Page 3 of 10 FirstFirst 1234567 ... LastLast
Results 21 to 30 of 99

Thread: Mi a véleményetek a magyar kormány családpolitikájáról?

  1. #21
    Veteran Member
    Join Date
    Apr 2018
    Last Online
    Yesterday @ 05:56 PM
    Ethnicity
    **
    Ancestry
    **
    Country
    Fiji
    Taxonomy
    **
    Gender
    Posts
    9,811
    Thumbs Up
    Received: 9,880
    Given: 12,106

    0 Not allowed!

    Default

    Aha szóval ha ennyire nem számít a szakmaiság nálad, akkor gondolom ha vakbélműtétre van szükséged akkor nem orvoshoz mész hanem Bélához a kocsmába, aki majd egy pálinkával kikúrál.
    Hogy jön ide a vakbélműtét? Ez a tekintélyre hivatkozás valami új hóbort nálad? Te minden estben annak a véleményére adsz, akinek nagyobb a tekintélye meg ami a mainstream?
    Amit írtál a vakbélműtétről az azért nem igaz, mert én nem mondtam, hogy ami valami nagyokostól számít az automatikusan hülyeség. Ellenben azt mondtam, hogy előfordul hogy nem igaz amit mondanak. Én azt tapasztaltam hogy sok esetben a művelt, tanult emberektől mondanak nagy ostobaságokat mert ezek az emberek félre vannak vezetve vagy kb olyan világképük van, hogy "amit a telexen írnak az az igazság" és mást figyelembe se vesz (most itt nem rád gondolok). Én az érvekre adok nem arra hogy kinek milyen papírja van.


    Először is én ilyet nem állítottam, másrészt a nagyokosok azt is mondták régen hogy a föld lapos, szóval ki is lehet dobni a tudományt a kukába, igaz? Szántsuk be az egyetemeket, hiszen tévedtek.
    Nem állítottál olyat, de példának felhoztam, hogy ami mainstreamben elhangzik az nem feltétlenül úgy van ahogy beállítják..

    Nem mondtam, hogy minden ami tudomány az hülyeség, csak próbálkozol ezt számbaadni.

    A másik meg az hogy amit nem lehet megkérdőjelezni az nem tudományos, hanem egy dogma, egy vallás szerűség. Én nem hiszek el vakon mindent amit a képembe nyomnak, csak azért mert az előadónak menőbb végzettsége van mint nekem.

    Tudomány? Mert a cikk, amit küldtem nem tudományos? Nekem annak tűnik, így első ránézésre. Statisztikák, egyéb matematikai számítások stb... ezek mind a tudomány eszközei. Nem csak az a tudpmány amit egyetemen előadnak.

    Ha időgéppel visszamennénk 3 ezer évet, akkor nagy laposföldes lennél és ezzel érvelnél, hogy "dehát a nagyokosok is azt mondják hogy lapos a föld"? Kb ennyi értelme van a tekintélyre hivatkozásnak.

    Van valami konkrétum is, ami a bevándorlók pozitív hatását igazolja a gazdaságra? Lehet van, csak nem tudok róla, eddig nem mutattál rá.


    Nem, mivel teljesen lényegtelen a cikk. Az amerikai és európai társadalom máshogy működik, és ide nem latinók jönnek.
    Hogy lenne lényegtelen a cikk? Mert USA-ban is ugyanezzel érvelnek a bevándorlás mellett, hogy milyen jó hatással van a gazdaságra, nem csinálnak elég gyereket az amerikaiak stb.. Erre itt egy cikk, ami azt írja hogy hát lehet mégsincs jó hatással a gazdaságra latino bevándorlás. Európában élő bevándorlók "fiscal impact"-járól nincs tanulmány vagy cikk, de amíg nincsen addig miért ne feltételezhetném hogy a USA-ban élő latinókhoz hasonlóan minuszt csinálnak a költségvetésben? Ha van valami konkrét tanulmány vagy hasonló arról hogy európában a bevándorlók jó hatást gyakorolnak a gazdaságra, akkor kérlek posztold.

    Az hogy te nem tudod ezt felfogni hogy gazdasági növekedés fenntartásához bevándorlás kell (vagy valahogy pótolni valahogy a kieső születéseket) nem az én problémám.
    Kit érdekel a GDP? ha több ember van egy országban, jóhogy növekszik a gdp. Indiának magasabb a GDP-je, mint Svájcnak, akkor india jobb hely? Gdp/capita számít.

    Hát nem azért de a cigányok jobban integrálódtak mint a nyugaton élő beduinok.
    Attól függ hogy mit veszel integrációnak. Én nem tekintem integráltnak őket azért, mert a magyarokkal egy helyre mennek bulizni meg azért mert pörköltet ebédelnek. Elég szétnézni hogy egy cigányok által lakott része egy városnak hogy néz ki. Majd ha úgy néz ki az átlag cigány környék mint átlag magyar környék, meg nem magasabb a bűnözési rátájuk stb akkor majd integráltak lesznek.
    Az hogy ki hogy integrálódik egy nagyon összetett dolog és rengeteg faktor van. Belemenjünk?
    Ne
    Ebbe is belemehetünk hogy hová fog az vezetni hogy a mesterséges intelligenciának hatalmat adunk az emberek fölött.
    Ne.
    Last edited by Universe; 04-29-2022 at 02:18 PM.

  2. #22
    Veteran Member Blondie's Avatar
    Join Date
    Oct 2018
    Last Online
    Today @ 10:26 AM
    Location
    Ofner Bergland-Budapest
    Meta-Ethnicity
    Germanic
    Ethnicity
    Barbarian
    Ancestry
    Savages, Hillmen
    Country
    Germany
    Region
    Donau Schwaben
    Taxonomy
    Subnordid
    Gender
    Posts
    17,776
    Thumbs Up
    Received: 15,032
    Given: 9,717

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Universe View Post
    Hogy jön ide a vakbélműtét? Ez a tekintélyre hivatkozás valami új hóbort nálad? Te minden estben annak a véleményére adsz, akinek nagyobb a tekintélye meg ami a mainstream?
    Amit írtál a vakbélműtétről az azért nem igaz, mert én nem mondtam, hogy ami valami nagyokostól számít az automatikusan hülyeség. Ellenben azt mondtam, hogy előfordul hogy nem igaz amit mondanak. Én azt tapasztaltam hogy sok esetben a művelt, tanult emberektől mondanak nagy ostobaságokat mert ezek az emberek félre vannak vezetve vagy kb olyan világképük van, hogy "amit a telexen írnak az az igazság" és mást figyelembe se vesz (most itt nem rád gondolok). Én az érvekre adok nem arra hogy kinek milyen papírja van.
    Akkor ezt benézted, mert én érveket is írtam neked:

    Ha igaz lenne amit mondasz akkor a kormányok arra törekednének hogy minél kevesebb gyerek és népesség legyen, de valahogy nem ezt látjuk. És cseszheted az egy főre jutó GDP-t, egy öregedő társadalomban az öregek arány egyre nő, és ők már nem dolgoznak, hanem nyelik a pénzt, amit az adófizetőknek kell kifizetni, akik ugye egyre kevesebben vannak mert nincs utánpótlás, ebből fog következni egy gazdasági visszaesés.
    Valamiért nem sikerült rá reagálni, helyette benyomtál egy hamis érveléses áldozati pózt.
    Úgy jön ide a vakbélműtét hogy te konkrétan az egyetemen tanult közgazdaság tan hitelességét kérdőjelezetted meg úgy hogy lófaszt se tudsz róla. Vannak olyan tudományok ahol igenis nagyon fontos a szakmaiság, pl ilyen a matek, fizika, kémia, gazdaságtan, orvosi meg vannak olyan tudományágak pl szociológia, filozófia ahol nem fontos, mert sok féle relatív nézőpont van. Az hogy 1+1=2 nem nézőpont kérdése hanem tudományé, ahogy a vakbélűtét is és ahogy a közgazdaság tan is. Nem véletlenül nem tesznek be ilyen pozíciókba olyat akinek nincs szakmai hozzáértése, csak úgy mint vakbélműtétet sem végezhet el akárki. Te a rasszista nézeteidből kifolyólag nem vagy képes elfogadni hogy a GDP növekedéshez (tehát jóléthez) kell a bevándorlás, ha már a fehérek nem szülnek.

    A másik meg az hogy amit nem lehet megkérdőjelezni az nem tudományos, hanem egy dogma, egy vallás szerűség.
    Tehát akkor aki azt vallja hogy 1+1=2 az egy dogmában hisz? Egy rakás dolog van ami megkérdőjeleztetettelen tény.

    Tudomány? Mert a cikk, amit küldtem nem tudományos? Nekem annak tűnik, így első ránézésre. Statisztikák, egyéb matematikai számítások stb... ezek mind a tudomány eszközei. Nem csak az a tudpmány amit egyetemen előadnak.
    Tehát akkor szerinted az amerikai és európai társadalom és gazdaság egy az egyben ugyanaz és az Európába bevándorlók latinók? Mert ha nem akkor teljesen irreleváns a cikked. Már csak azért is mert sose tudjuk meg hogy a latino bevándorlók nélkül hogy alakult volna ténylegesen a GDP, ezek csak becslések. Arra se tér ki hogyha kiválogatjuk a ténylegesen képzett bevándorlókat és nem csak úgy beengedünk mindenkit akkor az pozitív vagy negatív. De biztos lehetsz benne hogy pozitív.

    Van valami konkrétum is, ami a bevándorlók pozitív hatását igazolja a gazdaságra? Lehet van, csak nem tudok róla, eddig nem mutattál rá.
    Olvasd el amit fentebb bemásoltam korábbi hozzászólásom és ami fölött elsiklottál. De olvasgasd ezeket is:

    https://www.fwd.us/news/immigration-...f-immigration/

    https://www.oecd.org/migration/OECD%...Numero%202.pdf

    https://news.cnrs.fr/articles/the-be...on-the-economy

    https://www.nature.com/articles/d41586-018-05507-0

    Kit érdekel a GDP? ha több ember van egy országban, jóhogy növekszik a gdp. Indiának magasabb a GDP-je, mint Svájcnak, akkor india jobb hely? Gdp/capita számít.
    De mit nem fogsz fel azon hogy öregedő társadalomban a GDP/fő csökken? Egyébként az életszínvonalat kurvára nem ez mutatja hanem a GNI/fő.

    Attól függ hogy mit veszel integrációnak. Én nem tekintem integráltnak őket azért, mert a magyarokkal egy helyre mennek bulizni meg azért mert pörköltet ebédelnek. Elég szétnézni hogy egy cigányok által lakott része egy városnak hogy néz ki. Majd ha úgy néz ki az átlag cigány környék mint átlag magyar környék, meg nem magasabb a bűnözési rátájuk stb akkor majd integráltak lesznek.
    Nem azt mondtam hogy a cigányok integrálódtak, hanem hogy jobban mint a beduinok.

  3. #23
    Veteran Member
    Join Date
    Apr 2018
    Last Online
    Yesterday @ 05:56 PM
    Ethnicity
    **
    Ancestry
    **
    Country
    Fiji
    Taxonomy
    **
    Gender
    Posts
    9,811
    Thumbs Up
    Received: 9,880
    Given: 12,106

    0 Not allowed!

    Default

    Ha igaz lenne amit mondasz akkor a kormányok arra törekednének hogy minél kevesebb gyerek és népesség legyen, de valahogy nem ezt látjuk. És cseszheted az egy főre jutó GDP-t, egy öregedő társadalomban az öregek arány egyre nő, és ők már nem dolgoznak, hanem nyelik a pénzt, amit az adófizetőknek kell kifizetni, akik ugye egyre kevesebben vannak mert nincs utánpótlás, ebből fog következni egy gazdasági visszaesés.
    Erre reagáltam már. Azért mert egy ország vezetői csinálnak valamit, az nem biztos hogy jó. 2. világháború is jó volt, mert a résztvevő országok úgy döntöttek, hogy csinálni kell? Zsidóüldözések is jók voltak? Hisz mennyi alkalommal megtörtént már a történelem folyamán. Te meg írod hogy milyen jó hogy zsidók vannak pesten.
    Úgy jön ide a vakbélműtét hogy te konkrétan az egyetemen tanult közgazdaság tan hitelességét kérdőjelezetted meg úgy hogy lófaszt se tudsz róla. Vannak olyan tudományok ahol igenis nagyon fontos a szakmaiság, pl ilyen a matek, fizika, kémia, gazdaságtan, orvosi meg vannak olyan tudományágak pl szociológia, filozófia ahol nem fontos, mert sok féle relatív nézőpont van. Az hogy 1+1=2 nem nézőpont kérdése hanem tudományé, ahogy a vakbélűtét is és ahogy a közgazdaság tan is. Nem véletlenül nem tesznek be ilyen pozíciókba olyat akinek nincs szakmai hozzáértése, csak úgy mint vakbélműtétet sem végezhet el akárki.
    Értem. Tehát akkor marad a tekintélyre hivatkozás.


    Te a rasszista nézeteidből kifolyólag nem vagy képes elfogadni hogy a GDP növekedéshez (tehát jóléthez) kell a bevándorlás, ha már a fehérek nem szülnek.
    Mert mit írtam ami rasszista volt?
    Tehát akkor aki azt vallja hogy 1+1=2 az egy dogmában hisz? Egy rakás dolog van ami megkérdőjeleztetettelen tény.
    Az előző oldalon linkelt cikk írója nézőpontjából nézve ő állítja azt hogy 1+1=2, te meg azt, hogy 1+1=3
    Tehát akkor szerinted az amerikai és európai társadalom és gazdaság egy az egyben ugyanaz és az Európába bevándorlók latinók?
    mert mik a különbségek? A latinók ugyanúgy egy olyan etnikum, mint az európai bevándorlók: gettókat hoznak létre, magasabb a bűnözési rátájuk, hasonló socio-economic status...
    Az egészet nem fogom végigolvasni, de te se olvastad el csak gyors googliztál valamit aztán elhitted nekik hogy az biztos igaz. Az első linken található iromány már mindjárt egy baromság, mert egybeveszi az összes bevándorlót, az ázsiaiakat meg a latinokat. Így működik a bevándorláspárti propaganda. Az előző oldalon általam linkelt cikkben külön vannak véve és a latinók minuszt csinálnak a költségvetésbe, ázsiaiak meg pluszt.
    De mit nem fogsz fel azon hogy öregedő társadalomban a GDP/fő csökken?
    Japán, Kína, Dél Korea, Taiwn stb, ott nem ez történik.
    Last edited by Universe; 04-29-2022 at 03:38 PM.

  4. #24
    Veteran Member Blondie's Avatar
    Join Date
    Oct 2018
    Last Online
    Today @ 10:26 AM
    Location
    Ofner Bergland-Budapest
    Meta-Ethnicity
    Germanic
    Ethnicity
    Barbarian
    Ancestry
    Savages, Hillmen
    Country
    Germany
    Region
    Donau Schwaben
    Taxonomy
    Subnordid
    Gender
    Posts
    17,776
    Thumbs Up
    Received: 15,032
    Given: 9,717

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Universe View Post
    Erre reagáltam már. Azért mert egy ország vezetői csinálnak valamit, az nem biztos hogy jó. 2. világháború is jó volt, mert a résztvevő országok úgy döntöttek, hogy csinálni kell? Zsidóüldözések is jók voltak? Hisz mennyi alkalommal megtörtént már a történelem folyamán. Te meg írod hogy milyen jó hogy zsidók vannak pesten.
    Biztos lehetsz benne hogy a 2. VH idején a német vezetésben képzett szakértők voltak mind a katonaságban, mind a tudományos életben és a gazdaságban is. Az hogy mi jó meg mi rossz, nem erről vitatkozunk, hanem hogy kell e a szakmaiság vagy nem. És de igen kell.

    Mert mit írtam ami rasszista volt?
    Most akkor idézzem be a niggerezős pm-jeidet? Jah bocs nem fogom mert kaptam már érte bannt, hogy pm-et posztolok.

    Az előző oldalon linkelt cikk írója nézőpontjából nézve ő állítja azt hogy 1+1=2, te meg azt, hogy 1+1=3
    Köszönjük Emese, sikerült megértened a lényeget úgy látom, jah mégse...

    mert mik a különbségek? A latinók ugyanúgy egy olyan etnikum, mint az európai bevándorlók: gettókat hoznak létre, magasabb a bűnözési rátájuk, hasonló socio-economic status...
    Mert szerinted nincs különbség egy mexikói bevándorló és egy bushman bevándorló között? Mert ha van, akkor ezeket külön kell vizsgálni.

    Az egészet nem fogom végigolvasni, de te se olvastad el csak gyors googliztál valamit aztán elhitted nekik hogy az biztos igaz. Az első linken található iromány már mindjárt egy baromság, mert egybeveszi az összes bevándorlót, az ázsiaiakat meg a latinokat. Így működik a bevándorláspárti propaganda. Az előző oldalon általam linkelt cikkben külön vannak véve és a latinók minuszt csinálnak a költségvetésbe, ázsiaiak meg pluszt.
    Jaj de tudtam hogy ezt fogod eljátszani hogy PROPAGANDA Előre éreztem hogy ennyi lesz "érved". És akkor ezután vegyelek komolyan...

    Japán, Kína, Dél Korea, Taiwn stb, ott nem ez történik.
    Japánt az USA tömi rengeteg pénzzel, mert a fontos csendes-óceáni térségben a legfontosabb amerikai bábállam. Japán, Dél Korea, Taiwan, hosszú idő óta csak stagnál, meg se közelítik azt az óriási bővülést amit a Hideg Háború idején produkáltak, mellesleg rájuk is igaz az amerikai pénz. Kínát hagyjuk, mert a CCP eltörölte a születésszabályozást, már úgy szaporodnak mint a nyulak. Ha a magyarokat is tömné valami jótékony nagytesó rengeteg pénzzel nekünk se lenne annyira fontos a népesség romlás. Egyébként Japánban évről évre több a bevándorló.

  5. #25
    Veteran Member
    Join Date
    Apr 2018
    Last Online
    Yesterday @ 05:56 PM
    Ethnicity
    **
    Ancestry
    **
    Country
    Fiji
    Taxonomy
    **
    Gender
    Posts
    9,811
    Thumbs Up
    Received: 9,880
    Given: 12,106

    0 Not allowed!

    Default

    Biztos lehetsz benne hogy a 2. VH idején a német vezetésben képzett szakértők voltak mind a katonaságban, mind a tudományos életben és a gazdaságban is. Az hogy mi jó meg mi rossz, nem erről vitatkozunk, hanem hogy kell e a szakmaiság vagy nem. És de igen kell.
    1) ez a te véleményed. A politikában résztvesznek a választók is ergo én is, nem csak a törvényhozók. Kell a szakmaiság, de az szerintem nem baj, ha megkérdőjelezi az ember a szakmaiságot. Szerintem nem úgy kell élni hogy mindent automatikusan elhisz az ember. Több esetben is személyes tapasztalat vezetett arra hogy ez a vélemény alakuljon ki bennem. Nekem volt már olyan hogy orvosnál voltam és olyan diagnózist állított fel ami óriási baromság volt (de akkor még nem tudtam), 1 évig szedtem a gyógyszert ami semmit nem ért. Aztán elmentem egy nem orvos emberhez aki azt mondta hülyeség amit a doki mondott és pár kezelés után helyrehozott. Valaki erre meg ezt mondja hogy orvosnak van igaza a többi akinek nincs orvosi képesítése és gyógyítani akar az csak kuruzsló, mert a doki a tudomány képviselője a másik "nem ért hozzá" stb stb. Ez csak egy példa a sok közül.
    Most akkor idézzem be a niggerezős pm-jeidet? Jah bocs nem fogom mert kaptam már érte bannt, hogy pm-et posztolok.
    Nem tudom milyen pm-ek ezek, nem hiszem hogy voltak ilyenek. Legalábbis nem emlékszek rájuk. Nem keversz valakivel? Mikor voltak ezek? Akkor másold be privát üzenetbe azokat a pm-eket, ne ide. Kíváncsi vagyok.
    Jaj de tudtam hogy ezt fogod eljátszani hogy PROPAGANDA Előre éreztem hogy ennyi lesz "érved". És akkor ezután vegyelek komolyan...
    mert mit tudok arra mondani, hogy az összes bevándorlót egy kalap alá veszi aminek semmi, de semmi értelme? Az én cikkemben külön vannak véve, és szerintem külön is kell venni a latinókat meg az ázsiai bevándorlókat mert a latino bevándorlás téma volt a 2016-os amcsi elnökválasztás előtt évekig, azért lett megválasztva Trump mert azt ígérte hogy konkrétan a a latino bevándorlást fogja korlátozni. Aztán Trumpra válaszul jönnke ezek a cikkek amik az összes bevándorlót egy kalap alá veszik hogy azt a látszatot keltsék hogy Trump tévedett. A latinók gyakorlatilag átsétálnak a határon, kontrollálatlan az egész.

    Japánt az USA tömi rengeteg pénzzel, mert a fontos csendes-óceáni térségben a legfontosabb amerikai bábállam. Japán, Dél Korea, Taiwan, hosszú idő óta csak stagnál, meg se közelítik azt az óriási bővülést amit a Hideg Háború idején produkáltak, mellesleg rájuk is igaz az amerikai pénz. Kínát hagyjuk, mert a CCP eltörölte a születésszabályozást, már úgy szaporodnak mint a nyulak. Ha a magyarokat is tömné valami jótékony nagytesó rengeteg pénzzel nekünk se lenne annyira fontos a népesség romlás. Egyébként Japánban évről évre több a bevándorló.
    Japán stagnál a 90-es évek óta, de jelenleg növekedő szakaszban vannak. De akkora baj, hogy stagnálnak? Még így se szegények.
    Dél Korea meg Taiwan nem stagnál gazdaságilag.
    Kínában annyi a születésszám mint USA-ban, Franciaországban, UK-ban vagy Svédországban. Magyarokat tömi az EU pénzzel. Gdp növekedés kb ilyen 1% lenne eu pénz nélkül.

    Egyébként a másik thread-ben, most hirtelen elkezdtél erről beszélni hogy csak a képzett bevándorlók a jók, meg hogy szűrni kell őket, amivel egyetértek. Viszont eddig általánosságban bevándorlásról beszéltél. Volt ennek a beszélgetésnek valami értelme?:

  6. #26
    Veteran Member
    Join Date
    Apr 2018
    Last Online
    Yesterday @ 05:56 PM
    Ethnicity
    **
    Ancestry
    **
    Country
    Fiji
    Taxonomy
    **
    Gender
    Posts
    9,811
    Thumbs Up
    Received: 9,880
    Given: 12,106

    0 Not allowed!

    Default

    Japánban van valamennyi bevándorló, de nem az a jellemző hogy gettókat hoznak létre, lelakják az országot meg segélyből élnek.

    Orbán lehet azért gyűjti a bevándorlókat pesten, mert pénzt akar keresni a letelepedési kötvényekkel.

  7. #27
    Veteran Member Blondie's Avatar
    Join Date
    Oct 2018
    Last Online
    Today @ 10:26 AM
    Location
    Ofner Bergland-Budapest
    Meta-Ethnicity
    Germanic
    Ethnicity
    Barbarian
    Ancestry
    Savages, Hillmen
    Country
    Germany
    Region
    Donau Schwaben
    Taxonomy
    Subnordid
    Gender
    Posts
    17,776
    Thumbs Up
    Received: 15,032
    Given: 9,717

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Universe View Post
    1) ez a te véleményed. A politikában résztvesznek a választók is ergo én is, nem csak a törvényhozók. Kell a szakmaiság, de az szerintem nem baj, ha megkérdőjelezi az ember a szakmaiságot. Szerintem nem úgy kell élni hogy mindent automatikusan elhisz az ember. Több esetben is személyes tapasztalat vezetett arra hogy ez a vélemény alakuljon ki bennem. Nekem volt már olyan hogy orvosnál voltam és olyan diagnózist állított fel ami óriási baromság volt (de akkor még nem tudtam), 1 évig szedtem a gyógyszert ami semmit nem ért. Aztán elmentem egy nem orvos emberhez aki azt mondta hülyeség amit a doki mondott és pár kezelés után helyrehozott. Valaki erre meg ezt mondja hogy orvosnak van igaza a többi akinek nincs orvosi képesítése és gyógyítani akar az csak kuruzsló, mert a doki a tudomány képviselője a másik "nem ért hozzá" stb stb. Ez csak egy példa a sok közül.
    Oké megyek el itthonról lassan szóval csak a leglényegesebb dolgokra reagálok. Te a politikában nem veszel részt mert nem is szavaztál. Ilyen példát meg bárhonnan ki lehet emelni, ez nem kérdőjelezi meg a szakmaiságot úgy en bloc.

    Nem tudom milyen pm-ek ezek, nem hiszem hogy voltak ilyenek. Legalábbis nem emlékszek rájuk. Nem keversz valakivel? Mikor voltak ezek? Akkor másold be privát üzenetbe azokat a pm-eket, ne ide. Kíváncsi vagyok.
    Oké, nem találom, egyébként pár hónapja töröltem a pm-eket mert fullon volt a tárhely, de határozottan emlékszek hogy többször is nagyon rasszistán nyilvánultál meg a feketékkel kapcsolatban. Nem tudom, most ezeket kimásolni vagy bizonyitani, úgy hogy ejtem a vádat, de tuti mondtál ilyesmiket valahol.

    mert mit tudok arra mondani, hogy az összes bevándorlót egy kalap alá veszi aminek semmi, de semmi értelme? Az én cikkemben külön vannak véve, és szerintem külön is kell venni a latinókat meg az ázsiai bevándorlókat mert a latino bevándorlás téma volt a 2016-os amcsi elnökválasztás előtt évekig, azért lett megválasztva Trump mert azt ígérte hogy konkrétan a a latino bevándorlást fogja korlátozni. Aztán Trumpra válaszul jönnke ezek a cikkek amik az összes bevándorlót egy kalap alá veszik hogy azt a látszatot keltsék hogy Trump tévedett. A latinók gyakorlatilag átsétálnak a határon, kontrollálatlan az egész.
    Még egyszer mondom Európa és az USA nagyon másként működik, másmilyen az integráció is. Azt is kifejtettem már sokszor hogy a bevándorlást csak egy speciális formában támogatom, azt amit most az EU csinál egyáltalán nem. Igenis szerintem az jöhet aki képzett, büntetlen előéletű, nem adunk neki állampolgárságot, szavazati jogot, és az összlétszámuk korlátozva van. Az ilyen igenis jó nekünk, bőrszintől függetlenül.

    Japán stagnál a 90-es évek óta, de jelenleg növekedő szakaszban vannak. De akkora baj, hogy stagnálnak? Még így se szegények.
    Dél Korea meg Taiwan nem stagnál gazdaságilag.
    Abban az értelemben baj hogy stagnálnak hogy mi itt gazdasági növekedésről vitatkozunk. Mennyivel növekszik ezeknek az országoknak a GDP-je? Minimális mennyiségben ami lehet globális piaci hatás is. Kínára mondanám a növekedést aki ezeket le fogja nyelni reggelire. Majd várd ki mi lesz Korában és Japánban egy idő után, mert már most kongatják a vészharangot, Japán is most már inkább liberális a bevándorlással kapcsolatban, a korábbi időkhöz képest rengeteg külföldi van ott.

    Kínában annyi a születésszám mint USA-ban, Franciaországban, UK-ban vagy Svédországban.
    Most még lehet, mert nem rég törölték el az 1 gyerek politikát. Várd ki mi lesz 10 év múlva Kínában.

    Magyarokat tömi az EU pénzzel. Gdp növekedés kb ilyen 1% lenne eu pénz nélkül.
    A magyar GDP növekedéséhez is sokban járul hozzá a bevándorlás. Ha kitennénk az összes erdélyi magyart, albánt, ukránt, délszlávot, nagyot zuhanna a gazdaság.

    Egyébként a másik thread-ben, most hirtelen elkezdtél erről beszélni hogy csak a képzett bevándorlók a jók, meg hogy szűrni kell őket, amivel egyetértek. Viszont eddig általánosságban bevándorlásról beszéltél. Volt ennek a beszélgetésnek valami értelme?:
    Mert szerinted a képzett bevándorlás nem bevándorlás vagy mi? Hol mondtam én olyat hogy bárki jöhet?

  8. #28
    Veteran Member
    Join Date
    Apr 2018
    Last Online
    Yesterday @ 05:56 PM
    Ethnicity
    **
    Ancestry
    **
    Country
    Fiji
    Taxonomy
    **
    Gender
    Posts
    9,811
    Thumbs Up
    Received: 9,880
    Given: 12,106

    0 Not allowed!

    Default

    Még egyszer mondom Európa és az USA nagyon másként működik, másmilyen az integráció is. Azt is kifejtettem már sokszor hogy a bevándorlást csak egy speciális formában támogatom, azt amit most az EU csinál egyáltalán nem. Igenis szerintem az jöhet aki képzett, büntetlen előéletű, nem adunk neki állampolgárságot, szavazati jogot, és az összlétszámuk korlátozva van. Az ilyen igenis jó nekünk, bőrszintől függetlenül.
    Quote Originally Posted by Blondie View Post
    Oké megyek el itthonról lassan szóval csak a leglényegesebb dolgokra reagálok. Te a politikában nem veszel részt mert nem is szavaztál. Ilyen példát meg bárhonnan ki lehet emelni, ez nem kérdőjelezi meg a szakmaiságot úgy en bloc.
    Nem mondtam, hogy a "szakmaiságot en bloc el kell utasítani", csak annyit mondtam, hogy az "azért mert azt mondták" nekem még önmagában kevés érv valami mellett.

    "Source: Danish Finance ministry", remélem elég szakmai számodra. MENA országokból meg Pakisztánból érkező bevánodorlók még 30-40 éves korukban is terhet jelentenek az adófizetőknek. És a dániai bevándorlók jelentős része azokból az országokból érkezik.

    Oké, nem találom, egyébként pár hónapja töröltem a pm-eket mert fullon volt a tárhely, de határozottan emlékszek hogy többször is nagyon rasszistán nyilvánultál meg a feketékkel kapcsolatban. Nem tudom, most ezeket kimásolni vagy bizonyitani, úgy hogy ejtem a vádat, de tuti mondtál ilyesmiket valahol.
    Ok, de ebben a thread-ben mit mondtam ami a rasszista volt? Ne azt nézd hogy fél évvel ezelőtt egy másik threadben mit írtam. Ezen szörnyülködsz hogy hogyan nyilvánultam meg a feketékkel kapcsolatban, mikor neked is bőven voltak olyan posztjaid? Niggerezős pm-eket sosem írtam neked(miért írtam volna?), valakivel összekevertél.
    Abban az értelemben baj hogy stagnálnak hogy mi itt gazdasági növekedésről vitatkozunk. Mennyivel növekszik ezeknek az országoknak a GDP-je? Minimális mennyiségben ami lehet globális piaci hatás is. Kínára mondanám a növekedést aki ezeket le fogja nyelni reggelire. Majd várd ki mi lesz Korában és Japánban egy idő után, mert már most kongatják a vészharangot, Japán is most már inkább liberális a bevándorlással kapcsolatban, a korábbi időkhöz képest rengeteg külföldi van ott.



    Most még lehet, mert nem rég törölték el az 1 gyerek politikát. Várd ki mi lesz 10 év múlva Kínában.



    A magyar GDP növekedéséhez is sokban járul hozzá a bevándorlás. Ha kitennénk az összes erdélyi magyart, albánt, ukránt, délszlávot, nagyot zuhanna a gazdaság.
    Ahogy korábban írtam, abban egyetértek, hogy képzett emberek akik dolgozni akarnak azok hasznos bevándorlók gazdasági szempontból.

    Mert szerinted a képzett bevándorlás nem bevándorlás vagy mi? Hol mondtam én olyat hogy bárki jöhet?
    Gyakorlatban nagy különbség van a kettő között.
    Last edited by Universe; 05-01-2022 at 03:19 PM.

  9. #29
    Veteran Member Blondie's Avatar
    Join Date
    Oct 2018
    Last Online
    Today @ 10:26 AM
    Location
    Ofner Bergland-Budapest
    Meta-Ethnicity
    Germanic
    Ethnicity
    Barbarian
    Ancestry
    Savages, Hillmen
    Country
    Germany
    Region
    Donau Schwaben
    Taxonomy
    Subnordid
    Gender
    Posts
    17,776
    Thumbs Up
    Received: 15,032
    Given: 9,717

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Universe View Post
    Nem mondtam, hogy a "szakmaiságot en bloc el kell utasítani", csak annyit mondtam, hogy az "azért mert azt mondták" nekem még önmagában kevés érv valami mellett.
    Mondjuk inkább azt hogy ami téged támaszt alá azt elhiszed, ami meg nem azt nem hiszed.

    Quote Originally Posted by Universe View Post
    "Source: Danish Finance ministry", remélem elég szakmai számodra. MENA országokból meg Pakisztánból érkező bevánodorlók még 30-40 éves korukban is terhet jelentenek az adófizetőknek. És a dániai bevándorlók jelentős része azokból az országokból érkezik.
    Gondolom ezt már nem minősíted "propagandának" mert alátámasztja a szalmabáb érvelésed. Tehát az van amit mondtam, ami nem téged igazol az propaganda, ami igen azt lobogtatod. De ez a forrásod is tökmindegy, mert én nem a jelenlegi EU bevándorlás politika mellett érvelek, hanem amellett hogy a bevándorlás pozitív az adott országnak gazdaságilag. Tehát ha idejön 3 kőgazdag milliárdos maharadzsa és ide fektet be, már akkor igazam lesz. Folyamatosan mondom kiknek a bevándorlását tartom jó ötletnek és hogy képzelem ezt el, ezzel szemben folyamatosan összemosol a balos állásponttal, és úgy állítasz be hogy én mindent támogatok. Ez a cikk sem cáfolja azt a tényt, hogy a szelektált minőségi bevándorlás kedvező a gazdaságra. Dániába többnyire az írástudatlan beduinok mentek, nem pedig a minőségi réteg.

    Quote Originally Posted by Universe View Post
    Ok, de ebben a thread-ben mit mondtam ami a rasszista volt? Ne azt nézd hogy fél évvel ezelőtt egy másik threadben mit írtam. Ezen szörnyülködsz hogy hogyan nyilvánultam meg a feketékkel kapcsolatban, mikor neked is bőven voltak olyan posztjaid? Niggerezős pm-eket sosem írtam neked(miért írtam volna?), valakivel összekevertél.
    Nem érdekel mit gondolsz a feketékről, liberális vagyok, nem fogom a szólásszabadságod korlátozni, akkor se ha rasszista, mert egy rasszistának is joga van elmondani mit gondol a világról. Egyébként én se tagadom hogy a feketék integrációja inkább problémás mint nem, ettől függetlenül abból hogy valaki fekete még semmi nem következik integrációs szempontból.

    Quote Originally Posted by Universe View Post
    Ahogy korábban írtam, abban egyetértek, hogy képzett emberek akik dolgozni akarnak azok hasznos bevándorlók gazdasági szempontból.
    Tehát akkor ugyanazt mondjuk, nem igazán értem akkor a belekötést lol

    na mi van te rasszista
    Vasárnap van, május elseje, a munkások ünnepe. Ilyenkor a melós barátaimmal be szoktunk ülni egy bicikli letámasztós újpesti kocsmába, kőbányai sört iszunk mert a nap végén megérdemeljük és a régi szép időkről merengünk amikor még volt hajunk és önbecsülésünk.

  10. #30
    Veteran Member
    Join Date
    Apr 2018
    Last Online
    Yesterday @ 05:56 PM
    Ethnicity
    **
    Ancestry
    **
    Country
    Fiji
    Taxonomy
    **
    Gender
    Posts
    9,811
    Thumbs Up
    Received: 9,880
    Given: 12,106

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Blondie View Post
    Mondjuk inkább azt hogy ami téged támaszt alá azt elhiszed, ami meg nem azt nem hiszed.
    Ez nem igaz.
    Gondolom ezt már nem minősíted "propagandának" mert alátámasztja a szalmabáb érvelésed. Tehát az van amit mondtam, ami nem téged igazol az propaganda, ami igen azt lobogtatod.
    Nem mondom mindenre amivel nem értek egyet azt, hogy az propaganda. A 4-5 link közül egyikre mondtam hogy propaganda a többire meg azt hogy nem olvastam el, olvasd vissza. El is magyaráztam hogy miért tartottam hülyeségnek az első cikket. Ha nem is igaz a a propaganda jelző cikkre, akkor is áll amit írtam hogy hülyeség az összes bevándorlót egybe venni. Ez az én véleményem, ha nem tetszik akkor se kell ilyet rásütni a másikra hogy "mindenre azt mondja hogy propaganda amivel nem ért egyet", főleg ha nem is igaz. Az nem volt szalmabáb érvelés, amikor azt mondtad hogy "elutasítok mindent ami szakmai"? A tekintélyre hivatkozás megint másik érvelési hiba.
    De ez a forrásod is tökmindegy, mert én nem a jelenlegi EU bevándorlás politika mellett érvelek,
    Ez korábbi posztok alapján nem volt egyértelmű.

    Tehát akkor ugyanazt mondjuk, nem igazán értem akkor a belekötést lol
    Mert a thread elején csak általánosságban bevándorlásról beszéltél, nem arról hogy megválogatjuk hogy ki a gazdaságilag hasznos bevándorló meg ki nem.
    Vasárnap van, május elseje, a munkások ünnepe. Ilyenkor a melós barátaimmal be szoktunk ülni egy bicikli letámasztós újpesti kocsmába, kőbányai sört iszunk mert a nap végén megérdemeljük és a régi szép időkről merengünk amikor még volt hajunk és önbecsülésünk.
    Elhiheted, hogy nem zavar hogy kopasz vagyok meg nem foglalkozok vele. Ha annyira zavarna meg nem vállalnám fel magam így akkor nem posztoltam magam volna többször is kopasz fejjel. Már múltkor is ezzel jöttél a másik threadben. De ha téged ez boldogít, akkor írd máskor is, biztos nagyon rosszul fogom magam miatta érezni

Page 3 of 10 FirstFirst 1234567 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Mi a véleményetek Jakab Péterről?
    By Hungarian_master in forum Magyarország
    Replies: 9
    Last Post: 02-14-2022, 03:52 PM
  2. Am I really a little magyar?
    By Mortimer in forum Genetics
    Replies: 24
    Last Post: 09-17-2019, 03:37 PM
  3. Magyar dna?
    By Harkonnen in forum Y-DNA
    Replies: 2
    Last Post: 07-05-2018, 10:38 PM
  4. Ki itt magyar?
    By Sagitta Hungarica in forum Magyarország
    Replies: 12
    Last Post: 11-18-2011, 03:31 PM

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •