Page 7 of 8 FirstFirst ... 345678 LastLast
Results 61 to 70 of 78

Thread: Would you convert for your love ?

Veteran Member
    Apricity Funding Member
    "Friend of Apricity"

Kaspias's Avatar
    Last Online
    @
    Ethnicity
    Pomak, Balkan Turk
    Ancestry
    Western & Northern Thrace
    Country
    Greece
    Y-DNA
    Q-L330
    mtDNA
    K1a
    Taxonomy
    Pontid + Ladogan
    6,087
    Thumbs Up/Down
    Received: 7,052/84
    Given: 5,074/65

0 Not allowed! Not allowed!

Quote Originally Posted by Bornoz View Post
    1- Senin olayın kültürel benzerlik değildi ki en başından, çok açık bir şekilde soydaşlıktan, aynı tür içerisinde olmaktan bahsettin. Şey mi diyosun yani, Batılı Türkler benim soydaşım ama Doğulu Türkler değil. E o zaman sen çok açık bir şekilde Batılı ve Doğulu Türklerin de birbirlerinin soydaşı olmadıklarını ima ediyorsun. Ne münasebet ya . Sen diyosan ki şayet kardeşim ben Pomak'ım o zaman en başından bu konu ile alakalı söz sahibi değilsin çünkü başka bir halka mensupsun ama diyorsan ki ben Türk'üm, Balkan malkan fark etmez, böyle bir şey söyleyemezsin zira Türk halkı Batı'dan Doğu'ya, Kuzey'den Güney'e bir bütündür, Türk'tür. Hala bu konuda ısrarcıysan şayet, demek ki Türk değilsin. Bu denli basit aslında.

2- Bana neden İngilizce cevap veriyosun? Diğerlerinin sorduğum soruyu anlamalarını istesem Türkçe yazmazdım zaten.

3- Herhangi bir Burdur veya Denizli Yörük'ü, hayatının hangi döneminde herhangi bir Balkan göçmeni ile etkileşime geçmiş?
    Sana açıklama yapacağım ama bu durum biraz komik. Neyi kastedip kastetmediğime sen karar veriyorsun anladığım kadarıyla? Bu haddi sana veren ne? Bana Türklük dersi verip egonu mu tatmin ediyorsun? Neden lafı çarpıtıp kendi istediğin yöne çektin? Çok bilmişliğin lüzumu yok, yerini bilmelisin.

Tüm kriterlerimi koyarken Balkan Türklerini esas aldım, nitekim annemde kendisini Türk olarak tanımlıyor. Türk halkının kuzeyden güneye bütün olduğunu senden duymak güzel. Türk dünyası oldukça geniş ve bir çok kültürü barındırıyor ve bu aslında karıştıkları yerli nüfusa göre şekilleniyor. Bu anlamda Balkan Türklerinin Türki paydasını oluşturan kesimin temeli Batı Anadolu Türkleri ve ayriyeten kültürlerine zenginlik katan yerli bileşenleri var. Burada Doğu Anadolu ile kesişen küçük bir payda var, ve bu denli küçük payda Azerbaycan Türkleri veya İran Türkleri ile de mevcut. Ben bunu evlenme kriteri olarak küçük gördüğüm için dikkate almadım, ancak Batı Anadolu olabilir dedim. Bu şaşırtıcı bir şey mi? Soruya cevap vermek için haritaya bakman yeterli aslında. Şüphelendiğin o bölücülüğü yanlış yerde arıyorsun ve nedense bunu bir amaçla yaptığını düşünüyorum, körü körüne saldırmanı başka bir nedene bağlayamıyorum.

