Page 8 of 12 FirstFirst ... 456789101112 LastLast
Results 71 to 80 of 111

Thread: Polska, Ojczyzna Niemców - Artykuł W Wyborczej

  1. #71
    Veteran Member
    Apricity Funding Member
    "Friend of Apricity"


    Join Date
    Jul 2014
    Last Online
    Today @ 12:29 AM
    Location
    Pole position
    Ethnicity
    Polish
    Country
    Poland
    Y-DNA
    R1b
    mtDNA
    W6a
    Gender
    Posts
    21,469
    Thumbs Up
    Received: 20,922
    Given: 18,998

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Peterski View Post
    Póki co z tego co widzę Ukraińcy się polonizują. Ukraińcy się polonizują bo jak się nie spolonizują to nie zaruchają, taka silna presja polonizacyjna.
    Na podstawie tego stwierdzam, że za Bismarcka Polacy się nie germanizowali dlatego, bo Niemek i tak nikt nie chciał ruchać.

    Wyjątkiem byli niektórzy Ślązacy, którzy najwyraźniej mają "fetysz Hildy" (albo może w średniowieczu Niemki były ładniejsze):


  2. #72
    Veteran Member
    Apricity Funding Member
    "Friend of Apricity"


    Join Date
    Jul 2014
    Last Online
    Today @ 12:29 AM
    Location
    Pole position
    Ethnicity
    Polish
    Country
    Poland
    Y-DNA
    R1b
    mtDNA
    W6a
    Gender
    Posts
    21,469
    Thumbs Up
    Received: 20,922
    Given: 18,998

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Rethel View Post
    Bo narodowość nie jest kwestią uważania się.
    Twój pogląd jest zdecydowanie w mniejszości - więc nawet jeżeli jest słuszny, to nie ma praktycznego znaczenia w realnym życiu.

    Zwłaszcza, że jednak większość ludzi nie interesuje się ani genealogią ani genetyką, ani ustalaniem narodowości na tej podstawie.

    Quote Originally Posted by Rethel View Post
    Możesz zacząć się uważać za Chińczyka od dziś i co z tego?
    To bardziej kwestia tego, że nikt by mi nie uwierzył, że jestem Chińczykiem, bo nie ma żadnego Chińczyka, który wygląda jak ja.

    Więc to bardziej kwestia rasy niż narodowości.

    Quote Originally Posted by Rethel View Post
    Ale może kiedyś się przebranżowię na Włocha i twój problem zniknie.
    Już widzę reakcję userów TA na Rethela Włocha haha:



    Last edited by Peterski; 06-17-2021 at 02:14 PM.

  3. #73
    Banned
    Join Date
    May 2021
    Last Online
    02-26-2022 @ 06:31 PM
    Location
    Melbourne
    Ethnicity
    Unique
    Country
    Australia
    Y-DNA
    R-M222
    Taxonomy
    North Atlantid
    Gender
    Posts
    4,962
    Thumbs Up
    Received: 7,345
    Given: 9,352

    0 Not allowed!

  4. #74
    Banned
    Join Date
    Aug 2016
    Last Online
    08-29-2021 @ 09:31 PM
    Ethnicity
    Japhethite: Indoeuropean. Sarmatian. Poldeutsch.
    Ancestry
    Rzeczpospolita - the only Republic which was a Kingdom.
    Country
    Austria
    Y-DNA
    Singen.
    Religion
    Christian Yahwism aka Arianism.
    Gender
    Posts
    14,906
    Thumbs Up
    Received: 8,490
    Given: 10,741

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Peterski View Post
    Mój pradziadek rozwalał maczugą łby Folksdojczom w Bromberger Blutsonntag, i uważam, że był dzięki temu taki cool jak Negan z TWD: Trzeba być cool, Rethel ma rację. A nie się płaszczyć i użalać, że biednych Niemców zabijaliśmy, bo oni nas chcieli eksterminować totalnie. Oko za oko, ząb za ząb, dokładnie tak jak robi Negan.
    Teraz to zajechałeś takim aprytycjanizmem że nie wiem

    Quote Originally Posted by Peterski View Post
    Sorry Rethel, ale Żydzi chcą zniszczyć rasę białych Niemców, i właśnie dlatego popieram ich inicjatywę: Wróg mojego wroga, jest moim przyjacielem. Nie ma w tym żadnej głębszej filozofii, ani drugiego dna.
    Sorry, ale ten wróg chce też zniszczyć ciebie i Polskę. Chyba nawet bardziej Polskę niż Niemcy. Czyli jesteś z tego typu, co są gotowi zniszczyć Polskę, byle by oberwał też podmiot nienawiści. Żydzi szkalują Polskę na arenie międzynarodowej, a nawet obsrali Poliniakuff na/po skłócającej nas z Persją konferencji w Warszawiwie. Dziwne też jest, że nie przeszkadza ci, gdy żydzi wmawiają całemu światu, że obozy zagłady były polskie a nie niemieckie...


    Quote Originally Posted by Peterski View Post
    Oglądasz TWD ??? Jeden z lepszych seriali IMO.
    Nie.

    Skoro Niemcy próbowali eksterminować wszystkich Żydów, to wytłumacz mi, dlaczego Żydzi nie mają prawa odpłacić się pięknym za nadobne?
    Bo sami mieli w tym współudział.

    Mają prawo. W dodatku, robią to pokojowymi i legalnymi metodami - dążą do zalania Niemców imigrantami,
    Legalne w GG było mordowanie Polaków. To że coś jest legalne nie znaczy że jest dobre. No i żadne wrogie działanie nie jest pokojowe.

    tak aby czystej krwi Niemcy pokojowo wymarli.
    To jest oxymoron.

    Nikogo nie krzywdzą bo nie stosują "brute force".
    Tak? Czy nie krzywdzą te wszystkie gudłajskie pedofile od Epsteina albo rebbaki pochowane w co poniektórych synagogach i chasydzkich sektach, wierzące, że gwałt na trzylatce albo na dziwięciolatku to nic takiego...? Czy nie krzywdzą społeczeństwa europejskiego sprowadzając hodry prymitywów z obcych kontynentów, których nawet minister czy premier z Gabonu określił "najgorszym szambem"??? Nie krzywdzą, jak sprowadzają do krajów chrześcijańskich miliony dżihadystów przygotowanych do rżnięcia kufarów? Nie krzywdzą, jak promują najgorszą degrengoladę i zboczenia w całym zachodnim świecie: pedalstwo, transów, dewianckie lekcje w szkołach etc...? Nie krzywdzą, gdy w Rosji wymordowali 60 mln chrześcijan? Nie krzywdzą, gdy przyłożyli rękę do wywołania dwóch wojen światowych, które pochłonęły życie dziesiątek milionów ludzi? Nie krzywdzą, jak żydowskie politruki torturowały polskich patriotów w ubeckich katowniach? Nie krzywdzą, jak oczerniają twoją ojczyznę przy każdej możliwej okazji na arenie międzynarodowej, jak fałszują historię i każą ci jeszcze za to becalować grube miliardy za urojone roszczenia?

    Dlatego podziwiam Żydów za ten ich mega spryt.
    Twoje ulice, ich kamienice.

    Quote Originally Posted by Peterski View Post
    I owszem, Niemcy tacy byli przez większą część swojej historii, ale ostatnio (po 1945 roku) zaczynają się robić z nich miękkie faje ciamciaramcie.
    Już sam nie wiesz o co masz pretensje: jak nie jedna skrajność, to druga
    Zresztą czego ode mnie oczekujesz? Mam bronić bundesdojczów? Z jakiej paki?

    Nie wiem tylko dlaczego ta nasza Gazeta Wyborcza to również takie miękkie faje ciamciaramcie, a do tego zdrajcy, i zamiast pisać artykuły o rozwalaniu folksdojczów w trakcie Bromberger Blutsonntag, albo o powstaniu wielkopolskim, to piszą o tym, jacy to Niemcy są cool, a jacy my źli bo ich wypędziliśmy.


    BO TO ŻYDBORCZA JEST!!!


    Najbardziej cool w historii Niemiec są te mroczne aspołeczne aspekty właśnie - Krzyżacy, Pruski Imperializm, Last Stand w Stalingradzie, Rozpierdolenie nam Warszawy w drobny mak, itd., itp. Nikogo specjalnie nie ciągnie do pracowitego potulnego spokojnego introwertycznego niemieckiego fachmana, który pieczołowicie budował Krakau w więcej niż jeden dzień. Nikogo też specjalnie nie ciągnie do tych karykaturalnych, śmiesznych, Austro-Węgier. Tylko do tych "aspołecznych Prus" właśnie.
    Masz zamiar za tydzień być proniemiecki?

    Sam tez nie uważasz się za Austriaka, Bambra czy Sasa, tylko za Niemca, więc przyjmujesz dziedzictwo Kanclerza von Bismarcka.
    Poldojcz.
    Ja komuchów nie poważam, więc Bi-Smarka także nie.

    Powiem więcej, próbujesz dziedzictwo Bismarcka przenosić w przeszłość na czasy starożytne, nazywając Germanów Niemcami.


    Ja tylko dałem ci przykład twojego rozumowania - o wiele bardziej zasadny na podanych przez ciebie warunkach od twojego przykładu.

    Ale to też może mieć związek z kasą a nie z byciem cool.
    To już zależy co kto rozumie przez cool. Mi chodziło o wyższy status społeczny, a ten wiąże się m.in. z pieniędzmi.

    Quote Originally Posted by Peterski View Post
    Zgadzasz się ze mną, że Izrael jest równie cool co Prusy lub III Rzesza?
    Nie interesują mnie takie porównania. Dla mnie ani Izrael nie jest cool ani Prusy ani III rzesza.
    A jak ciebie to rajcuje, i tak uważasz, to powinieneś być jeszcze większym fanem Niemiec niż Żydów.
    Last edited by Rethel; 06-17-2021 at 10:20 PM.

  5. #75
    Veteran Member
    Apricity Funding Member
    "Friend of Apricity"


    Join Date
    Jul 2014
    Last Online
    Today @ 12:29 AM
    Location
    Pole position
    Ethnicity
    Polish
    Country
    Poland
    Y-DNA
    R1b
    mtDNA
    W6a
    Gender
    Posts
    21,469
    Thumbs Up
    Received: 20,922
    Given: 18,998

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Rethel View Post
    Mi chodziło o wyższy status społeczny, a ten wiąże się m.in. z pieniędzmi.
    Tyle tylko, że feudalne społeczeństwo nie działało tak, że ludzie z różnych stanów się mieszali jak chcieli. Raczej w obrębie swojej "kasty".

    I również nie wydaje mi się, żeby średniowieczny niemiecki chłop miał wyższy status od średniowiecznego polskiego chłopa. Na przykład.

    Poza tym akurat określenie "bycie cool" lepiej definiowało to co chciałeś przekazać bo nie tylko o status ale np. o m.in. poczucie humoru też chodzi, i sporo innych rzeczy.

    A Niemcy nie mają poczucia humoru, dlatego Wanda nie chciała Niemca, i nie skończyła się ta historia zabawnie.

    Na resztę odpowiem później.

  6. #76
    Banned
    Join Date
    Aug 2016
    Last Online
    08-29-2021 @ 09:31 PM
    Ethnicity
    Japhethite: Indoeuropean. Sarmatian. Poldeutsch.
    Ancestry
    Rzeczpospolita - the only Republic which was a Kingdom.
    Country
    Austria
    Y-DNA
    Singen.
    Religion
    Christian Yahwism aka Arianism.
    Gender
    Posts
    14,906
    Thumbs Up
    Received: 8,490
    Given: 10,741

    1 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Peterski View Post
    Ale w Prusach Wschodnich np. był apartheid i Krzyżacy się nie mieszali z Prusinkami (kobietami) bo uważali je za gorszą kategorię ludzi:
    Krzyżacy byli mnichami — oni się nie mieszali nawet z Niemkami bo żyli w celibacie.

    Nie - raczej aby się spolonizowali i oddali Lwów (a spolonizować mają się ci ze Lwowa i jego okolic właśnie - no i ci w Poznaniu tak samo).
    To tak kochasz Polskę, że chcesz, aby miała fejkowych Polaków?

  7. #77
    Veteran Member
    Apricity Funding Member
    "Friend of Apricity"


    Join Date
    Jul 2014
    Last Online
    Today @ 12:29 AM
    Location
    Pole position
    Ethnicity
    Polish
    Country
    Poland
    Y-DNA
    R1b
    mtDNA
    W6a
    Gender
    Posts
    21,469
    Thumbs Up
    Received: 20,922
    Given: 18,998

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Rethel View Post
    Krzyżacy byli mnichami
    Miałem na myśli wszystkich Niemców w Państwie Zakonu Krzyżackiego. Taki skrót myślowy użyłem po prostu.

    BTW jak na mnichów to nieźle palili i gwałcili.

    Quote Originally Posted by Rethel View Post
    To tak kochasz Polskę, że chcesz, aby miała fejkowych Polaków?
    A słyszałeś o zaginionym plemieniu Izraela?

    No to teraz usłyszysz o zaginionym plemieniu Lechii - mam na myśli Lędzian, którzy mieszkali pod Lwowem.

    Oni są bardziej Polakami niż "fejkdojcze".

  8. #78
    Banned
    Join Date
    May 2018
    Last Online
    09-30-2021 @ 07:30 AM
    Meta-Ethnicity
    -
    Ethnicity
    -
    Country
    Poland
    Taxonomy
    -
    Gender
    Posts
    5,246
    Thumbs Up
    Received: 10,410
    Given: 27,480

    2 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Rethel View Post
    Teraz to zajechałeś takim aprytycjanizmem że nie wiem
    [...]Poliniakuff[...]
    rżnięcia kufarów[...]
    [...]ŻYDBORCZA[...]
    Błagam, stwórz słownik Rethelo-polski bo ciężko ogarnąć, jak ogarnie mnie "aprytycjanizm" zacznę mówić jak ty i nikomu nie będę w stanie wyjaśnić o czym bym nie mówił i trafię do wariatkowa

  9. #79
    Banned
    Join Date
    May 2021
    Last Online
    02-26-2022 @ 06:31 PM
    Location
    Melbourne
    Ethnicity
    Unique
    Country
    Australia
    Y-DNA
    R-M222
    Taxonomy
    North Atlantid
    Gender
    Posts
    4,962
    Thumbs Up
    Received: 7,345
    Given: 9,352

    1 Not allowed!

    Default

    należy oddać ster nad władaniem Słowiańszczyzną dzielnym Słowakom

  10. #80
    Banned
    Join Date
    Aug 2016
    Last Online
    08-29-2021 @ 09:31 PM
    Ethnicity
    Japhethite: Indoeuropean. Sarmatian. Poldeutsch.
    Ancestry
    Rzeczpospolita - the only Republic which was a Kingdom.
    Country
    Austria
    Y-DNA
    Singen.
    Religion
    Christian Yahwism aka Arianism.
    Gender
    Posts
    14,906
    Thumbs Up
    Received: 8,490
    Given: 10,741

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Peterski View Post
    Twój pogląd jest zdecydowanie w mniejszości - więc nawet jeżeli jest słuszny, to nie ma praktycznego znaczenia w realnym życiu.
    Nie ma to znaczenia. Ważna jest prawda. Większość ludzi nie ma poglądu w tej sprawie, dopóki ich nie zapytasz. Wtedy rodzi im się pogląd z niczego. Ale dopóki ich nie zapytasz, to można dostrzec w pośrednich wypowiedziach, że instynktownie mają pogląd poprawny. Ba, wszystkie liczące się książki czy filmy zostały napisane na tej bazie, nawet taka lewacka Gra o Tron.

    A jak o lewakach mowa, to nawet komuchy Sowieckie tę zasadę znały. Jak było mieszane małżeństwo w czasie repatriacyj i deportacyj, to mąż Polak determinował lądowanie w Peerelu, a mąż Ukrainiec w Cececepie. Nawet na tym forum masz przykład Kazimiery, której babka została wykopana z niemieckości za to, że poślubiła Polaka, a obywatelstwo odzyskała dopiero po tym, jak została wdową czy rozwiedzioną i to dopiero po degeneracji prawa w 1975. Zresztą to nie był jakiś wyjątek, niemal wszystkie państwa miały takie ustawodawstwo — że obywatelstwo/narodowość polityczną dzierżyło się po mężu/dziedziczyło po ojcu. Polskie przedbierutowskie prawo też takie było. Kiedyś zrobiłem tu wątek z przykładami kilkunastu krajów. Uważasz, że ustawodawca w jednym kraju po drugim był mitomanem od pradziejów?

    Zwłaszcza, że jednak większość ludzi nie interesuje się ani genealogią ani genetyką, ani ustalaniem narodowości na tej podstawie.
    Większość ludzi nie interesuje się niczym i ma wszystko gdzieś, bez względu na dziedzinę.

    Gdyby się jednak interesowali, to nigdy łżeHitler nie zrobiłby rozpierduchy, bo by go nikt nie wybrał, jako to kłamcę i mitomana, który nawet nie był Niemcem, ani tym bardziej Aryjczykiem. Nie był nawet Hitlerem! Jak się ma prawdę w pogardzie, to takie są tego skutki jakie znasz z historii najnowszej.

    To bardziej kwestia tego, że nikt by mi nie uwierzył, że jestem Chińczykiem, bo nie ma żadnego Chińczyka, który wygląda jak ja.
    Ojej, to se zmień Chinola na Fina albo Rumuna. Jak się dziś zaczniesz uważać za takiego, to nim i tak nie będziesz.

    Już widzę reakcję userów TA na Rethela Włocha haha:
    Prawda ma to do siebie, że jest prawdą niezależnie od tego, czy Niktosiom z Internetu to się podoba czy też nie.
    Last edited by Rethel; 06-17-2021 at 10:26 PM.

Page 8 of 12 FirstFirst ... 456789101112 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Wilno je Polska
    By Mans not hot in forum Lietuva
    Replies: 235
    Last Post: 10-10-2020, 05:10 PM
  2. Polska odolska
    By Teutone in forum Polska
    Replies: 9
    Last Post: 08-23-2020, 12:01 AM
  3. A to Polska właśnie....
    By Rethel in forum Polska
    Replies: 0
    Last Post: 10-27-2017, 10:55 PM
  4. classify this Polska
    By Proto-Shaman in forum Taxonomy
    Replies: 10
    Last Post: 07-09-2017, 06:31 PM
  5. Let's go Polska
    By Guapo in forum Sport
    Replies: 73
    Last Post: 06-18-2012, 03:53 PM

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •