Itt válaszolok Universe ha nem gond.

Szerinted ha a mostani iskolai lövöldözőnek nincs lőfegyvere csak kése, akkor megöl 20 embert? Nem mert akkor egyenként kell az áldozatok után rohangálnia meg lebirkóznia őket. Maximum 1-2 embert öl meg, de lehet azok se halnak bele a szúrásba csak megsebesíti őket. Még ha egyetlen egy embert akar megölni valaki, akkor is sokkal könnyebb dolga van lőfegyverrel.
Itt az indíték a mégtöbb ember megölése volt. Ha nincs az illetőnek lőfegyvere akkor ugyanezt a mészárlást meg tudta volna tenni házilag készített bombával is. Sőt az talán még hatásosabb is, és nincs kitéve a kockázatnak sem hogy az iskola őrök lelövik. Hiába magyarázod, aki ölni akar, az tud ölni mégpedig tömegesen is lőfegyverek nélkül, igen Magyarországon is. Egy házi készítésű bombához meg tudsz venni legálisan mindent a boltokba, interneten egy rakás ilyen leírás van hogy tudod őket üzembe helyezni. Ez egyszerűen nem érv a lőfegyverek tiltása mellett. Svájcban van a lakosságnál automata fegyver, valahogy mégse hallunk tömeges lövöldözésekről, ez inkább amerikai sajátosság.

Én meg tudom érteni az amerikaiak fegyverkultúráját de ezt teljes nonszensznek tartom hogy egy ártatlan ember elmegy csinálni valami tök hétköznapi dolgot (pl bevásárol, koncertre, mozi, iskola stb) akkor lehet valami zakkant lelövi.
Hát sajnos ez veled Mo-n is megtörténhet bármikor, csak nem a golyótól halsz meg hanem a pokolgép leszakítja a fél tested.

Nem igaz, hogy csak a középosztálynak meg attól fölfele fér bele a lőfegyver, simán meg fogja vásárolni az bűnöző aljaréteg mert nem 5 vagy 10 millióba kerül egy pisztoly. A másik meg hogy sok bűnözőnek van bőven elég pénze.
A gazdag bűnözők most is be tudnak szerezni lőfegyvert, a különbség hogy fegyvertartás nélkül nálad nem lesz hogy védekezz. A fegyver vásárlás meg nem úgy megy mint amikor kenyeret veszel, látszik fingod erről az egészről. Ott vannak pszichológiai tesztek, pl büntetett előéletűnek oda se adják, drága maga a fegyver is, a karbantartás, hozzá a lőszer, nem olcsó mulatság, ezt pedig max a középosztály engedhetné meg. Aki meg ma Mo-n be akar szerezni mindenképpen lőfegyvert meg tudja tenni, viszonylag könnyen.

Abban egyetértek, hogy az önvédelem meg a magántulajdon védelme az olyan dolog, amit magyarországon lehet érdemes lenne újragondolni.
Fegyvertartás nélkül nem lehet újra gondolni, mert az egy nonszensz hogy a mai magyar önvédelmi törvények a fizikailag erősebb támadónak kedveznek. Ha engem egy 100 kilós pasi megtámad késsel akkor maximum késsel védekezhetek az 50 kilómmal és gyakorlatilag esélyem nincs. Igen a fegyver veszélyes, szokták mondani gyerek kézbe nem való, azt kell eldönteni hogy felnőtt vagy gyerek társadalomban akarunk élni ahol az állam felnőttként vagy gyerekként kezeli a polgárait. És azt sem mondtam hogy nekünk az amerikai típusú fegyvertartás kell, de egy pisztolyra azért adják meg.