View Poll Results: Are Bosnians European?

Voters
71. You may not vote on this poll
  • Bosnians are European

    53 74.65%
  • Bosnians ARE NOT European

    18 25.35%
Page 63 of 106 FirstFirst ... 135359606162636465666773 ... LastLast
Results 621 to 630 of 1060

Thread: Are Bosnians European?

  1. #621
    Iskusan član Vlatko Vukovic's Avatar
    Join Date
    Aug 2017
    Last Online
    09-25-2023 @ 12:00 AM
    Ethnicity
    Bosniak
    Country
    Bosnia
    Y-DNA
    I2a-Din
    Taxonomy
    North Atlantid
    Age
    23
    Gender
    Posts
    7,246
    Thumbs Up
    Received: 2,898
    Given: 2,620

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Castor View Post
    zasto da ne odbranimo i njih od Mudzahedina
    Bog te pišo, on prica o mudzahedinima, a u Sarajevu slobodno rade ljudi iz Lukavice, Pala, srpskog dijela Ilidze i tako dalje i tako dalje. I to jos uzimaju lovu od Federacije i to još mrze grad u kojem hljeb zaradjuju. Uz sve to, naši ljudi znaju da su to bili borci Vojske RS i da su nas klali, ali ipak nikad nikog nisu dirali. Znamo mi dobro koji zločinci rade ovdje u centru "mudzahedinluka" pa im ne fali dlaka s glave, jer mi nemamo bolesne ideologije i isprane mozgove. Dok kad odeš u Banjaluku, nećeš naći 3% zaposlenih Bosnjaka. I onda oni pricaju o mudzahedinima, jadno majko kakva se propaganda siri i cime se naivno hrane Srpska djeca u RS.

  2. #622
    Veteran Member Varda's Avatar
    Join Date
    Aug 2020
    Last Online
    Yesterday @ 10:23 PM
    Meta-Ethnicity
    Serb
    Ethnicity
    Serb
    Ancestry
    Dalmatian hinterland
    Country
    Serbia
    Gender
    Posts
    8,050
    Thumbs Up
    Received: 5,675
    Given: 4,664

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Vlatko Vukovic View Post
    Da, protiv Bosnji bi i mogli na kraj izaci. Sta cete s NATO-om? Ponovo ti kazem, lose bi za vas zavrsilo.
    A ta prica kako mi imamo tendencije da nagrnemo prema Hercegovini i sam znas da su laz. Mi tamo niti imamo lobi, niti zelimo da imamo. Idemo samo na izlete, utakmice i slicno. Cak i ne radimo tamo, vrlo slabo. HDZ drzi Mostar, niko ne pokusava iz Sarajeva da ga skine, zivite normalno za standarde ove drzave. To sto iz Sirokog Brijega ljudi nemaju ista primanja kao ovi iz Sarajeva, to je normalno. Ako nekome to smeta, lijepo dodje u Sarajevo, zaposli se, i imat ce istu platu kao Bosnjak ili Srbin nebitno. Dobro, SDA ima svoj krug zaposljavanja ovdje, i to je istina. Ali, opet se kod nas postuje nacionalni kljuc. Moj rodjak nije primljen za posao da bi Hrvat bio primljen, upravo zbog nacionalnog kljuca.
    NATO nema obavezu da zauzima stranu kad bi došlo do novog rata u BiH. BiH nije članica NATO pakta i suguran da neće nikad ni postati. Amerika koja je nosilac globalističke organizacije NATO je sad u kurcu, drma ih teška politička kriza i to će biti sve gore i gore (možda čak građanski rat u SAD). U takvim okolnistima koga briga u Americi za neku tamo Bosnu.
    NATO će se raspasti za par godina. Vidiš šta radi Turska, interveniše u Iraku, Katabahu, Libiji, Siriji, zvecka oružjem prema Grčkoj drugoj članici NATO, i niko sa zapada ne može da ih disciplinuje ni Amerika. Odnosi Turske i Amerike, druge i prve sile u NATO nikad nisu bili gori. Francuska kao treća (po nekima druga) sila u NATO je otvoreno stala na stranu Grčke protiv Turske. Francuski i Grčki brodovi gledaju turske preko nišana, tri članice NATO, eto ti raspada sistema.

  3. #623
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Last Online
    04-26-2021 @ 11:10 PM
    Ethnicity
    .
    Country
    Estonia
    Gender
    Posts
    85
    Thumbs Up
    Received: 23
    Given: 21

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Insuperable View Post
    Da li mislim da se radi o šteti, mislim, ali se ne radi o namjernoj šteti. Ima i pozitive u tome. Da Zagreb nije dao tu mogucnost onda bi kmecali sto im nije dao. To je moje misljenje iz fotelje.
    Da, ali to je automatski mac sa dvije ostrice. O tome i govore podatci katolicke crkve o naglom opadanju broja vjernika na godisnjem nivou.
    Mislim da koliko im donosi, toliko im i steti taj pasos, tj. njihovoj geopolitickoj poziciji u BiH.

  4. #624
    Banned
    Join Date
    Jul 2020
    Last Online
    11-29-2020 @ 12:31 PM
    Meta-Ethnicity
    Slavic
    Ethnicity
    Serbian
    Country
    Serbia
    Region
    Republika Srpska
    Taxonomy
    Dinarid + Borreby
    Hero
    My Parents
    Religion
    Serbian Orthodox Christianity
    Gender
    Posts
    941
    Thumbs Up
    Received: 411
    Given: 10

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Vlatko Vukovic View Post
    Bog te pišo, on prica o mudzahedinima, a u Sarajevu slobodno rade ljudi iz Lukavice, Pala, srpskog dijela Ilidze i tako dalje i tako dalje. I to jos uzimaju lovu od Federacije i to još mrze grad u kojem hljeb zaradjuju. Uz sve to, naši ljudi znaju da su to bili borci Vojske RS i da su nas klali, ali ipak nikad nikog nisu dirali. Znamo mi dobro koji zločinci rade ovdje u centru "mudzahedinluka" pa im ne fali dlaka s glave, jer mi nemamo bolesne ideologije i isprane mozgove. Dok kad odeš u Banjaluku, nećeš naći 3% zaposlenih Bosnjaka. I onda oni pricaju o mudzahedinima, jadno majko kakva se propaganda siri i cime se naivno hrane Srpska djeca u RS.
    Pricam o ovim Mudzahedinima, koji bi se povampirili cim bi rat nastao u BiH.


  5. #625
    Iskusan član Vlatko Vukovic's Avatar
    Join Date
    Aug 2017
    Last Online
    09-25-2023 @ 12:00 AM
    Ethnicity
    Bosniak
    Country
    Bosnia
    Y-DNA
    I2a-Din
    Taxonomy
    North Atlantid
    Age
    23
    Gender
    Posts
    7,246
    Thumbs Up
    Received: 2,898
    Given: 2,620

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Varda View Post
    NATO nema obavezu da zauzima stranu kad bi došlo do novog rata u BiH. BiH nije članica NATO pakta i suguran da neće nikad ni postati. Amerika koja je nosilac globalističke organizacije NATO je sad u kurcu, drma ih teška politička kriza i to će biti sve gore i gore (možda čak građanski rat u SAD). U takvim okolnistima koga briga u Americi za neku tamo Bosnu.
    NATO će se raspasti za par godina. Vidiš šta radi Turska, interveniše u Iraku, Katabahu, Libiji, Siriji, zvecka oružjem prema Grčkoj drugoj članici NATO, i niko sa zapada ne može da ih disciplinuje ni Amerika. Odnosi Turske i Amerike, druge i prve sile u NATO nikad nisu bili gori. Francuska kao treća (po nekima druga) sila u NATO je otvoreno stala na stranu Grčke protiv Turske. Francuski i Grčki brodovi gledaju turske preko nišana, tri članice NATO, eto ti raspada sistema.
    Nije isto krenuti obuzdati Tursku i Dodika. Dodik se obuzda sa 4-5 borbenih aviona, dok Turska ne bas tako lako. A Bosna je njima vazno geografsko podrucje i zele imati utjecaj.

  6. #626
    Veteran Member Varda's Avatar
    Join Date
    Aug 2020
    Last Online
    Yesterday @ 10:23 PM
    Meta-Ethnicity
    Serb
    Ethnicity
    Serb
    Ancestry
    Dalmatian hinterland
    Country
    Serbia
    Gender
    Posts
    8,050
    Thumbs Up
    Received: 5,675
    Given: 4,664

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by RogueState View Post
    Funny that, not only the OP, but in the subconsciousness of many people, being Muslim is treated like a "race" that must be different than European...
    While Islam is obviously an universal religion, for the entire mankind, and we find Muslims of every race in every continent.

    I doubt OP and many other people would question the "Europeanness" (or "Whiteness") of Europeans/Americans who follow Buddhism
    Are you lqa3?

  7. #627
    Veteran Member RogueState's Avatar
    Join Date
    Nov 2020
    Last Online
    Yesterday @ 10:38 PM
    Meta-Ethnicity
    Mediterranean
    Ethnicity
    Illyrian
    Country
    European Union
    Taxonomy
    Dinaro-Med
    Politics
    Neo-Ottomanism
    Religion
    Islam
    Gender
    Posts
    1,893
    Thumbs Up
    Received: 1,495
    Given: 731

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Varda View Post
    Are you lqa3?
    Yeah on AnthroScape lol, how do you know me?
    I registered here because AnthroScape is dying....
    We do not drink Coca-Cola three hours before a match

  8. #628
    Veteran Member RogueState's Avatar
    Join Date
    Nov 2020
    Last Online
    Yesterday @ 10:38 PM
    Meta-Ethnicity
    Mediterranean
    Ethnicity
    Illyrian
    Country
    European Union
    Taxonomy
    Dinaro-Med
    Politics
    Neo-Ottomanism
    Religion
    Islam
    Gender
    Posts
    1,893
    Thumbs Up
    Received: 1,495
    Given: 731

    0 Not allowed!

    Default

    (error double post)
    We do not drink Coca-Cola three hours before a match

  9. #629
    Veteran Member Varda's Avatar
    Join Date
    Aug 2020
    Last Online
    Yesterday @ 10:23 PM
    Meta-Ethnicity
    Serb
    Ethnicity
    Serb
    Ancestry
    Dalmatian hinterland
    Country
    Serbia
    Gender
    Posts
    8,050
    Thumbs Up
    Received: 5,675
    Given: 4,664

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Vlatko Vukovic View Post
    Nije isto krenuti obuzdati Tursku i Dodika. Dodik se obuzda sa 4-5 borbenih aviona, dok Turska ne bas tako lako. A Bosna je njima vazno geografsko podrucje i zele imati utjecaj.
    Bosna postaje nebitna kad se ljuljaju temelji same Amerike iznutra.

    Da vidimo ko je taj na zapadu ko će podržati muslimane u Bosni nakon što se tamo ređaju islamistički teroristički napadi, nakon što stanovništvo s razlogom postaje islamofobično i što se zapadna Evropa davi u migrantima.

  10. #630
    Insufferable by many Apricity Funding Member
    "Friend of Apricity"


    Join Date
    Feb 2012
    Last Online
    @
    Ethnicity
    -
    Country
    Antarctica
    Politics
    Bros over hoes
    Gender
    Posts
    18,725
    Thumbs Up
    Received: 11,288
    Given: 13,638

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Castor View Post
    Ti Hercegovci veze nemaju sa Hrvatima, oni su deo naseg naroda. Ja nisam rekao da njih treba braniti a Srbe ne, vec ako branimo i Srbe zasto da ne odbranimo i njih od Mudzahedina, ako su ih njihovi ostavili, ja njih smatram Srbima bezobzira na Istorijsku i politicku proslost, da im je neko pokazao istinu na vreme vec bi bili deo srpskog etnickog korpusa u Bosni, njihovi ih jos i omalozavaju, iz licnog iskustva znam da koji god sam forum posetio Hercegovce nazivaju komunjarama, primitivcima, vlasima i ostalo. Kada ih pogledas, ne razlikuju se mnogo od naseg naroda kako po fenotipu tako i po genotipu. Hrvati na njih ne gledaju kao na narod koji zeli slobodu i kojima su pretnja Mudzahedini, vec kao na neku svoju teritorijalnu pretenziju gde bi naselili svoje politicare i svoju glupu ideologiju.
    Brother from another mother.

Page 63 of 106 FirstFirst ... 135359606162636465666773 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Any Bosnians here?
    By Hurrem sultana in forum Bosna i Hercegovina
    Replies: 132
    Last Post: 11-12-2020, 01:40 PM
  2. Bosnians women
    By Hurrem sultana in forum Dating and Relationships
    Replies: 69
    Last Post: 11-19-2019, 03:05 PM
  3. Bosnians are the most Slavic of all Balkaners
    By War Chef in forum Bosna i Hercegovina
    Replies: 0
    Last Post: 10-05-2017, 02:19 AM
  4. Bosnians
    By Hurrem sultana in forum Bosna i Hercegovina
    Replies: 11
    Last Post: 10-13-2013, 02:18 AM
  5. Bosnians.
    By Sikeliot in forum Anthropology
    Replies: 451
    Last Post: 04-16-2013, 08:58 PM

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •