Page 8 of 8 FirstFirst ... 45678
Results 71 to 77 of 77

Thread: Neden Hazaralar Türk değil ?

Banned
    Last Online
    04-04-2021 @ 07:22 PM
    Meta-Ethnicity
    Caucasian
    Ethnicity
    1/2 Circassian(Adyghe)+1/2 Trabzon East
    Country
    Adyghea
    Y-DNA
    G-L1266
    Taxonomy
    Some say Very Caucasian looking, some say Atlanto-med+Dinarid+CM
    465
    Thumbs Up
    Received: 1,137
    Given: 1,035

4 Not allowed!

Quote Originally Posted by Buusra View Post
    Kafkasyalılar özellikle de kuzeyliler hakkında ahkam kesmek sana düşmez kendi işine bak sen, ben tam olarak gururlu kökenimi yansıtıyorum aşağılamaya çalışan ve haddini bilmeyenler karşılarında bir dişi kurt bulur tamam mı, bu kadar basit. Ne yabancı ne Türk dinlerim! Bilmiyorsan öğren İskitlerin Avarların ve ondan sonra o bölgede mirasını aldığımız Kıpçakların genel karakteri hiddetli olmaktır ama sadece kendini bilmeyenlere karşı

Bu arada Tanrı aşkına benim karşıma 'bilmem nereli bilmem ne batılı yazarının bilmem ne Gürcünün' yazdığı taraflı yazıları koyup durmayın sadece gülüyorum, siz ne diyorsunuz onu söyleyin, başkalarını ağzı açık dinlemeyi bırakıp kendiniz araştırın birşeyler ortaya koyun! Ben içinde büyüdüğüm Avar halkının etnografisini yazıyorum ve elde ettiğim bulgular arasında en az 3 Avardan birinin sarışın 4 Avardan birinin kızıl saçlı olduğu bilgisi var. Bu o Demis salağının yazdığı gibi nordicism değil gerçekleri ortaya koymak ve bilgi üretmektir. Sizler de başkalarını papağanlayıp duracağınıza kendiniz bilgi ortaya koymaya bakın!
    Tamam ablacım. Sen işine gelmeyen ve canını acıtan gerçekleri reddetmeye, kendi hayal dünyanda yaşamaya devam et. Belli ki psikolojik sorunların var.

Banned
    Last Online
    05-10-2021 @ 07:12 PM
    Meta-Ethnicity
    Turkic
    Ethnicity
    Turkish
    Ancestry
    Dulkadirids
    Country
    Turkey
    Y-DNA
    idk yet
    mtDNA
    idk yet
    Taxonomy
    between Turanid and med
    Politics
    Friendship
    Hero
    Kotyan Khan from Age of Empires 2
    Religion
    Islam
    2,695
    Thumbs Up
    Received: 3,020
    Given: 4,752

0 Not allowed!

Senin yazdığın aşağılamaya çalışan ve haddini bilmeyen ifadelerden çok daha masum ve sevimli o şapşal ifadesi ve evet malesef buradaki batılı ve diğerlerinin dayatmalarını kabul ettiğiniz için eziksiniz. Bana saldırmayı değil onlara saldırmayı tercih etmeliydiniz ama bunu yapamıyorsunuz utanç verici bir şekilde bir Türke hücum etmek ve kendinizi bu şeklide güya ispat etmek kolayınıza geliyor dolayısıyla o ifadeleri hak ettiniz. Karşınızda karışmış uysallaşmış gariban Anadolu Türkü yok ben Avar Kağanlığından gelen ve bunu hep bilerek yaşamış ve damarlarında hisseden gururlu başı dik bir Amazonum (Avarlardan önce o topraklarda Sarmat ve Amazonların yaşadığını bildiğini varsayıyorum) dolayısıyla laflarınıza dikkat edin

Ayrıca senin küçücük bilginle saldırman benim akademisyenliğimi etkilenmez ve bana vız gelir tırıs gider ODTÜ mezunuyum kültürel antropoloji doktoramı bitiriyorum hergün en az 4-5 saatimi okumaya ve yazmaya ayırıyorum ben şapşal, sizin millenial denen yitik nesil üniversitede vs eğlence ve kimyasal peşinde gezer ve bazılarınız işte böyle Türklük filan ayağına buralarda takılıp gövde gösterisinde bulunurken ben bir y kuşağı olarak saatlerimi araştırmaya ayırıyor çok nadiren de TA'ye bakıp bilgi paylaşmaya ve gençlerimizi kendi ile gurur duymalarını sağlamaya çalışıyorum ama maşallah hepiniz herşeyi biliyorsunuz (!) bir tek Türklük onuruna sahip çıkamıyorsunuz

Neyse özellikle senin ve Kaspias için Peçenekler hakkındaki makale ve tartışma paylaşıyorum en azından bilgi sahibi olun. Burada Kaşgarlı Mahmud'un Peçenekin ne anlama geldiğini açıkladığını da göreceksiniz. Makalenin tek yayınlandığı linke ulaşamadım ama yazı aşağıda :“Yurdumuza Yerleşen Oğuz-Türkmen Boyları ve Bazı Yer Adları”, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Yayınları

Yayınlandığı blog: https://yenidenergenekon.com/388-bosnaklarin-kokeni/

Ayrıca bu sempozyum bildirisinde de bu çalışma yer alıyor:

https://www.gaziosmanpasa.bel.tr/use...sna-hersek.pdf

''BOŞNAKLARIN KÖKENİ

Boşnak-Başnak -Bacnak ,Bacgard,Becneler: PEÇENEK
    Kaşgarlı Mahmut (1072-1073) yılında yazdığı Divan-ı Lugat’it Türk adlı eserinde “Bizans-Rum ülkesine en yakın oturan Türk boyu Peçeneklerdir” demektedir. “Başnak” kelimesini de “başında tolgası, sırtında zırhı olmayan er” şeklinde açıklamaktadır. Bizanslı Eflatuncu filozof-devlet adamı (1018 – 1078) Michael Psellos 967-1077 olaylarını anlattığı Khronographia (Vakayiname) adlı kitabında Balkanları tamamen hakimiyetleri altına alan 1050 yılında da bütün Trakya’yı işgal eden Peçenekleri anlatırken çağdaşı Kaşgarlı Mahmut’la aynı ifadeyi kullanıyor:
    “Peçenekler zırh giymez ve başları miğfersizdir. Kalkan da taşımazlar. Savaşta bağırarak saldırırlar, püskürttükleri düşman askerlerini takip ederek öldürürler. Derin vadilerde ve uçurumlarda yaşarlar. Ölüm karşısında korku bilmezler.”
    Bir doğulu bilginin Başnaklar, bir Bizanslı tarih yazarının da Peçenek Türkleri hakkında aynı ifadeleri kullanmaları Peçeneklerle Başnakların aralarında bir köken farkının olmadığını göstermektedir. Türkolog N. A. Baskalov, Türk Menşeli Rus Aile Adları adlı kitabında Peçenek kelimesini Peçe-on-ok şeklinde tahlil edip peçe=bey; arı beyi; Peçenek’in de Onokların beyi anlamına geldiğini söylüyor. Aynı mantıkla hareket ettiğimizde Başnakların Peçenek boylarından biri olduğunu ve Başnak sözünün baş+on+ok’tan kısaldığını kabul etmemiz mümkündür
    Bağdatlı Mesudî 941 yılında yazdığı Mürucü’z-Zeheb (Altın Çayırlar) adlı eserinde Hazarlarlla Alanlara yakın ve bunlarla batı arasında 4 Türk kavmi bulunduğunu, bunların en cesurlarının Bacnak olduğunu kaydediyor. Mesudî’nin sıraladığı bu dört boydan Bacgard ve Nükerdeler Macar asıllı Bacnak ve Becneler ise Peçenek boylarıdır. Bütün bu ifadeler Mesudî’de adı geçen Bacnakların Kaşkarlı’nın bahsettiği Başnaklar olduğunu şüphe bırakmamaktadır. Bugün ne sebep ve hangi mantıkla olduğunu anlayamadığımız bir şekilde Boşnak-Başnakların Osmanlı döneminde İslamiyeti kabul etmiş bir Balkan kavmi olduğu fikri ön plana çıkarılıyor. Hâlbuki yine 11. asırda yaşamış bulunan Endülüslü El-Bekrî o asırda İslamiyet’in Peçenekler arasında iyice yayıldığını, hatta Peçenekler arasından İslam dini âlimlerinin çıktığını söylüyor
    11. Asırda henüz Kayı Boyu’nun Osmanlı Devletini kurmadığı göz önünde tutulursa Boşnakların Osmanlı fütuhatı döneminde Müslümanlığı kabul ettiği iddiası boşa çıkmaktadır. Yakın tarihlerde Sırp zulmüne uğramış olan Boşnaklar Müslüman bir topluluktur, ama her şeyden önce Türk’türler
    Doç. Dr. Aydın BUDAK
    BUDAK Aydın: “Yurdumuza Yerleşen Oğuz-Türkmen Boyları ve Bazı Yer Adları”, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Yayınları''

Bu arada siz bilmişler kabullenemeseniz de yaptığım etimolojik çıkarım sonuna kadar doğru, batılıların saçmalıklarını önüme koyacağınıza kendinizi geliştirip Türklük açısından siz de kendi çıkarımlarınızı yapın kendi sözünüzü söyleyin, tabi eğer böyle bir niyetiniz varsa
    bu cümle ayıp oluyor ama
    Karışma herkeste oldu (kazaklar kırgızlar dahil) sadece az karışmış çok karışmış var hem Anadolu Türkleri genetik olarak gayette Türki ataya sahip
    ayrıca anadolu Türkleri gariban başı eğik uysal kimse olacak en son topluluk.

Senior Member Nanushka's Avatar
    Last Online
    04-06-2024 @ 06:29 PM
    Meta-Ethnicity
    Turkic
    Ethnicity
    Avar (3/4) Crimean Tatar (1/4)
    Ancestry
    Northern Caucasia
    Country
    Finland
    mtDNA
    H13a
    Taxonomy
    north pontid with proto-nordid elements
    Hero
    Ataturk, Shamil the Avar, Robin Cook, Bertrand Russel
    Religion
    Tengrism
    Relationship Status
    engaged to N1c1
    619
    Thumbs Up
    Received: 639
    Given: 1,142

1 Not allowed!

Quote Originally Posted by Altaylı View Post
    bu cümle ayıp oluyor ama
    Karışma herkeste oldu (kazaklar kırgızlar dahil) sadece az karışmış çok karışmış var hem Anadolu Türkleri genetik olarak gayette Türki ataya sahip
    ayrıca anadolu Türkleri gariban başı eğik uysal kimse olacak en son topluluk.
    Bu ülkedeki Oğuzların kaderine üzüldüğüm kadar kimseye üzülmem ben, Osmanlının umursamadığı ve resmen kıyıma tabi tuttuğu Türklerdir buradaki Türkler dolayısıyla gariban demem bundan kaynaklanıyor. Oğuzları çok seviyorum ama tavır olarak dış etkenlere karşı daha dik durmaları gerektiğini de düşünüyorum

Veteran Member
    Last Online
    03-19-2024 @ 10:52 PM
    Meta-Ethnicity
    insan
    Ethnicity
    @
    Country
    Antarctica
    3,059
    Thumbs Up
    Received: 3,748
    Given: 9,033

0 Not allowed!

Bu ülkedeki Oğuzların kaderine üzüldüğüm kadar kimseye üzülmem ben, Osmanlının umursamadığı ve resmen kıyıma tabi tuttuğu Türklerdir buradaki Türkler dolayısıyla gariban demem bundan kaynaklanıyor. Oğuzları çok seviyorum ama tavır olarak dış etkenlere karşı daha dik durmaları gerektiğini de düşünüyorum
    Bugünkü Oğuzların yüzde 90 diğer topluluklarla ile kaynaklaşmış(yani karışmış), çok kalabalık ve başarılı Türk boyudur, belki son 1000 yılın içerisinde en önemli etnık gruplardan birisi olarak sayabiliriz. Onların arasında Horezm Şahları, Selçuklular, Peçenekler, Beylikler, Safeviler(ve diğer İranlı hanedanları) ama Osmanlılar da var, git bakalım bunlar olmadan Balkanlardan Türkistana uzanan coğrafyada tarih yazabilirmisin. Asıl ben senin bu dangalak sözlerine üzülüyorum.

Uralic Council
    Last Online
    03-22-2024 @ 11:16 PM
    Meta-Ethnicity
    Ural-Altaic
    Ethnicity
    Tatar
    Ancestry
    Nogai, part Çöllü and part Yalıboylu
    Country
    Turkey
    Politics
    Radical
    900
    Thumbs Up
    Received: 1,642
    Given: 8,043

1 Not allowed!

Quote Originally Posted by Gecko View Post
    Vallaha ben açıkçası soyumdan ve kimliğimden çok memnunum. Türklük bir ünvandır ama ırk meselesi değildir. Demek ki bu ünvanı herkes hak etmiyor. Ben senin tartıştığın kişiyi savunmak istemiyorum, ama burda senin Türklerle ilgili aşağılayıcı sözler yayman çok ayıp birşey.

Veteran Member
    Last Online
    12-21-2021 @ 02:01 AM
    Ethnicity
    Caucasian
    Country
    Trinidad-and-Tobago
    Y-DNA
    G
    mtDNA
    U5
    5,966
    Thumbs Up
    Received: 1,788
    Given: 1,803

0 Not allowed!

Boşver bunlara laf anlatamazsın en iyi onlar her şeyi başarmışlar biz eziğiz. Yaşlıyız. Asdasdasfas. Türkiye çok beğendikleri diğer Türk devletlerine dönüşüyor. Neden böyle saldırıyorlar Erdoğan'a anlamıyorum. Böylece onlarla daha da kolay birleşebiliriz artık.

İstanbul Sözleşmesi'ni LGBT'yi Orta Asya'ya Azerbaycan'a anlatabilir misin? Ya da demokrasiyi? Demokrasi de neymiş batı oyunu derler geçerler. Türkler baştan yönetilmeye alışmış bir millettir. Türk tipi başkanlıktan Türk tipi devletlere adım adım.

Banned
    Last Online
    05-10-2021 @ 07:12 PM
    Meta-Ethnicity
    Turkic
    Ethnicity
    Turkish
    Ancestry
    Dulkadirids
    Country
    Turkey
    Y-DNA
    idk yet
    mtDNA
    idk yet
    Taxonomy
    between Turanid and med
    Politics
    Friendship
    Hero
    Kotyan Khan from Age of Empires 2
    Religion
    Islam
    2,695
    Thumbs Up
    Received: 3,020
    Given: 4,752

0 Not allowed!

Quote Originally Posted by DarkSecret View Post
    Boşver bunlara laf anlatamazsın en iyi onlar her şeyi başarmışlar biz eziğiz. Yaşlıyız. Asdasdasfas. Türkiye çok beğendikleri diğer Türk devletlerine dönüşüyor. Neden böyle saldırıyorlar Erdoğan'a anlamıyorum. Böylece onlarla daha da kolay birleşebiliriz artık.

İstanbul Sözleşmesi'ni LGBT'yi Orta Asya'ya Azerbaycan'a anlatabilir misin? Ya da demokrasiyi? Demokrasi de neymiş batı oyunu derler geçerler. Türkler baştan yönetilmeye alışmış bir millettir. Türk tipi başkanlıktan Türk tipi devletlere adım adım.
    Avatara bak :dsddassa o avatarındaki sakince duran adam sen misin reis:d

Page 8 of 8 FirstFirst ... 45678

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)