    Location
    NE Hungary
    Ethnicity
    Hungarian
    Ancestry
    57,9% East European; 28,9% North-Western European; 9,9% Balkan; 3,3% Askhenazi Jewish
    Country
    Hungary
    Age
    25
    Gender
    Posts
    7,244
    Thumbs Up
    Received: 3,644
    Given: 5,017

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Universe View Post
    Pontosan lehetetlen megállapítani hogy mennyi cigány van Magyarországon emiatt, csak egy intervallumot lehet megadni, az 5-10% szerintem reális.
    Egyetértek veled!

  3. #43
    Veteran Member Blondie's Avatar
    Join Date
    Oct 2018
    Last Online
    Today @ 11:34 AM
    Location
    Budapest
    Meta-Ethnicity
    Germanic
    Ethnicity
    Barbarian
    Ancestry
    Uralo-German
    Country
    Germany
    Region
    Donau Schwaben
    Taxonomy
    Subnordid
    Gender
    Posts
    17,927
    Thumbs Up
    Received: 15,208
    Given: 9,826

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Universe View Post
    Nem azt mondom, hogy annak ez egyetlen tanulmánynak lehet valóságtartalma és másnak nincs, csak pont te linkelted. Ha nem értesz vele egyet, akkor meg minek linkeled...
    Jaja minek linkelem. Tudod én kis naiv hülye azt hittem méltóztatsz a komplett forrást elolvasni nem csak a bevezetőt, akkor tisztában lennél a dolgokkal, hogy volt egy rakás tanulmány erről.

    Az hogy egy ember (pl. te) hasára üt és mond valamit azt szerintem nem kellene ahhoz hasonlítani hogy egy egyetem kutatói mit állapítanak meg. De most mi bajod a becslésekkel?
    Nekem semmi bajom, csak leírtam hogy milyen nonszensz módon működik a maximális becslés ennyi.

    Amikor a svábok számát becsülik meg és beleszámítanak mindenféle keveréket aki magyarnak vallja magát meg nem beszél németül, azzal nincs bajod.
    A svábok száma azért nem pontos, mert soknak van kettős identitása és nem lehet választani népszámláláskor azt az opciót hogy magyar és német. Szerintem az a sváb aki legalább 50%-ban német és van sváb identitása is. Ez Magyarországon olyan fél millió embert érint.

    Ez meg hogy a magyar embereket cigánynak néznek elég ritka dolog. Azért nem fognak valakit cigánynak nézni, mert "koszos, panelban él, helytelenül ír, kis grófót hallgat", ez nem így működik. Én ismerek ilyen embereket és nem mondja rájuk senki hogy cigányok. Nem olyan nehéz megkülönböztetni egy cigányt egy szegény magyartól.
    Ühüm, látom nem esett le hogy trollkodtam.

    A probléma ott van, hogy van egy jelentős keveréklakosság aki nem vallja magát romának(legalábbis a népszámláláson, egyébként meg való életben lehet cigányként határozza meg magát), magyarul beszél, nem sok közük van az eredeti roma kultúrához stb, valaki őket cigánynak sorolja be valaki nem.
    Ugyanazt tudom mondani amit a svábok kapcsán. Ha valaki 50%-ban cigány és van cigány identitása az cigány. Ha valaki mondjuk 15%ban cigány és van cigány identitása az nem cigány, ha nincs akkor magyar, de az előbbi esetben is.

    Pontosan lehetetlen megállapítani hogy mennyi cigány van magyarországon emiatt, csak egy intervallumot lehet megadni, az 5-10% szerintem reális.
    Na ezzel a becsléseddel teljesen egyetértek, akkor itt már az a kérdés miért érveltél eddig a maximális becslés mellett, amikor kihangsúlyoztad hogy 10 éve volt 800ezer azóta tuti több. Van egy olyan érzésem hogy megint az idegeimmel akarsz játszani, ami nagyon nem esik jól ezekbe a nehéz időkbe.

  4. #44
    Veteran Member
    Apricity Funding Member
    "Friend of Apricity"

    Mortimer's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Last Online
    Today @ 11:52 AM
    Ethnicity
    Southasian Hunter-Gatherer
    Ancestry
    Mixed - Multiracial - Multicultural
    Country
    Israel
    Region
    City of London
    Religion
    Christianity
    Age
    41
    Gender
    Posts
    86,904
    Thumbs Up
    Received: 58,134
    Given: 58,900

    0 Not allowed!

    Default

    I do not understand anything, but I noticed it is Blondie vs. the others arguing, who is pro-roma and who is anti-roma Blondie or the others? Or both are anti-roma just different?

  5. #45
    Veteran Member Blondie's Avatar
    Join Date
    Oct 2018
    Last Online
    Today @ 11:34 AM
    Location
    Budapest
    Meta-Ethnicity
    Germanic
    Ethnicity
    Barbarian
    Ancestry
    Uralo-German
    Country
    Germany
    Region
    Donau Schwaben
    Taxonomy
    Subnordid
    Gender
    Posts
    17,927
    Thumbs Up
    Received: 15,208
    Given: 9,826

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Mortimer View Post
    I do not understand anything, but I noticed it is Blondie vs. the others arguing, who is pro-roma and who is anti-roma Blondie or the others? Or both are anti-roma just different?
    Nobody.

Page 5 of 5 FirstFirst 12345

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Tisztelt Orban Viktor on cigany-e?
    By Bigsaul in forum Magyarország
    Replies: 10
    Last Post: 05-24-2022, 10:33 AM
  2. Replies: 1
    Last Post: 01-24-2013, 10:30 PM

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •