Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 21 to 30 of 53

Thread: 2022-es Magyar országgyűlési választás

  1. #21
    Veteran Member
    Join Date
    Apr 2018
    Last Online
    Today @ 08:03 PM
    Ethnicity
    **
    Ancestry
    **
    Country
    Fiji
    Taxonomy
    **
    Gender
    Posts
    9,912
    Thumbs Up
    Received: 9,960
    Given: 12,183

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Blondie View Post
    Jah ezért tudott nyerni Cseh Katka is egy rakás pályázatot... Jó persze tényleg van ez az uram bátyám rendszer, de mikor nem volt? Egy korszakot nem tudsz mondani, és ha az ellenzék lesz akkor is igy lesz.
    Ez milyen érv, hogy "előtte is volt uram bátyám rendszer"? Akkor ne is próbáljunk javítani ezen a helyzeten? Az uram bátyám rendszernek különböző fokozatai vannak.


    Ezt meg úgy hívjak zsigeri proliság. "Há néki mé van luxus jaktja, nékem meg mé nincs he" mondja az átlag proli aki életében 5 percet nem tanult, hogy többre vigye. Aki szorgalmas és dolgozik lelkiismeretesen, képzi magát, simán össze tud szedni egy felső középosztály béli szintet. Karácsonykor még a luxus márkájú boltokban is akkora sorok voltak hogy kint állt a vége, lemész egy karácsonyi vásárba fél órát állsz sorba a méregdrága forraltborért, nehéz elképzelni az afrikai nyomort amiről beszél az ellenzék. Igen van a társadalomnak egy 16% os (eurostat adat) mélyszegény rétege, aki nem tanult, nem is akar, lusta, mindig a könnyebb utat választotta az meg úgy él hogy és ez igy van rendjén. Mi tart vissza téged Universe hogy Lölővel kurvázzál a luxus yachton? Meg kell nézni milyen szakmák futnak ma ami sok pénzt hoz (pl ilyen az IT szektor), elmész suliba kitanulod, szorgalmasan dolgozol 5-10 évet és ott fogsz kurvázni te is Malibun. Ez igy megy.
    Te komolyan azt gondolod, hogy Lőrinccel az a probléma, hogy sok pénze van? ��
    Azzal van a baj, hogy hogyan szerezte. Ha nem lenne az orbán féle hátszél neki a mostani vagyonának 1%-a lenne az övé kb. Az ilyen szándékosan kitömött fideszhez köthető cégek hol lesznek ha valódi piaci versenyhelyzetben kell helytállni és teljesíteni is kell?

    Bocs de ez nehezen hihető hogy akinek versenyképes diplomája van, az többedmagával tengődik egy panelba. Ezt remélem te se hiszed el. Milyen diplomája van neki? Tanári vagy mi?
    Ezek nem versenyképes diplomák, pl egy közgáz végzettséggel vagy műszaki végzettséggel olyan pénzeket lehet keresni hogy beszarsz. Igen magasan a ponthatárok és kurva sokat kell hozzá tanulni és fel kell adni azt hogy most pár évig erre koncentrálsz nem bulizol annyiszor és akkor el fogod végezni, és ráérsz bulizni 30 évesen a legjobb nőkkel, a legjobb piákkal meg kajákkal valami jó helyen. Az egyetlen ahol jó diploma mellé nevetségesek a fizetések az mondjuk a jogi pálya amikor bojtárkodsz, az tényleg kevés, de utána ha vége a bojtár időszaknak sokat fogsz keresni. Vagy ami nagyon megy még a pszichológia, nézd meg mennyi a ponthatár és mennyit kér el egy pszichológus 1 óráért, kb egy vagyont. De bizonyos szakmunkák is nagyon mennek, el kell végezni, csinálni egy ideig és ha híres leszel akkor nagy pénzeket fogsz keresni szakmunkásként is. A gázszerelőket se kell lenézni, azok is nagyon sokat kérnek már el, 10000-15000 alatt ki se jön, ennyi a minimum amit keres fél óra alatt. Közben meg élni kell társasági életet, ne a gép előtt rohadj egész nap, hanem ismerkedj mert sose tudhatod kiből mi lesz, és akkor lesznek kapcsolataid is, van egy csomó önfejlesztő könyv, képezni kell magad és akkor előrébb fogsz jutni. A baj hogy sok fiatal nem él tudatosan, hanem kb bulizás, józanodás, gépezés, kis tanulás hogy ne csapják ki és ennyi, nem tudatosan működik aztán csodálkozik hogy a Mekibe fog krumplit sütni.
    Ok, akkor az jó ha kiszúrjuk a tanárok szemét egy olyan fizetéssel, ami alacsonyabb mint amit nulla tanulással egy multinál lehet megkeresni pénztárban meg árufeltöltéssel? A tanárok fizetése már önmagában a rendszer kritikája. Ki nézi le a gázszerelőket?

    Ennek az egésznek mi köze ahhoz amit írtam? Azt akarod mondani, hogyha több pénzem lenne akkor elkezdenék fidesszel szimpatizálni? Mintha ha valakinek pénze lenne akkor automatikusan fideszes lenne... Én semleges vagyok, csak azért írtam azt amit írtam, mert meg tudom érteni hogy miért vannak sokan a fidesz ellen.

    Én nem ezt tapasztaltam, hogy akinek "jó diplomája" van az feltétlen tele van, ismerősöm bme-n végezte Bsc-t meg Msc-t mérnök szakon és nincs elszállva annyira anyagilag, nem tudom pontosan mennyit keres de nem rég panaszkodott hogy a fizetésének 1/3-a elmegy lakhatásra, amiből lehet sejteni hogy annyira hűdejól jól nem keres. Másik haverom NKE-n végzett Bsc-t meg Msc-t, külügyminisztériumban dolgozott irodán ahova 400 ember közül választottak be őt most meg valami másik minisztériumban dolgozik és nem mondta el mennyit keres de abból hogy nyóckerben él albérlőtárssal lehet sejteni hogy nincselszállva anyagilag. Megint másik haverom meg IT-ban dolgozik havi nettó 300 ezerért, ami pesten elég gyenge, bár nem IT-s az egyetemi végzettsége hanem utólag kezdte magát átképezni és tudom hogy nem annyi az átlag IT-ban, csak mondom hogy van ilyen is.

    Az hogy te Kecskeméten mit tapasztalsz egy dolog, amit én tapasztalok Budapesten egy másik dolog.
    Nem vagyok kecseméti, ezt Stears találta ki anno, de tökmindegy hova valósi vagyok. Vannak ismerőseim országszerte és szoktam velük beszélni.

    A budai dolgokkal meg kár jönni, mert nincs mindenkinek kinyalva a segge ahogy hiszed. Nekem is a jegyeimtől függtek hogy mit engedtek meg, ha jól tanultam, jó jegyeket hoztam és jó volt a bizonyítvány akkor nagyon sok mindent kaptam és megengedtek, a nővérem aki meg szart bele most egy panelban él Kelet Mo-n, mert ennyire vitte, pedig a háttere megvolt. Ugyanez fordítva is igy van, aki szar háttérrel jön az simán kitörhet, mert millió ösztöndíj és támogatás van az ilyeneknek, csak ehhez tanulni kell és komolyan venni.
    Téged mi tart vissza Universe? Bementél egyszer is a munkaügyibe hogy mik most a keresett szakmák? Utána néztél már mik a legversenyképesebb diplomák a piacon? Te mit teszel magadért?
    Miért kár jönni a budai dolgokkal? Teljesen félreértelmezted amit írtam, vannak dolgok amiket csak úgy belelátsz abba amit írok. Nekem teljesen mindegy hogy havi egy darab ezrest kaptál zsebpénznek vagy havi 500 ezret, mert nem erről írtam. Két különböző dologról írunk már megint. Motivációs beszédet tartasz, meg életvezetési tanácsokat adsz (miből gondolod hogy szükségem van rá?). Írd annak aki ellenzéki összefogásra fog szavazni és azt hiszi hogy attól minden problémája meg fog oldódni, ha fidesz le van váltva.

    Amit írtam, hogy "jómódú, tanult budai konzervatív" azt azért írtam, mert te írtad hogy az ilyenfajta emberek a fideszesek és én ezzel nem értek egyet.
    A felmérések szerint a diplomások aránya hasonló a különbőző pártok szavazói között, sőt valamelyik azt hozza ki hogy ellenzékiek között nagyobb a diplomások aránya. Bőven vannak a fideszesek között prolik, redneckek meg hasonlók de nincs ezzel probléma.
    Last edited by Universe; 03-31-2022 at 02:08 PM.

  2. #22
    Veteran Member Blondie's Avatar
    Join Date
    Oct 2018
    Last Online
    Today @ 04:36 PM
    Location
    Budapest
    Meta-Ethnicity
    Germanic
    Ethnicity
    Barbarian
    Ancestry
    Uralo-German
    Country
    Germany
    Region
    Donau Schwaben
    Taxonomy
    Subnordid
    Gender
    Posts
    17,919
    Thumbs Up
    Received: 15,196
    Given: 9,818

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Universe View Post
    Az uram bátyám rendszernek különböző fokozatai vannak. A másik meg az, hogy ez milyen érv, hogy "előtte is volt uram bátyám rendszer"? Akkor ne is próbáljunk javítani ezen a helyzeten?
    Ilyen logika mentén akkor a kultur-marxisták miért ne javíthatnának? És mond el nekem akkor a Fidesz miben korruptabb mint a volt szocik. Részletezd.

    Te komolyan azt gondolod, hogy Lőrinccel az a probléma, hogy sok pénze van?
    Igen pontosan, az átlag embernek ez a baja.

    Azzal van a baj, hogy hogyan szerezte.
    Az átlag ember szerint az összes gazdag tisztességtelen módon szerezte, nem csak Mészáros. Tehát alapvetően itt egy irigység figyelhető meg, vak vagy ha nem látod.

    Ha nem lenne az orbán féle hátszél neki a mostani vagyonának 1%-a lenne az övé kb.
    És ez miért baj ha azért szerezte a pozíciókat és ebből a pénzt mert Orbánnal haverok? Mi is a gondod ezzel? Ha neked lenne egy haverod aki azt mondaná, figyi régi haverok vagyunk gyere hozzám dolgozni havi 5 milláért, azt mondanád kösz nem? Ne röhögtess, egyből mennél, ahogy az átlag ember is. Itt csak irigységről van szó. És igen igy működik a világ hogy kapcsolatok, nem csak Mo-n hanem mindenhol.

    Az ilyen szándékosan kitömött fideszhez köthető cégek hol lesznek ha valódi piaci versenyhelyzetben kell helytállni és teljesíteni is kell?
    Nagyon is azok, pl a magyar cégek a Nyugat Balkánon tarolnak le mindent. A MOL pl állami cég, és a legnagyobb, legbefolyásosabb olajcég Közép Európában, komolyabb versenytárs nélkül. Mo a méretéhez képest igen befolyásos gazdasági értelemben a régióban. Azok a cégek pedig amik mögött ott az állam, sokkal inkább versenyképesebbek külföldön mint azok akik mögött nincs és magáncégek.

    Ok, akkor az jó ha kiszúrjuk a tanárok szemét egy olyan fizetéssel, ami alacsonyabb mint amit egy multinál lehet megkeresni pénztárban meg árufeltöltéssel? A tanárok fizetése már önmagában a rendszer kritikája.
    Oké emeljük a tanárok fizetését, honnan szándékozol pénzt elvonni ehhez? Kinek a fizetését akarod csökkenteni hogy az övék nagyobb legyen? Az egyetemi oktatók fizetését is növelnéd akik havonta milliókat keresnek? A fizetés nem úgy működik hogy az állam megmondja, ezt a piac szabályozza, hogy a munkád mennyit ér a piacon annyit kapsz hó végén.

    Azt akarod mondani, hogyha több pénzem lenne akkor elkezdenék fidesszel szimpatizálni?
    Nem ezt akarom mondani, és az hogy sok pénzed van ebből még semmi nem következik, de ha pl céged lenne és úgy van sok pénzed a Fideszre szavaznál ez 100%, az egykulcsos adó miatt is.

    Én nem ezt tapasztaltam, hogy akinek "jó diplomája" van az feltétlen tele van, ismerősöm bme-n végezte Bsc-t meg Msc-t mérnök szakon és nincs elszállva annyira anyagilag, nem tudom pontosan mennyit keres de nem rég panaszkodott hogy a fizetésének 1/3-a elmegy lakhatásra, amiből lehet sejteni hogy annyira jól keres.
    Oké beszél nyelveket? Hol lakik? Én a helyében kimennék külföldre, ott szereznék egy alaptőkét és visszajönnék építőipari céget csinálni. Lehetne előrébb lépni ha akarna. Ha meg 1/3 elmegy lakhatásra akkor jó nagy balfasz lehet (már bocs), mert gondolom albit fizet ahelyett hogy lakáshitelt venne fel, alacsony kamatra és hosszabb futamidőre és akkor talán nem menne el 1/3 lakásra...

    Másik haverom NKE-n végzett Bsc-t meg Msc-t, külügyminisztériumban dolgozott irodán ahova 400 ember közül választottak be őt most meg valami másik minisztériumban dolgozik és nem mondta el mennyit keres de lehet sejteni hogy ninsc elszállva anyagilag abból nyóckerben él albérlőtárssal.
    Bocs de ez nehezen hihető, ezt remélem te se hiszed el. A közalkalmazottak bérét folyamatosan emelik, 2022-re is tervezik, minisztériumban meg még sokkal jobban lehet keresni.

    Megint másik haverom meg IT-ban dolgozik havi nettó 300 ezerért, bár nem IT-s az egyetemi végzettsége hanem utólag kezdte magát átképezni és tudom hogy nem annyi az átlag IT-ban, csak mondom hogy van ilyen is.
    Te komolyan azt akarod bemesélni hogy egy IT-s az kb minimálbért keres? Az IT szektor pont az ahová még nyugatról is jönnek ide dolgozni a fizetések miatt, pl volt itt egy francia user ő is ezért jött Budapestre.

    Nem vagyok kecseméti, ezt Stears találta ki anno, de tökmindegy hova valósi vagyok. Vannak ismerőseim országszerte akikkel szoktam beszélni.
    Te magad mondtad hogy kecskeméti vagy.

    Miért kár jönni a budai dolgokkal?
    Mert tök lényegtelen, az számít ki mögött van teljesítmény és ki mögött nincs.

    Motivációs beszédet tartasz, meg életvezetési tanácsokat adsz (miből gondolod hogy szükségem van rá?).
    Mert láthatólag zavar téged más gazdasága, pl Lölő esetében.

    Amit írtam, hogy "jómódú, tanult budai konzervatív" azt azért írtam, mert te írtad hogy az ilyenfajta emberek a fideszesek és én ezzel nem értek egyet.
    Nem ezt mondtam, hanem azt hogy az átlag jobber tanultabb és jómódúbb mint az átlag balos. Ez pedig tény.

    A felémérések szerint a diplomások aránya hasonló a különbőző pártok szavazói között, valamelyik azt hozza ki hogy ellenzékiek között nagyobb a diplomások aránya.
    Kérdés hogy milyen diploma mert pl bölcsész, művészeti (tudod a ballerek többségének ilyen van) stb diplomával kitörölhetted segged mert semmit nem ér.

  3. #23
    Veteran Member
    Join Date
    Apr 2018
    Last Online
    Today @ 08:03 PM
    Ethnicity
    **
    Ancestry
    **
    Country
    Fiji
    Taxonomy
    **
    Gender
    Posts
    9,912
    Thumbs Up
    Received: 9,960
    Given: 12,183

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Blondie View Post
    Ilyen logika mentén akkor a kultur-marxisták miért ne javíthatnának? És mond el nekem akkor a Fidesz miben korruptabb mint a volt szocik. Részletezd.

    Igen pontosan, az átlag embernek ez a baja.
    Persze. És kit érdekel egyébként, hogy az átlagembernek


    Az átlag ember szerint az összes gazdag tisztességtelen módon szerezte, nem csak Mészáros. Tehát alapvetően itt egy irigység figyelhető meg, vak vagy ha nem látod.
    Ok. És?


    És ez miért baj ha azért szerezte a pozíciókat és ebből a pénzt mert Orbánnal haverok? Mi is a gondod ezzel? Ha neked lenne egy haverod aki azt mondaná, figyi régi haverok vagyunk gyere hozzám dolgozni havi 5 milláért, azt mondanád kösz nem? Ne röhögtess, egyből mennél, ahogy az átlag ember is. Itt csak irigységről van szó. És igen igy működik a világ hogy kapcsolatok, nem csak Mo-n hanem mindenhol.



    Nagyon is azok, pl a magyar cégek a Nyugat Balkánon tarolnak le mindent. A MOL pl állami cég, és a legnagyobb, legbefolyásosabb olajcég Közép Európában, komolyabb versenytárs nélkül. Mo a méretéhez képest igen befolyásos gazdasági értelemben a régióban. Azok a cégek pedig amik mögött ott az állam, sokkal inkább versenyképesebbek külföldön mint azok akik mögött nincs és magáncégek.



    Oké emeljük a tanárok fizetését, honnan szándékozol pénzt elvonni ehhez? Kinek a fizetését akarod csökkenteni hogy az övék nagyobb legyen? Az egyetemi oktatók fizetését is növelnéd akik havonta milliókat keresnek? A fizetés nem úgy működik hogy az állam megmondja, ezt a piac szabályozza, hogy a munkád mennyit ér a piacon annyit kapsz hó végén.



    Nem ezt akarom mondani, és az hogy sok pénzed van ebből még semmi nem következik, de ha pl céged lenne és úgy van sok pénzed a Fideszre szavaznál ez 100%, az egykulcsos adó miatt is.



    Oké beszél nyelveket? Hol lakik? Én a helyében kimennék külföldre, ott szereznék egy alaptőkét és visszajönnék építőipari céget csinálni. Lehetne előrébb lépni ha akarna. Ha meg 1/3 elmegy lakhatásra akkor jó nagy balfasz lehet (már bocs), mert gondolom albit fizet ahelyett hogy lakáshitelt venne fel, alacsony kamatra és hosszabb futamidőre és akkor talán nem menne el 1/3 lakásra...



    Bocs de ez nehezen hihető, ezt remélem te se hiszed el. A közalkalmazottak bérét folyamatosan emelik, 2022-re is tervezik, minisztériumban meg még sokkal jobban lehet keresni.



    Te komolyan azt akarod bemesélni hogy egy IT-s az kb minimálbért keres? Az IT szektor pont az ahová még nyugatról is jönnek ide dolgozni a fizetések miatt, pl volt itt egy francia user ő is ezért jött Budapestre.



    Te magad mondtad hogy kecskeméti vagy.



    Mert tök lényegtelen, az számít ki mögött van teljesítmény és ki mögött nincs.



    Mert láthatólag zavar téged más gazdasága, pl Lölő esetében.
    Akkor

    Nem ezt mondtam, hanem azt hogy az átlag jobber tanultabb és jómódúbb mint az átlag balos. Ez pedig tény.



    Kérdés hogy milyen diploma mert pl bölcsész, művészeti (tudod a ballerek többségének ilyen van) stb diplomával kitörölhetted segged mert semmit nem ér.
    1) Ok, akkor mentegesd Lőrincet meg magyarázd meg hogy ez így tök rendben van hogy tisztességtelen módon szerezte a vagyonát meg magyarázd meg hogy a korrupció igazából nem is rossz.
    Miből gondolod hogy nekem bajom van azzal, ha valakinek több pénze van nálam? Mikor írtam ilyet, vagy olyat, ami erre utalt? Semmikor. A lőrinc meg orbán rendszer irányába a kritika bőven túlmutat azon hogy "valaki irigy rá". Az egész ország gazdaságára nézve az nincs jó hatással, hogy nem piaci alapon működnek a dolgok hanem az alapján hogy ki az orbán haverja.

    2) Ok, akkor egy pár cég sikeres, de ez nem feltétlen igaz mindegyikre.

    3) Nekem teljesen mindegy honnan veszik el, de ok, akkor ne emeljünk tanári bért szerintem se. Maradjon kevesebb mint egy multiban dolgozó pénztáros/árufeltöltő bére, amihez nulla tanulás kell. Sőt csökkentsük le havi 50 ezer forintra hisz a mostani 150 ezer forintos bért is a versenyszférában dolgozók termelték meg.
    4) Mert mi a hihetetlen benne? Ismerem személyesen, nem csak hírből hallottam. Emelik évente a közalkalmazotti bért nagy dolog, tanárok bérét is szokták emelni mégis alacsony. Már panaszkodott hogy kevés a fizuja meg filózott rajta, hogy mit kéne csinálni hogy több pénzt keressen.
    5 Az IT inkább egy gyűjtőfogalom, mint egy konkrét szakma. Hidd el, hogy nem mindegyik nettó 500 meg afelett keres. A nettó 300 meg nem minimálbér. A nettó minimálbér 150 ezer alatt van.
    6) "Mert tök lényegtelen, az számít ki mögött van teljesítmény és ki mögött nincs. "
    Mert én mondtam ilyet, hogy ezek az általad említett "budai jómódú konzervatív emberek" mögött nincs teljesítmény? Nem mondtam. Mondom, hogy belelátsz olyan dolgokat a szövegembe amik nincsenek ott.
    7) "Mert láthatólag zavar téged más gazdasága"
    Nem.

  4. #24
    Veteran Member Blondie's Avatar
    Join Date
    Oct 2018
    Last Online
    Today @ 04:36 PM
    Location
    Budapest
    Meta-Ethnicity
    Germanic
    Ethnicity
    Barbarian
    Ancestry
    Uralo-German
    Country
    Germany
    Region
    Donau Schwaben
    Taxonomy
    Subnordid
    Gender
    Posts
    17,919
    Thumbs Up
    Received: 15,196
    Given: 9,818

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Universe View Post
    1) Ok, akkor mentegesd Lőrincet meg magyarázd meg hogy ez így tök rendben van hogy tisztességtelen módon szerezte a vagyonát meg magyarázd meg hogy a korrupció igazából nem is rossz.
    Miből gondolod hogy nekem bajom van azzal, ha valakinek több pénze van nálam? Mikor írtam ilyet, vagy olyat, ami erre utalt? Semmikor. A lőrinc meg orbán rendszer irányába a kritika bőven túlmutat azon hogy "valaki irigy rá".

    2) Ok, akkor egy pár cég sikeres, de ez nem feltétlen igaz mindegyikre.

    3) Nekem teljesen mindegy honnan veszik el, de ok, akkor ne emeljünk tanári bért szerintem se. Maradjon kevesebb mint egy multiban dolgozó pénztáros/árufeltöltő bére, amihez nulla tanulás kell. Sőt csökkentsük le havi 50 ezer forintra hisz a mostani 150 ezer forintos bért is a versenyszférában dolgozók termelték meg.
    4) Mert mi a hihetetlen benne? Ismerem személyesen, nem csak hírből hallottam. Emelik évente a közalkalmazotti bért nagy dolog, tanárok bérét is szokták emelni mégis alacsony. Már panaszkodott hogy kevés a fizuja meg filózott rajta, hogy mit kéne csinálni hogy több pénzt keressen.
    5 Az IT inkább egy gyűjtőfogalom, mint egy konkrét szakma. Hidd el, hogy nem mindegyik nettó 500 meg afelett keres. A nettó 300 meg nem minimálbér. A nettó minimálbér 150 ezer alatt van.
    6) "Mert tök lényegtelen, az számít ki mögött van teljesítmény és ki mögött nincs. "
    Mert én mondtam ilyet, hogy ezek az általad említett "budai jómódú konzervatív emberek" mögött nincs teljesítmény? Nem mondtam. Mondom, hogy belelátsz olyan dolgokat a szövegembe amik nincsenek ott.
    7) "Mert láthatólag zavar téged más gazdasága"
    Nem.
    Universe, válaszolj kérlek a kérdésre és ne kerüld ki. Ha teszem azt egy haverod azt mondaná menjél hozzá dolgozni havi 5 milláért, mennél igaz? Na Mészáros is igy csinálta anno... Orbán a haverja volt, betette egy jó állásba (mint másokat is) és ebből lett egy cégbirodalom. Hidd el ha Mészáros hülye lenne nem jutott volna idáig, jól tudta forgatni a pénzt, jó kapcsolatai voltak, igy működik az üzleti élet, bárhol a világon. Mészáros akkor szerezte volna tisztességtelenül a vagyonát ha pl másokat megöletett volna, erőszakkal összevert volna hogy a cégüket adják el nyomott áron stb, ez nem történt meg, egyszerűen jó időben volt jó helyen és jó mecénása volt Orbán személyében. És te is ezt csinálnád ha lenne rá lehetőséged, te is elfogadnád a haverodtól az 5 milla per hó fizut, ne mond azt hogy nem.

    A korrupcióról az a véleményem, igenis kell egy bizonyos szintű korrupció. Visszamehetünk azokba az időkbe ahol híresen antikorrupt vezetők voltak, és mindenhol legkeményebb diktatúrákat látjuk. Mondhatom Robespierre-t, Adolf Hitlert, Szálasit, Pol Potot vagy Mao-t, ezekről sok mindent el lehet mondani de azt nem hogy korruptak lettek volna, tűzzel vassal irtották a korrupciót és láthattuk milyen rendszer volt belőle. Nem csak a cégvezetők, de az átlag ember is szeret ügyeskedni, jól járni, haveri alapon dönteni, szereti átverni a rendőrt, szereti megúszni a büntetést, ez tény, ezt te se tagadhatod. Igenis kell egy bizonyos fokú korrupció, kellenek kiskapuk, különben a gulágon, a lágerben és a giotin alatt fogod találni magad ahol nincs kibúvó. Igenis ilyen egy élhető társadalom ahol van egy kis fekete folt hova nem látnak be és ami a te menedéked is akár a rendszer elől. Én sokkal szívesebben élek egy korrupt rendszerben mint egy olyanban ahol az állam minden percedet ellenőrzi.

    A tanárokról, meg mondjuk az orvosokról az a véleményem hogy ki kéne venni ezeket az állam felügyelete alól és céges alapon kéne működiük mint az USA-ban. Menjen a piaci verseny a betegekért, diákokért, hatalmasat javulna a szolgáltatások minőség mert mindenki versenyhelyzetben lenne, most azt látod hogy nincs konkurencia és az állam szarik rá versenytársak hiányában. MZP ezeket felvetette nagyon helyesen.

    Én elhiszem hogy a haverjaid panaszkodnak, én is ismerek olyan cégvezetőt aki a legjobb helyeken nyaral, óriási háza van, legmárkásabb ruhája, kocsija és panaszkodik. Attól függ hova rakod a mércét.

    Az IT-ben meg haverod léphet előrébb, senki nem gátolja.

  5. #25
    TA fisherman association TheMaestro's Avatar
    Join Date
    Mar 2014
    Last Online
    Today @ 05:03 PM
    Ethnicity
    Fisherman remnant
    Country
    South Africa
    Region
    Texas
    Politics
    Reformed Centrist
    Hero
    Mr. G, Donald Trump
    Gender
    Posts
    19,349
    Thumbs Up
    Received: 17,135
    Given: 9,066

    0 Not allowed!

    Default


    Hungary accuses Ukraine of interfering in upcoming election


    In a video on social media, Hungarian Foreign Minister Peter Szijjarto claimed that there was “ongoing coordination between the Hungarian left and representatives of the Ukrainian government,” and that Ukraine was attempting to influence Hungary’s April 3 election in favor of a coalition of opposition parties.

    https://apnews.com/article/russia-uk...d544ee661d7e43

  6. #26
    Veteran Member
    Join Date
    Apr 2018
    Last Online
    Today @ 08:03 PM
    Ethnicity
    **
    Ancestry
    **
    Country
    Fiji
    Taxonomy
    **
    Gender
    Posts
    9,912
    Thumbs Up
    Received: 9,960
    Given: 12,183

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Blondie View Post
    Universe, válaszolj kérlek a kérdésre és ne kerüld ki. Ha teszem azt egy haverod azt mondaná menjél hozzá dolgozni havi 5 milláért, mennél igaz? Na Mészáros is igy csinálta anno... Orbán a haverja volt, betette egy jó állásba (mint másokat is) és ebből lett egy cégbirodalom. Hidd el ha Mészáros hülye lenne nem jutott volna idáig, jól tudta forgatni a pénzt, jó kapcsolatai voltak, igy működik az üzleti élet, bárhol a világon. Mészáros akkor szerezte volna tisztességtelenül a vagyonát ha pl másokat megöletett volna, erőszakkal összevert volna hogy a cégüket adják el nyomott áron stb, ez nem történt meg, egyszerűen jó időben volt jó helyen és jó mecénása volt Orbán személyében. És te is ezt csinálnád ha lenne rá lehetőséged, te is elfogadnád a haverodtól az 5 milla per hó fizut, ne mond azt hogy nem.

    A korrupcióról az a véleményem, igenis kell egy bizonyos szintű korrupció. Visszamehetünk azokba az időkbe ahol híresen antikorrupt vezetők voltak, és mindenhol legkeményebb diktatúrákat látjuk. Mondhatom Robespierre-t, Adolf Hitlert, Szálasit, Pol Potot vagy Mao-t, ezekről sok mindent el lehet mondani de azt nem hogy korruptak lettek volna, tűzzel vassal irtották a korrupciót és láthattuk milyen rendszer volt belőle. Nem csak a cégvezetők, de az átlag ember is szeret ügyeskedni, jól járni, haveri alapon dönteni, szereti átverni a rendőrt, szereti megúszni a büntetést, ez tény, ezt te se tagadhatod. Igenis kell egy bizonyos fokú korrupció, kellenek kiskapuk, különben a gulágon, a lágerben és a giotin alatt fogod találni magad ahol nincs kibúvó. Igenis ilyen egy élhető társadalom ahol van egy kis fekete folt hova nem látnak be és ami a te menedéked is akár a rendszer elől. Én sokkal szívesebben élek egy korrupt rendszerben mint egy olyanban ahol az állam minden percedet ellenőrzi.

    A tanárokról, meg mondjuk az orvosokról az a véleményem hogy ki kéne venni ezeket az állam felügyelete alól és céges alapon kéne működiük mint az USA-ban. Menjen a piaci verseny a betegekért, diákokért, hatalmasat javulna a szolgáltatások minőség mert mindenki versenyhelyzetben lenne, most azt látod hogy nincs konkurencia és az állam szarik rá versenytársak hiányában. MZP ezeket felvetette nagyon helyesen.

    Én elhiszem hogy a haverjaid panaszkodnak, én is ismerek olyan cégvezetőt aki a legjobb helyeken nyaral, óriási háza van, legmárkásabb ruhája, kocsija és panaszkodik. Attól függ hova rakod a mércét.

    Az IT-ben meg haverod léphet előrébb, senki nem gátolja.
    Miért számít, hogy erre én mit mondok? Ha igent mondok, akkor annak mi a jelentősége? Ha igent mondok, az még az országra rossz hatással lesz akkor is ha nekem hűdejó. Létezik olyan, hogy egyéni érdek meg oilyan, hogy közösségi érdek. A kettő sok esetben ellentmond. Egy kis urambátyámozás oké lehet, de nem kellene mindennek arról szólnia. Egyébként amit lőrinc csinál, hogy a pénze miatt országos celeb (negatív értelemben véve celeb), basztatják a sajtósok stb, ezt sokan nem vállalnák, lehet én se. Láttam régebben másik threadekben, hogy amikor angolul beszélgettél külföldiekkel akkor te ezt nehezményezted a fideszben, hogy korrupció/lopás. Most meg ugyanezt véded. Lehet hogy az se jó ha nulla korrupció a célkitűzés, de ami most van az meg a másik véglet.

    Én is kérdezek tőled: Mit tennél, ha te azért vesztenél közbeszerzést, csak mert Mészáros is megpályázta? Nem bánnád, mert "egy kis korrupcióval amúgy sincs gond"?
    Last edited by Universe; 04-02-2022 at 02:02 PM.

  7. #27
    Veteran Member Blondie's Avatar
    Join Date
    Oct 2018
    Last Online
    Today @ 04:36 PM
    Location
    Budapest
    Meta-Ethnicity
    Germanic
    Ethnicity
    Barbarian
    Ancestry
    Uralo-German
    Country
    Germany
    Region
    Donau Schwaben
    Taxonomy
    Subnordid
    Gender
    Posts
    17,919
    Thumbs Up
    Received: 15,196
    Given: 9,818

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Universe View Post
    Miért számít, hogy erre én mit mondok? Ha igent mondok, akkor annak mi a jelentősége?
    Mert bort innál és vizet prédikálsz azért. Te is ugyanúgy korrupt vagy és te is ugyanúgy elfogadnál egy ilyen ajánlatot. Korruptként meg a korruptságot elég álszent számon kérni. Mond azt hogy az a bajod Mészárossal hogy valószínűleg adóforintokat is eltett, de hagyjuk már hogy azt kéred számon hogy Orbán haverja volt aki menedzselte.

    Láttam régebben másik threadekben, hogy amikor angolul beszélgettél külföldiekkel akkor te ezt nehezményezted a fideszben, hogy korrupció/lopás. Most meg ugyanezt véded.
    Sose mondtam hogy adóforintok eltétele jó dolog, most se emellett érveltem. De elhiheted hogy Mészáros vagyonának a nagy része, nem eltett adóból van, hanem egy jó üzleti terv eredménye.

    Mit tennél, ha te azért vesztenél közbeszerzést, csak mert Mészáros is megpályázta? Nem bánnád, mert "egy kis korrupcióval amúgy sincs gond"?
    Nem örülnék neki, de meg tudnám érteni, mert ha Orbán az én haverom lenne én is ezt csinálnám. De hagyjuk, mert láthatólag nem érted hogy működik az üzleti világ, vagy nem is akarod megérteni.

  8. #28
    Veteran Member
    Join Date
    Apr 2018
    Last Online
    Today @ 08:03 PM
    Ethnicity
    **
    Ancestry
    **
    Country
    Fiji
    Taxonomy
    **
    Gender
    Posts
    9,912
    Thumbs Up
    Received: 9,960
    Given: 12,183

    0 Not allowed!

    Default

    Nem gondolod, hogy a lőrinc jelenség árt az ország gazdaságának? Hogy azzal nyeretik a pályázatokat aki Orbán haverja, nem pedig azzal aki jobban ért hozzá/versenyképesebb/rátermettebb? Biztos mindenhez annyira ért a Mészáros, amit megnyeretnek vele. Meg biztos nem nyúlnak le belőle semennyit...

    Vagyona "jó üzleti terv eredménye"? Akkor miért hirtelen akkor kezdett gazdagodni amikor fidesz kormányra került 2010-ben, előtte meg senki se ismerte? Hol voltak a jó üzleti tervek? A jó üzleti terv: https://index.hu/belfold/2018/03/12/...so_megbizasai/
    Viktor haverság nélkül 1%-a lenne Mészáros vagyona a mostaninak, ez egy tény. Nézz utána hogy mennyire ment a cége 2010 előtt meg mekkora vagyona volt.

    Az ok, hogy "az üzleti világban fontosak a kapcsolatok", de ennek mi a jelentősége? Ez nem jelenti azt, hogy szemet kell hunyi orbán meg bandája tevékenysége fölött. Egy olyan dologról van szó, ami az egész országra negatív hatással van, ez bőven több annál hogy "két jóbarát együttműködik az üzleti életben".
    Quote Originally Posted by Blondie View Post
    Ilyen logika mentén akkor a kultur-marxisták miért ne javíthatnának? És mond el nekem akkor a Fidesz miben korruptabb mint a volt szocik. Részletezd.
    https://444.hu/2018/10/15/tudomanyos...s-kozbeszerzes
    Sose mondtam hogy adóforintok eltétele jó dolog, most se emellett érveltem.
    A közpénz lenyúlása nyilván automatikus velejárója a pályázat-mutyiknak.

    Annyira abszurd ez az egész beszélgetés, te eldöntötted hogy ez a pályázat-mutyizás tök rendben van úgy ahogy van (közben korábban magad sem pártoltad), innentől kezdve nincs értelme a beszélgetésnek.
    Last edited by Universe; 04-04-2022 at 07:05 AM.

  9. #29
    Veteran Member Blondie's Avatar
    Join Date
    Oct 2018
    Last Online
    Today @ 04:36 PM
    Location
    Budapest
    Meta-Ethnicity
    Germanic
    Ethnicity
    Barbarian
    Ancestry
    Uralo-German
    Country
    Germany
    Region
    Donau Schwaben
    Taxonomy
    Subnordid
    Gender
    Posts
    17,919
    Thumbs Up
    Received: 15,196
    Given: 9,818

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Universe View Post
    Nem gondolod, hogy a lőrinc jelenség árt az ország gazdaságára? Hogy azzal nyeretik a pályázatokat aki Orbán haverja, nem pedig azzal aki jobban ért hozzá/versenyképesebb/rátermettebb? Biztos mindenhez annyira ért a Mészáros, amit megnyeretnek vele. Meg biztos nem nyúlnak le belőle semennyit...
    Na kezdjük ott hogy Mészáros a tendereknek ha 1%-át viszi el, ellenzékiek is nyernek egy csomó tendert pl Cseh Katka, saját magam is ismerek nem egy olyat akinek semmi köze a Fideszhez és tudott pályázatokat nyerni. Tehát már itt van egy hatalmas ferdítés hogy csak úgy tudsz érvényesülni ha fideszes kapcsolataid vannak, ez egyáltalán nincs igy. Persze ettől függetlenül ha van ilyen kapcsolatod könnyebb érvényesülni, mint ahogy 2010 előtt is a szoci közeli vállalkozóknak jobban ment a szekér.
    Ott van a másik tévedésed hogy nem hiszed el hogy Mészáros tehetséges is pénzügyekben vagy ért hozzá, te azt hiszed tök hülye aki folyamatosan húzza ki a pénzt meg Orbán haverja és ennyi. Mi van akkor ha tényleg ért a pénzhez és tényleg Orbán haverja egy időben?

    Vagyona "jó üzleti terv eredménye"? Akkor miért hirtelen akkor kezdett gazdagodni amikor fidesz kormányra került 2010-ben, előtte meg senki se ismerte?
    Mert a kezdőtőkét Orbántól kapta, amit később okosan fektetett be és forgatott, ezen mit nem értesz?

    Viktor haverság nélkül 1%-a lenne Mészáros vagyona a mostaninak, ez egy tény. Nézz utána hogy mennyire ment a cége 2010 előtt meg mekkora vagyona volt.
    Ebből nem következik hogy a vagyonának a többsége eltett adóforintokból lenne, ahogy te állítod.

    Az ok, hogy "az üzleti világban fontosak a kapcsolatok", de ennek mi a jelentősége? Ez nem jelenti azt, hogy szemet kell hunyi orbán meg bandája tevékenysége fölött. Egy olyan dologról van szó, ami az egész országra negatív hatással van, ez bőven több annál hogy "két jóbarát együttműködik az üzleti életben".
    Igen büntessék meg azokat akik közpénzt loptak és Mészárost ez alapján kéne büntetni, nem az alapján hogy Orbán haverja. Mondtam én egy szóval is hogy Mészáros teljesen tisztakezű?

    Annyira abszurd ez az egész beszélgetés, te eldöntötted hogy ez a pályázat-mutyizás tök rendben van úgy ahogy van, innentől kezdve nincs értelme a beszélgetésnek.
    Abszurd igen, mert nem tudod hogy működik az üzleti élet. Te azt hiszed hogy ez ilyen lovagi torna ahol lovagias, becsületes párbaj után a győztes viszi a királylányt. A valóság meg az hogy itt ragadozók vannak és pszichopaták, akik egy dolgot néznek csak hogy tudnak átbaszni és kiforgatni. Lehet akivel ma jól vidáman eldumálgatsz az fogja másnap a hátadba szúrni a kést, nem véletlenül hordanak maguknál a nagyobb vállalkozók pisztolyt, ez világ ez ilyen, itt inkább íratlan mint írott szabályok vannak és ez a rendszer mindenhol igy működik. Hidd el a Wall Streeten is igy működik, meg a frankfurti tőzsdén is. Egy sikeres vállalkozónak nem csak jó kapcsolatai vannak, hanem ismeri a kiskapukat, trükköket, ezek mind olyan dolgok amik rések a rendszeren, külső szemlélőnek törvénytelennek tűnnek de nem azok. Tudnod kell meddig mehetsz el amikor az érdekeidet érvényesíted, amit még el fog nézni a rendszer, ezek mind olyanok amit nem fogsz semmilyen iskolában megtanulni. És igen ez egy mocskos világ, és nem is mindenkinek való, tele van nárcisztikus pszichopatákkal, szemétládákkal akikkel szemben érvényesülnöd kell nap mint nap különben elmerülsz. Nagyon naiv vagy ha azt hiszed hogy ez bármikor át fog változni logai tornává, és ezt Orbán se tudja megváltoztatni, meg senki, mert a piac egy olyan valami ami a világot irányítja. Nem Putyin irányit, meg Biden meg ezek hanem a piac, és ezek kb max kezet csókolhatnak 1-2 nagykutyának akik a cégbirodalmak élén vannak.

  10. #30
    account terminated.
    Join Date
    Jan 2014
    Last Online
    09-18-2023 @ 03:11 PM
    Ethnicity
    N/A
    Country
    Abkhazia
    Gender
    Posts
    48,374
    Thumbs Up
    Received: 52,721
    Given: 43,625

    2 Not allowed!

    Default

    Hahahahaaaa

    Viktator crushed the united opposition
    2/3 in the Parliament and mihazank stole votes from the wokes

    Wow. What a crushing defeat of anti Orban forces

Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Itt az előválasztás!
    By Blondie in forum Magyarország
    Replies: 38
    Last Post: 09-18-2021, 11:22 PM
  2. Replies: 64
    Last Post: 06-06-2021, 10:03 AM
  3. Am I really a little magyar?
    By Mortimer in forum Genetics
    Replies: 24
    Last Post: 09-17-2019, 03:37 PM
  4. Magyar dna?
    By Harkonnen in forum Y-DNA
    Replies: 2
    Last Post: 07-05-2018, 10:38 PM

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •