Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 11 to 20 of 53

Thread: 2022-es Magyar országgyűlési választás

  1. #11
    NEW MEMBER Universe's Avatar
    Join Date
    Apr 2018
    Last Online
    Today @ 05:26 PM
    Ethnicity
    **
    Ancestry
    **
    Country
    Fiji
    Taxonomy
    **
    Religion
    born again atheist?
    Gender
    Posts
    10,003
    Thumbs Up
    Received: 10,024
    Given: 12,251

    0 Not allowed!

    Default

    Na bejelentette Márki-Zay hogy emelni akarják a segíílyt (családi pótlékot) ezért hogy nehogy a cigók elkezdjenek átpártolni a baloldai összefogásra beszervezték Győzikét a békemenetre meg Orbán elkezdett szelfizni Grofóval.

  2. #12
    Veteran Member Blondie's Avatar
    Join Date
    Oct 2018
    Last Online
    Today @ 11:32 PM
    Location
    Budapest
    Meta-Ethnicity
    Germanic
    Ethnicity
    Zoomer
    Country
    Germany
    Region
    Donau Schwaben
    Taxonomy
    Subnordid
    Gender
    Posts
    18,031
    Thumbs Up
    Received: 15,321
    Given: 9,885

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Universe View Post
    Na bejelentette Márki-Zay hogy emelni akarják a segíílyt (családi pótlékot) ezért hogy nehogy a cigók elkezdjenek átpártolni a baloldai összefogásra beszervezték Győzikét a békemenetre meg Orbán elkezdett szelfizni Grofóval.
    Ez a kép marha égő a hideg kiráz tőle, Orbánnal nem kéne eddig lesüllyednie. Bár amilyen mélységekben ő van már tök mindegy.
    MZP korábban egy teljesen liberális gazdasági politikáról beszélt, most meg segélyek... Ebből is látszik hogy össze vissza beszél és a háttérből a szocik irányítják. Erről beszéltem pár napja is, hogy az Összefosásra a prolik szavaznak, melósok, csórók, a jobboldalra meg a képzett, iskolázott, vagyonosabb réteg. Lépten nyomon ezt tapasztalom Budapesten, nem csak a romkocsmák tarhálós balos punkjairól beszélek, voltam kint Pride-on ott is ugyanez. Honnan jöttél? Havanna, Angyalföld, nyócker, jozsó, kőbanya, újpest stb... kb a 3/4-ük.

  3. #13
    NEW MEMBER Universe's Avatar
    Join Date
    Apr 2018
    Last Online
    Today @ 05:26 PM
    Ethnicity
    **
    Ancestry
    **
    Country
    Fiji
    Taxonomy
    **
    Religion
    born again atheist?
    Gender
    Posts
    10,003
    Thumbs Up
    Received: 10,024
    Given: 12,251

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Blondie View Post
    Ez a kép marha égő a hideg kiráz tőle, Orbánnal nem kéne eddig lesüllyednie. Bár amilyen mélységekben ő van már tök mindegy.
    MZP korábban egy teljesen liberális gazdasági politikáról beszélt, most meg segélyek... Ebből is látszik hogy össze vissza beszél és a háttérből a szocik irányítják. Erről beszéltem pár napja is, hogy az Összefosásra a prolik szavaznak, melósok, csórók, a jobboldalra meg a képzett, iskolázott, vagyonosabb réteg. Lépten nyomon ezt tapasztalom Budapesten, nem csak a romkocsmák tarhálós balos punkjairól beszélek, voltam kint Pride-on ott is ugyanez. Honnan jöttél? Havanna, Angyalföld, nyócker, jozsó, kőbanya, újpest stb... kb a 3/4-ük.
    Orbán kormány egyik jó húzása volt, hogy a cigányságot/szegényeket egy olyan útra probálták terelni, hogy dolgozzanak ne pedig az legyen hogy "majd csinálunk gyereket aztán küldik a családi pótlékot" azáltal, hogy a családi pótlékot szándékosan nem emelték 2010 óta, helyette adókedvezmény jár annak akinek gyereke van. Ez a baloldali koalíció meg emelné a családi pótlékot, a híveik meg tapsolnak érte.

    Én nem ezt tapasztaltam, hogy a tanultak fideszesek, bár attól függ te mit tartasz "tanult"-nak. A pénzes emberek egy része lehet fideszes, ami magyarázható azzal hogy a fidesz egy pénzeseknek kedvező, egykulcsos adót vezett be.

  4. #14
    Veteran Member Blondie's Avatar
    Join Date
    Oct 2018
    Last Online
    Today @ 11:32 PM
    Location
    Budapest
    Meta-Ethnicity
    Germanic
    Ethnicity
    Zoomer
    Country
    Germany
    Region
    Donau Schwaben
    Taxonomy
    Subnordid
    Gender
    Posts
    18,031
    Thumbs Up
    Received: 15,321
    Given: 9,885

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Universe View Post
    Orbán kormány egyik jó húzása volt, hogy a cigányságot/szegényeket egy olyan útra probálták terelni, hogy dolgozzanak ne pedig az legyen hogy "majd csinálunk gyereket aztán küldik a családi pótlékot" azáltal, hogy a családi pótlékot szándékosan nem emelték 2010 óta, helyette adókedvezmény jár annak akinek gyereke van. Ez a baloldali koalíció meg emelné a családi pótlékot, a híveik meg tapsolnak érte.

    Én nem ezt tapasztaltam, hogy a tanultak fideszesek, bár attól függ te mit tartasz "tanult"-nak. A pénzes emberek egy része lehet fideszes, ami magyarázható azzal hogy a fidesz egy pénzeseknek kedvező, egykulcsos adót vezett be.
    Igen a közmunkaprogram jó húzás volt, persze lehet rá mondani hogy modern kori rabszolgaság, és van ebbe is igazság, de 1. senki nem kényszerit hogy ezt csináld, elmehetsz képezni magad jobb munkáért (sok szakma után már kb az állam fizet hogy megtanuld), 2. a pénz nem terem a fán, az nem fair a dolgozókkal szemben hogy ők tartják el az élősködőket és sok ilyen van.
    Ott van még a hitelkárosultak kisegítése amit MZP igért, az meg a gyakorlatban úgy fog kinézni hogy a pályakezdők fogják plusz adó formájában kifizetni a cigányok hitelre vett Mercijét. Meg jah ígérgetnek fűt fát, ez a valóságban úgy lesz hogy hitelre, mert nincs ingyen pénz, ha valamire adsz akkor máshonnan elveszel. A szocik alatt 2002-2006 között egész jó életszínvonal volt, amit hitelből finanszíroztak pl segélyeket meg más jóléti intézkedéseket. Hogy most a hatalmukat megtartsák muszáj lesz ilyet csinálni, ez pedig hitel nélkül nem megy és 2026-ban ott lesz az ország hogy fullra eladósodva ahogy 2010-re kinézett, csoda hogy nem lett teljes csőd belőle ahogy a görögöknél akik szintén ezt csinálták.
    Én hétvégente ilyen romkocsmákba sokat vitázok balosokkal, jellemzően valami bölcsész szakra járnak pl szociológia, tehát halvány lila fingjuk fingjuk nincs a közgazdaságtanról amit én tanulok. Ez az amit az átlag proli paraszt nem ért meg, hogy nincs ingyen pénz, nincs olyan hogy én most ingyen pénzt kapok meg ezt azt a két szép szememért. Amit a Fidesz is csinált ez a benzinár és élelmiszer alacsonyan tartása akkora parasztvakitás mint huzat, mert a kieső pénzt majd máshol fogod befizetni, de ugyanúgy kifizeted és nem jössz ki jobban hó végén.
    És de a jobboldaliak tanultabbak, Budapesten mindenképp. Mit értünk tanultság alatt? Te pl egy szociológiai diplomát elfogadsz diplomának vagy tanultságnak? Alig van oda ponthatár, nulla értékű büfészak, ami semmit nem ér a piacon. Jellemzően azok járnak oda akik hülyék, de még bulizni akarnak pár évig, sokan be se fejezik, mert a diákhitelüket is elbulizzák. Nézz már körbe a romkocsmákba ezek hogy élnek, kis pia meg fű közbe elfilozofálnak a világról, kb ennyi a szociológia, meg a nagy balos "értelmiség". És nézz el mondjuk olyan szakokra ahol magas a ponthatár és tényleg tanulni kell, ott a balosok abszolút nincsenek többségben, és ez a diploma fog érni valamit, nem a bölcsész büfészakos végzettség.
    Én is feltettem milliószor a kérdést ennek a kocsma "értelmiségnek", mi is a baj a Fidesszel? Jó mondjuk a nyilvánvaló lopásokat és korrupciót leszámítva, de mi a gond velük? Kb az a Fidesz most aminek az SZDSZ-nek kellett volna lenni a 90' években, egy abszolút liberális párt. És nem csak az alacsony adók miatt, hanem minden értelemben, annyi különbséggel hogy le van öntve egy nemzeti mázzal, de gyakorlatba nem az. Ha közelről megnézed a fidesz politikáját mondjuk ezt a meleg "ellenes" törvényt csak annyi van benne hogy óvodákban, iskolákban stb nem nyomulhat a szélsőbal, meg komolyabban fogják büntetni a pedókat, de semmi más, ugyanúgy buzulhatsz orrba szájba, ugyanúgy mennek a TV-be a meleg jelenetek, valamelyik nap is láttam egyet. A mostani Pride a története során a legjobb volt, másokat is kérdeztem ők is ezt mondták, rekord részvétel, nem voltak provokálók, egy rakás hetero is kijött mert marha nagy buli. Nincsenek az utcán neonáci csoportok, az utolsókat is a Fidesz tiltotta be, nincsenek antiszemita támadások, egy zsidó barátnőm úgy jött ki a Pride-ra hogy szivárványos dávid csillagos pólóba és egy beszólást nem kapott, ez 2010 előtt amikor náci rohamosztagok tizezrei masíroztak az utcán elképzelhetetlen lett volna. Sose volt még ennyi külföldi Budapesten mint most, sose volt a város ilyen multikulturális (talán a dualizmust leszámítva), simán lejöhetsz a fekete, török, arab stb csajoddal vagy pasiddal egy pubba senki nem fog beszólni, vannak szórakozóhelyek ami direkt erre a fekete-fehér témára épül, a fidesz támogatásával jött létre az első meleg témájú étterem Budapesten, a város Tarlós alatt az európai city turizmus egyik központja lett. Teljes szexuális szabadság van, menjél ki a Margit szigetre nyáron egy szombat este, nyíltan dug mindenki, a rendőrök is leszarják, Magyarország azon kevés országok között van ahol legális a bestialitás ez csak nagyon kevés helyen van a világon, nyugaton se nagyon látsz ilyen helyeket, mondjuk Amszterdam kivételével. A fidesz volt ami kiterjesztette az önvédelmi törvényt, most már sokkal több jogod van magadat megvédeni, a fidesz alatt épültek Budapesten muszlim imahelyek, nem is egy. Nézd meg a fidesz politikusokat, úgy élnek mint a valódi liberálisok, hajtják a pénz és két végén égetik a gyertyát, jaktoznak, kurváznak, orgiáznak, kokóznak, meleg bulikba járnak, mert ez a liberális életvitel, pont igy élnek a Wall Streeten is, Hollywoodban, a frankfurti tőzsdén, Londonban stb. Szóval miről beszélünk? Ki van itt korlátozva? Ez egy full liberális ország.

  5. #15
    NEW MEMBER Universe's Avatar
    Join Date
    Apr 2018
    Last Online
    Today @ 05:26 PM
    Ethnicity
    **
    Ancestry
    **
    Country
    Fiji
    Taxonomy
    **
    Religion
    born again atheist?
    Gender
    Posts
    10,003
    Thumbs Up
    Received: 10,024
    Given: 12,251

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Blondie View Post
    Igen a közmunkaprogram jó húzás volt, persze lehet rá mondani hogy modern kori rabszolgaság, és van ebbe is igazság, de 1. senki nem kényszerit hogy ezt csináld, elmehetsz képezni magad jobb munkáért (sok szakma után már kb az állam fizet hogy megtanuld), 2. a pénz nem terem a fán, az nem fair a dolgozókkal szemben hogy ők tartják el az élősködőket és sok ilyen van.
    Ott van még a hitelkárosultak kisegítése amit MZP igért, az meg a gyakorlatban úgy fog kinézni hogy a pályakezdők fogják plusz adó formájában kifizetni a cigányok hitelre vett Mercijét. Meg jah ígérgetnek fűt fát, ez a valóságban úgy lesz hogy hitelre, mert nincs ingyen pénz, ha valamire adsz akkor máshonnan elveszel. A szocik alatt 2002-2006 között egész jó életszínvonal volt, amit hitelből finanszíroztak pl segélyeket meg más jóléti intézkedéseket. Hogy most a hatalmukat megtartsák muszáj lesz ilyet csinálni, ez pedig hitel nélkül nem megy és 2026-ban ott lesz az ország hogy fullra eladósodva ahogy 2010-re kinézett, csoda hogy nem lett teljes csőd belőle ahogy a görögöknél akik szintén ezt csinálták.
    Én hétvégente ilyen romkocsmákba sokat vitázok balosokkal, jellemzően valami bölcsész szakra járnak pl szociológia, tehát halvány lila fingjuk fingjuk nincs a közgazdaságtanról amit én tanulok. Ez az amit az átlag proli paraszt nem ért meg, hogy nincs ingyen pénz, nincs olyan hogy én most ingyen pénzt kapok meg ezt azt a két szép szememért. Amit a Fidesz is csinált ez a benzinár és élelmiszer alacsonyan tartása akkora parasztvakitás mint huzat, mert a kieső pénzt majd máshol fogod befizetni, de ugyanúgy kifizeted és nem jössz ki jobban hó végén.
    És de a jobboldaliak tanultabbak, Budapesten mindenképp. Mit értünk tanultság alatt? Te pl egy szociológiai diplomát elfogadsz diplomának vagy tanultságnak? Alig van oda ponthatár, nulla értékű büfészak, ami semmit nem ér a piacon. Jellemzően azok járnak oda akik hülyék, de még bulizni akarnak pár évig, sokan be se fejezik, mert a diákhitelüket is elbulizzák. Nézz már körbe a romkocsmákba ezek hogy élnek, kis pia meg fű közbe elfilozofálnak a világról, kb ennyi a szociológia, meg a nagy balos "értelmiség". És nézz el mondjuk olyan szakokra ahol magas a ponthatár és tényleg tanulni kell, ott a balosok abszolút nincsenek többségben, és ez a diploma fog érni valamit, nem a bölcsész büfészakos végzettség.
    Én is feltettem milliószor a kérdést ennek a kocsma "értelmiségnek", mi is a baj a Fidesszel? Jó mondjuk a nyilvánvaló lopásokat és korrupciót leszámítva, de mi a gond velük? Kb az a Fidesz most aminek az SZDSZ-nek kellett volna lenni a 90' években, egy abszolút liberális párt. És nem csak az alacsony adók miatt, hanem minden értelemben, annyi különbséggel hogy le van öntve egy nemzeti mázzal, de gyakorlatba nem az. Ha közelről megnézed a fidesz politikáját mondjuk ezt a meleg "ellenes" törvényt csak annyi van benne hogy óvodákban, iskolákban stb nem nyomulhat a szélsőbal, meg komolyabban fogják büntetni a pedókat, de semmi más, ugyanúgy buzulhatsz orrba szájba, ugyanúgy mennek a TV-be a meleg jelenetek, valamelyik nap is láttam egyet. A mostani Pride a története során a legjobb volt, másokat is kérdeztem ők is ezt mondták, rekord részvétel, nem voltak provokálók, egy rakás hetero is kijött mert marha nagy buli. Nincsenek az utcán neonáci csoportok, az utolsókat is a Fidesz tiltotta be, nincsenek antiszemita támadások, egy zsidó barátnőm úgy jött ki a Pride-ra hogy szivárványos dávid csillagos pólóba és egy beszólást nem kapott, ez 2010 előtt amikor náci rohamosztagok tizezrei masíroztak az utcán elképzelhetetlen lett volna. Sose volt még ennyi külföldi Budapesten mint most, sose volt a város ilyen multikulturális (talán a dualizmust leszámítva), simán lejöhetsz a fekete, török, arab stb csajoddal vagy pasiddal egy pubba senki nem fog beszólni, vannak szórakozóhelyek ami direkt erre a fekete-fehér témára épül, a fidesz támogatásával jött létre az első meleg témájú étterem Budapesten, a város Tarlós alatt az európai city turizmus egyik központja lett. Teljes szexuális szabadság van, menjél ki a Margit szigetre nyáron egy szombat este, nyíltan dug mindenki, a rendőrök is leszarják, Magyarország azon kevés országok között van ahol legális a bestialitás ez csak nagyon kevés helyen van a világon, nyugaton se nagyon látsz ilyen helyeket, mondjuk Amszterdam kivételével. A fidesz volt ami kiterjesztette az önvédelmi törvényt, most már sokkal több jogod van magadat megvédeni, a fidesz alatt épültek Budapesten muszlim imahelyek, nem is egy. Nézd meg a fidesz politikusokat, úgy élnek mint a valódi liberálisok, hajtják a pénz és két végén égetik a gyertyát, jaktoznak, kurváznak, orgiáznak, kokóznak, meleg bulikba járnak, mert ez a liberális életvitel, pont igy élnek a Wall Streeten is, Hollywoodban, a frankfurti tőzsdén, Londonban stb. Szóval miről beszélünk? Ki van itt korlátozva? Ez egy full liberális ország.
    A gyerekesek adócsökkentése meg a családi pótlék nem emelése is jó húzás volt, csak sokan "megszorításként" értelmezték ezt.

    A fidesszel egyértelmű mi a probléma: az adófizetők pénzének lenyúlásából van elegük az embereknek. Meg például hogy ész nélkül öntötték a magyar fociba a milliárdokat, ahelyett hogy mondjuk kórházakat újítottak volna fel (sokak szerint focinak önfenntartó kellene lennie klub szinten). Meg ha van valami pályázat akkor csak a Fideszes emberek tudják megnyerni az esetek 95%-ában (ezt hallom több embertől az örszág több pontjából). Eközben a gázszerelő Mészáros horvát focisapatot vásárol meg olyan luxusjachton nyaral amit a magyarok 95%-a soha az életben nem tudna megengedni magának.

    Valaki ideológiai okból támadja fideszt, hogy miért nem engedik be a migránsokat mint nyugaton, ne legyen határzár, miért nem engedik a melegházasságot, melegek örökbefogadását stb stb. Ez a réteg aki ilyen ideológiai dolgokban támadja a fideszt az így is úgy is meglenne, ők kiteszik a fidesz ellenesek kb felét. A másik felének meg azért lett elege belőlük mert nyúlják le a pénzt. A környezetemben vannak emberek akik alapvetően jobboldaliak, de elegük lett a fideszből és inkább szavaznak Márkira.

    Nekem vannak fidesz ellenes ismerőseim akik nem bölcsész vagy társadalomtudományos szakra jártak és mégis olyan kerületben laknak amit te "munkás kerületnek" hívsz, albérlő társakkal együtt élnek hogy olcsóbb legyen. Azért, mert jobbra nem telik. Attól hogy valakinek van "normális végzettsége" még egyáltalán nem biztos hogy tele lesz pénzzel meg "budai jómódú negyedben élő fideszes konzervatív" ember lesz belőle. A fiatalok nagy része fidesz-ellenes függetlenül attól hogy tanultak vagy sem. Én egyáltalán nem ezt tapasztaltam, hogy a szociológia meg bölcsész szakosok meg a szakmunkások a fidesz ellenesek a fiatalok közül. Egyébként az egyetemet végzett, szellemi munkát végző emberek (nem szociológusok) sok esetben kb olyasmi pénzt keresnek mint egy hegesztő egy gyárban.
    Last edited by Universe; 03-31-2022 at 08:33 AM.

  6. #16
    NEW MEMBER Universe's Avatar
    Join Date
    Apr 2018
    Last Online
    Today @ 05:26 PM
    Ethnicity
    **
    Ancestry
    **
    Country
    Fiji
    Taxonomy
    **
    Religion
    born again atheist?
    Gender
    Posts
    10,003
    Thumbs Up
    Received: 10,024
    Given: 12,251

    0 Not allowed!

    Default

    Nem beszélve arról hogy a fidesznek programja sincs, csak annyi hogy "előre menjünk ne hátra.".

  7. #17
    TA fisherman association TheMaestro's Avatar
    Join Date
    Mar 2014
    Last Online
    04-26-2024 @ 11:28 AM
    Ethnicity
    Fisherman remnant
    Country
    South Africa
    Region
    Texas
    Politics
    Reformed Centrist
    Hero
    Mr. G, Donald Trump
    Gender
    Posts
    19,355
    Thumbs Up
    Received: 17,142
    Given: 9,067

    0 Not allowed!

    Default

    Is the opposition pro or anti-Russian?
    I don't know about Orban but his semipro-Russian stance, would help the economy.

  8. #18
    Veteran Member Blondie's Avatar
    Join Date
    Oct 2018
    Last Online
    Today @ 11:32 PM
    Location
    Budapest
    Meta-Ethnicity
    Germanic
    Ethnicity
    Zoomer
    Country
    Germany
    Region
    Donau Schwaben
    Taxonomy
    Subnordid
    Gender
    Posts
    18,031
    Thumbs Up
    Received: 15,321
    Given: 9,885

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Universe View Post
    Meg ha van valami pályázat akkor csak a Fideszes emberek tudják megnyerni az esetek 95%-ában (ezt hallom több embertől az örszág több pontjából).
    Jah ezért tudott nyerni Cseh Katka is egy rakás pályázatot... Jó persze tényleg van ez az uram bátyám rendszer, de mikor nem volt? Egy korszakot nem tudsz mondani, és ha az ellenzék lesz akkor is igy lesz.

    Quote Originally Posted by Universe View Post
    Eközben a gázszerelő Mészáros horvát focisapatot vásárol meg olyan luxusjachton nyaral amit a magyarok 95%-a soha az életben nem tudna megengedni magának.
    Ezt meg úgy hívjak zsigeri proliság. "Há néki mé van luxus jaktja, nékem meg mé nincs he" mondja az átlag proli aki életében 5 percet nem tanult, hogy többre vigye. Aki szorgalmas és dolgozik lelkiismeretesen, képzi magát, simán össze tud szedni egy felső középosztály béli szintet. Karácsonykor még a luxus márkájú boltokban is akkora sorok voltak hogy kint állt a vége, lemész egy karácsonyi vásárba fél órát állsz sorba a méregdrága forraltborért, nehéz elképzelni az afrikai nyomort amiről beszél az ellenzék. Igen van a társadalomnak egy 16% os (eurostat adat) mélyszegény rétege, aki nem tanult, nem is akar, lusta, mindig a könnyebb utat választotta az meg úgy él hogy és ez igy van rendjén. Mi tart vissza téged Universe hogy Lölővel kurvázzál a luxus yachton? Meg kell nézni milyen szakmák futnak ma ami sok pénzt hoz (pl ilyen az IT szektor), elmész suliba kitanulod, szorgalmasan dolgozol 5-10 évet és ott fogsz kurvázni te is Malibun. Ez igy megy.

    Quote Originally Posted by Universe View Post
    Nekem vannak fidesz ellenes ismerőseim akik nem bölcsész vagy társadalomtudományos szakra jártak és mégis olyan kerületben laknak amit te "munkás kerületnek" hívsz, albérlő társakkal együtt élnek hogy olcsóbb legyen. Azért, mert jobbra nem telik. Attól hogy valakinek van "normális végzettsége" még egyáltalán nem biztos hogy tele lesz pénzzel meg "budai jómódú negyedben élő fideszes konzervatív" ember lesz belőle. A fiatalok nagy része fidesz-ellenes függetlenül attól hogy tanultak vagy sem. Én egyáltalán nem ezt tapasztaltam, hogy a szociológia meg bölcsész szakosok meg a szakmunkások a fidesz ellenesek a fiatalok közül. Egyébként az egyetemet végzett, szellemi munkát végző emberek (nem szociológusok) sok esetben kb olyasmi pénzt keresnek mint egy hegesztő egy gyárban.
    Bocs de ez nehezen hihető hogy akinek versenyképes diplomája van, az többedmagával tengődik egy panelba. Ezt remélem te se hiszed el. Milyen diplomája van neki? Tanári vagy mi? Ezek nem versenyképes diplomák, pl egy közgáz végzettséggel vagy műszaki végzettséggel olyan pénzeket lehet keresni hogy beszarsz. Igen magasan a ponthatárok és kurva sokat kell hozzá tanulni és fel kell adni azt hogy most pár évig erre koncentrálsz nem bulizol annyiszor és akkor el fogod végezni, és ráérsz bulizni 30 évesen a legjobb nőkkel, a legjobb piákkal meg kajákkal valami jó helyen. Az egyetlen ahol jó diploma mellé nevetségesek a fizetések az mondjuk a jogi pálya amikor bojtárkodsz, az tényleg kevés, de utána ha vége a bojtár időszaknak sokat fogsz keresni. Vagy ami nagyon megy még a pszichológia, nézd meg mennyi a ponthatár és mennyit kér el egy pszichológus 1 óráért, kb egy vagyont. De bizonyos szakmunkák is nagyon mennek, el kell végezni, csinálni egy ideig és ha híres leszel akkor nagy pénzeket fogsz keresni szakmunkásként is. A gázszerelőket se kell lenézni, azok is nagyon sokat kérnek már el, 10000-15000 alatt ki se jön, ennyi a minimum amit keres fél óra alatt. Közben meg élni kell társasági életet, ne a gép előtt rohadj egész nap, hanem ismerkedj mert sose tudhatod kiből mi lesz, és akkor lesznek kapcsolataid is, van egy csomó önfejlesztő könyv, képezni kell magad és akkor előrébb fogsz jutni. A baj hogy sok fiatal nem él tudatosan, hanem kb bulizás, józanodás, gépezés, kis tanulás hogy ne csapják ki és ennyi, nem tudatosan működik aztán csodálkozik hogy a Mekibe fog krumplit sütni.
    Az hogy te Kecskeméten mit tapasztalsz egy dolog, amit én tapasztalok Budapesten egy másik dolog. A budai dolgokkal meg kár jönni, mert nincs mindenkinek kinyalva a segge ahogy hiszed. Nekem is a jegyeimtől függtek hogy mit engedtek meg, ha jól tanultam, jó jegyeket hoztam és jó volt a bizonyítvány akkor nagyon sok mindent kaptam és megengedtek, a nővérem aki meg szart bele most egy panelban él Kelet Mo-n, mert ennyire vitte, pedig a háttere megvolt. Ugyanez fordítva is igy van, aki szar háttérrel jön az simán kitörhet, mert millió ösztöndíj és támogatás van az ilyeneknek, csak ehhez tanulni kell és komolyan venni.
    Téged mi tart vissza Universe? Bementél egyszer is a munkaügyibe hogy mik most a keresett szakmák? Utána néztél már mik a legversenyképesebb diplomák a piacon? Te mit teszel magadért?

  9. #19
    Veteran Member Blondie's Avatar
    Join Date
    Oct 2018
    Last Online
    Today @ 11:32 PM
    Location
    Budapest
    Meta-Ethnicity
    Germanic
    Ethnicity
    Zoomer
    Country
    Germany
    Region
    Donau Schwaben
    Taxonomy
    Subnordid
    Gender
    Posts
    18,031
    Thumbs Up
    Received: 15,321
    Given: 9,885

    1 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Universe View Post
    Nem beszélve arról hogy a fidesznek programja sincs, csak annyi hogy "előre menjünk ne hátra.".
    Hát igen ha el se olvasod, meg nem látod mi történt 12 év alatt.

    Quote Originally Posted by TheMaestro View Post
    Is the opposition pro or anti-Russian?
    I don't know about Orban but his semipro-Russian stance, would help the economy.
    Hardcore anti russian.

  10. #20
    Veteran Member
    Join Date
    Apr 2019
    Last Online
    03-19-2024 @ 10:52 PM
    Meta-Ethnicity
    insan
    Ethnicity
    @
    Country
    Antarctica
    Gender
    Posts
    3,059
    Thumbs Up
    Received: 3,748
    Given: 9,033

    0 Not allowed!

    Default

    I shouldn’t interfere but I hope Orban wins. I like how some politicians here feel bothered about him.

Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Itt az előválasztás!
    By Blondie in forum Magyarország
    Replies: 38
    Last Post: 09-18-2021, 11:22 PM
  2. Replies: 64
    Last Post: 06-06-2021, 10:03 AM
  3. Am I really a little magyar?
    By Mortimer in forum Genetics
    Replies: 24
    Last Post: 09-17-2019, 03:37 PM
  4. Magyar dna?
    By Harkonnen in forum Y-DNA
    Replies: 2
    Last Post: 07-05-2018, 10:38 PM

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •