Page 7 of 8 FirstFirst ... 345678 LastLast
Results 61 to 70 of 77

Thread: Neden Hazaralar Türk değil ?

Senior Member Nanushka's Avatar
    Last Online
    04-06-2024 @ 06:29 PM
    Meta-Ethnicity
    Turkic
    Ethnicity
    Avar (3/4) Crimean Tatar (1/4)
    Ancestry
    Northern Caucasia
    Country
    Finland
    mtDNA
    H13a
    Taxonomy
    north pontid with proto-nordid elements
    Hero
    Ataturk, Shamil the Avar, Robin Cook, Bertrand Russel
    Religion
    Tengrism
    Relationship Status
    engaged to N1c1
    619
    Thumbs Up
    Received: 639
    Given: 1,142

0 Not allowed!

Quote Originally Posted by placebo View Post
    Keşke insanları aşağılamak yerine diğer arkadaşlar gibi kanıt ve kaynak ile gelsen. Bu konular hakkında konuşacak yeterli bilgi seviyesinde değilim daha fakat bu tavrın ve üslubunla eğer savunduğun şeyler doğruysa bile inanasım gelmiyor.
    ahaha bence kaynak bol ama okuyan ve kabul eden yok çok istiyorsan sayfamdan girip threadlerde verdiğim kaynaklara bak

Last Online
    Meta-Ethnicity
    Turkic
    Ethnicity
    Ancestry
    Northern Caucasia
    Country
    Finland
    mtDNA
    H13a
    Taxonomy
    Hero
    Religion
    Tengrism
    Relationship Status
    engaged to N1c1
    619
    Thumbs Up

0 Not allowed!

Quote Originally Posted by RatCat View Post
    Yapılan antropolojik çalışmalara karşı paintten çizilmiş bi fotoğrafla mı cevap veriyorsun Çocuk gibisin ve komiksin.

Sana da saldırmadım sadece yazdığın yazıdaki yanlışları düzelttim. Dediğin şeylerin hiç bir dayanağı yok, sadece "Ben öyle gördüm" ve paintten 10 dakikada çizilebilecek bir fotoğraftan başka. Bu konuda yapılmış çok detaylı ve güzel çalışmalar var hatta örneklerini de bıraktım ve senin dediklerinle alakası yok ablacım.
    ben ve halkım bir kanıtız şapşal yazdıklarımı iyi oku ben yalan söylemiyorum ama senin verdiğin kaynaklar da çok komik yani lol ayrıca kuzey Kafkasya ile güney Kafkasyayı kıyaslayamazsın

pff hadi takılın egolu egolu biraz da Türklük açısından düşünmeyi unutmayın ama

Banned
    Last Online
    05-10-2021 @ 07:12 PM
    Meta-Ethnicity
    Turkic
    Ethnicity
    Turkish
    Ancestry
    Dulkadirids
    Country
    Turkey
    Y-DNA
    idk yet
    mtDNA
    idk yet
    Taxonomy
    between Turanid and med
    Politics
    Friendship
    Hero
    Kotyan Khan from Age of Empires 2
    Religion
    Islam
    2,695
    Thumbs Up
    Received: 3,020
    Given: 4,752

0 Not allowed!

Quote Originally Posted by Buusra View Post
    ben ve halkım bir kanıtız şapşal yazdıklarımı iyi oku ben yalan söylemiyorum ama senin verdiğin kaynaklar da çok komik yani lol ayrıca kuzey Kafkasya ile güney Kafkasyayı kıyaslayamazsın

bence olaylara objektif bakılmalı ne euro-centrist ne de Turk-centrist doğru olan neyse onu kabul etmeliyiz
    bazı avrupalıların her olaya euro-centrist baktığı bir gerçek katılıyorum ama onlar gerçek açığa çıkınca gülünç duruma düşüyorlar biz de aynısını yapmamalıyız bence

Banned
    Last Online
    @
    Ethnicity
    Türk
    Ancestry
    Aegean, Inner Anatolia, Transcaucasia
    Country
    Turkey
    Relationship Status
    Engaged
    7,516
    Blog Entries
    2
    Thumbs Up
    Received: 8,160
    Given: 3,931

0 Not allowed!

Sana mı kaldı Kaspias'ı savunmak şapşal sen Türklüğünü savun önce. İşte bu boş beleş bilinçsiz yorumları ve tavırları gördükçe, Türklüğü, birbirini savunamayan Türkleri ve olaya bu açıdan bakamayan cahilleri gördükçe Türkçe threadlere girmiyordum bir daha da girmem zaten. Siz Türklüğü kendi algınıza ve benliğinize indirgemişsiniz etimolojinin ne olduğunu bile bilmeyen bir şapşal benim gibi bir akademisyenin yazdıklarına itiraz ediyor lol. Yiyin birbiriniz bilmiş (!) Turkish gençler olarak kalanınızı da avrupa ve ortadoğulular yiyecek zaten

Yok canım buraya benim için bu saçmalıkları bırakma çünkü bunlar ancak senin gibi ezik ve buradakiler tarafından terbiye edilmiş cahiller için, ben yemiyorum bunları sana afiyet olsun. Seni Turul Karom önerdiği için arkadaşlığını kabul etmiştim ama ne yazık ki Türklük onuru ve bilgisine sahip olmadığını ispatladın ben de seni attım. Daha bir Türk olarak bir Türkü destekleyemiyorsunuz Türkiye bölünürken de gene birbirinizi suçlarsınız siz, ancak laf üretin davranışa gelince Türk gençlerinin ne olduğunu (daha doğrusu ne olamadığını) gördük
    Benim kimseyi savunduğum yok. İçi boş ve yanlış, saçma sapan bir post paylaşmışsın ve ben de bunu eleştirdim. Şapşal, cahil, ezik gibi komik tasvirlerini görmezden geliyorum ama akademisyen olduğunu iddia etmen hayli gülünç geldi. Bu dil bilgisi ve araştırma yetisiyle seni kim akademisyen yaptı, hangi jüri tezlerini geçirdi? Söyle de o üniversiteden uzak duralım.

Ayrıca haddini bil, benim Türklük onurumu sorgulamak sana kalmadı.

Banned
    Last Online
    04-04-2021 @ 07:22 PM
    Meta-Ethnicity
    Caucasian
    Ethnicity
    1/2 Circassian(Adyghe)+1/2 Trabzon East
    Country
    Adyghea
    Y-DNA
    G-L1266
    Taxonomy
    Some say Very Caucasian looking, some say Atlanto-med+Dinarid+CM
    465
    Thumbs Up
    Received: 1,137
    Given: 1,035

0 Not allowed!

Kıyaslamamak için hiç bir sebep yok ve yapılan antropolojik çalışmalar gösteriyor ki Gürcüler (özellikle Megrel ve Imereti bölgeleri) en açık renkli Kafkasyalılar (%17-20 civarı). Bu arada benim halkımın en az yarısı falan demişsin ama Kafkasya'da öyle açık renkli bir topluluk yok .

Seni de bilgilendirmek için yazayım kendi halkının %9-14'ü mavi gözlü ve %13'ü dark blond, %2-3'ü ise gerçek blond saç rengine sahip. Geriye kalıyor %80-85'lik koyu renkli "karışmış" Avarlar xd

Bunlar Debets, G.F., Abdulashvili adlı en saygıdeğer sovyet antropologların farklı çalışmalarından alınmış rakamlardır, belki bi ara bakarsın

Bu arada yazdıkların, genel tutumun ve üslubun bir Kafkasyalıya hiç yakışmıyor.

Banned
    Last Online
    11-04-2022 @ 01:00 PM
    Meta-Ethnicity
    Turkic
    Ethnicity
    Turkish
    Country
    Turkey
    Politics
    Ethnic Nationalism
    386
    Thumbs Up
    Received: 184
    Given: 373

1 Not allowed!

Nordicits Doğu Orta Avrupalılar bile gülünç, ama Nordicits bir Türkçü'ye diyecek bir şey bulamıyorum

Banned
    Last Online
    11-04-2022 @ 01:00 PM
    Meta-Ethnicity
    Turkic
    Ethnicity
    Turkish
    Country
    Turkey
    Politics
    Ethnic Nationalism
    386
    Thumbs Up
    Received: 184
    Given: 373

0 Not allowed!

Nordicits Doğu Orta Avrupalılar bile gülünç, ama Nordicits bir Türkçü'ye diyecek bir şey bulamıyorum

Last Online
    Meta-Ethnicity
    Turkic
    Ethnicity
    Ancestry
    Northern Caucasia
    Country
    Finland
    mtDNA
    H13a
    Taxonomy
    Hero
    Religion
    Tengrism
    Relationship Status
    engaged to N1c1
    619
    Thumbs Up

0 Not allowed!

Quote Originally Posted by itilvolga View Post
    Benim kimseyi savunduğum yok. İçi boş ve yanlış, saçma sapan bir post paylaşmışsın ve ben de bunu eleştirdim. Şapşal, cahil, ezik gibi komik tasvirlerini görmezden geliyorum ama akademisyen olduğunu iddia etmen hayli gülünç geldi. Bu dil bilgisi ve araştırma yetisiyle seni kim akademisyen yaptı, hangi jüri tezlerini geçirdi? Söyle de o üniversiteden uzak duralım.

Ayrıca haddini bil, benim Türklük onurumu sorgulamak sana kalmadı.
    Senin yazdığın aşağılamaya çalışan ve haddini bilmeyen ifadelerden çok daha masum ve sevimli o şapşal ifadesi ve evet malesef buradaki batılı ve diğerlerinin dayatmalarını kabul ettiğiniz için eziksiniz. Bana saldırmayı değil onlara saldırmayı tercih etmeliydiniz ama bunu yapamıyorsunuz utanç verici bir şekilde bir Türke hücum etmek ve kendinizi bu şeklide güya ispat etmek kolayınıza geliyor dolayısıyla o ifadeleri hak ettiniz. Karşınızda karışmış uysallaşmış gariban Anadolu Türkü yok ben Avar Kağanlığından gelen ve bunu hep bilerek yaşamış ve damarlarında hisseden gururlu başı dik bir Amazonum (Avarlardan önce o topraklarda Sarmat ve Amazonların yaşadığını bildiğini varsayıyorum) dolayısıyla laflarınıza dikkat edin

Ayrıca senin küçücük bilginle saldırman benim akademisyenliğimi etkilenmez ve bana vız gelir tırıs gider ODTÜ mezunuyum kültürel antropoloji doktoramı bitiriyorum hergün en az 4-5 saatimi okumaya ve yazmaya ayırıyorum ben şapşal, sizin millenial denen yitik nesil üniversitede vs eğlence ve kimyasal peşinde gezer ve bazılarınız işte böyle Türklük filan ayağına buralarda takılıp gövde gösterisinde bulunurken ben bir y kuşağı olarak saatlerimi araştırmaya ayırıyor çok nadiren de TA'ye bakıp bilgi paylaşmaya ve gençlerimizi kendi ile gurur duymalarını sağlamaya çalışıyorum ama maşallah hepiniz herşeyi biliyorsunuz (!) bir tek Türklük onuruna sahip çıkamıyorsunuz

Neyse özellikle senin ve Kaspias için Peçenekler hakkındaki makale ve tartışma paylaşıyorum en azından bilgi sahibi olun. Burada Kaşgarlı Mahmud'un Peçenekin ne anlama geldiğini açıkladığını da göreceksiniz. Makalenin tek yayınlandığı linke ulaşamadım ama yazı aşağıda :“Yurdumuza Yerleşen Oğuz-Türkmen Boyları ve Bazı Yer Adları”, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Yayınları

Yayınlandığı blog: https://yenidenergenekon.com/388-bosnaklarin-kokeni/

Ayrıca bu sempozyum bildirisinde de bu çalışma yer alıyor:

https://www.gaziosmanpasa.bel.tr/use...sna-hersek.pdf

''BOŞNAKLARIN KÖKENİ

Boşnak-Başnak -Bacnak ,Bacgard,Becneler: PEÇENEK
    Kaşgarlı Mahmut (1072-1073) yılında yazdığı Divan-ı Lugat’it Türk adlı eserinde “Bizans-Rum ülkesine en yakın oturan Türk boyu Peçeneklerdir” demektedir. “Başnak” kelimesini de “başında tolgası, sırtında zırhı olmayan er” şeklinde açıklamaktadır. Bizanslı Eflatuncu filozof-devlet adamı (1018 – 1078) Michael Psellos 967-1077 olaylarını anlattığı Khronographia (Vakayiname) adlı kitabında Balkanları tamamen hakimiyetleri altına alan 1050 yılında da bütün Trakya’yı işgal eden Peçenekleri anlatırken çağdaşı Kaşgarlı Mahmut’la aynı ifadeyi kullanıyor:
    “Peçenekler zırh giymez ve başları miğfersizdir. Kalkan da taşımazlar. Savaşta bağırarak saldırırlar, püskürttükleri düşman askerlerini takip ederek öldürürler. Derin vadilerde ve uçurumlarda yaşarlar. Ölüm karşısında korku bilmezler.”
    Bir doğulu bilginin Başnaklar, bir Bizanslı tarih yazarının da Peçenek Türkleri hakkında aynı ifadeleri kullanmaları Peçeneklerle Başnakların aralarında bir köken farkının olmadığını göstermektedir. Türkolog N. A. Baskalov, Türk Menşeli Rus Aile Adları adlı kitabında Peçenek kelimesini Peçe-on-ok şeklinde tahlil edip peçe=bey; arı beyi; Peçenek’in de Onokların beyi anlamına geldiğini söylüyor. Aynı mantıkla hareket ettiğimizde Başnakların Peçenek boylarından biri olduğunu ve Başnak sözünün baş+on+ok’tan kısaldığını kabul etmemiz mümkündür
    Bağdatlı Mesudî 941 yılında yazdığı Mürucü’z-Zeheb (Altın Çayırlar) adlı eserinde Hazarlarlla Alanlara yakın ve bunlarla batı arasında 4 Türk kavmi bulunduğunu, bunların en cesurlarının Bacnak olduğunu kaydediyor. Mesudî’nin sıraladığı bu dört boydan Bacgard ve Nükerdeler Macar asıllı Bacnak ve Becneler ise Peçenek boylarıdır. Bütün bu ifadeler Mesudî’de adı geçen Bacnakların Kaşkarlı’nın bahsettiği Başnaklar olduğunu şüphe bırakmamaktadır. Bugün ne sebep ve hangi mantıkla olduğunu anlayamadığımız bir şekilde Boşnak-Başnakların Osmanlı döneminde İslamiyeti kabul etmiş bir Balkan kavmi olduğu fikri ön plana çıkarılıyor. Hâlbuki yine 11. asırda yaşamış bulunan Endülüslü El-Bekrî o asırda İslamiyet’in Peçenekler arasında iyice yayıldığını, hatta Peçenekler arasından İslam dini âlimlerinin çıktığını söylüyor
    11. Asırda henüz Kayı Boyu’nun Osmanlı Devletini kurmadığı göz önünde tutulursa Boşnakların Osmanlı fütuhatı döneminde Müslümanlığı kabul ettiği iddiası boşa çıkmaktadır. Yakın tarihlerde Sırp zulmüne uğramış olan Boşnaklar Müslüman bir topluluktur, ama her şeyden önce Türk’türler
    Doç. Dr. Aydın BUDAK
    BUDAK Aydın: “Yurdumuza Yerleşen Oğuz-Türkmen Boyları ve Bazı Yer Adları”, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Yayınları''

Bu arada siz bilmişler kabullenemeseniz de yaptığım etimolojik çıkarım sonuna kadar doğru, batılıların saçmalıklarını önüme koyacağınıza kendinizi geliştirip Türklük açısından siz de kendi çıkarımlarınızı yapın kendi sözünüzü söyleyin, tabi eğer böyle bir niyetiniz varsa

Last Online
    Meta-Ethnicity
    Turkic
    Ethnicity
    Ancestry
    Northern Caucasia
    Country
    Finland
    mtDNA
    H13a
    Taxonomy
    Hero
    Religion
    Tengrism
    Relationship Status
    engaged to N1c1
    619
    Thumbs Up

0 Not allowed!

Quote Originally Posted by RatCat View Post
    Kıyaslamamak için hiç bir sebep yok ve yapılan antropolojik çalışmalar gösteriyor ki Gürcüler (özellikle Megrel ve Imereti bölgeleri) en açık renkli Kafkasyalılar (%17-20 civarı). Bu arada benim halkımın en az yarısı falan demişsin ama Kafkasya'da öyle açık renkli bir topluluk yok .

Seni de bilgilendirmek için yazayım kendi halkının %9-14'ü mavi gözlü ve %13'ü dark blond, %2-3'ü ise gerçek blond saç rengine sahip. Geriye kalıyor %80-85'lik koyu renkli "karışmış" Avarlar xd

Bunlar Debets, G.F., Abdulashvili adlı en saygıdeğer sovyet antropologların farklı çalışmalarından alınmış rakamlardır, belki bi ara bakarsın

Bu arada yazdıkların, genel tutumun ve üslubun bir Kafkasyalıya hiç yakışmıyor.
    Kafkasyalılar özellikle de kuzeyliler hakkında ahkam kesmek sana düşmez kendi işine bak sen, ben tam olarak gururlu kökenimi yansıtıyorum aşağılamaya çalışan ve haddini bilmeyenler karşılarında bir dişi kurt bulur tamam mı, bu kadar basit. Ne yabancı ne Türk dinlerim! Bilmiyorsan öğren İskitlerin Avarların ve ondan sonra o bölgede mirasını aldığımız Kıpçakların genel karakteri hiddetli olmaktır ama sadece kendini bilmeyenlere karşı

Bu arada Tanrı aşkına benim karşıma 'bilmem nereli bilmem ne batılı yazarının bilmem ne Gürcünün' yazdığı taraflı yazıları koyup durmayın sadece gülüyorum, siz ne diyorsunuz onu söyleyin, başkalarını ağzı açık dinlemeyi bırakıp kendiniz araştırın birşeyler ortaya koyun! Ben içinde büyüdüğüm Avar halkının etnografisini yazıyorum ve elde ettiğim bulgular arasında en az 3 Avardan birinin sarışın 4 Avardan birinin kızıl saçlı olduğu bilgisi var. Bu o Demis salağının yazdığı gibi nordicism değil gerçekleri ortaya koymak ve bilgi üretmektir. Sizler de başkalarını papağanlayıp duracağınıza kendiniz bilgi ortaya koymaya bakın!

Veteran Member
    Last Online
    03-19-2024 @ 10:52 PM
    Meta-Ethnicity
    insan
    Ethnicity
    @
    Country
    Antarctica
    3,059
    Thumbs Up
    Received: 3,748
    Given: 9,033

0 Not allowed!

Karşınızda karışmış uysallaşmış gariban Anadolu Türkü yok ben Avar Kağanlığından gelen ve bunu hep bilerek yaşamış ve damarlarında hisseden gururlu başı dik bir Amazonum (Avarlardan önce o topraklarda Sarmat ve Amazonların yaşadığını bildiğini varsayıyorum) dolayısıyla laflarınıza dikkat edin
    Vallaha ben açıkçası soyumdan ve kimliğimden çok memnunum. Türklük bir ünvandır ama ırk meselesi değildir. Demek ki bu ünvanı herkes hak etmiyor. Ben senin tartıştığın kişiyi savunmak istemiyorum, ama burda senin Türklerle ilgili aşağılayıcı sözler yayman çok ayıp birşey.

Page 7 of 8 FirstFirst ... 345678 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)