Bu soruyu sormanda ayrıca komik. Balkan Türkü eşleşmelerimin neredeyse yarısı 1/2 Yörük. Bilgi edinmek istiyorsan bu makaleyi okuyabilirsin: https://dergipark.org.tr/tr/download...le-file/677219

İlla Denizli arıyorum dersen de bu yardımcı olur: https://youtu.be/llHNasd9gNI

Banned
    Last Online
    05-24-2020 @ 12:17 AM
    Meta-Ethnicity
    Alien
    Ethnicity
    Mongrel
    Country
    Greenland
    28
    Thumbs Up/Down
    Received: 16/24
    Given: 5/18

I don't care about religion at all, I would as long it doesn't interfere with my lifestyle.

Veteran Member
    Apricity Funding Member
    "Friend of Apricity"

Bosniensis's Avatar
    Last Online
    Yesterday @ 11:12 PM
    Meta-Ethnicity
    Turks, Greeks, Anatolians & Vlachs
    Ethnicity
    Bosniak
    Ancestry
    Dalmatia
    Country
    Bosnia
    Region
    Dalmatia
    Y-DNA
    I2
    mtDNA
    H28
    Taxonomy
    Dinarid + Pontid
    Politics
    Tribalism, Anti-Western, Anti-Slavic, Anti-MENA
    Religion
    Ottoman Empire Islam
    17,205
    Thumbs Up/Down
    Received: 7,765/1,050
    Given: 5,587/518

Quote Originally Posted by Kaspias View Post
    Map is wrong
    have better one? let me see your paint skills
    "If I don't make it back...tell my wife...I had another wife"

Veteran Member Bornoz's Avatar
    Last Online
    Yesterday @ 04:38 PM
    Ethnicity
    Wuhanian
    Country
    Turkey
    3,165
    Thumbs Up/Down
    Received: 598/26
    Given: 338/11

Quote Originally Posted by Kaspias View Post
    Sana açıklama yapacağım ama bu durum biraz komik. Neyi kastedip kastetmediğime sen karar veriyorsun anladığım kadarıyla? Bu haddi sana veren ne? Bana Türklük dersi verip egonu mu tatmin ediyorsun? Neden lafı çarpıtıp kendi istediğin yöne çektin? Çok bilmişliğin lüzumu yok, yerini bilmelisin.

Tüm kriterlerimi koyarken Balkan Türklerini esas aldım, nitekim annemde kendisini Türk olarak tanımlıyor. Türk halkının kuzeyden güneye bütün olduğunu senden duymak güzel. Türk dünyası oldukça geniş ve bir çok kültürü barındırıyor ve bu aslında karıştıkları yerli nüfusa göre şekilleniyor. Bu anlamda Balkan Türklerinin Türki paydasını oluşturan kesimin temeli Batı Anadolu Türkleri ve ayriyeten kültürlerine zenginlik katan yerli bileşenleri var. Burada Doğu Anadolu ile kesişen küçük bir payda var, ve bu denli küçük payda Azerbaycan Türkleri veya İran Türkleri ile de mevcut. Ben bunu evlenme kriteri olarak küçük gördüğüm için dikkate almadım, ancak Batı Anadolu olabilir dedim. Bu şaşırtıcı bir şey mi? Soruya cevap vermek için haritaya bakman yeterli aslında. Şüphelendiğin o bölücülüğü yanlış yerde arıyorsun ve nedense bunu bir amaçla yaptığını düşünüyorum, körü körüne saldırmanı başka bir nedene bağlayamıyorum.

Bu soruyu sormanda ayrıca komik. Balkan Türkü eşleşmelerimin neredeyse yarısı 1/2 Yörük. Bilgi edinmek istiyorsan bu makaleyi okuyabilirsin: https://dergipark.org.tr/tr/download...le-file/677219

İlla Denizli arıyorum dersen de bu yardımcı olur: https://youtu.be/llHNasd9gNI
    Ben sana saldırmadım. Ben sana niye saldırayım? Herhangi hiçbir sebebim yok bununla alakalı. Gerçi bu ''Türk halkının kuzeyden güneye bütün olduğunu senden duymak güzel'' tarzı kurduğun LEŞŞ içerikli cümlenin ardından bir sebep edinmiş olabilirim gibi Ego ile alakalı birtakım ayarlamalar yapmak için böyle sikko hususlara muhtaç değilim şükür. Haddim de her şeye yeter, bana yerini bilmelisin gibi bi cümleyi de kuracak kişi sen değilsin. Bunların adını koyalım bi önce

Bunun yanında ben sen mutlaka böyle böyle söyledin demedim. Söylemlerinden yaptığım çıkarımları yazdım ve yorumladım. Sen bunu saldırı olarak algıladıysan şayet asıl bu durum biraz komik diye düşünüyorum.

''Türk dünyası oldukça geniş ve bir çok kültürü barındırıyor ve bu aslında karıştıkları yerli nüfusa göre şekilleniyor. Bu anlamda Balkan Türklerinin Türki paydasını oluşturan kesimin temeli Batı Anadolu Türkleri ve ayriyeten kültürlerine zenginlik katan yerli bileşenleri var. Burada Doğu Anadolu ile kesişen küçük bir payda var, ve bu denli küçük payda Azerbaycan Türkleri veya İran Türkleri ile de mevcut.''

Şu kısımla ilgili herhangi hiçbir itirazım yok ve zaten olamaz da. He bunların farkında olan biri neden böyle imalarda bulunur o da muamma.

İnan ki kimle evlenip evlenmeyeceğin zerre beni ilgilendirmemekle birlikte bununla alakalı cümlede ''soydaş'' kelimesini geçirdiğini de hatırlatayım. Bunu kültür üzerinden anlatsaydın en başından zaten yazdığın dikkatimi çekmezdi dahi. Tabii ki kültürel bağlamda inanılmaz farklılıklar var şehirler arasında bile. Geçtim Batı'yı Doğu'yu. Kültür ve yaşam tarzı benzerlikleri benim için de çok önemli kriterler ve bunları kriter olarak belirlemek de insan olan herkesin en doğal hakkı tabii ki.

Yörük illerinin genetik ortalamalarına gayet hakimim. Bir sebepten ötürü kültürel ögelerine daha bile çok hakimim. Bu bölgeler son derece izole bölgeler. Göçmenlerin gelip de etkileşime girebilecekleri bölgeler değil kesinlikle. Eşleşmelerinin Yörük olması çok normal ve bu Batı Anadolu Yörükleri ile alakalı bir durum değil.

Veteran Member
    Apricity Funding Member
    "Friend of Apricity"

Kaspias's Avatar
    Last Online
    @
    Ethnicity
    Pomak, Balkan Turk
    Ancestry
    Country
    Greece
    Y-DNA
    Q-L330
    mtDNA
    K1a
    Taxonomy
    Pontid + Ladogan
    6,087
    Thumbs Up/Down

Quote Originally Posted by Bornoz View Post
    Ben sana saldırmadım. Ben sana niye saldırayım? Herhangi hiçbir sebebim yok bununla alakalı. Gerçi bu ''Türk halkının kuzeyden güneye bütün olduğunu senden duymak güzel'' tarzı kurduğun LEŞŞ içerikli cümlenin ardından bir sebep edinmiş olabilirim gibi Ego ile alakalı birtakım ayarlamalar yapmak için böyle sikko hususlara muhtaç değilim şükür. Haddim de her şeye yeter, bana yerini bilmelisin gibi bi cümleyi de kuracak kişi sen değilsin. Bunların adını koyalım bi önce

Bunun yanında ben sen mutlaka böyle böyle söyledin demedim. Söylemlerinden yaptığım çıkarımları yazdım ve yorumladım. Sen bunu saldırı olarak algıladıysan şayet asıl bu durum biraz komik diye düşünüyorum.

''Türk dünyası oldukça geniş ve bir çok kültürü barındırıyor ve bu aslında karıştıkları yerli nüfusa göre şekilleniyor. Bu anlamda Balkan Türklerinin Türki paydasını oluşturan kesimin temeli Batı Anadolu Türkleri ve ayriyeten kültürlerine zenginlik katan yerli bileşenleri var. Burada Doğu Anadolu ile kesişen küçük bir payda var, ve bu denli küçük payda Azerbaycan Türkleri veya İran Türkleri ile de mevcut.''

Şu kısımla ilgili herhangi hiçbir itirazım yok ve zaten olamaz da. He bunların farkında olan biri neden böyle imalarda bulunur o da muamma.

İnan ki kimle evlenip evlenmeyeceğin zerre beni ilgilendirmemekle birlikte bununla alakalı cümlede ''soydaş'' kelimesini geçirdiğini de hatırlatayım. Bunu kültür üzerinden anlatsaydın en başından zaten yazdığın dikkatimi çekmezdi dahi. Tabii ki kültürel bağlamda inanılmaz farklılıklar var şehirler arasında bile. Geçtim Batı'yı Doğu'yu. Kültür ve yaşam tarzı benzerlikleri benim için de çok önemli kriterler ve bunları kriter olarak belirlemek de insan olan herkesin en doğal hakkı tabii ki.

Yörük illerinin genetik ortalamalarına gayet hakimim. Bir sebepten ötürü kültürel ögelerine daha bile çok hakimim. Bu bölgeler son derece izole bölgeler. Göçmenlerin gelip de etkileşime girebilecekleri bölgeler değil kesinlikle. Eşleşmelerinin Yörük olması çok normal ve bu Batı Anadolu Yörükleri ile alakalı bir durum değil.
    Bu son cevabım.

Bu yaşa kadar saygıyı öğrenmediğini görüyorum, bunu sana öğretecek olan ben değilim. İnsanları kibrinle rahatsız etmeye hakkın yok, haddini de yerini de bilmelisin ki benim gibiler sana gelip bu cümleleri kurmasın. Değil mi?

Çıkarım yapmış olabilirsin, daha sonra açıklama yapmama rağmen beni yeniden yanlışladın ve burada saldırmadığını iddia ediyorsun. Seni tanımasam trollediğini düşünürdüm ama altında başka bir şeyler arıyorum, problemin ne ise kaynağı ben değilim. Yakın çevrenle çözmeyi deneyebilirsin.

Bunların hepsinin dediğinin gibi farkındayım ve altında bir ima da yok. Söyleyeceğimi söyledim ve gayet açık, altında farklı bir anlam yatmıyor. İma olduğunu nereden çıkardın? Neden yorum yazmadan önce durup ne demek istemiş olabileceğimi düşünmedin, neden açıklamama rağmen kibrine devam ettin?

Yörük illerinin genetik ortalamasının konu ile zerre alakası yok. Bu bölgelerde hala izole kısımlar var, ancak hemen hemen her Yörük köyü 93 harbinden bu yana Balkan göçü aldı ve bir çoğu karışıp eridi bile. Batı Anadolu bir bütün olarak milyonlarca Balkan Türkü(ve kısmen Türki olmayan) göçü aldı ve bu insanlar kendini biz Türküz diye tanıttı, kendi kültürlerinden ve kimliklerinden vazgeçtiler. Görüyorum ki bugün bana Türklüğü anlatıp kuzey güney ayrımı olmadığını söylüyorsun, buna gerçekten sevindim. Şaka yapmıyorum ve bunun altında da bir ima yok, eğer farklı bir şey olarak anladıysan bunun adına özür dileyebilirim. Öte yandan, eşleşmelerim arasında tamamen Yörük olanlarda var ve bunlar konumuz ile alakasız, daha atasal olan eşleşmeler. Benim bahsettiklerim yarı Balkan Türkü ve yarı Yörük olanlar. Son iki yılım Türkiye'ye olan Balkan göçlerinin kaydını incelemekle geçti. (aslında bununla alakalı fiziksel bir çalışmam var, fakat derneğe bağlı bilgi topladığım için henüz yayınlayamıyorum) Göçmenler o köylere geldi ve etkileşime geçti, hatta karıştıı, çoğunluk içinde eridiler ve isimleri bile unutuldu! Bulgaristan ve Batı Trakya'dan gelen 1950-1993 arası göçler sayıca daha az kalıyor.

Soydaş kelimesini nerede geçirmişim diye merak edip tekrar baktım, bulamadım. "kind" kelimesinin anlamını bilmiyorsan buradan faydalanabilirsin, ben çalışmalarımda genelde bu sözlüğü kullanıyorum: https://www.ldoceonline.com/dictionary/kind

Gelecek sefer için "Kiminle evlenip evlenmeyeceğin beni ilgilendirmiyor"'a ithafen seni ilgilendirmeyen şeylere yorum yapmamanı tavsiye ederim, nitekim yorumum sadece bunun hakkındaydı.

Veteran Member
    Apricity Funding Member
    "Friend of Apricity"

Kaspias's Avatar
    Last Online
    @
    Ethnicity
    Pomak, Balkan Turk
    Ancestry
    Country
    Greece
    Y-DNA
    Q-L330
    mtDNA
    K1a
    Taxonomy
    Pontid + Ladogan
    6,087
    Thumbs Up/Down

1 Not allowed! Not allowed!

Quote Originally Posted by Bosniensis View Post
    have better one? let me see your paint skills
    The regions I painted is not 100% Muslim settlements but present with a high density. I also painted without looking map, so some localization problems could happen

𐱅𐰀𐰤𐰏𐰼𐰃:𐰋𐰃𐰔:𐰢𐰀𐰤𐰀𐰤
    Apricity Funding Member
    "Friend of Apricity"

itilvolga's Avatar
    Last Online
    @
    Ethnicity
    Türk
    Ancestry
    Aegean & Transcaucasian
    Country
    Turkey
    Taxonomy
    Alpinized Pontid
    Politics
    Right
    Relationship Status
    Engaged
    6,860
    Blog Entries
    2
    Thumbs Up/Down
    Received: 6,740/238
    Given: 3,032/268

I think nobody would do that for real, it's like you know 2 plus 2 doesn't equal to 5 but you exert yourself to believe it just because your lover says so.
    https://resmim.net/f/sILrvz.png

Achaean,not Patrian Faklon's Avatar
    Last Online
    Today @ 12:39 AM
    Meta-Ethnicity
    VlachoRoman
    Ethnicity
    Greek
    Ancestry
    Roumeli/Thessaly, Chios
    Country
    Greece
    Region
    Calabria
    Taxonomy
    Nightmare of the rayah
    Politics
    Anti-Ottoman
    9,612
    Thumbs Up/Down
    Received: 6,577/301
    Given: 6,105/457

1 Not allowed! Not allowed!

Yes, my dream is to convert to Islam for my cuckoldress and then make a mixed faith marriage with a Pagan, religion is just a personal identity and you have to give yourself to love. The kids can be scientologists or something even more stupid, I doubt they will be mine anyways.

New Member
    Last Online
    Yesterday @ 11:10 PM
    Ethnicity
    Portuguese, italian, amerindian
    Country
    Brazil
    Region
    Rio Grande do Sul
    Religion
    Catholicism
    20
    Thumbs Up/Down
    Received: 22/0
    Given: 9/1

I wouldn't. I don't think it's reasonable to convert based on the love I feel for somebody, because God and my religion is bigger than that. But I'd marry someone who has a different faith.

Veteran Member Arsen_'s Avatar
    Last Online
    Yesterday @ 10:19 PM
    Meta-Ethnicity
    Armenian
    Ethnicity
    Armenian
    Country
    Russia
    4,006
    Thumbs Up/Down
    Received: 2,082/68
    Given: 842/42

Even just a thought about that seems extremely absurd to me. How can such a thing come to a normal man’s head?! (And I'm not even talking about my special dislike I feel for all kinds of renegades).

Page 7 of 8 FirstFirst ... 345678 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)