Page 5 of 12 FirstFirst 123456789 ... LastLast
Results 41 to 50 of 111

Thread: Polska, Ojczyzna Niemców - Artykuł W Wyborczej

  1. #41
    Banned
    Join Date
    Aug 2016
    Last Online
    08-29-2021 @ 09:31 PM
    Ethnicity
    Japhethite: Indoeuropean. Sarmatian. Poldeutsch.
    Ancestry
    Rzeczpospolita - the only Republic which was a Kingdom.
    Country
    Austria
    Y-DNA
    Singen.
    Religion
    Christian Yahwism aka Arianism.
    Gender
    Posts
    14,873
    Thumbs Up
    Received: 8,490
    Given: 10,741

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Satem View Post
    A jakie ma to znaczenie? Przecież to nieznaczny procent DNA w porównaniu do "raptem 6/16"
    Po prostu pytam.

  2. #42
    Veteran Member
    Join Date
    Sep 2020
    Last Online
    Today @ 08:27 PM
    Meta-Ethnicity
    Slavic
    Ethnicity
    Polish
    Ancestry
    West Ukraine, Siberia, Dobruja
    Country
    Poland
    Region
    Lesser Poland
    Y-DNA
    R-CTS3402
    mtDNA
    U5a2b
    Gender
    Posts
    1,173
    Thumbs Up
    Received: 980
    Given: 564

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Peterski View Post
    Kolejna sprawa, Niemcy którzy zamieszkiwali ziemie polskie mieli w przewadze słowiańskie pochodzenie. Byli więc de facto zgermanizowanymi Polakami
    Raczej odwrotnie, było więcej zpolonizowanych Niemców np. Waldedeutsche, jakby nie było Niemców z germańską genetyką, to Polacy byliby identyczni genetycznie do Białorusinów, Ukrainców

  3. #43
    Veteran Member
    Apricity Funding Member
    "Friend of Apricity"


    Join Date
    Jul 2014
    Last Online
    Today @ 08:34 PM
    Location
    Pole position
    Ethnicity
    Polish
    Country
    Poland
    Y-DNA
    R1b
    mtDNA
    W6a
    Gender
    Posts
    21,462
    Thumbs Up
    Received: 20,923
    Given: 18,998

    1 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Abriekman View Post
    Raczej odwrotnie
    Ale przeciętny/typowy Niemiec Wschodni jest w ok. 50% słowiański autosomalnie. Sprawdź sobie w Vahaduo GEDmatch albo w Global25 chociażby.

  4. #44
    Veteran Member
    Join Date
    Sep 2020
    Last Online
    Today @ 08:27 PM
    Meta-Ethnicity
    Slavic
    Ethnicity
    Polish
    Ancestry
    West Ukraine, Siberia, Dobruja
    Country
    Poland
    Region
    Lesser Poland
    Y-DNA
    R-CTS3402
    mtDNA
    U5a2b
    Gender
    Posts
    1,173
    Thumbs Up
    Received: 980
    Given: 564

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Peterski View Post
    Ale przeciętny/typowy Niemiec Wschodni jest w ok. 50% słowiański autosomalnie. Sprawdź sobie w Vahaduo GEDmatch albo w Global25 chociażby.
    Wschosni Niemcy mają 35% , ale Niemcy którzy byli w Polsce byli w większości z centralnej części Niemiec

  5. #45
    Veteran Member
    Apricity Funding Member
    "Friend of Apricity"


    Join Date
    Jul 2014
    Last Online
    Today @ 08:34 PM
    Location
    Pole position
    Ethnicity
    Polish
    Country
    Poland
    Y-DNA
    R1b
    mtDNA
    W6a
    Gender
    Posts
    21,462
    Thumbs Up
    Received: 20,923
    Given: 18,998

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Abriekman View Post
    Wschodni Niemcy mają 35% , ale Niemcy którzy byli w Polsce byli w większości z centralnej części Niemiec
    Koordynaty dwóch Niemców z Dolnego Śląska (obecnie Polska) w G25:

    Code:
    DE_Niederschlesien1,0.129758,0.132019,0.065619,0.050711,0.037545,0.018128,0.009165,0.001385,-0.00225,-0.010387,-0.001137,-0.002098,0.001487,0.002752,-0.004614,0.008088,0.018906,0.003421,0.006913,0.002376,-0.000624,0.001237,0.009983,-0.000602,-0.00012
    DE_Niederschlesien2,0.135449,0.128972,0.070522,0.047158,0.034468,0.012829,0.01081,0.006923,0.007567,-0.007472,-0.00747,3e-04,-0.000446,0.010597,-0.004072,-0.001856,0.002347,0.00114,0.012444,-0.002876,0.00287,0.00136,0.00456,0.003494,-0.001317
    Sprawdźmy ich na przykład w modelu "Slavic G25 Ancient" Stearsoliny:

    https://www.theapricity.com/forum/sh...nt)-calculator

    Target: DE_Niederschlesien2
    Distance: 1.6585% / 0.01658495
    62.6 Slavic
    19.4 Celtic
    11.8 Germanic
    5.0 Balkan
    1.0 Finnic
    0.2 Turkic

    Target: DE_Niederschlesien1
    Distance: 2.2566% / 0.02256605
    49.6 Slavic
    22.6 Balkan
    13.4 Germanic
    13.2 Baltic
    1.2 Finnic
    Last edited by Peterski; 06-15-2021 at 10:24 AM.

  6. #46
    Banned
    Join Date
    Aug 2016
    Last Online
    08-29-2021 @ 09:31 PM
    Ethnicity
    Japhethite: Indoeuropean. Sarmatian. Poldeutsch.
    Ancestry
    Rzeczpospolita - the only Republic which was a Kingdom.
    Country
    Austria
    Y-DNA
    Singen.
    Religion
    Christian Yahwism aka Arianism.
    Gender
    Posts
    14,873
    Thumbs Up
    Received: 8,490
    Given: 10,741

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Peterski View Post
    Ale przeciętny/typowy Niemiec Wschodni jest w ok. 50% słowiański autosomalnie. Sprawdź sobie w Vahaduo GEDmatch albo w Global25 chociażby.
    A to znaczy, że Niemców i tak będzie więcej niż Słowian, bo należy przypuszczać,
    że zdecydowanie więcej było związków Niemiec-Słowianka, niż Słowianin-Niemka,
    plus do tego dochodzą pary typu Niemiec-Niemka. Więc jakby ich genealogicznie
    prześwietlić, to zapewne 75% będzie Niemców, co i tak może być mało.

    Quote Originally Posted by Peterski View Post
    Koordynaty dwóch Niemców z Dolnego Śląska (obecnie Polska) w G25:

    To trochę inna bajka, bo na Śląsku to o wiele więcej było ludności zniemczonej niż na Połabiu.

  7. #47
    Veteran Member
    Apricity Funding Member
    "Friend of Apricity"


    Join Date
    Jul 2014
    Last Online
    Today @ 08:34 PM
    Location
    Pole position
    Ethnicity
    Polish
    Country
    Poland
    Y-DNA
    R1b
    mtDNA
    W6a
    Gender
    Posts
    21,462
    Thumbs Up
    Received: 20,923
    Given: 18,998

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Rethel View Post
    To trochę inna bajka, bo na Śląsku to o wiele więcej było ludności zniemczonej niż na Połabiu.
    Zależy co rozumiesz przez Połabie. Zgodzę się, że w Meklemburgii było mniej ludności zniemczonej.

    Ale już np. w Turyngii lub w Saksonii (w południowej części Połabia) mogło być tyle samo lub więcej.

    Chyba, że Saksonię i Turyngię liczysz jako Sorabię ("pierwotne Łużyce") - a nie jako części Połabia.

    Quote Originally Posted by Rethel View Post
    A to znaczy, że Niemców i tak będzie więcej niż Słowian, bo należy przypuszczać,
    że zdecydowanie więcej było związków Niemiec-Słowianka, niż Słowianin-Niemka,
    plus do tego dochodzą pary typu Niemiec-Niemka. Więc jakby ich genealogicznie
    prześwietlić, to zapewne 75% będzie Niemców, co i tak może być mało.
    No właśnie jakoś tego nie widać np. we frekwencjach haplogrup Y-DNA Niemców z Dolnego Śląska.

    Kiedyś to policzyłem z projektów FTDNA i na 48 próbek z Dolnego Śląska były 23 R1a - czyli 48%:

    https://anthrogenica.com/showthread....l=1#post165084

    ^^^
    To w 2016 roku policzyłem. Teraz pewnie jest dostępnych więcej próbek więc i dane mogą być inne.

    Wydaje mi się, że w Ostsiedlung Niemcy wędrowali całymi rodzinami, a nie, że głównie mężczyźni. Poza tym nie wiem skąd właściwie to przypuszczenie?

    Bo to, że np. współcześnie, cytat: "milion Niemców dupczy Polki" golddiggerki - bo Niemcy są bogate a Polska biedna, to nie znaczy, że zawsze tak było:

    Last edited by Peterski; 06-15-2021 at 08:09 PM.

  8. #48
    Veteran Member
    Apricity Funding Member
    "Friend of Apricity"


    Join Date
    Jul 2014
    Last Online
    Today @ 08:34 PM
    Location
    Pole position
    Ethnicity
    Polish
    Country
    Poland
    Y-DNA
    R1b
    mtDNA
    W6a
    Gender
    Posts
    21,462
    Thumbs Up
    Received: 20,923
    Given: 18,998

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Rethel View Post
    Co do haplogrup per se, byłbym ostrożny.
    Ja mam niby słowiańską
    A zastanawiałeś się kiedyś, że właśnie mogło gdzieś dojść wśród przodków przykładowo do niewierności małżeńskiej i stąd masz słowiańską haplogrupę mimo niemieckiego nazwiska? Czy w ogóle nie dopuszczasz takiej myśli albo wykluczyłeś to badając krewnych o tym samym nazwisku i wszędzie jest to samo R1a (no ale to nadal nie wyklucza możliwej niewierności gdzieś na samym początku historii rodu, zanim jeszcze ród podzielił się na tyle gałązek). To by zburzyło troszkę narrację.

    Ale tu na przykład jest ciekawy przypadek zdrady Niemki z Bawarii z amerykańskim "kolorowym" żołnierzem (Metysem). Z innego forum (przetłumaczyłem z ang.):

    "(...) Zrobiłam sobie test DNA na pochodzenie w listopadzie 2018 roku, aby dowiedzieć się czegoś więcej o historii rodziny. Znałam już prawie kompletne drzewo genealogiczne swojej rodziny do kilku pokoleń wstecz wobec czego wiedziałam, że moi przodkowie pochodzili z Południowych Niemiec a ze strony ojca też częściowo z okolic Berlina.

    Kiedy otrzymałam wyniki, byłam całkowicie zaskoczona - 67% Europa Środkowa, 16% Francja, itd. oraz... 9% RDZENNI AMERYKANIE! Moja pierwsza myśl, to że test musiał zostać podmieniony z testem innej osoby. Dlatego poprosiłam ojca by też zrobił sobie badanie DNA. Gdy przyszły jego wyniki, okazało się że ma 18% pochodzenia od rdzennych Amerykanów - a więc nasze wyniki musiały być poprawne!

    Sprawdziłam też wyniki na stronie GEDmatch i wyszło to samo. Znalazłam też wielu krewnych genetycznych, większość mieszka w Nowym Meksyku, Albuquerque. Wg. Ancestry między innymi stamtąd pochodzą moi amerykańscy przodkowie. W wyniku dalszych poszukiwań okazało się, że moim biologicznym dziadkiem był amerykański żołnierz z Nowego Meksyku, który stacjonował w Bawarii, w mieście gdzie mieszkała moja babcia w czasie II wojny światowej. Przejrzałam dokumenty na stronie Ancestry i znalazłam jednostkę wojskową, w której prawdopodobnie służył - czas służby pasował do daty i miejsca urodzenia mojego ojca. Skontaktowałam się też z niektórymi spośród moich najbliższych krewnych genetycznych (kuzyn drugiego stopnia, ponad 400 cM wspólnych z moim ojcem). (...)

    (...) Zawsze zastanawiałam się dlaczego mamy z ojcem takie czarne włosy, nieco ciemniejszy odcień skóry i nieco inny kształt oczu niż reszta rodziny, ale nigdy nie kwestionowałam swojego pochodzenia. Mój ojciec też był zaskoczony wynikami, ale nie tak bardzo jak się spodziewałem, być może coś już podejrzewał wcześniej. (...)"

    ^^^
    Gdyby to było DNA syberyjskie, w grę wchodziłaby RKKA. Ale przy amerindiańskim to musiała być U.S. Army lub Kanadyjczycy. Zresztą odkryła kuzynów genetycznych w Nowym Meksyku (jeden ze stanów z najwyższym odsetkiem Indian, a i Latynosów Metysów oraz białych z częściowo indiańskim pochodzeniem nie brakuje).

  9. #49
    Banned
    Join Date
    May 2021
    Last Online
    02-26-2022 @ 06:31 PM
    Location
    Melbourne
    Ethnicity
    Unique
    Country
    Australia
    Y-DNA
    R-M222
    Taxonomy
    North Atlantid
    Gender
    Posts
    4,962
    Thumbs Up
    Received: 7,345
    Given: 9,352

    0 Not allowed!

    Default

    dlatego lepej być Fino-Ugrem a przynajmniej Słoweńcem

  10. #50
    Veteran Member
    Apricity Funding Member
    "Friend of Apricity"


    Join Date
    Jul 2014
    Last Online
    Today @ 08:34 PM
    Location
    Pole position
    Ethnicity
    Polish
    Country
    Poland
    Y-DNA
    R1b
    mtDNA
    W6a
    Gender
    Posts
    21,462
    Thumbs Up
    Received: 20,923
    Given: 18,998

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Peterski View Post
    Ale tu na przykład jest ciekawy przypadek zdrady Niemki z Bawarii z amerykańskim "kolorowym" żołnierzem (Metysem). Z innego forum (przetłumaczyłem z ang.):

    "(...) Zrobiłam sobie test DNA na pochodzenie w listopadzie 2018 roku, aby dowiedzieć się czegoś więcej o historii rodziny. Znałam już prawie kompletne drzewo genealogiczne swojej rodziny do kilku pokoleń wstecz wobec czego wiedziałam, że moi przodkowie pochodzili z Południowych Niemiec a ze strony ojca też częściowo z okolic Berlina.

    Kiedy otrzymałam wyniki, byłam całkowicie zaskoczona - 67% Europa Środkowa, 16% Francja, itd. oraz... 9% RDZENNI AMERYKANIE! Moja pierwsza myśl, to że test musiał zostać podmieniony z testem innej osoby. Dlatego poprosiłam ojca by też zrobił sobie badanie DNA. Gdy przyszły jego wyniki, okazało się że ma 18% pochodzenia od rdzennych Amerykanów - a więc nasze wyniki musiały być poprawne!

    Sprawdziłam też wyniki na stronie GEDmatch i wyszło to samo. Znalazłam też wielu krewnych genetycznych, większość mieszka w Nowym Meksyku, Albuquerque. Wg. Ancestry między innymi stamtąd pochodzą moi amerykańscy przodkowie. W wyniku dalszych poszukiwań okazało się, że moim biologicznym dziadkiem był amerykański żołnierz z Nowego Meksyku, który stacjonował w Bawarii, w mieście gdzie mieszkała moja babcia w czasie II wojny światowej. Przejrzałam dokumenty na stronie Ancestry i znalazłam jednostkę wojskową, w której prawdopodobnie służył - czas służby pasował do daty i miejsca urodzenia mojego ojca. Skontaktowałam się też z niektórymi spośród moich najbliższych krewnych genetycznych (kuzyn drugiego stopnia, ponad 400 cM wspólnych z moim ojcem). (...)

    (...) Zawsze zastanawiałam się dlaczego mamy z ojcem takie czarne włosy, nieco ciemniejszy odcień skóry i nieco inny kształt oczu niż reszta rodziny, ale nigdy nie kwestionowałam swojego pochodzenia. Mój ojciec też był zaskoczony wynikami, ale nie tak bardzo jak się spodziewałem, być może coś już podejrzewał wcześniej. (...)"

    ^^^
    Gdyby to było DNA syberyjskie, w grę wchodziłaby RKKA. Ale przy amerindiańskim to musiała być U.S. Army lub Kanadyjczycy. Zresztą odkryła kuzynów genetycznych w Nowym Meksyku (jeden ze stanów z najwyższym odsetkiem Indian, a i Latynosów Metysów oraz białych z częściowo indiańskim pochodzeniem nie brakuje).
    ^^^
    Jeszcze ciekawszy jest wątek, w którym koleś myślał, że jego żona z Europy Wschodniej jest Słowianką, a wyszło z testu DNA, że jest Żydówką:

    "Ordered a Family Finder Test for the Slavic Princess in My House":

    https://anthrogenica.com/showthread.php?942...ess-in-My-House

    ^^^
    Zamówił test DNA dla swojej "Słowiańskiej Księżniczki", a przyszedł wynik... "Żydowska Królowa"! Wyniki tutaj (wstawiam też obrazek niżej):

    https://anthrogenica.com/showthread.php?942...ll=1#post224530



    ^^^
    Rethel znając jego poglądy by pewnie dostał zawału serca gdyby ożenił się z kimś kogo uważał za Słowiankę a okazałoby się, że jest "Żydówą".

    Zwłaszcza, że żydowstwo się dziedziczy po matce, więc wszystkie dzieci Rethela byłyby Żydami, a on nieświadomy.

    Bo wiesz, nie zawsze duży nos jest znakiem rozpoznawczym, często gęsto Żydzi się wtapiają z wyglądu w gojów.

Page 5 of 12 FirstFirst 123456789 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Wilno je Polska
    By Mans not hot in forum Lietuva
    Replies: 235
    Last Post: 10-10-2020, 05:10 PM
  2. Polska odolska
    By Teutone in forum Polska
    Replies: 9
    Last Post: 08-23-2020, 12:01 AM
  3. A to Polska właśnie....
    By Rethel in forum Polska
    Replies: 0
    Last Post: 10-27-2017, 10:55 PM
  4. classify this Polska
    By Proto-Shaman in forum Taxonomy
    Replies: 10
    Last Post: 07-09-2017, 06:31 PM
  5. Let's go Polska
    By Guapo in forum Sport
    Replies: 73
    Last Post: 06-18-2012, 03:53 PM

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •