Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 11 to 20 of 35

Thread: Türkiye Dindarlık Haritası

Veteran Member Ryujin's Avatar
    Last Online
    05-27-2023 @ 02:19 AM
    Ethnicity
    -
    Country
    Ireland
    6,463
    Thumbs Up
    Received: 6,802
    Given: 5,812

0 Not allowed!

Bence Sora ileride bu ülkeye cumhurbaşkanı olur ve tüm bunları düzeltir.

Senior Member mergen3's Avatar
    Last Online
    Yesterday @ 05:40 PM
    Meta-Ethnicity
    turkic
    Ethnicity
    turk
    Country
    Abkhazia
    Region
    Aboriginal
    Taxonomy
    Anatolid-Turanid
    Religion
    agnostic
    Relationship Status
    Single
    822
    Thumbs Up
    Received: 901
    Given: 59

0 Not allowed!

Quote Originally Posted by Ryujin View Post
    Ya kanka, kimsenin memleketini karalamak gibi olmasın da, geçen kayserili arkadaşın e devletine bakıyoduk, adamın büyük büyük dedesi kardeşiyle evlenmiş belli oluyodu.
    Kayseri'den de beter yerler var. Arkadaşım Şırnak'ta yaşamış. Kadınlar sokağa kesinlikle çıkamıyormuş. Arkadaşım sokağa çıkınca kesinlikle tacize uğruyormuş. Ben Kayseri'de sokakta yürürken erkek halimle kaç defa tacize uğradım. Cidden ulkenin kıyı kesimi, trakya, ege bölgesi(Afyon, Kütahya disinda) ve büyükşehirler dışında bok çukuru gibi.Genç nesil biraz daha özgür. Fakat geleneksel olaylari hala kafaya takiyorlar mesela bakirelik kavramıve açık giyinme hala bir tabu. Arkadaşım Çanakkaleliydi. Ben hatirliyorum kac defa bu kiyafet cok acik oldu diye gidip çıkardığını. Fakat bunların dışında hepsi gizli yaşıyor. Teorileriyle pratikleri çok farklı.

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Veteran Member Marmara's Avatar
    Last Online
    Yesterday @ 10:01 PM
    Ethnicity
    Turkish
    Country
    Turkey
    Region
    Istanbul Metropolitan Municipality
    12,589
    Thumbs Up
    Received: 8,913
    Given: 2,962

0 Not allowed!

Quote Originally Posted by Sora View Post
    Benim çevrem hiçte öyle değil. Ülkede (İzmir, Trakya ve Ege kıyıları haricinde) dindarlık aşırı seviyelerde, özellikle eski nesilde. Özellikle ailem, akrabalarım, dedem ve ninelerim için din her şeyden önce geliyor. En ufak şeyde dini bahane ediyorlar. Ve en önemlisi, muhafazakar uzak akraba kadar paraziti yok! Onlarla neredeyse hiçbir alakam olmamasına rağmen her yaptığım şeye bir bok buluyorlar! O yüzden annem bile (benim yanımda duracağı yere) bana "elalem ne der" diyor! Annem bile elalemi umursuyor, deli olacağım ya! Banane elalemden! Tabi benim kendi mutluluğum kimin umrunda?

Bir de yeni nesli de zehirliyor bu tipler. Bazı yeni nesil erkekler bile onları reddeden ya da terk eden kız arkadaşlarını ya da eşlerini öldürüyorlar. Bu tipler daha çok ikiyüzlü muhafazakar ailelerin eserleri! Bir de ileri geri konuşuyorlar "ben asla eşimi çalıştırmam", "benim hatunum çarşaflı olmalı"(bir de bunu diyen varoş bir kıronun önde gideni), "kız kardeşim şort giyerse onu öldürürüm" gibi mal mal şeyler diyorlar! Ulan sen ilk önce kendine bak bok pezevenk! Hiçbir eğitimli aile çocuğunu böyle yetiştirmez, cahil muhafazakar ailelerin erkek çocuklarını şehzade gibi pohpohlayıp, kız çocuklarını ise zorla örtüye sokmasının sonuçları bunlar! Maalesef benim ailem ve akrabalarım da böyle. Zaten Tokat'ın %90'ı cahil, Atatürk ve Türklük düşmanı yobazlardan oluşuyor. En yakını ise maalesef öz dedem Babam desen 7/24 Akit izleyip kuduruyor! Hele o Ş*vki Y*lmaz denen yobaz, Atatürk düşmanı, kadın düşmanı, çağ düşmanı olan piçi öyle bir seviyor ki...

Ayrıca anneannem, babam ve dedem dışarıda açık kadın görmekten bile öyle tiksiniyorlar ki, sürekli laf atıyorlar. Bir de o kadınlara "fahişe" gözüyle bakıyorlar! Biz de türbanlıların ne haltlar yediklerini çok iyi biliyoruz zaten! Ama bu cahillere anlatamıyorum işte! Bir de anneannem utanmadan anneme "Merve ne zaman kapanacak?" demiş! Annem ise hiçbir şey söyleyememiş ve hatta "Bilmiyorum, bir gün kapanır inşallah" demiş! Zaten "o benim annem" diyerek hiçbir şey söyleyemiyor, korkak! Eğer bir daha öyle birşey derse annemin elinden telefonu alacağım ve anneanneme eğer bir daha öyle bir şey sorarsa onu ve dedemi hayatımdan çıkaracağımı söyleyeceğim!

Bir de en çok üzüldüklerim ise bu yobaz ebeveynlerin çocukları olan yeni nesil (0-8 yaş arası) kuzenlerim Maalesef böyle şeyler daha küçük yaştan itibaren kafalarına kazınacak ve onlar da ebeveynleri gibi olacaklar. Belki de ileride bir tecavüzcü ya da kadın katili olacaklar. Teyzem daha şimdiden "oğullarım ne canlar yakacak" diye başlamış! Bir de aynı teyzem sırf başım açık olduğu için arkamdan kınamıştı beni! Bir de bana ben küçükken ne zorbalıklar yaptı o teyzem, zaten beni hiç sevmiyor ve sevmezdi de.
    Senin durumun çok ekstrem. Urfa dindar bir şehir, benim akrabalarımda dindar fakat seninkisi gibi bir kınama ve baskı olayı hiç yok.
    Quote Originally Posted by Blondie View Post
    Dark skin is sign of evilness, every dark skinned country is agressive, full with criminality, violented peoples, most crimes were committed by dark skinned peoples. Many of them are follower of Islam (death cult) to spread the voice of Satan who tainted them that's why their skin is dark as their souls. We whites are descedants of angels (thats why our skin is light), we created the human rights, we ended slavery, we created the modern medical science to save lifes etc etc. Thats why the dark skinned peoples are so jealous for us and they want to destroy everything what the angles created.

Veteran Member Ryujin's Avatar
    Last Online
    05-27-2023 @ 02:19 AM
    Ethnicity
    -
    Country
    Ireland
    6,463
    Thumbs Up
    Received: 6,802
    Given: 5,812

1 Not allowed!

Quote Originally Posted by mergen3 View Post
    Kayseri'den de beter yerler var. Arkadaşım Şırnak'ta yaşamış. Kadınlar sokağa kesinlikle çıkamıyormuş. Arkadaşım sokağa çıkınca kesinlikle tacize uğruyormuş. Ben Kayseri'de sokakta yürürken erkek halimle kaç defa tacize uğradım. Cidden ulkenin kıyı kesimi, trakya, ege bölgesi(Afyon, Kütahya disinda) ve büyükşehirler dışında bok çukuru gibi.Genç nesil biraz daha özgür. Fakat geleneksel olaylari hala kafaya takiyorlar mesela bakirelik kavramıve açık giyinme hala bir tabu. Arkadaşım Çanakkaleliydi. Ben hatirliyorum kac defa bu kiyafet cok acik oldu diye gidip çıkardığını. Fakat bunların dışında hepsi gizli yaşıyor. Teorileriyle pratikleri çok farklı.

O değil de bu forum da az yobaz değil. Dövme yapanları dejenere olmakla suçlayanlar falan var burada. Yıllardır takılıyorum gerçi ultra ortodoks tipler de bunlardan pek farklı değil. Oryantalist bok çukuru işte. "Avrupa" diyip geçiyorlar komple ama doğu avrupa tamamen çomar yuvası polonya falan dahil. Adamlar en son İstanbul Sözleşmesi'nden çıktılar. Bana göre bunların hepsi aynı ortodoks falan hepsi oryantal doğu kafası. Bu sikik oryantal kafasında namus önemlidir karını kızını gerekirse eve kapatırsın aman namusu gitmesin diye. Bunların tüm aklı buna çalışır.

İnan bana aynı bakirelik/açık giyinme konusunda bu yobazlardan farklı düşünmeyen çok doğu avrupalı çomar dolu burası.

En azından Atatürk ve İttihat ve Terakki bazı şeyler için uğraşmış bu ülkede boşuna o özentilik mözentilik dediğiniz batıcılık akımları olmadı, hepsi bu ülkenin insanları adam gibi medeni şekilde yaşasın diye yapıldı ki ne kadar haklı olduğu görülüyor. En azından batıcı reformlar sayesinde bugün Sora üniversiteye falan gidip kendini kurtarabilir ama bunlar olmasa Pakistan veya Afganistan gibi okula gitmek isteyecek gönderilmeyecek bu yüzden dayak yiyecek hatta yüzüne kezzap atılacak, anadolu kırsalında taliban gibi örgütler kol gezip her hafta okulları bombalayacaktı. Kimse boş yapmasın bu ülkede işlenmesi gereken tek gerçek doğru akılcı politikayı ben ve benim gibi insanlar savunuyor. Savunduğum fikirler başta olsa Sora bunları yaşamazdı devlet gerekeni yapardı.

Last edited by Ryujin; 12-04-2020 at 10:02 PM.

Veteran Member placebo's Avatar
    Last Online
    Today @ 01:00 PM
    Meta-Ethnicity
    turkic
    Ethnicity
    turkish + 1/4 georgian
    Ancestry
    caucasus, anatolia, balkan
    Country
    Turkey
    Taxonomy
    pontid turanid
    Religion
    agnostic
    3,226
    Thumbs Up
    Received: 2,500
    Given: 2,435

2 Not allowed!

Hayatımda hiç Ankara'dan ilerisine gitmedim ve anlatılanlara göre Bursa'ya şükredeceğim hiç aklıma gelmezdi. Gerçekten bu kadar fark var mı?

Uralic Council
    Last Online
    03-22-2024 @ 11:16 PM
    Meta-Ethnicity
    Ural-Altaic
    Ethnicity
    Tatar
    Ancestry
    Nogai, part Çöllü and part Yalıboylu
    Country
    Turkey
    Politics
    Radical
    900
    Thumbs Up
    Received: 1,642
    Given: 8,043

0 Not allowed!

Quote Originally Posted by placebo View Post
    Hayatımda hiç Ankara'dan ilerisine gitmedim ve anlatılanlara göre Bursa'ya şükredeceğim hiç aklıma gelmezdi. Gerçekten bu kadar fark var mı?
    Doğu farklı bir boyut

Veteran Member placebo's Avatar
    Last Online
    Today @ 01:00 PM
    Meta-Ethnicity
    turkic
    Ethnicity
    turkish + 1/4 georgian
    Ancestry
    caucasus, anatolia, balkan
    Country
    Turkey
    Taxonomy
    pontid turanid
    Religion
    agnostic
    3,226
    Thumbs Up
    Received: 2,500
    Given: 2,435

1 Not allowed!

Quote Originally Posted by Edgü View Post
    Doğu farklı bir boyut
    Ya Doğu zaten bilinen bir gerçek fakat İç Anadolu ile Batı kesim arasında çok fark olabileceğini düşünmüyordum eskiden.

Senior Member mergen3's Avatar
    Last Online
    Yesterday @ 05:40 PM
    Meta-Ethnicity
    turkic
    Ethnicity
    turk
    Country
    Abkhazia
    Region
    Aboriginal
    Taxonomy
    Anatolid-Turanid
    Religion
    agnostic
    Relationship Status
    Single
    822
    Thumbs Up
    Received: 901
    Given: 59

1 Not allowed!

Quote Originally Posted by Ryujin View Post
    O değil de bu forum da az yobaz değil. Dövme yapanları dejenere olmakla suçlayanlar falan var burada. Yıllardır takılıyorum gerçi ultra ortodoks tipler de bunlardan pek farklı değil. Oryantalist bok çukuru işte. "Avrupa" diyip geçiyorlar komple ama doğu avrupa tamamen çomar yuvası polonya falan dahil. Adamlar en son İstanbul Sözleşmesi'nden çıktılar. Bana göre bunların hepsi aynı ortodoks falan hepsi oryantal doğu kafası. Bu sikik oryantal kafasında namus önemlidir karını kızını gerekirse eve kapatırsın aman namusu gitmesin diye. Bunların tüm aklı buna çalışır.

İnan bana aynı bakirelik/açık giyinme konusunda bu yobazlardan farklı düşünmeyen çok doğu avrupalı çomar dolu burası.

En azından Atatürk ve İttihat ve Terakki bazı şeyler için uğraşmış bu ülkede boşuna o özentilik mözentilik dediğiniz batıcılık akımları olmadı, hepsi bu ülkenin insanları adam gibi medeni şekilde yaşasın diye yapıldı ki ne kadar haklı olduğu görülüyor. En azından batıcı reformlar sayesinde bugün Sora üniversiteye falan gidip kendini kurtarabilir ama bunlar olmasa Pakistan veya Afganistan gibi okula gitmek isteyecek gönderilmeyecek bu yüzden dayak yiyecek hatta yüzüne kezzap atılacak, anadolu kırsalında taliban gibi örgütler kol gezip her hafta okulları bombalayacaktı. Kimse boş yapmasın bu ülkede işlenmesi gereken tek gerçek doğru akılcı politikayı ben ve benim gibi insanlar savunuyor. Savunduğum fikirler başta olsa Sora bunları yaşamazdı devlet gerekeni yapardı.

Ben de homofobik bir kaç başlık gördüm yazdıkları kafa aynı günümüz anadolu comarları gibi. Doğu Avrupa bence insani olarak çok az gelişmiş. Türkiye'nin belli bolgeleri insanı açıdan daha gelişmiş olabilir. Ben cogu zaman İzmir ve Manisa'da yaşadığım icin ülkenin normali buralar saniyordum. Fakat İç Anadolu(Ankara ve Eskisehir dışında) ya gelince ulkenin ortalamasini anladım. Dogu ve güney anadolu ic anadolunun 2 3 katı beterdir. Bazi salak solcular Diyarbakir guzellemesi falan yapıyor. Niye gidip yasamiyorsun orada o zaman

Banned
    Last Online
    @
    Ethnicity
    Türk
    Ancestry
    Aegean, Inner Anatolia, Transcaucasia
    Country
    Turkey
    Relationship Status
    Engaged
    7,516
    Blog Entries
    2
    Thumbs Up
    Received: 8,160
    Given: 3,931

1 Not allowed!

Dindarlık haritası bölge bazlı çıkarılmaz, her bölgede dindar ve laik insanların baskın olduğu şehirler bulmak mümkün. Ege'de İzmir ve Kütahya/Afyon, İç Anadolu'da Eskişehir ve Konya, Doğu'da Tunceli ve Erzurum, Karadeniz'de Samsun/Artvin ve Rize gibi örnekler verilebilir.

Banned
    Last Online
    05-10-2021 @ 07:12 PM
    Meta-Ethnicity
    Turkic
    Ethnicity
    Turkish
    Ancestry
    Dulkadirids
    Country
    Turkey
    Y-DNA
    idk yet
    mtDNA
    idk yet
    Taxonomy
    between Turanid and med
    Politics
    Friendship
    Hero
    Kotyan Khan from Age of Empires 2
    Religion
    Islam
    2,695
    Thumbs Up
    Received: 3,020
    Given: 4,752

2 Not allowed!

Ankaralıyım ailemin dini bir baskısı yok hatta babam büyükbireylerim müslüman olduğunu söylüyor ama islam dini hakkında fazla bir bilgileri yok benim babam daha düne kadar bir tane sure bilmiyordu yaşlandığı aklına gelince biraz araştırmaya başladı. Anne tarafım o kadar değil ama genede bir dini baskısılarını görmedim.
    Ailemin tek baskısı ders çalış oku adam ol.
    Last edited by Altaylı; 12-05-2020 at 03:07 PM.

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)