Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 11 to 20 of 30

Thread: Aile Kökleriniz?

Veteran Member Sora's Avatar
    Last Online
    03-16-2024 @ 12:28 PM
    Meta-Ethnicity
    Turkic + Native Anatolian & some Iranic
    Ethnicity
    Turkish(50% Central Anatolian + 25% Chepni + 18.75% Meskhetian) + distant Kurdish(6.25%)
    Ancestry
    Central Asia(Oghuz w some Kipchak) & Anatolia(mostly Hittite) with distant Zagrosia
    Country
    Turkey
    Y-DNA
    Oghuz Khagan
    mtDNA
    Empress Ashina
    Taxonomy
    Alpine-Pontid + Turanid
    Politics
    Kemalism, Patriotism & anti-Oppaism
    Hero
    1. Mustafa Kemal Atatürk 2. Empress Ashina 3. Alper Gezeravcı 4. Verona Petrova
    Religion
    Islam
    Relationship Status
    Married to a haplo O in the parallel universe
    3,735
    Thumbs Up
    Received: 2,796
    Given: 2,465

2 Not allowed!

Quote Originally Posted by mergen3
    Evet ben de yuksek ihtimal %60 bati anadolu rumu %40 özbek gibi modellenebilirim. Rum tarafindan akdeniz ve kafkasya genleri turkic taraftan baltic, dogu avrasya ve kafkasya almisimdir. Türklerin çeşitliliğini seviyorum. İlçe ilç bile fenotipler çok değişiyor

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Ben de neredeyse aynı ama herhalde %70% Rum ya da Ermeni + %30 Orta Asya Türkmeni olarak belki modellenebilirim. Ben de seviyorum çeşitliliğimizi Her fenotipten insan var neredeyse ama genotiplerimiz hemen hemen aynı, yüzdeler haricinde.

Ayrıca buradan kendi illerinizden test yaptıranların sonuçlarına bakabilirsiniz: https://docs.google.com/spreadsheets...pbY/edit#gid=0
    Ask Sora: https://www.theapricity.com/forum/sh...-Sora-anything

Quote Originally Posted by Dr_Maul
    Good observation Sheikh

Senior Member mergen3's Avatar
    Last Online
    Today @ 09:41 AM
    Meta-Ethnicity
    turkic
    Ethnicity
    turk
    Country
    Abkhazia
    Region
    Aboriginal
    Taxonomy
    Anatolid-Turanid
    Religion
    agnostic
    Relationship Status
    Single
    821
    Thumbs Up
    Received: 901
    Given: 59

3 Not allowed!

Quote Originally Posted by itilvolga View Post
    Test konusunda bir türlü karar veremiyorum, bu yüzden hep erteliyorum. Bir yandan kardeşimi test etmek istiyorum Y-DNA için, bir yandan da iki kardeşin sonuçları değişkenlik gösterdiğinden az bir yüzdelik değişimi de olsa kendi sonucumu görmek istiyorum. Bazen de hiç yaptırmak istemiyorum çünkü genetiğe pek önem vermiyorum, acaba kimlik karmaşası yaratır mı diye düşünüyorum ister istemez. Bakalım, yaptırdığım vakit forumda paylaşmasam bile Türk üyelerle özel olarak paylaşıp fikir almak isterim.
    Bence anne tarafindan kosovali atalarin oldugu için balikesir ve bursali bir anadolu turku gibi modellenirsin baba tarafinda azeri turku ya da kafkasyalı türk halkları olarak modellenir. İç anadolu türklerine yakın çıkarsın. Tokat ve Amasya gibi kuzey kesimlerdeki türklere yakin cikar sonuclarin zaten o taraflardaki insanlara benziyorsundur yuksek ihtimal

Last Online
    Meta-Ethnicity
    Ethnicity
    Turkish(50% Central Anatolian + 25% Chepni + 18.75% Meskhetian) + distant Kurdish(6.25%)
    Ancestry
    Central Asia(Oghuz w some Kipchak) & Anatolia(mostly Hittite) with distant Zagrosia
    Country
    Turkey
    Y-DNA
    Oghuz Khagan
    mtDNA
    Empress Ashina
    Taxonomy
    Alpine-Pontid + Turanid
    Politics
    Hero
    Religion
    Islam
    Relationship Status
    3,735
    Thumbs Up

3 Not allowed!

Quote Originally Posted by itilvolga
    Test konusunda bir türlü karar veremiyorum, bu yüzden hep erteliyorum. Bir yandan kardeşimi test etmek istiyorum Y-DNA için, bir yandan da iki kardeşin sonuçları değişkenlik gösterdiğinden az bir yüzdelik değişimi de olsa kendi sonucumu görmek istiyorum. Bazen de hiç yaptırmak istemiyorum çünkü genetiğe pek önem vermiyorum, acaba kimlik karmaşası yaratır mı diye düşünüyorum ister istemez. Bakalım, yaptırdığım vakit forumda paylaşmasam bile Türk üyelerle özel olarak paylaşıp fikir almak isterim.
    Yok canım. Ne kimlik karmaşası? Sadece test yaptırıp hangi köklere sahip olduğunu öğreneceksin, Gedmatch'e yüklersen daha net sonuçlar alırsın. Birsürü sonuç gördüm ve hepsi (Türk çıkmasalar bile) Türk olarak tanımlıyorlar kendilerini. Kültür ve dil daha önemli, genetik ise işin eğlencesi. Hem kendin ve kardeşin yaptırsanız daha güzel olur ama çok pahalıya patlar. Ben de yaptırmak istiyorum, keşke 18 yaşının altında olmasam ve param olsa da yaptırabilsem...

Good observation Sheikh

Last Online
    Meta-Ethnicity
    turkic
    Ethnicity
    turk
    Country
    Abkhazia
    Region
    Aboriginal
    Taxonomy
    Anatolid-Turanid
    Religion
    agnostic
    Relationship Status
    Single
    821
    Thumbs Up

3 Not allowed!

Quote Originally Posted by Sora View Post
    Ben de neredeyse aynı ama herhalde %70% Rum ya da Ermeni + %30 Orta Asya Türkmeni olarak belki modellenebilirim. Ben de seviyorum çeşitliliğimizi Her fenotipten insan var neredeyse ama genotiplerimiz hemen hemen aynı, yüzdeler haricinde.

Ayrıca buradan kendi illerinizden test yaptıranların sonuçlarına bakabilirsiniz: https://docs.google.com/spreadsheets...pbY/edit#gid=0
    Baktim %15 atlantic med %15 north european %12 dogu avrasya. Benim dogu avrasya biraz daha yuksek cikar. Atlantic medte dusuk cikar. Ama bu sonuclardan cok farkli olacagini sanmam. Ben de yaptıracagim testten Covid-19 yuzunden sikinti cikar diye ertelemiştim. Ayrica sunu farkettim manisa,kutahya,Çanakkale,balikesirdeki insanlar hem yuksek dogu avrasya hemde atlantic+north european aliyor. Yuksek ihtimal rum atalarida Anakaradan göç eden insanlardi. Cunku ic anadolu rumlarinin north european orani pek yuksek degil

Bender1999
    Guest

2 Not allowed!

Quote Originally Posted by itilvolga View Post
    Aynen, burdaki itlerin böyle şeyin görmesine çok hoş bulmam bende, istersen yüzde yüz yakut çıksam bile. Sonuçta çok özel birşey böyle bir test, gidip de herkese hele ki burda paylaşmak istemem. Burda bir kere hangi boydan geldiğimi söyledim i, dalga geçtiler. Maalesef onlara bir cevap veremiyom, çünkü verlilecek cevap internette verilemez...

Veteran Member
    Apricity Funding Member
    "Friend of Apricity"

Last Online
    @
    Meta-Ethnicity
    -
    Ethnicity
    German/Azeri
    Ancestry
    -
    Country
    Germany
    Y-DNA
    R-Z2122
    mtDNA
    H1b
    7,314
    Thumbs Up
    Received: 8,702
    Given: 8,964

2 Not allowed!

Quote Originally Posted by mergen3 View Post
    Baktim %15 atlantic med %15 north european %12 dogu avrasya. Benim dogu avrasya biraz daha yuksek cikar. Atlantic medte dusuk cikar. Ama bu sonuclardan cok farkli olacagini sanmam. Ben de yaptıracagim testten Covid-19 yuzunden sikinti cikar diye ertelemiştim. Ayrica sunu farkettim manisa,kutahya,Çanakkale,balikesirdeki insanlar hem yuksek dogu avrasya hemde atlantic+north european aliyor. Yuksek ihtimal rum atalarida Anakaradan göç eden insanlardi. Cunku ic anadolu rumlarinin north european orani pek yuksek degil

Anatolian Greeks didn't have high North-Europe to begin with. I don't think it's because of an emigration. It's more because of geographic position of the Northwest who received more geneflow from Europe and maybe Tatars.

Last Online
    Meta-Ethnicity
    turkic
    Ethnicity
    turk
    Country
    Abkhazia
    Region
    Aboriginal
    Taxonomy
    Anatolid-Turanid
    Religion
    agnostic
    Relationship Status
    Single
    821
    Thumbs Up

2 Not allowed!

Quote Originally Posted by Kyp View Post
    Anatolian Greeks didn't have high North-Europe to begin with. I don't think it's because of an emigration. It's more because of geographic position of the Northwest who received more geneflow from Europe and maybe Tatars.
    Northwestern anatolian rums may be similar to istanbul rums. I guess that it will have different results than the Cappadocian Rum and Southwest Anatolian Rum
    Southwest Anatolian rums: %70island greek +%30 cappadocian rum
    Nortwestern Anatolian Rums:%40 thrace greeks%60southwestern anatolian rums
    Can be modeled like this

Banned
    Last Online
    @
    Ethnicity
    Türk
    Ancestry
    Aegean, Inner Anatolia, Transcaucasia
    Country
    Turkey
    Relationship Status
    Engaged
    7,517
    Blog Entries
    2
    Thumbs Up
    Received: 8,160
    Given: 3,931

2 Not allowed!

Quote Originally Posted by mergen3 View Post
    Bence anne tarafindan kosovali atalarin oldugu için balikesir ve bursali bir anadolu turku gibi modellenirsin baba tarafinda azeri turku ya da kafkasyalı türk halkları olarak modellenir. İç anadolu türklerine yakın çıkarsın. Tokat ve Amasya gibi kuzey kesimlerdeki türklere yakin cikar sonuclarin zaten o taraflardaki insanlara benziyorsundur yuksek ihtimal

İç Anadolulu sonucu gibi de olabilir. Tokatlıların ve Amasyalıların nasıl göründüğü hakkında pek bir fikrim yok ama anne tarafıma benziyorum.

Last Online
    Meta-Ethnicity
    Ethnicity
    Ancestry
    Country
    Turkey
    Y-DNA
    Oghuz Khagan
    mtDNA
    Empress Ashina
    Taxonomy
    Alpine-Pontid + Turanid
    Politics
    Hero
    Religion
    Islam
    Relationship Status
    3,735
    Thumbs Up

2 Not allowed!

Quote Originally Posted by itilvolga
    İç Anadolulu sonucu gibi de olabilir. Tokatlıların ve Amasyalıların nasıl göründüğü hakkında pek bir fikrim yok ama anne tarafıma benziyorum
    Tokatlıların görünüşleri Egelilerden biraz farklı oluyor genelde. Mesela bazı Tokatlılarda Iranid ve Armenoid etkisi var, bunlar bildiğim kadarıyla Egelilerde yok. Ama sen Tokat'ta kolaylıkla Tokatlı sayılabilirsin, fenotipin için de Alpinid + Pontid diyeceğim.

Bazı Tokatlılar:

Boş koltuğun sağ yanındaki adam benim eniştem(teyzemin kocası) Şaka değil! Tokat'ta ünlü ve önemli bir insan

Good observation Sheikh

Senior Member
    Last Online
    02-25-2024 @ 10:35 PM
    Ethnicity
    Turkish
    Ancestry
    Turkic + Anatolian
    Country
    Netherlands
    576
    Thumbs Up
    Received: 900
    Given: 668

4 Not allowed!

Tek bildiğim Afyonlu yörük olduğumuzu. Maalesef çok bilgim yok. E-devlette de bütün soyum Türk müslüman ve aynı köyden gelme

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks