Page 8 of 9 FirstFirst ... 456789 LastLast
Results 71 to 80 of 81

Thread: Classify this typical actor from Western Turkey and Where can He pass?

Banned
    Last Online
    11-04-2022 @ 01:00 PM
    Meta-Ethnicity
    Turkic
    Ethnicity
    Turkish
    Country
    Turkey
    Politics
    Ethnic Nationalism
    386
    Thumbs Up
    Received: 184
    Given: 373

0 Not allowed!

Quote Originally Posted by aruncaz View Post
    Ben de açıkçası Arabid ve Iranid'in birbirine o kadar uzak olmadığı kanısındayım. Sonuçta her iki fenotip de esmer, dolikosefal, genel olarak Batı Asya'da bulunan fenotipler kategorisine giriyor.
    Pigmentasyon bir yana, Arabid'in Semitik bir fenotip olduğunu ve genellikle semitik kökenli insanlarda bulunduğunu düşünüyorum. Iranid bana göre böyle bir görünüm vermiyor. Bazı Taurid-Med'ler de Dinaro Med'i andırabilir ancak bu onların aynı katagoride olduğunu göstermiyor. Açıkçası benim fikrim bu. Kim bana katılır kim katılmaz bilemem.

Bence Arabid bir Türk tipik bir Türk olmaz.

Veteran Member reboun's Avatar
    Last Online
    04-26-2024 @ 11:43 PM
    Ethnicity
    Turkish
    Ancestry
    Bosnia-Herzegovina
    Country
    Turkey
    Taxonomy
    Dinaro-Med
    Hero
    Mustafa Kemal Atatürk
    2,459
    Thumbs Up
    Received: 1,078
    Given: 911

0 Not allowed!

Quote Originally Posted by Demis View Post
    Pigmentasyon bir yana, Arabid'in Semitik bir fenotip olduğunu ve genellikle semitik kökenli insanlarda bulunduğunu düşünüyorum. Iranid bana göre böyle bir görünüm vermiyor. Bazı Taurid-Med'ler de Dinaro Med'i andırabilir ancak bu onların aynı katagoride olduğunu göstermiyor. Açıkçası benim fikrim bu. Kim bana katılır kim katılmaz bilemem.

Bence Arabid bir Türk tipik bir Türk olmaz.
    Tabi, Arabid daha çok Semitik kökenlilerde, Iranid ise daha çok İrani kökenlilerde bulunuyor. Ama benim anlamadığım nokta şu, Iranid ve Arabid farklı kategoride olurken Iranid ve diğer Akdeniz fenotipleri nasıl aynı kategoride olabiliyor?

Member
    Last Online
    11-21-2021 @ 02:15 PM
    Meta-Ethnicity
    Latin American
    Ethnicity
    Hispanic
    Ancestry
    Spanish, African(West, Central), Amerindian(Andean, Amazonic), German
    Country
    Peru
    Politics
    Sometimes Conservative, Sometimes Liberal, Pro-Christian
    Hero
    The Galilean Preacher that become the center of all history.
    Religion
    Militant Christianity
    148
    Thumbs Up
    Received: 68
    Given: 157

0 Not allowed!

Quote Originally Posted by Tooting Carmen View Post
    Could pass as Iranian, Afghan or even as an atypical Pakistani.
    Thank you Carmen Tutito, I am very sure yo have seen more Pakistanis than me, IDK if you have seen more Iranian/Afghans tho, if I have to guess another ethnicity than turkish(obviously lol) I would say Iraqi/Levantine Muslim.

Member
    Last Online
    11-21-2021 @ 02:15 PM
    Meta-Ethnicity
    Latin American
    Ethnicity
    Hispanic
    Ancestry
    Spanish, African(West, Central), Amerindian(Andean, Amazonic), German
    Country
    Peru
    Politics
    Sometimes Conservative, Sometimes Liberal, Pro-Christian
    Hero
    The Galilean Preacher that become the center of all history.
    Religion
    Militant Christianity
    148
    Thumbs Up
    Received: 68
    Given: 157

0 Not allowed!

Quote Originally Posted by Marmara View Post
    Bu adamın nesi türke benzemiyor? İç anadolu için gayet tipik birisi, doğuluya da benzemiyor. Sokakta görsem kürt ya da arap olduğunu asla düşünmem.
    I totally agree with you, 100%.

Banned
    Last Online
    Meta-Ethnicity
    Turkic
    Ethnicity
    Turkish
    Country
    Turkey
    Politics
    Ethnic Nationalism
    386
    Thumbs Up

0 Not allowed!

Tabi, Arabid daha çok Semitik kökenlilerde, Iranid ise daha çok İrani kökenlilerde bulunuyor. Ama benim anlamadığım nokta şu, Iranid ve Arabid farklı kategoride olurken Iranid ve diğer Akdeniz fenotipleri nasıl aynı kategoride olabiliyor?
    Şunu bilmelisin ki, İranidlerin yüksek başlı, uzun yüzlü, hafif hypsicranic, alın hizasında düz veya konveks burunlu, köşeli ve belirgin çeneli olduğu bir gerçektir.
    Bu niteliklerin çoğu Atlanto-Med'ler ve / veya Nordic'lerde görülmektedir. Metrik olarak Iranid, Akdeniz ırkına, hatta Nordic ırkına (özellikle Corded'a) bile daha yakındır.

İranid, Semitik ve Semito-Hamitik ülkelerine iyi "geçemezler".
    Eğitimsiz bir göze göre, bir İranid'in Avrupa'ya, özellikle Güney Avrupa'ya, geçme şansının Arap ülkelerine geçme şansından daha fazla olduğunu düşünüyorum.

Morfolojik olarak İranidler, mesela Pontid'e, Syrid'den daha yakındır.
    Örneğin bu adamın Avrupa'da fark edimeme ihtimali, Suudi Arabistan veya Fas'ta fark edilmeme ihtimalinden fazladır:

Son olarak bahsetmek istediğim şey, görüldüğü bölgeler hakkında : Görüldüğü bölgeler gayet farklıdır. Iranid Araplar'da çok gözükmez, ve Kuzey-Batı Asya'da gözükür. Arabid, İran'da bile nadir gözükür, ki coğrafi olarak güneyi Körfez ülkeleriyle aynı hizadadır. Kuzey-Batı Asya ile Güney-Batı Asya arasındaki genetik farklılıklar Norveç ile Portekiz arasındaki genetik farklılıktan daha büyüktür. Ayrıca, Armenioid gibi Iranid'in de esmer olma koşulu yoktur ve depigmente halleri az değildir. Aynısını proper Arabid için söylemek makul olmaz. Söylenecek, eklenecek daha şeyler var ama şimdilik bu kadarının yeterli olduğunu düşünüyorum.
    Last edited by Demis; 03-31-2021 at 01:50 PM.

Last Online
    Ethnicity
    Turkish
    Ancestry
    Bosnia-Herzegovina
    Country
    Turkey
    Taxonomy
    Dinaro-Med
    Hero
    Mustafa Kemal Atatürk
    2,459
    Thumbs Up

0 Not allowed!

Şunu bilmelisin ki, İranidlerin yüksek başlı, uzun yüzlü, hafif hypsicranic, alın hizasında düz veya konveks burunlu, köşeli ve belirgin çeneli olduğu bir gerçektir.
    Bu niteliklerin çoğu Atlanto-Med'ler ve / veya Nordic'lerde görülmektedir. Metrik olarak Iranid, Akdeniz ırkına, hatta Nordic ırkına (özellikle Corded'a) bile daha yakındır.

İranlılar, Semitik ve Semito-Hamitik ülkelerine iyi "geçemezler".
    Eğitimsiz bir göze göre, bir İranlı'nın Avrupa'ya, özellikle Güney Avrupa'ya, geçme şansının Arap ülkelerine geçme şansından daha fazla olduğunu düşünüyorum.

Morfolojik olarak İranidler, mesela Pontid'e, Syrid'den daha yakındır.
    Örneğin bu adamın Avrupa'da fark edimeme ihtimali, Suudi Arabistan veya Fas'ta fark edilmeme ihtimalinden fazladır:

Son olarak bahsetmek istediğim şey, görüldüğü bölgelerdir : Görüldüğü bölgeler gayet farklıdır. Iranid Araplar'da çok gözükmez, ve Kuzey-Batı Asya'da gözükür. Arabid, İran'da bile nadir gözükür, ki coğrafi olarak güneyi Körfez ülkeleriyle aynı hizadadır. Kuzey-Batı Asya ile Güney-Batı Asya arasındaki genetik farklılıklar Norveç ile Portekiz arasındaki genetik farklılıktan daha büyüktür. Ayrıca, Armenioid gibi Iranid'in de esmer olma koşulu yoktur ve depigmente halleri az değildir. Aynısını proper Arabid için söylemek makul olmaz. Söylenecek, eklenecek daha şeyler var ama şimdilik bu kadarının yeterli olduğunu düşünüyorum.
    Fotoğraftaki adamın Güney Avrupalı'dan çok bir Iraklı'ya, Suriyeli'ye, Lübnanlı'ya daha çok benzediği kanaatindeyim. Kaldı ki, ortalama genetik yapı açısından İranlılar ve Suriyeli-Lübnanlı Araplar arasındaki fark, İranlılar ve Güney Avrupalılar arasındaki farktan daha az.

Distance to: Iranian
    22.81876640 Lebanese_Muslim
    23.15670529 Syrian
    28.15064120 Lebanese_Druze
    29.62070560 Lebanese_Christian
    34.45242081 Central_Greek
    34.76714829 South_Italian
    36.65312811 Italian_Abruzzo
    38.97815029 Greek_Thessaly
    51.06344877 North_Italian
    58.60527280 Spanish_Extremadura
    58.97981350 Portuguese
    59.65347098 Spanish_Andalucia
    59.97524406 Spanish_Galicia
    60.08946996 Spanish_Murcia
    60.95469383 Spanish_Cataluna
    61.19177232 Spanish_Valencia
    61.32093036 Spanish_Castilla_Y_Leon
    61.83584478 Spanish_Castilla_La_Mancha
    64.00813073 Spanish_Cantabria
    64.94174466 Spanish_Aragon

Banned
    Last Online
    Meta-Ethnicity
    Turkic
    Ethnicity
    Turkish
    Country
    Turkey
    Politics
    Ethnic Nationalism
    386
    Thumbs Up

0 Not allowed!

Fotoğraftaki adamın Güney Avrupalı'dan çok bir Iraklı'ya, Suriyeli'ye, Lübnanlı'ya daha çok benzediği kanaatindeyim. Kaldı ki, ortalama genetik yapı açısından İranlılar ve Suriyeli-Lübnanlı Araplar arasındaki fark, İranlılar ve Güney Avrupalılar arasındaki farktan daha az.

Distance to: Iranian
    22.81876640 Lebanese_Muslim
    23.15670529 Syrian
    28.15064120 Lebanese_Druze
    29.62070560 Lebanese_Christian
    34.45242081 Central_Greek
    34.76714829 South_Italian
    36.65312811 Italian_Abruzzo
    38.97815029 Greek_Thessaly
    51.06344877 North_Italian
    58.60527280 Spanish_Extremadura
    58.97981350 Portuguese
    59.65347098 Spanish_Andalucia
    59.97524406 Spanish_Galicia
    60.08946996 Spanish_Murcia
    60.95469383 Spanish_Cataluna
    61.19177232 Spanish_Valencia
    61.32093036 Spanish_Castilla_Y_Leon
    61.83584478 Spanish_Castilla_La_Mancha
    64.00813073 Spanish_Cantabria
    64.94174466 Spanish_Aragon
    Suriye ve Lübnan'da, diğer Arap ülkelerinden farklı olarak Med varyasyonları görülür; Armenioid-Med, East Med etc. Evet, o adam, bu tür Med'leri andırabilir. Lakin konumuz Arabid olduğu için hayır, o adam Pontid Ahmet'e, Arabid Hassan'a benzediğinden fazla benzer - çoğu insan için. Arabid ve varyasyonlarına oranla bence Atlanto-Med'i daha andırdığını düşünüyorum. Yine ben o adamı Mısırlı ya da Bahreynli olarak göreceğime Sicilyalı ya da Grek olarak görürdüm. Eminim dışarıdan bir çok insan da bana hak verir.
    Ayrıca yazdıklarımı da sadece ben düşünmüyorum, buradaki çok iyi bir sınıflandırıcı olan Blade de böyle düşünüyor.
    Herneyse, ben tezimi sundum ve umarım kendimi anlatabilmişimdir. Çünkü pseduo-science üzerinden daha gerçekçi ve sağlıklı bir tartışmayı yürütebileceğimizi zannetmiyorum. Bence Iranid, Akdeniz'in alt koludur ve Arabid'le aynı sınıfta değildir. Eğer Kivan bunları görürse belki onun görüşü benden daha aydınlatıcı olabilir.

Yanlız maalesef ki yapmamam gereken bir hatayı yaptım ve otozamal dna'yı işin içine karıştırdım. İranlılar genetik olarak bir Mısırlı'ya, bir Yunan'dan daha mı yakındır bilemeyeceğim - lakin sınıflandırma ile birlikte kullanılmaması gerekir genetiğin. Aralarındaki ilişkiyi bilmediğimiz gibi bu tüm sınıflandırmaların da düzmece olduğu görüşü var sonuçta.

Last Online
    Ethnicity
    Turkish
    Ancestry
    Bosnia-Herzegovina
    Country
    Turkey
    Taxonomy
    Dinaro-Med
    Hero
    Mustafa Kemal Atatürk
    2,459
    Thumbs Up

0 Not allowed!

Suriye ve Lübnan'da, diğer Arap ülkelerinden farklı olarak Med varyasyonları görülür; Armenioid-Med, East Med etc. Evet, o adam, bu tür Med'leri andırabilir. Lakin konumuz Arabid olduğu için hayır, o adam Pontid Ahmet'e, Arabid Hassan'a benzediğinden fazla benzer - çoğu insan için. Arabid ve varyasyonlarına oranla bence Atlanto-Med'i daha andırdığını düşünüyorum. Yine ben o adamı Mısırlı ya da Bahreynli olarak göreceğime Sicilyalı ya da Grek olarak görürdüm. Eminim dışarıdan bir çok insan da bana hak verir.
    Ayrıca yazdıklarımı da sadece ben düşünmüyorum, buradaki çok iyi bir sınıflandırıcı olan Blade de böyle düşünüyor.
    Herneyse, ben tezimi sundum ve umarım kendimi anlatabilmişimdir. Çünkü pseduo-science üzerinden daha gerçekçi ve sağlıklı bir tartışmayı yürütebileceğimizi zannetmiyorum. Bence Iranid, Akdeniz'in alt koludur ve Arabid'le aynı sınıfta değildir. Eğer Kivan bunları görürse belki onun görüşü benden daha aydınlatıcı olabilir.

Yanlız maalesef ki yapmamam gereken bir hatayı yaptım ve otozamal dna'yı işin içine karıştırdım. İranlılar genetik olarak bir Mısırlı'ya, bir Yunan'dan daha mı yakındır bilemeyeceğim - lakin sınıflandırma ile birlikte kullanılmaması gerekir genetiğin. Aralarındaki ilişkiyi bilmediğimiz gibi bu tüm sınıflandırmaların da düzmece olduğu görüşü var sonuçta.
    https://www.theapricity.com/snpa/troeplate16.htm sanırım bu linkteki örnekler Arabid. Coon bu örnekleri "The Mediterranean Race in Arabia" diye tanımladığı için Arabid'in de bir Akdeniz fenotipi olduğunu düşündüm.

Last Online
    Ethnicity
    Turkish
    Ancestry
    Bosnia-Herzegovina
    Country
    Turkey
    Taxonomy
    Dinaro-Med
    Hero
    Mustafa Kemal Atatürk
    2,459
    Thumbs Up

0 Not allowed!

https://www.theapricity.com/snpa/troeplate16.htm sanırım bu linkteki örnekler Arabid. Coon bu örnekleri "The Mediterranean Race in Arabia" diye tanımladığı için Arabid'in de bir Akdeniz fenotipi olduğunu düşündüm.

Banned
    Last Online
    Meta-Ethnicity
    Turkic
    Ethnicity
    Turkish
    Country
    Turkey
    Politics
    Ethnic Nationalism
    386
    Thumbs Up

0 Not allowed!

Yani, şöyle dediğim gibi hardcore bilimsel temeller üzerine oturtulmadığı için bunlar, elimi belime atıp kesin bir şey söyleyemiyorum. Ben sadece kişisel görüşümü söyledim. Bana göre Coon Avrupa dışını hiç etraflıca gezmediği ve bunun yerine tahminlerini/spekülasyonlarını kitaplarına yazdığı için onu çok da kaynak olarak görmüyorum. Ya da şöyle diyeyim, ben bunu Blade'den öğrendim, Blade de Lundman ve Hooton'a katıldığını belirtiyor. Açıkçası onların savı, Coon'unkinden daha mantıklı geldiği için onu doğru kabul ediyorum. Sınıflandırmanın özü metrikten geçiyor, geçtiği gibi gerçek hayatta da farklı typle'lar fark edilebiliyor.

Page 8 of 9 FirstFirst ... 456789 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)