Немојте да вас лажу. Никакав Дан примирја. Данас је Дан Победе. Ми данас треба да славимо наше васкрсење из мртвих. Данас је мали Васкрс.
Учите децу да уче своју децу. Ми смо победили, никакво примирје није склопљено. Пробали су да нас побију, убили милион и сто хиљада (лакше бројевима? 1.100.000! Или чак 1.300.000) - 60% мушког становништва Србије, трећину једног народа. Нису успели, ми смо васкрсли. Никакво примирје. ПОБЕДА.
Данас ти који спочитавају и држе лекције о људским правима, цивилизацијским токовима, манирима, култури, култури, култури.. нека знају да док су они културу развијали и док су имали времена да вежбају манире, неко им је капије бајне Европе чувао. Својим телима и крвљу. Од памтивека још. Шта смо из победе научили је друга прича и какву срамоту на себи носимо данас због различитих фактора, спољних и унутрашњих, је нека друга прича за неке друге дане. Учите децу да читају Књигу о Милутину. Читајте сви који нисте. За данас је главно - није примирје. ПОБЕДА ЈЕ!
Срећан ти Дан Победе, Србијо. Нема примирја без трајног мира. Ми смо мир платили реком крви предака. Немојте да нас та крв подави само зато што ни толико нисмо били кадри да претке не осрамотимо не знајући ни успомену на њих да сачувамо.