Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 21 to 24 of 24

Thread: Gelecek ve kariyer planlarınız?

Banned
    Last Online
    02-16-2021 @ 11:56 PM
    Meta-Ethnicity
    Turkic
    Ethnicity
    Turkish
    Ancestry
    Muslim Slav + Iranian Turk with Circassian and Jewish roots.
    Country
    Turkey
    Y-DNA
    i dont know
    mtDNA
    i dont know
    Taxonomy
    Iranid
    Politics
    Ülkücü,Atatürkçü,MHP
    Hero
    Mustafa Kemal Atatürk
    Religion
    ----------------
    Relationship Status
    In a relationship
    522
    Thumbs Up
    Received: 249
    Given: 172

0 Not allowed!

Quote Originally Posted by Sora View Post
    Çok güzel bir yazı olmuş, gayet bilgilendirici ama bizi sevmeyenlere özenmenin ya da yaranmanın hiçbir anlamı yok. Bence Avrupa'yla (kültürel, dini ve zihniyetsel olarak) zerre alakamız yok, halkımız neredeyse hepten yobaz (benim akrabalarım da dahil), ama o yüzden ilişkileri hepten yıkacağımız anlamına gelmiyor. Zaten Avrupalıların bize önyargılarını yıkmak için en önemli şey o ülkelerle ilişkileri iyi tutmaktır, yoksa onlardan daha çok küfür yeriz, ama bu her yalakalığı yapacağımız anlamına da gelmiyor. Ayrıca Orta Asya'dan geldiğimiz ve çoğunlukla Müslüman olduğumuz bir gerçek, malesef bunları (ne kadar acı olsa da) inkar edemeyiz. Tabi buraya gelince önemli ölçüde yerlilerle karıştık, o ayrı. Antropolojiyle az çok ilgilendiğim için bu konularda biraz bilgim var.

Ben de ileride yüksek lisansımı Kore'de ya da herhangi bir Avrupa ülkesinde yapmak istiyorum, tabi okuduğum dile göre değişebilir. Ayrıca hedeflerimde Korece ve Arapçanın yanı sıra Rusça ve İspanyolca da öğrenmek var, aha şimdi oldu sana bir polyglot
    cocuk bak sana ne dicem sen bu sitedeki avelleri vede salaklari hic takma kafana sen bak pirlanta gibi bir cocuksun kiz cocugusun daha yasin 17 sende gelecek var benden sana bir abi olarak oneri sen bu siteyi sil kapat vede git birdahada girme bu sitede bir suru ruh hastasi vede avel var bunlar sana anca kostek olur ama bu sitenin sana bir faydasi var oda Dil ogrenmek bu siteden guzel bir sekilde dil ogrenirsin bende tahmin ediyorumki sen yasitlarina gore ortalamadan daha zeki vede daha iyi dil bilen birisisin, turkcem cok iyi digil anlatamadim sana bazi seyleri ama sen anlamisindir ok ben senin yasindayken hic bole selerle bu tarih marih dil falan ogrenmeyle ugrasmazdim sen hakaten gelecek barindiran bir kizsin ben senin yasindayken tuvalette sigara icen ondan bundan para tartaklayan para isteyen kavga eden sizin tabirinizle keko vede adana cukurovali bir aveldim ben sokak adamiyim ben sokak cocuguyum sokak adamiyim bunu inkar etmem zaten bunu inkar edersem kendime ayib edmis olurum vede kendimden utanirim ama sonradan degistim o yuzden vakit gecmeden kendini gelistir bu yaslar cok onemli senin icin ama sana diyim beni egitim degistirdi egitim herseyin ilaci abi egitim herseyi degistiriyor egitimlenirsen bilgilenirsin vede duzgun bir dusunceye sabit olursun hadi alaha eamnet

Member Korialstrasz's Avatar
    Last Online
    06-29-2023 @ 09:09 PM
    Ethnicity
    Balkan + Caucasus
    Country
    Germany
    Region
    Berlin
    Y-DNA
    G-M210
    mtDNA
    U5b2a3a
    Politics
    Duncan Idaho
    124
    Thumbs Up
    Received: 124
    Given: 62

1 Not allowed!

Quote Originally Posted by Arap Cumali View Post
    sen hakaten bilgili bir adamsin hemde bu forumdakilere bakma sen alayi ruh hastasi bazi avellerde tam ruh hastasi zatan gelip bana bir suru sey dediler yok sen bumusun yoksen sunun hesabimisin onu yapma yok bunu kaldir adin niye arap bilmem bu yorumu hemen kaldir felan filan say baba say boyle turk dusmanligi olan bir sitede kendimizi savunmak onlara iyi gostermek avellikdir bitti nokta ok forumdaki avellerin cogusu gercek hayatta hicbirsey basaramamis salaklar dir hepsinde obsesif kompelks bozukluk takintilar var, ben bu forumda 3 aydir varim 3 ayda gozlemlediklerim bunlar birde bunlarin gecmiste yaptiklari seyleri falan felan arastirdim sasirdikca sasirdim burasi cidden internetin en dibi en kuyu noktasi yani ayrica bu sitede ciddi bir sekilde takilan varsa ondada bir avellik var demektir neden dersen bu seyler sozde bilimdir o fenotip tasnif felan bilim degildir bilimde oyle seyleri onaylamaz zatan 18. yuzyilin kaynaklari bunlar yani bundan nerdeyse 300 yil oncesinin kaynaklari e bundan 300 yil oncenin kaynaklarini kullanan adam nedir abi aveldir zaten bunlar dogru olsaydi bilimde bir yer alirlardi kaynaklar hep yenilenirdi yanlismiyim o yuzden bunlar bos canimsin ok bu sitede trolluk yapmayan ciddiye alan insan pisekolaka gitsin derim ayrica cokda ilimli bir kardesimizse bensiyorsun allah onunu vede yolunu acik etsin gardasim saygilar

Yok ya, benim umrumda olmaz zaten. Çer çöp tip dolu internet. Ama sadece, benim gördüğüm kadarıyla bu sitedeki tipler Avrupa'yı pek de temsil etmiyor. Ben Almanya'da bir süre yaşadım, onun dışında turist olarak çıktığımda da herhangi bir ırkçılık ile karşılaşmadım. Oluyo mudur, elbette oluyodur. Ama özellikle ergenlik dönemlerinde herhangi bir hesap verme yükümlülüğü olmadan ona buna sallıyorlar işte. Anladığım kadarıyla da bu tipler bu sitede banlanmıyo. Mesela bir tane Yunan velet var her fırsatta açık açık küfrediyor. Ama dediğim gibi, bu zaten çok sık olan bir şey. Böyle forumların varlık amacı zaten kendilerinden görmediklerine küfretmek. Türk bulamasa Arnavut'a küfredecek onu da bulamazsa Bulgar'a belki de.

Fenotipleri azıcık bilim hakkında fikri olan kimse eğlence dışında ciddiye almaz.Kendi arkadaşlarımla goygoy için kullanıyoruz. Yine birileri birilerini dışlamak için bahane olarak kullanıyor Zaten bunlara kalsa İskandinavya ve Yunanistan harici Avrupa değil. Bizim de Türkler olarak çok ciddi sorunlarımız var da, cahil her yerde cahil. Vatanı milleti pek fark etmiyor. Bizde daha fazla var sadece

Hocam bir de tarzına saygı duymakla birlikte o imza biraz göz kanatmıyor mu sanki Bütün sayfa arap cumali oluyor valla.

Member Korialstrasz's Avatar
    Last Online
    06-29-2023 @ 09:09 PM
    Ethnicity
    Balkan + Caucasus
    Country
    Germany
    Region
    Berlin
    Y-DNA
    G-M210
    mtDNA
    U5b2a3a
    Politics
    Duncan Idaho
    124
    Thumbs Up
    Received: 124
    Given: 62

0 Not allowed!

Quote Originally Posted by Sora View Post
    Çok güzel bir yazı olmuş, gayet bilgilendirici ama bizi sevmeyenlere özenmenin ya da yaranmanın hiçbir anlamı yok. Bence Avrupa'yla (kültürel, dini ve zihniyetsel olarak) zerre alakamız yok, halkımız neredeyse hepten yobaz (benim akrabalarım da dahil), ama o yüzden ilişkileri hepten yıkacağımız anlamına gelmiyor. Zaten Avrupalıların bize önyargılarını yıkmak için en önemli şey o ülkelerle ilişkileri iyi tutmaktır, yoksa onlardan daha çok küfür yeriz, ama bu her yalakalığı yapacağımız anlamına da gelmiyor. Ayrıca Orta Asya'dan geldiğimiz ve çoğunlukla Müslüman olduğumuz bir gerçek, malesef bunları (ne kadar acı olsa da) inkar edemeyiz. Tabi buraya gelince önemli ölçüde yerlilerle karıştık, o ayrı. Antropolojiyle az çok ilgilendiğim için bu konularda biraz bilgim var.

Ben de ileride yüksek lisansımı Kore'de ya da herhangi bir Avrupa ülkesinde yapmak istiyorum, tabi okuduğum dile göre değişebilir. Ayrıca hedeflerimde Korece ve Arapçanın yanı sıra Rusça ve İspanyolca da öğrenmek var, aha şimdi oldu sana bir polyglot
    Ben sadece Avrupa'yı internetteki tiplerle yargılamamak gerektiğini düşünüyorum, işsiz güçsüz adam dolu her yer. Yoksa zaten medeni olduğu zaman bir insan kendisi gibi davrandığında yaranmaya çalışmış vs. olmuyor bence. Ben Anadolu'yu pek bilmem, ama gördüğüm kadarıyla Avrupa imajından oldukça uzak Ama Avrupa'nın da her yeri cennet değildir. Sürüyle cahil ve kaba insan vardır. Türkiye'nin şehirleşmiş ve eğitim seviyesi yüksek yerleri gayet iyi medeniyet açısından. Türkiye en azından jeopolitik olarak, son yıllarda aksi yapılmaya çalışılsa da, büyük oranda Avrupa'nın bir parçasıdır.

Ama tabii birçok faktörden ötürü yobazı cahili vs. çok fazla olan bir ülke. Nüfusu fazla olduğundan, aşırı göç aldığından ve dengesiz şehirleştiğinden bunlar oluyor. Türkiye gerçekten çok kötü yönetiliyor. Bu da zaten direkt birçok yerde kendini gösteriyor. Yazık yani, ben artık pek bir şey diyemiyorum.

Orta Asya'dan ve İran üzerinden gelmiş olsak da yine de Türklerin genetik olarak en az yarısı ortalama olarak, bölgesel değişiklikler gösterebilecek olsa da, Anadolu yerlisi. Ama benim için bu çok önemli bir faktör değil, belki yanlış biliyorumdur. Kültür çok daha önemli, ulus kimliğinin de kültür ile paralellik göstermesi gerekiyor. Bu

Ama zaten bakınca Türkiye kültürel olarak bir bütün değil, bunun da sebeplerinden birinin göçebe ve erken Türk kültürünün Anadolu gibi topraklarda sürdürülemez oluşu olduğunu düşünüyorum, sonuç olarak da Anadolu halkları Türkler tarafından asimile edilse de kültürel olarak Türkler asimile olmuş büyük oranda.Bu kağıt üzerinde mozaik gibi algılansa da ulus birliği açısından büyük bir engel teşkil ediyor. Politik olarak da kutuplaşmaya sebep oluyor, ülke gelişmiyor. Hikayeden kastım biraz buydu; gerçek midir, olabilir. Ama fonksiyonel olarak Türkiye'ye pek katkısı olmayan bakış açıları, bence. Bu yüzden de kültür geliştirmek için binyıllarca vakti olan uluslara soft power projekte edemiyor Türkiye. Saygı gören bir ulus olmak için at üstünde ok atmış olmanın hiçbir katkısı yok artık. Ne kadar bilim, demokrasi ve sanat geliştirilebiliyor, bu çok daha önemli.

Banned
    Last Online
    02-16-2021 @ 11:56 PM
    Meta-Ethnicity
    Turkic
    Ethnicity
    Turkish
    Ancestry
    Muslim Slav + Iranian Turk with Circassian and Jewish roots.
    Country
    Turkey
    Y-DNA
    i dont know
    mtDNA
    i dont know
    Taxonomy
    Iranid
    Politics
    Ülkücü,Atatürkçü,MHP
    Hero
    Mustafa Kemal Atatürk
    Religion
    ----------------
    Relationship Status
    In a relationship
    522
    Thumbs Up
    Received: 249
    Given: 172

0 Not allowed!

Quote Originally Posted by Korialstrasz View Post
    Yok ya, benim umrumda olmaz zaten. Çer çöp tip dolu internet. Ama sadece, benim gördüğüm kadarıyla bu sitedeki tipler Avrupa'yı pek de temsil etmiyor. Ben Almanya'da bir süre yaşadım, onun dışında turist olarak çıktığımda da herhangi bir ırkçılık ile karşılaşmadım. Oluyo mudur, elbette oluyodur. Ama özellikle ergenlik dönemlerinde herhangi bir hesap verme yükümlülüğü olmadan ona buna sallıyorlar işte. Anladığım kadarıyla da bu tipler bu sitede banlanmıyo. Mesela bir tane Yunan velet var her fırsatta açık açık küfrediyor. Ama dediğim gibi, bu zaten çok sık olan bir şey. Böyle forumların varlık amacı zaten kendilerinden görmediklerine küfretmek. Türk bulamasa Arnavut'a küfredecek onu da bulamazsa Bulgar'a belki de.

Fenotipleri azıcık bilim hakkında fikri olan kimse eğlence dışında ciddiye almaz.Kendi arkadaşlarımla goygoy için kullanıyoruz. Yine birileri birilerini dışlamak için bahane olarak kullanıyor Zaten bunlara kalsa İskandinavya ve Yunanistan harici Avrupa değil. Bizim de Türkler olarak çok ciddi sorunlarımız var da, cahil her yerde cahil. Vatanı milleti pek fark etmiyor. Bizde daha fazla var sadece

Hocam bir de tarzına saygı duymakla birlikte o imza biraz göz kanatmıyor mu sanki Bütün sayfa arap cumali oluyor valla.
    aynen baba yakinda biz o yunan veletlere o 17 18 yasindaki ozurlulere atlicaz zaten 18lik ozurluler gelip irkcilik yapiyolar onun cozumunu yakinda biz yapcaz, aynen baba dedigin gibi irkcilik pek avrupada aslinda o kadar asssiri fazla yok burada var zaten burdaki tiplerde hepsi asagilik kompleksi olan salak suru ona buna kufur eden salaklar, fonotip ise zaten eglence amacli yapiyom ben troll amacli yapiyom vakit gecsin diye baba
    baba demissinki o imza goz kanatmiyomu dogrudur baba kanatiyor ama adanaliyim ben baba cok severim cio babayi cokda saygi duyarim kendisine GIRAL adamdir bosver elin topunu elin salagini gostermekden iyidir baba, dusmana korku dostada guven salar bu cio baba gorenlerde turk gorsun iste yok o italyan mafyasi mis rus mafyasiymis abi yemisim o italyan yada rus mafyasini en kral turklerdir ve adanadaki turkler en kralidir onlarin adanayi salsak orayi direk 2 saatte feth eder kusra bakma klavye turkce degil tam anlasilmiyor kelmeler

HE BABA BU ARADA SENINLE ILETISIME GECICEM OK BEN VE REIS-I CUMHUR BIR PROJEYE ATILDIK SENDE UGRA ISTERSEN OK BIZ TURKLER OLARAK BIR CATI ALTINDA TOPLANIYOZ BABA ZATEN 10 15 KISIYIZ BU 10 15 KISIDE 20 30 A AYRILMASIN BIRISI BIZE SALDIRIRSA SAVUNAK DIYE EMMI OK TOPLU CATI ALTINDA OLCAZ BABA
    Last edited by Arap Cumali; 06-29-2020 at 10:32 PM.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks