Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 14

Thread: Beszéljünk a hazai cigányságról őszintén, nyiltan, érvek mentén

  1. #1
    Veteran Member Blondie's Avatar
    Join Date
    Oct 2018
    Last Online
    Yesterday @ 11:33 PM
    Location
    Budapest
    Meta-Ethnicity
    Germanic
    Ethnicity
    Zoomer
    Country
    Germany
    Region
    Donau Schwaben
    Taxonomy
    Subnordid
    Gender
    Posts
    17,979
    Thumbs Up
    Received: 15,257
    Given: 9,846

    1 Not allowed!

    Default Beszéljünk a hazai cigányságról őszintén, nyiltan, érvek mentén

    Mivel kritizáltam Dunai cigányokról szóló posztját itt:
    https://www.theapricity.com/forum/sh...mas-in-Hungary

    Megkaptam tőle privátban hogy náci vagyok. Először reagálnék arra amit irt aztán kíváncsi vagyok mit gondoltok a hazai cigányokkal való együttélésről, kinek a hibája az integráció hiánya stb.

    Na először is ezt írta:

    Hahaha, jól megnevettettél, ezt bírom a legjobban a fasisztákban, hogy még annyi becsület sincs bennük, hogy egyenesen vállalják kirekesztő, gyűlölködő gondolkodásukat.
    Tehát megkaptam azt a vádat hogy fasiszta vagyok, mondjuk előbb nácinak hívott ami nem egyenlő a fasizmussal, de hát az alapvető fogalmi zavarokat hagyjuk is, Dunainál az alapvető történelmi hiányosságok már megszokottak. Itt máris kezdődik egy koncepciós per, ahol a marxista ráprojektál a másikra nem létező dolgokat (ahogy annak idején Dunai elvtársai rengeteg embert kivégeztek hasonló módon), ha meg léteznek szerinted itt a lehetőség idézetekkel bizonyítani. Én vagyok a "kirekesztő" holott Dunai rakott ki még egy éve olyan gif szignót ahol egy baseball ütős rajzfilm személy szó szerint véresre ver egy másik embert annyira hogy agya loccsant a betonon, alá írva olyan hogy meghalsz náci (persze hogy ki a náci azt Dunai dönti el a fotelből) vagy valami ilyesmi, ezt moderátorok vették le miután többen is jelentették hogy erőszakra/mások megölésére buzdít. Mutass már légyszives Dunai egy olyan idézetet ahol embercsoportok megölésére buzdítottam. Mert ilyet te csináltál, nem én. Most akkor melyikünk az erőszakos és gyűlölködő?
    A másik dolog ha már kirekesztés, te rekesztesz ki engem a párbeszédből amikor nem csak én hanem mások is darabokra szedik a fantázia világodat ahol a cigányság ártatlan és a gonosz rasszista magyarok hibája a be nem illeszkedésük. De itt van, vitázhatsz tények mentén, ha már gyáva voltál az előző topikba válaszolni a kommentekre.

    Miután folytonosan náci jelvényeket posztolsz az avatárodban, és állandóan flörtölsz náci szimbolikával, dühöngsz, hogy annak leszel beskatulyázva.
    Pontosan miket posztoltam, mutasd légyszives a képet. Sose posztoltam náci jelvényeket, sose dicsőítettem a nácizmust, sőt rengetegszer elítéltem, sose volt antiszemita megnyilvánulásom se. Ha ezekről tudsz idézd be nyugodtan hol írtam, várok...

    Nem is veszed észre mennyire ostoba és kicsinyes néptömegeket elítélni etnikai, kulturális hovatartozásuk miatt.
    Én nem ítélek el néptömegeket csupán szkeptikus vagyok a cigányokkal kapcsolatban, erre sok személyes tapasztalat az indokom. Pl az hogy a cigányok arányukat tekintve magasan felül reprezentáltak a bűnözésben, a börtönök lakói 40-60%-ban cigányok, a fiatalok között pedig 60-70% ban:
    https://www.okri.hu/images/stories/k...0problemak.pdf
    Ezt rendőrségi jelentések, akták, szociológiai tanulmányok egész tömkelege bizonyítja. Alapvető elemi ösztön hogy tartasz ezektől, ahogy nem ugrasz bele egy cápákkal teli medencébe se mert tudod mi lehet a végén...

    Ez teljesen szembemegy bármilyen jó ízléssel, művelt emberek nem alacsonyodnak le ilyen mélyre.
    Itt konkrétan te rekesztesz ki és nyilvánítasz nem műveltnek, csak mert beszélek a valóságról. Tudod egy művelt ember évekkel alá tudja támasztani a véleményét te erre nem voltál képes, se az előző threadben se privátban ahol csak a fröcsögés és ész nélküli nácizás ment. De tessék itt a lehetőség. A jóizlésű meg nem attól leszel hogy őrjöngve nácizol mindenkit és kirekesztesz.

    Senki nem tehet azért, milyen közösségben született, milyen a bőrszíne, ezt csak a magadfajták szeretik állandóan hangoztatni.
    A cigányok kapcsán sose láttam azt felhozni hogy fúj milyen a bőrszíne, kivétel nélkül a viselkedésük van mindig felhozva. A viselkedéséről meg igenis az ember maga tehet.

    Úgy látszik cseppnyi emberi empátia sincs benned
    De van, viszont az empátiát nálam senki se érdemli ki alanyi jogon, kizárólag teljesítmény alapján. Pl sokszor írtam már a fórumon hogy van pár fekete ismerősöm és mindig felhozom őket pozitív példaként hogy ilyenek is vannak, mert beilleszkedtek, komolyan veszik az életüket stb ezért kiállok mellettük, de az olyanok mellett akik szobrokat rongálnak, drogot árulnak páros lábbal rúgnám ki, csakúgy mint a bűnöző cigányokat.

    mindenkit prolizol, miközben szorgalmas munkások nélkül nem lenne működőképes társadalom. Több becsületet nekik, hiszen a saját őseid is rengeteg munkával tudták azt az életszínvonalat biztosítani neked, hogy ilyen sok szabadidőt szánjál egy ilyen fórumra.
    Csak téged proliztalak, mert az is vagy. Mivel látom nem érted had mondjak egy példát. Ugye értjük mi a különbség a nyugger és a nyugdijas között? A nyugger az aki utálja a fiatalokat, tüntetéseken ott fröcsög habzó szájjal, káromkodik stb, a nyugdíjas meg aki tisztességgel megöregedett, tehát ha valaki nyuggerezik az alatt nem az összes nyugdíjast érti. A proli az olyan alul művelt suttyó akinek hatalmas arca van, magát erkölcsileg felsőbbrendűnek tartja a semmire, mindent jobban tud, a valóságot meg messzire elkerüli. A munkásember pedig aki értelmes, konstruktív vitára alkalmas, beismeri ha téved stb, érted? Tehát ha prolizok azt nem a munkásokra értem úgy általában. Te nagyon is kedveled ezt a felsőbbrendű erkölcsi pózt amibe mindig vágod magad.

    *****************************

    Na de nézzük a cigányságot. A cigányok a középkor folyamán jöttek be az országba egy olyan korban ahol nem létezett rasszizmus kizárólag parasztok, nemesek, királyok stb. Bizonyítja ezt a kunok, jászok beolvadása is. A kunok pl külsőségben eléggé elütöttek a magyaroktól tekintve hogy ázsiai kinézetűek voltak, a kunok ellen sokkal nagyobb gyűlölet volt mert a mongolok előfutárainak tartották őket, nem akartak kezdetben beilleszkedni mert félnomád életet éltek az ország közepén aztán a kunok beolvadtak a saját akaratukból és a magyar társadalom szerves részei lettek. A jászok szintén akik a Kaukázusból jöttek és olyan barna bőrűek voltak mint a cigányok, és ők is be tudtak illeszkedni, mert be akartak. Kivétel nélkül minden nép, csak a cigányság nem. A cigányság foggal körömmel ragaszkodott a saját nomád életmódjához, a társadalmon kívül éléshez, pont ahogy ma is egy cigány az különbséget tesz maga és a magyarok között hogy vagyok én a cigány meg a másik magyar. Mária Teréziának még egy abszolutista rendszerben se sikerült beintegrálnia őket, mert a cigányság ellenállt. Sőt Magyarországon sose létezett cigány rabszolgatartás ahogyan Romániában.
    Biztos hogy a többségi magyar társadalom a rasszista? Biztos hogy a magyarok miatt nem integrálódnak be? Pont ezért teljesen lehetetlen erről a párbeszéd és az integráció mert a magad fajta marxisták kedves Dunai erősitik bennük ezt az áldozati pózt, hogy mindenki más csak ők nem, és aki beszélni mer a cigányságra jellemző problémákról az nácinak van kikiáltva és kirekesztve.
    Miért nem költözöl pár hétre Borsodba az Avas lakótelepre? Miért esnek le mindenhol az ingatlanárak ahol a cigányok megjelennek? Miért van egekbe az iskolai erőszak ahol ők vannak? Miért nem akarja sok szülő oda járatni a gyerekét? Miért vezetik toronymagasan a bűnözési statisztikákat? Miért mindenki náci és rasszista csak velük nincs gond? Miért lesz élhetetlen a környezet ahova beköltöznek? Miért mondja mindenki ugyanazt akinek van velük tapasztalata? Miért mondja azt 100%-ban a cigány vajda is amit mi?



    Üdv a valóságban Dunai.

  2. #2
    Veteran Member Benyzero's Avatar
    Join Date
    Jul 2018
    Last Online
    Yesterday @ 10:39 AM
    Ethnicity
    .
    Country
    Fiji
    Y-DNA
    R1A
    mtDNA
    U4
    Taxonomy
    Big headed white man
    Age
    32
    Gender
    Posts
    8,184
    Thumbs Up
    Received: 10,503
    Given: 7,001

    3 Not allowed!

    Default

    Nincs bajom Dunaival úgy emberileg de tény hogy egy az átlagtól liberálisabb, vegán, valószinüleg bérelhető elektromos rollerrel közlekedő,meglátásom szerint értelmiségi pali akinek bizonyos dolgokban elüt a véleménye az átlagtól. Én ezt nem fogom végig olvasni mert baromira nem érdekel már ez a cigánytéma, félig meddig köztük nőttem fel, akadt bőven problémám, ismerem a mentalitásukat. Politikába meg most nem kivánok belefolyni.

  3. #3
    Veteran Member Blondie's Avatar
    Join Date
    Oct 2018
    Last Online
    Yesterday @ 11:33 PM
    Location
    Budapest
    Meta-Ethnicity
    Germanic
    Ethnicity
    Zoomer
    Country
    Germany
    Region
    Donau Schwaben
    Taxonomy
    Subnordid
    Gender
    Posts
    17,979
    Thumbs Up
    Received: 15,257
    Given: 9,846

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Benyzero View Post
    Nincs bajom Dunaival úgy emberileg de tény hogy egy az átlagtól liberálisabb, vegán, valószinüleg bérelhető elektromos rollerrel közlekedő,meglátásom szerint értelmiségi pali akinek bizonyos dolgokban elüt a véleménye az átlagtól. Én ezt nem fogom végig olvasni mert baromira nem érdekel már ez a cigánytéma, félig meddig köztük nőttem fel, akadt bőven problémám, ismerem a mentalitásukat. Politikába meg most nem kivánok belefolyni.
    Félre értettél itt nem Dunai személyéről van szó, engem abszolút nem érdekel milyen biciklivel jár, milyen mint magánember, kizárólag arról szól a topic amit mond és a cigányságról.

  4. #4
    Veteran Member Benyzero's Avatar
    Join Date
    Jul 2018
    Last Online
    Yesterday @ 10:39 AM
    Ethnicity
    .
    Country
    Fiji
    Y-DNA
    R1A
    mtDNA
    U4
    Taxonomy
    Big headed white man
    Age
    32
    Gender
    Posts
    8,184
    Thumbs Up
    Received: 10,503
    Given: 7,001

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Blondie View Post
    Félre értettél itt nem Dunai személyéről van szó, engem abszolút nem érdekel milyen biciklivel jár, milyen mint magánember, kizárólag arról szól a topic amit mond és a cigányságról.
    Nem értettem félre, te nehezményezed amit mond rád, külömben nem irtál volna egy fél regényt. De közben tényleg ilyen profilképeid vannak stb, ezt valaki simán félre értheti, ebben igaza van.

  5. #5
    Veteran Member Blondie's Avatar
    Join Date
    Oct 2018
    Last Online
    Yesterday @ 11:33 PM
    Location
    Budapest
    Meta-Ethnicity
    Germanic
    Ethnicity
    Zoomer
    Country
    Germany
    Region
    Donau Schwaben
    Taxonomy
    Subnordid
    Gender
    Posts
    17,979
    Thumbs Up
    Received: 15,257
    Given: 9,846

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Benyzero View Post
    Nem értettem félre, te nehezményezed amit mond rád, külömben nem irtál volna egy fél regényt. De közben tényleg ilyen profilképeid vannak stb, ezt valaki simán félre értheti, ebben igaza van.
    Ennek a fél regénynek a fele nem is arról szól, de mindegy te nem olvasod el

  6. #6
    Senior Member Videx's Avatar
    Join Date
    Sep 2017
    Last Online
    11-01-2021 @ 05:58 PM
    Ethnicity
    Hungarian
    Ancestry
    Western Transdanubia - Hungary, Austria, Croatia
    Country
    Hungary
    Gender
    Posts
    791
    Thumbs Up
    Received: 1,356
    Given: 1,034

    2 Not allowed!

    Default

    Az első részhez nem szólok hozzá, mert ez tényleg a magánügyetek szerintem.

    A cigánykérdésben meg teljesen egyet értek veled. Akinek semmi baja nincs a cigányokkal, szeretném megkérdezni találkozott-e velük valaha? Szólták-e már be neki? Zaklatták-e? Vagy csak messziről osztja az észt, hogy szegény cigányokat elnyomják a magyarok. Én sokáig nagyon toleráns voltam, pedig harmadikban a szegregált osztályból kettő cigány a buszmegállóban elkezdett piszkálni. Hogy eltörik az ujjam stb. Kicsiként ez eléggé traumatikus.... Hát Budapesten elfogyott a toleranciám. Ahogy itt viselkednek, az már mindennek a teteje.
    Életemben nem láttam vagy hallottam a cigánynál undorítóbban viselkedő embert. Ahogy hangosan a legalpáribb dolgokról beszélnek villamoson vagy bárhol... Fogalmuk sincs, hogyan kell civilizált ember módjára viselkedni. És mint látjuk még egy iskola sem tudja elérni, hogy megtanulják, hogyan kell.
    Örülnék, ha az összes szimplán eltakarodna az országból. Az a pár normális (legtöbbször nem teljes cigány), aki tud dolgozni és értelmes emberi lényként viselkedni, az maradjon.
    Nature always wins.

  7. #7
    Senior Member Kökény's Avatar
    Join Date
    Dec 2019
    Last Online
    03-03-2023 @ 06:34 PM
    Ethnicity
    Székely
    Country
    Hungary
    Y-DNA
    R1a-Z280
    mtDNA
    N1b1a
    Gender
    Posts
    620
    Thumbs Up
    Received: 1,437
    Given: 1,237

    3 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Videx View Post
    Én sokáig nagyon toleráns voltam, pedig harmadikban a szegregált osztályból kettő cigány a buszmegállóban elkezdett piszkálni. Hogy eltörik az ujjam stb.
    Ugyanez a sztori volt nálam is. Két kis purdé leállt kötözködni velem alsóban, ketten neki álltak rugdosni, nekem se kellett több, jól kiporoltam a seggüket. Persze én vittem el a balhét a végén.

    Én nem tudom sajnálni őket, és soha nem is fogom.

  8. #8
    Veteran Member Blondie's Avatar
    Join Date
    Oct 2018
    Last Online
    Yesterday @ 11:33 PM
    Location
    Budapest
    Meta-Ethnicity
    Germanic
    Ethnicity
    Zoomer
    Country
    Germany
    Region
    Donau Schwaben
    Taxonomy
    Subnordid
    Gender
    Posts
    17,979
    Thumbs Up
    Received: 15,257
    Given: 9,846

    1 Not allowed!

    Default

    Köszi a sztorikat ezeket hallom én is, meg látom pl szórakozóhelyeken, csak vigyázzatok mert mindjárt nácik lesztek ti is

  9. #9
    Veteran Member Hungarian_master's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Last Online
    Yesterday @ 10:40 PM
    Location
    NE Hungary
    Ethnicity
    Hungarian
    Ancestry
    57,9% East European; 28,9% North-Western European; 9,9% Balkan; 3,3% Askhenazi Jewish
    Country
    Hungary
    Age
    25
    Gender
    Posts
    7,252
    Thumbs Up
    Received: 3,646
    Given: 5,022

    0 Not allowed!

    Default

    Hát, a cigánykérdés...

    Bonyolult téma, de a valóság az valahol a szélsőbaloldali/liberális és szélsőjobboldali álláspont között van.

    Igen, elismerem, hogy vannak a cigánysággal kapcsolatban problémák, de pl. a bűnözés nem kimondottan etnikai alapú. Inkább a mélyszegénység szubkultúrája az oka ennek, mivel a hasonló körülmények között élő magyarok is kb. ugyanolyan arányban bűnöznek (bár a magyarok között Ők egy kisebbséget alkotnak).

    A mélyszegénység szubkultúrája sok cigánysággal kapcsolatos dolgot megmagyarázhat. Pl. ezen szubkultúra révén magassá válik a bűnözés és az erőszak, az alkohol-és drogfogyasztás is erősebbé válik, a házasságot felváltja az élettársi kapcsolat, sok gyerek születik házasság nélkül (ráadásul úgy, hogy még az apját se ismeri), az iskolázottságra és a munkába állással is negatív hatással van. Ha a gyerek ezt látja, akkor azt fogja hinni, hogy ez a jó és tovább folytatja majd.
    Hasonló tendenciák figyelhetők meg pl. Amerikában a feketék, latinók és az indiánok esetében, meg Nyugat-Eu-ban a "no-go zónák" muzulmánjainál (pedig etnikai/vallási értelemben nem ugyanazok a kultúrák, mint a cigányságé).

    Tudom, hogy az óvodákban/iskolákban a cigánygyerekek között több az ilyen "piszkálódó gyerek", mint a (többnyire középosztálybéli) magyar társaik esetében, de az édesanyámnak van egy ismerőse, akinek a lánya osztálytársai általánosban többnyire cigányok voltak, de nem bántották Őt.

    Nekem is van egy barátom, aki 1/4 részben roma származású, de nagyon kedves ember. De ettől még nem szólnék be egy cigánynak, mert tudom, hogy akkor jól megverne!

    A gimis tanárnőm évek óta lakik az Avason (egyébként pesti), Ő úgy látja, hogy az avasi cigányok nem annyira problémások, még együtt lehet velük élni, de tudja, hogy az önkormányzati kilakoltatások előtt az Avason is megvoltak ezen problémák a fészekrakós romák révén. Mivel akkoriban még nem élt ott, ezért nem tapasztalt ebből semmit. Ugyanakkor megérti, hogy miért nem látják szívesen az emberek ezt a népcsoportot. Mesélte, hogy az egyik ismerősének a tárgyait és a fáját kifosztották a cigányok és az ismerőse ezen értéktárgyait ezek után a régiségvásárba találta, ami kellemetlenül érte Őt.

    Értem Én, hogy miért ilyen nagy a cigányellenesség, de az embereknek elvileg NEM A CIGÁNYSÁGGAL lenne bajuk, hanem a mélyszegény szubkultúrából adódó életmóddal, hiszen még az ilyen életmódú magyarokat se szereti a nagyközönség. Ráadásul a normálisan élő cigányok se bírják ezen problémásan élő cigányokat.

    Az előítéletet és az utóítéletet ketté kell választani egymástól:
    Előítélet az, ha egy olyan cigány származású embert ér hátrány és utálat, aki kulturáltan él, tiszteli a törvényeket és dolgozik.

    Viszont utóítélet az, ha valaki személyesen megtapasztalja, mi a probléma sok cigánnyal és ezért haragszik rájuk.

    Szerintem a normális cigányok, akik letettek valamit az asztalra (pl. Horváth József, cigány származású rákkutatással foglalkozó tudós), nekik hangosabbnak kéne lenniük, hogy még más cigányoknak is szóljanak. Igazából a cigányságnak nem segélyekre és nem munkára lenne szükségük, hanem példaképekre, akik normális irányt mutathatnak nekik! Innentől lehet szó róla, hogy változzanak.

    Szerintem ez érdekes cikk és van benne valami:
    https://wmn.hu/ugy/54816-tudom-erzem...-fugodi-naplok

    Lehet velem vitatkozni, de a legjobb meglátásom szerint mondtam el a cigánykérdést!

  10. #10
    Veteran Member Blondie's Avatar
    Join Date
    Oct 2018
    Last Online
    Yesterday @ 11:33 PM
    Location
    Budapest
    Meta-Ethnicity
    Germanic
    Ethnicity
    Zoomer
    Country
    Germany
    Region
    Donau Schwaben
    Taxonomy
    Subnordid
    Gender
    Posts
    17,979
    Thumbs Up
    Received: 15,257
    Given: 9,846

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Hungarian_master View Post
    Igen, elismerem, hogy vannak a cigánysággal kapcsolatban problémák, de pl. a bűnözés nem kimondottan etnikai alapú.
    Ezzel azért vitatkoznék, mert vannak olyan bűnözési formák amik kifejezetten egy etnikumra jellemzőek. Pl az adócsalás, sikkasztás, a különösen nagy vagyon elleni bűncselekmények pl alapvetően a fehérekre jellemzők, nem pedig a feketékre, cigányokra. Még mondjuk a kisebb vagyon elleni bűncselekmények, lopások, zsebtolvajlások, kifejezetten a cigányságra. Ez statisztikai tény.

    de az embereknek elvileg NEM A CIGÁNYSÁGGAL lenne bajuk, hanem a mélyszegény szubkultúrából adódó életmóddal
    Ezzel is vitatkoznék. Szórakozóhelyeken látok jópár gazdag cigányt, akik 30-40 millás kocsikkal járkálnak, a legdrágább piákat isszák és nem igazán tudnak viselkedni. Még azok a cigányok (pénzügyi helyzettől függetlenül) akik túlnyomó többségben fehér környéken nőttek fel azok jellemzően tudnak viselkedni pénztárcától függetlenül. Ez szocializáció kérdése hogy milyen közösségi ingerek vesznek körül.

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •