Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 24

Thread: Gelecek ve kariyer planlarınız?

Senior Member mergen3's Avatar
    Last Online
    Today @ 05:20 AM
    Meta-Ethnicity
    turkic
    Ethnicity
    turk
    Country
    Abkhazia
    Region
    Aboriginal
    Taxonomy
    Anatolid-Turanid
    Religion
    agnostic
    Relationship Status
    Single
    821
    Thumbs Up
    Received: 901
    Given: 59

0 Not allowed!

Default Gelecek ve kariyer planlarınız?

Şu an neler yapıyorsunuz(iş veya öğrencilik)? Kariyerinizi nasıl planladınız? Türkiye'nin degişime uğrayacağını düşünüyor musunuz?
    Ben Veteriner Fakültesi öğrencisiyim. Fakat mezun olunca gıda sektöründe çalışmayı düşünüyorum. Asıl hedefim senarist olmak Amatörce senaryolar yazıyorum(senarist olmak 20 yıl sonraki hedefim. Fakat zamanla degişebilirim hoşlanmadigim ,yolunda gitmeyen şeyler olursa). Benim de dahil olduğum Z kuşagının bu geleneksel değerleri yıkarak yeni bir ülke hatta yeni bir dünya yaratacağına inanıyorum. Ülke hakkında şu mevcut sistemle devam edilirse umutlu değilim. İnsan kalitesinin daha fazla artması gerektiğine inanıyorum. Bize öğretilen kültürel değerlerin degişmesi gerektiğine inanıyorum

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Veteran Member Sora's Avatar
    Last Online
    03-16-2024 @ 12:28 PM
    Meta-Ethnicity
    Turkic + Native Anatolian & some Iranic
    Ethnicity
    Turkish(50% Central Anatolian + 25% Chepni + 18.75% Meskhetian) + distant Kurdish(6.25%)
    Ancestry
    Central Asia(Oghuz w some Kipchak) & Anatolia(mostly Hittite) with distant Zagrosia
    Country
    Turkey
    Y-DNA
    Oghuz Khagan
    mtDNA
    Empress Ashina
    Taxonomy
    Alpine-Pontid + Turanid
    Politics
    Kemalism, Patriotism & anti-Oppaism
    Hero
    1. Mustafa Kemal Atatürk 2. Empress Ashina 3. Alper Gezeravcı 4. Verona Petrova
    Religion
    Islam
    Relationship Status
    Married to a haplo O in the parallel universe
    3,735
    Thumbs Up
    Received: 2,796
    Given: 2,465

0 Not allowed!

Ben de tercüman olmak, konsosluklarda ya da büyükelçiliklerde çalışmak istiyorum. Tabi bunun için Kore, Arap, Rus ve ya İspanyol dili ve edebiyatı bölümlerinden birini seçmek istiyorum. Ama hangisini seçsem bilemedim :/ Daha sonra da evlenip bir aile kurmayı düşünüyorum
    Ask Sora: https://www.theapricity.com/forum/sh...-Sora-anything

Quote Originally Posted by Dr_Maul
    Good observation Sheikh

Last Online
    Meta-Ethnicity
    turkic
    Ethnicity
    turk
    Country
    Abkhazia
    Region
    Aboriginal
    Taxonomy
    Anatolid-Turanid
    Religion
    agnostic
    Relationship Status
    Single
    821
    Thumbs Up

1 Not allowed!

Quote Originally Posted by Sora View Post
    Ben de tercüman olmak, konsosluklarda ya da büyükelçiliklerde çalışmak istiyorum. Tabi bunun için Kore, Arap, Rus ve ya İspanyol dili ve edebiyatı bölümlerinden birini seçmek istiyorum. Ama hangisini seçsem bilemedim :/
    Babam Üniversite'de öğretim görevlisi Arapça dersleri veriyor. Ve arapçada çok açık varmış. Akademisyen bile yokmuş doğru düzgün. Bence korece ve arapça mantıklı olur. K-pop hayranısın galiba. Ben son 4 aydır deli gibi Mamamoo,İtzy ve Blackpink dinliyorum. Ama özellikle dansları ilgimi çekiyor. Lisa özellikle çok iyi dansçı )

Banned
    Last Online
    @
    Ethnicity
    Türk
    Ancestry
    Aegean, Inner Anatolia, Transcaucasia
    Country
    Turkey
    Relationship Status
    Engaged
    7,517
    Blog Entries
    2
    Thumbs Up
    Received: 8,160
    Given: 3,931

0 Not allowed!

Genelde deli gibi plan yaparım ama bu planlara nadiren uyarım, bu yüzden çok bir şey söylemek istemiyorum ama kariyer açısından özel sektöre meyilli olduğumu söyleyebilirim. Genel olarak bir gelecek planından bahsedecek olursam da önce Türkiye’yi karış karış gezip sonrasında dünya turu yapma gibi bir hayalim var, gerçekleşir mi bilmem. Onun dışında 30’lu yaşlarıma gelene kadar birkaç dil daha öğrenmek istiyorum.

Last Online
    Meta-Ethnicity
    turkic
    Ethnicity
    turk
    Country
    Abkhazia
    Region
    Aboriginal
    Taxonomy
    Anatolid-Turanid
    Religion
    agnostic
    Relationship Status
    Single
    821
    Thumbs Up

0 Not allowed!

Quote Originally Posted by itilvolga View Post
    Genelde deli gibi plan yaparım ama bu planlara nadiren uyarım, bu yüzden çok bir şey söylemek istemiyorum ama kariyer açısından özel sektöre meyilli olduğumu söyleyebilirim. Genel olarak bir gelecek planından bahsedecek olursam da önce Türkiye’yi karış karış gezip sonrasında dünya turu yapma gibi bir hayalim var, gerçekleşir mi bilmem. Onun dışında 30’lu yaşlarıma gelene kadar birkaç dil daha öğrenmek istiyorum.
    Planların ve hayallerinden söz edersen gerçekleşme olasılığı artıyor bence. Sitedeki Türklerin genel olarak bilgi seviyeleri baya iyi. Birçoğunun idealist olduklarını düşündüm.Hatta sitede yugoslav ve yunan ırkçılarını gördükçe Türkler aşırı iyi bence. Yakında dünya düzdür diye başlık açmalarını bekliyorum

Veteran Member Marmara's Avatar
    Last Online
    Yesterday @ 05:49 AM
    Ethnicity
    Turkish
    Country
    Turkey
    Region
    Istanbul Metropolitan Municipality
    12,566
    Thumbs Up
    Received: 8,898
    Given: 2,957

0 Not allowed!

Benim en büyük hayallerimden birisi çizgi film/animasyon ya da oyun sektörüne atılmak olurdu. Malesef bu iki sektör de Türkiye'de çok zayıf.
    Quote Originally Posted by Blondie View Post
    Dark skin is sign of evilness, every dark skinned country is agressive, full with criminality, violented peoples, most crimes were committed by dark skinned peoples. Many of them are follower of Islam (death cult) to spread the voice of Satan who tainted them that's why their skin is dark as their souls. We whites are descedants of angels (thats why our skin is light), we created the human rights, we ended slavery, we created the modern medical science to save lifes etc etc. Thats why the dark skinned peoples are so jealous for us and they want to destroy everything what the angles created.

Banned
    Last Online
    @
    Ethnicity
    Türk
    Ancestry
    Aegean, Inner Anatolia, Transcaucasia
    Country
    Turkey
    Relationship Status
    Engaged
    7,517
    Blog Entries
    2
    Thumbs Up
    Received: 8,160
    Given: 3,931

0 Not allowed!

Quote Originally Posted by mergen3 View Post
    Planların ve hayallerinden söz edersen gerçekleşme olasılığı artıyor bence. Sitedeki Türklerin genel olarak bilgi seviyeleri baya iyi. Birçoğunun idealist olduklarını düşündüm.Hatta sitede yugoslav ve yunan ırkçılarını gördükçe Türkler aşırı iyi bence. Yakında dünya düzdür diye başlık açmalarını bekliyorum

Bana da tam tersi dile getirdikçe nasip olmuyor gibi geliyor siteyle ilgili keşfedeceğin daha çok şey var. Bendeki Batı algısını fazlasıyla yıktı ve ideolojik açıdan kendimi eleştirip geliştirmemi sağladı. Bazen daha kaliteli forumlarda zaman harcayabilir miydim diye düşünüyorum ama diğer yandan da buradan elde ettiğim verimden memnunum.

Veteran Member Marmara's Avatar
    Last Online
    Yesterday @ 05:49 AM
    Ethnicity
    Turkish
    Country
    Turkey
    Region
    Istanbul Metropolitan Municipality
    12,566
    Thumbs Up
    Received: 8,898
    Given: 2,957

1 Not allowed!

Quote Originally Posted by itilvolga View Post
    Bana da tam tersi dile getirdikçe nasip olmuyor gibi geliyor siteyle ilgili keşfedeceğin daha çok şey var. Bendeki Batı algısını fazlasıyla yıktı ve ideolojik açıdan kendimi eleştirip geliştirmemi sağladı. Bazen daha kaliteli forumlarda zaman harcayabilir miydim diye düşünüyorum ama diğer yandan da buradan elde ettiğim verimden memnunum.
    Sadece senin değil bence tüm Türk gençlerinin Avrupa algısı değişiyor.

Uzaktan bakınca medeni görünen insanların yakından bakınca ne kadar boş olduklarına tanık oluyoruz.
    Quote Originally Posted by Blondie View Post
    Dark skin is sign of evilness, every dark skinned country is agressive, full with criminality, violented peoples, most crimes were committed by dark skinned peoples. Many of them are follower of Islam (death cult) to spread the voice of Satan who tainted them that's why their skin is dark as their souls. We whites are descedants of angels (thats why our skin is light), we created the human rights, we ended slavery, we created the modern medical science to save lifes etc etc. Thats why the dark skinned peoples are so jealous for us and they want to destroy everything what the angles created.

Banned
    Last Online
    07-15-2020 @ 03:36 PM
    Ethnicity
    Turkish+(Dutch)
    Ancestry
    Friesland+Sinop
    Country
    Northern-Cyprus
    1,021
    Thumbs Up
    Received: 440
    Given: 162

0 Not allowed!

Quote Originally Posted by Marmara View Post
    Sadece senin değil bence tüm Türk gençlerinin Avrupa algısı değişiyor.

Uzaktan bakınca medeni görünen insanların yakından bakınca ne kadar boş olduklarına tanık oluyoruz.
    Medeniyet kavrami farkli. Avrupa ne olursa olsun cok cok daha medeni ama tabiki cennet degil oyle bir yer zaten hic yok. Avrupanin mental standardi bize gore daha yuksek, bazi kurallar net ve kesin. Ornek vereyim mesela burada bir kapici cocugu var surekli bana sacma sapan mesajlar atip soyle yapma boyle yapma gibi emirler veriyor. Boyle kisileri avrupada hic bulamazsin ama bizde dolu. Cunku kendi hakki oldugunu dusunuyor bana oyle emirler vermenin. Baska konularda da benzer seyler var. Ama avrupa teletabi dunyasi gibi bir yer diyen zaten olmadi, yobaz aptal fakir ve cahil de tabiki cok var.

Last Online
    Meta-Ethnicity
    turkic
    Ethnicity
    turk
    Country
    Abkhazia
    Region
    Aboriginal
    Taxonomy
    Anatolid-Turanid
    Religion
    agnostic
    Relationship Status
    Single
    821
    Thumbs Up

0 Not allowed!

Quote Originally Posted by Marmara View Post
    Benim en büyük hayallerimden birisi çizgi film/animasyon ya da oyun sektörüne atılmak olurdu. Malesef bu iki sektör de Türkiye'de çok zayıf.
    Evet trt dışında animasyon yapan kanal yok galiba. Anime izleyen çok kişi var. Fakat eyleme döküp türk animasyon sektörünü geliştiren yok.
    Siyasi içerikli bile güzel bir animasyon yapabililir. Aklıma Persepolis ve Spirited away gibi güzel içerikler yapılabileceği geliyor. Umarım hayalinle uğraşabilirsin.

Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks