Page 31 of 32 FirstFirst ... 21272829303132 LastLast
Results 301 to 310 of 312

Thread: Istanbul Pride Parade Disrupted by Cops

Tel Aviv R1a underground lab facility Proto-Shaman's Avatar
    Last Online
    07-17-2022 @ 01:50 PM
    Meta-Ethnicity
    Homo Altai
    Ethnicity
    ethnic
    Country
    Kyrgyzstan
    Region
    Russian Turkestan General Governorship
    Y-DNA
    x
    mtDNA
    y
    Politics
    Shlomo Kurganstein
    Hero
    مُحَمَّد‎
    Religion
    Shlomo ᛋᛋ-project
    Relationship Status
    In an open relationship
    10,012
    Blog Entries
    1
    Thumbs Up
    Received: 5,410
    Given: 6,858

1 Not allowed!

Quote Originally Posted by Gilgamesh900 View Post
    Nothing wrong with that, but some people here do think that ALL Turks need to look the same to be Turkish or something. Ataturk could have been Anatolid or Dinaric rather than simply saying that he look no different from other Turkic peoples. Its safe to say that Turkey is very diverse in phenotypes and etc depending on the region.
    Well, there is a Turanid phenotype among Balkan and Anatolian Turks, it is not very common, but frequently occurring.

Many Turkics from central Asia aren't Turanid either, they are more Tungid.

Member
    Last Online
    09-12-2015 @ 09:19 PM
    Ethnicity
    Türk
    Ancestry
    Türk
    Country
    Netherlands
    Politics
    Atatürkism
    Hero
    Mustafa Kemal Atatürk + Attila
    Religion
    Islam
    218
    Thumbs Up
    Received: 55
    Given: 39

0 Not allowed!

Quote Originally Posted by Witness View Post
    He is Crimean Tatar.

I know my society moron, it's you Azeri who is deluded and likely self hater. Azeris are the darkest Turkic people in the world. Minority of Turks are light skinned. I am from coastal Giresun which is part of this minority. Majority of Turkey is oceans of brownish people and not only Kurds. So again the Chechen is right. Kurds are all browns people but many others are so. With the higher birth rates of Kurds, this rates increases. I don't know if you can psychologically support but Azeris are mainly tanned people in Turkey judging Iğdır and Kars.
    Dark skinned has nothing to do with anything. Do you know of the ancient Kara Khazars, Kara Tatars? Or the White Huns, who were mostly in Indian regions had dark skinned faces. Do you know of the descriptions of the Huns of Attila, or the descriptions of Oghuz Khan, all mention the fact they were hairy, so as a fact there were both blondes and dark skinned people among the ancient Turks, but the structure of the face, the skull type were the same and were in majority of West Eurasian origin with a minority of East Eurasian origin.

Member
    Last Online
    Ethnicity
    Türk
    Ancestry
    Türk
    Country
    Netherlands
    Politics
    Atatürkism
    Hero
    Religion
    Islam
    218
    Thumbs Up

1 Not allowed!

Halil İnalcık ve Ortaylı Tatar, onlar Turkic'tir. Ben onlar Türk değil demedim. Irk tipi olarak Türkiye'deki herkesi temsil edemezler diye yazdım. İdrak edebilenler zaten anlamıştır.
    Türk ve Turkic'i ayıran kişiler ya kötü niyetli Türk düşmanı insanlardır, yada geri zekalı beynini çalıştıramıyan insanlardır. Türkiye'nin ve Azerbaycan'ın tüm köylerini gez de gör Türkiye ve Azerbaycan Türkleri'nin yüz tiplerinin nasıl olduğunu. Her Türk sülale de mutlaka aşırı çekik gözlüler de, sarışın olanlar da, esmer olanlar da vardır. Bu gibi bir sülalenin tüm üyelerinin yüz tipini karşılaştırdığın zaman yüz tiplerinin temelinin aynı olduğunu görürsün. Türk Yüz Tipi de antropolojik açıdan Türk Irkı da budur, ve Orta Asya Türk cumhuriyetlerini gezen uzmanlarda Türkiye ve Azerbaycan'da görünen bu yüz tipi yapısının tıpa tıp aynısını gördüklerini açık açık itiraf ediyorlar. Örnek olarak mesela benim halamı zamanında Hollandalılar Çin'li diye zannediyorlardı, ama bizim sülalenin tarihi geçmişi 1000 yıldır Anadolu, İran, Azerbaycan bölgelerine dayanıyor. Yani çekik gözlülük sadece İlber Ortaylı gibi Tatar Türklerine mahsus bir durum değildir, Türkiye ve Azerbaycan'ın tüm köylerini gezmiş uzmanlar benim ne demek istediğimi gayet iyi biliyorlar, sen merak etme

Azerileri seviyor olmam genel bir durum, her bir Azeriyi ilah olarak kabul etmem gerektiği, yazdıkları, düşündükleri herşeyi onaylayacağım anlamınada gelmez.
    Senin amacın Türkiye ve Azerbaycan Türkleri arasına fitne fesatlık sokmaktır. "Turkic" gibi Türk düşmanı bilim dışı terimleri kullandığın gibi "Azeri" saçma terimini de kullanman senin ne amaçlarla bu forumda yazdığını açık açık göstermektedir. Türk düşmanı olmayan yada Cahil olmayan bir TÜRK, "Azerbaycan Türkleri" terimini kullanır, çünkü bilimsel olarak doğru olan terim budur. Türkiye ve Azerbaycan Türkleri arasında en ufak bir fark yoktur, kötü niyetli insanlar Azerbaycan ve Türkiye Türkleri'nin birbirine duydukları "BÜYÜK AŞKI" asla yok edemiyecektir, sen hiç endişe etme!

Ben mezhepçi değilim, kimi sevip sevmeyeceğim benim meselem. Kemal Paşa'ya saygı gösteriyorum, sadece sevmediğimi söyledim, o da kimsenin karışabileceği bir mesele değil. Atatürk üzerinden rant devşirmek artık kabak tadı veriyor, ben ATatürk'ü senden daha fazla seviyorum o halde senden daha Türk'üm, daha vatanseverim ayakları.
    "Atatürk" terimi yerine ısrarla "Kemal Paşa" terimini kullanman yine senin yazılarının amacını göstermektedir. Senin gibi insanlar olduğu gibi görünmeyen insanlardır. Açık ve net olun, Atatürk düşmanı isen, bunu açıkça belirt, hem "Kemal Paşa" gibi bilinçli olarak küçümsemeyi amaçlayan terimleri kullanıpta Atatürk'ü seviyorum diyecek kadar sahtekardır senin kişiliğine sahip olan insanlar, dürüst olmayı öneriyor. Geçmiş yazılarında hem AKP'nin tüm Türk düşmanı tezlerini savunurken, hemde ben AKP'li değilim gibi fitne fesat davranışlarda bulunduğunu kardeşlerimin anlaması lazım.
    Last edited by acatziri; 07-04-2015 at 01:01 AM.

Member
    Last Online
    Ethnicity
    Türk
    Ancestry
    Türk
    Country
    Netherlands
    Politics
    Atatürkism
    Hero
    Religion
    Islam
    218
    Thumbs Up

1 Not allowed!

Quote Originally Posted by Ölüezgi View Post
    Azeri Şiileri de Türklerden nefret eder, Sünnileri sevmez. Çok da garip bir şey değil.
    Mezhepçi sapkın bir yalandır. Türk Milleti hiçbir zaman Emevilerin ve Yezidlerin mezhebini tercih etmemiştir. Türk Milleti daima Hallacı Mansur, Hoca Ahmed Yesevi ve Hacı Bektaş Veli'nin mezhebinin mensubu olmuşlardır bin yıldır. Ayrıca, tek bir tane İSLAM DİNİ vardır, o da HAZRETİ MUHAMMED'İN(S.A.V.) İSLAM DİNİ'DİR. HAZRETİ MUHAMMED'İN soyunu sopunu kurutan ve tüm torunlarını katledenlerin kurduğu sapık mezheplerin ne Türkiye Türkleri ne de Azerbaycan Türkleri ile en ufak bir alakası yoktur. Senin gibi sapkın insanlar, Azerbaycan ve Türkiye Türkleri arasına nifak sokamazsınız, aramızdaki büyük AŞKI kimse sona erdiremez, boşuna çaba göstermeyin lütfen

Banned
    Last Online
    04-10-2018 @ 10:14 AM
    Meta-Ethnicity
    Turkic
    Ethnicity
    Turcoman, Yörük, Manav
    Country
    Turkey
    Religion
    Death
    4,520
    Thumbs Up
    Received: 2,840
    Given: 1,720

0 Not allowed!

Quote Originally Posted by acatziri View Post
    Mezhepçi sapkın bir yalandır. Türk Milleti hiçbir zaman Emevilerin ve Yezidlerin mezhebini tercih etmemiştir. Türk Milleti daima Hallacı Mansur, Hoca Ahmed Yesevi ve Hacı Bektaş Veli'nin mezhebinin mensubu olmuşlardır bin yıldır. Ayrıca, tek bir tane İSLAM DİNİ vardır, o da HAZRETİ MUHAMMED'İN(S.A.V.) İSLAM DİNİ'DİR. HAZRETİ MUHAMMED'İN soyunu sopunu kurutan ve tüm torunlarını katledenlerin kurduğu sapık mezheplerin ne Türkiye Türkleri ne de Azerbaycan Türkleri ile en ufak bir alakası yoktur. Senin gibi sapkın insanlar, Azerbaycan ve Türkiye Türkleri arasına nifak sokamazsınız, aramızdaki büyük AŞKI kimse sona erdiremez, boşuna çaba göstermeyin lütfen
    Sen git kumda oyna lan. Sie.

Banned
    Last Online
    12-08-2018 @ 06:13 PM
    Ethnicity
    Turkish
    Ancestry
    Oğuz / Turcoman
    Country
    Turkey
    10,237
    Thumbs Up
    Received: 3,722
    Given: 1,300

0 Not allowed!

"Atatürk" terimi yerine ısrarla "Kemal Paşa" terimini kullanman yine senin yazılarının amacını göstermektedir. Senin gibi insanlar olduğu gibi görünmeyen insanlardır. Açık ve net olun, Atatürk düşmanı isen, bunu açıkça belirt, hem "Kemal Paşa" gibi bilinçli olarak küçümsemeyi amaçlayan terimleri kullanıpta Atatürk'ü seviyorum diyecek kadar sahtekardır senin kişiliğine sahip olan insanlar, dürüst olmayı öneriyor. Geçmiş yazılarında hem AKP'nin tüm Türk düşmanı tezlerini savunurken, hemde ben AKP'li değilim gibi fitne fesat davranışlarda bulunduğunu kardeşlerimin anlaması lazım.
    Baya kafa yormuşsun bu sonuçlara varmak için anlaşılan ama olmamış, yine olmamış. Kemal Paşa'dır çünkü gerçek ismi öyledir, daha doğrusu o şekilde tanınır. Atatürk, TBMM tarafından, tamamını kendisinin seçtiği vekiller tarafından kendisine verilen soyismidir. Her bir Türk'e sorulmadı kendisini Ata, Ulu Önder olarak kabul edip etmediği. Ben konuda fikirlerimi açıkça yazdım, dünyadaki her devlet başkanı gibi kendiside belirli bir saygıyı hak ediyor. O kadar. Atam değil, Ulu Önderim değil ve sevmiyorumda. Nefret ettiğim anlamına gelmiyor ve nefret etmiyorum. Sadece farklı yolun yolcusuyuz, kendisi ileri derecede din karşıtı biriydi ve faaliyetleri bu doğrultuda oldu ve böyle olan herhangibirini sevemeyeceğim gibi onuda sevmiyorum. Örneğin Arnavut Enver Hoca gibi. Sen bunu düşmanlık olarak algılamak istiyorsan, keyfin bilir. Öyle zannetmeye devam edebilirsin.

Member
    Last Online
    Ethnicity
    Türk
    Ancestry
    Türk
    Country
    Netherlands
    Politics
    Atatürkism
    Hero
    Religion
    Islam
    218
    Thumbs Up

0 Not allowed!

Baya kafa yormuşsun bu sonuçlara varmak için anlaşılan ama olmamış, yine olmamış. Kemal Paşa'dır çünkü gerçek ismi öyledir, daha doğrusu o şekilde tanınır. Atatürk, TBMM tarafından, tamamını kendisinin seçtiği vekiller tarafından kendisine verilen soyismidir. Her bir Türk'e sorulmadı kendisini Ata, Ulu Önder olarak kabul edip etmediği. Ben konuda fikirlerimi açıkça yazdım, dünyadaki her devlet başkanı gibi kendiside belirli bir saygıyı hak ediyor. O kadar. Atam değil, Ulu Önderim değil ve sevmiyorumda. Nefret ettiğim anlamına gelmiyor ve nefret etmiyorum. Sadece farklı yolun yolcusuyuz, kendisi ileri derecede din karşıtı biriydi ve faaliyetleri bu doğrultuda oldu ve böyle olan herhangibirini sevemeyeceğim gibi onuda sevmiyorum. Örneğin Arnavut Enver Hoca gibi. Sen bunu düşmanlık olarak algılamak istiyorsan, keyfin bilir. Öyle zannetmeye devam edebilirsin.
    Sana bir tavsiyem var, kabul et, sen ve senin gibiler Vahdettin gibi İngiliz ajanlarının hayranlarısınız, siz Atatürk'e en ufak bir saygı duyacağınıza Irak'ta 1,5 milyon Müslüman'a soykırım uygulayan İngiliz ve Amerikanların kölesi ve mandası olmaktan onur duyan sapkın insanlarsınız. Osmanlı ve Atatürk'ü karşı karşı getirmek te ayrıca bir başka bir sapkınlıktır. Osmanlı Hanedanı'nın iyi dönemleri var, kötü dönemleri var, bunu Atatürk'te kabul ediyordu. En basit örnek ise Vahdettin örneği, günümüzde ABD'nin bizim mal kafalı insanlarımıza kabul ettirmek istediği Osmanlıcılık, Vahdettin'in Osmanlı döneminin ilkeleridir, yoksa ABD asla büyük kahramanımız ve Atamız Fatih Sultan Mehmet'in ilkelerini bizlere aşılamaya çalışmaz, ama maalesef içimizdeki yobaz kafalılar bunları idrak edecek kadar bir zekaya sahip değillerdir.

Atatürk'ün adı Kemal Paşa değildi, böyle bir terimi ancak Atatürk düşmanı yabancı ingiliz kafalılar kullanırlar. İyi niyetli olarak başka bir terim kullanacaksan, "Mustafa Kemal Paşa" yada "Mustafa Kemal" terimlerini kullanırsın, çünkü bunlar Atamıza askeri görevleri sırasında hitap edilen terimlerdir. Ama gerçek Türkler Atatürk'ü Ata'sı olarak kabul ettiği için "ATATÜRK" terimini tercih ederler, tarihi hadiselerden(Kurtuluş Savaşı ve öncesi) bahsedildiği zamanda "Mustafa Kemal Paşa" yada "Mustafa Kemal" terimleri kullanılabilir. Ama senin gibi "Kemal Paşa terimini saygısızlık yapmak amacıyla kullanan", "bilim dışı Türk, Turkic ayırımları yapan", "Azerbaycan Türkleri yerine kasıtlı bir şekilde Azeri terimini kullanan" insanların neleri amaçladığınız çok açık bir şekilde deşifre olmaktadır.

Atatürk bir "Hafız"dı, bu terimin ne anlama geldiğini bilen insanlar Atatürk'ün ne kadar bilimsel düşünen zeki bir Müslüman olduğunu anlarlar. Atatürk'ün bir tane "din karşıtı" diye adlandırdığınız bir faaliyetini(tarihi belgeleriyle) bile dahi gösteremezsiniz. Ayrıca gerçek İslam Dini Emevi Dini ile asla eşdeğer değildir, bu "Emevi Dini" terimini araştırmanızı tavsiye ediyorum, belki aydınlanırsınız.

Ayrıca, Atatürk'ün atalarının yani kökeninin ayrıntılarını bilemiyecek kadar cahil yada bilipte bunu bilinçli olarak fitne fesat amaçlarla gözardı edecek kadar kötü niyetlisiniz. Atatürk, Makedonya'nın Oğuz Türklerindendir. Dedeleri Fatih Sultan Mehmet'in Balkan Fetihleri sırasında Balkanlara yerleşen Yörük Türkmenlerdendir. Atatürk'ün Baba Tarafının aşireti "Kızıl Oğuz Kocacık" boyundandır.

Banned
    Last Online
    12-08-2018 @ 06:13 PM
    Ethnicity
    Turkish
    Ancestry
    Oğuz / Turcoman
    Country
    Turkey
    10,237
    Thumbs Up
    Received: 3,722
    Given: 1,300

0 Not allowed!

Sana bir tavsiyem var, kabul et, sen ve senin gibiler Vahdettin gibi İngiliz ajanlarının hayranlarısınız, siz Atatürk'e en ufak bir saygı duyacağınıza Irak'ta 1,5 milyon Müslüman'a soykırım uygulayan İngiliz ve Amerikanların kölesi ve mandası olmaktan onur duyan sapkın insanlarsınız. Osmanlı ve Atatürk'ü karşı karşı getirmek te ayrıca bir başka bir sapkınlıktır. Osmanlı Hanedanı'nın iyi dönemleri var, kötü dönemleri var, bunu Atatürk'te kabul ediyordu. En basit örnek ise Vahdettin örneği, günümüzde ABD'nin bizim mal kafalı insanlarımıza kabul ettirmek istediği Osmanlıcılık, Vahdettin'in Osmanlı döneminin ilkeleridir, yoksa ABD asla büyük kahramanımız ve Atamız Fatih Sultan Mehmet'in ilkelerini bizlere aşılamaya çalışmaz, ama maalesef içimizdeki yobaz kafalılar bunları idrak edecek kadar bir zekaya sahip değillerdir.

Atatürk'ün adı Kemal Paşa değildi, böyle bir terimi ancak Atatürk düşmanı yabancı ingiliz kafalılar kullanırlar. İyi niyetli olarak başka bir terim kullanacaksan, "Mustafa Kemal Paşa" yada "Mustafa Kemal" terimlerini kullanırsın, çünkü bunlar Atamıza askeri görevleri sırasında hitap edilen terimlerdir. Ama gerçek Türkler Atatürk'ü Ata'sı olarak kabul ettiği için "ATATÜRK" terimini tercih ederler, tarihi hadiselerden(Kurtuluş Savaşı ve öncesi) bahsedildiği zamanda "Mustafa Kemal Paşa" yada "Mustafa Kemal" terimleri kullanılabilir. Ama senin gibi "Kemal Paşa terimini saygısızlık yapmak amacıyla kullanan", "bilim dışı Türk, Turkic ayırımları yapan", "Azerbaycan Türkleri yerine kasıtlı bir şekilde Azeri terimini kullanan" insanların neleri amaçladığınız çok açık bir şekilde deşifre olmaktadır.

Atatürk bir "Hafız"dı, bu terimin ne anlama geldiğini bilen insanlar Atatürk'ün ne kadar bilimsel düşünen zeki bir Müslüman olduğunu anlarlar. Atatürk'ün bir tane "din karşıtı" diye adlandırdığınız bir faaliyetini(tarihi belgeleriyle) bile dahi gösteremezsiniz. Ayrıca gerçek İslam Dini Emevi Dini ile asla eşdeğer değildir, bu "Emevi Dini" terimini araştırmanızı tavsiye ediyorum, belki aydınlanırsınız.

Ayrıca, Atatürk'ün atalarının yani kökeninin ayrıntılarını bilemiyecek kadar cahil yada bilipte bunu bilinçli olarak fitne fesat amaçlarla gözardı edecek kadar kötü niyetlisiniz. Atatürk, Makedonya'nın Oğuz Türklerindendir. Dedeleri Fatih Sultan Mehmet'in Balkan Fetihleri sırasında Balkanlara yerleşen Yörük Türkmenlerdendir. Atatürk'ün Baba Tarafının aşireti "Kızıl Oğuz Kocacık" boyundandır.
    Öncelikle Batılılardan bu kadar nefret edip, bir Batı ülkesinde yaşaman hayret verici. Hafız meselesine gelirsek, seni iyi kandırmışlar. Olsa bile bir şey değişmez, Aziz Nesin'de gençken hafızdı. İcraate bakacaksın, bugün bu gaylere bu ortamı oluşturacak sosyal değişimin temellerini Kemal Paşa attı, İslam karşıtıydı. Sindirsende, sindirmesende gerçek bu. Ayrıca Vahdettin'in Kemal Paşa'ya icazet verip Anadolu'ya gönderdiği artık ispat edilmiş bir gerçek. Kemal Paşa seküler diktatördü, Stalin'den veya Hitler'den pek farklı değildi. Onlar kadar öldürmedi yalnız. Sadece inkilaplarının önünde engel gördüğü binlerce imamı, şeyhi filan İstiklal mahkemelerinde astırttı. Kimin İngilizlerle işbirliğine gittiğini istersen hiç tartışmayalım, altından kalkamazsın.

Member
    Last Online
    Ethnicity
    Türk
    Ancestry
    Türk
    Country
    Netherlands
    Politics
    Atatürkism
    Hero
    Religion
    Islam
    218
    Thumbs Up

0 Not allowed!

Öncelikle Batılılardan bu kadar nefret edip, bir Batı ülkesinde yaşaman hayret verici. Hafız meselesine gelirsek, seni iyi kandırmışlar. Olsa bile bir şey değişmez, Aziz Nesin'de gençken hafızdı. İcraate bakacaksın, bugün bu gaylere bu ortamı oluşturacak sosyal değişimin temellerini Kemal Paşa attı, İslam karşıtıydı. Sindirsende, sindirmesende gerçek bu. Ayrıca Vahdettin'in Kemal Paşa'ya icazet verip Anadolu'ya gönderdiği artık ispat edilmiş bir gerçek. Kemal Paşa seküler diktatördü, Stalin'den veya Hitler'den pek farklı değildi. Onlar kadar öldürmedi yalnız. Sadece inkilaplarının önünde engel gördüğü binlerce imamı, şeyhi filan İstiklal mahkemelerinde astırttı. Kimin İngilizlerle işbirliğine gittiğini istersen hiç tartışmayalım, altından kalkamazsın.
    Herhalde siz yabancı dil ve Türkçe ile forumlerde yazan kişiler hep aynı yöneticilerden troll stratejileri alıyorsunuz. Hep aynı tür mantıksız mesajları yazarak kendinizi açık bir şekilde deşifre ediyorsunuz. Sen açık bir şekilde bir Türk ve Atatürk düşmanısın, hatta senin gibilerinin Türk olmadığınız halde burada Türk'müş gibi yorumlar yazdığınızdan bile şüpheleniyorum.

Ben ise tüm Batılılardan filan nefret etmiyorum, ben sadece Irak'ta sırf masum insanların kaynaklarını sömürmek ve pazarlamak için, 1,5 milyon insana soykırım uygulayan ve namusuna ırzına geçen şerefsiz adamların zihniyetinden nefret ediyorum. Sen ise bu düşman zihniyete put gibi tapınmayı kutsal sayan, ama aynı anda Atatürk'ten nefret eden onursuz bir kişiliğe sahip birisin.

Atatürk Hafız'dı, kabul et, bunun yalan olduğunu ispat edebiliyorsan seni İngiltere'nin Müslüman padişahı yaparım ödül olarak. Senin gibi sapkın insanlar "Atatürk Kuran'ı yere attı" gibi sapık yalanları 18 yaşı altındaki yatılı okullarda eşcinsel skandalları yaşıyan cahil gençlerimize yaymakla meşgulsünüz.

Samimi olsan BİR TANE örnek verirdin Atatürk'ün din düşmanı olduğunu gösteren, ama GERÇEK ŞUDUR Kİ ATATÜRK OLMASAYDI BUGÜN DÜNYADAKİ MÜSLÜMANLARIN SAYISI BELKİ TOPLAMDA 1-2 MİLYON CİVARINDA OLACAKTI.

Buradaki bilgileri okuyun ve aydınlanın: Vahdettin'in Hainliğini İspatlayan Gerçekler

Quote Originally Posted by http://www.turktoresi.com/viewtopic.php?f=227&t=12159
    Başından beri anlattığım gibi Vahdettin’in kurtuluş planı, “düşmana karşı silahlı direniş” değil, “düşmanın merhametine sığınmaktır.” Vahdettin, özellikle Paris Barış Konferansı’nın arifesinde, İzmir’deki kanlı olaylardan dolayı Batı kamuoyu da Türkiye’nin lehine dönmüşken, İngilizleri memnun ederek, onların bir dediğini iki etmeyerek İngiliz desteğini arkasına aldığı takdirde işgallerin sona ereceğini ve devletin kurtulacağını düşünmektedir. Yani Vahdettin’e göre “devletin kurtuluşu” İngilizleri memnun etmekle mümkündür. O sırada İngilizleri memnun etmenin biricik yolu ise, İngilizlerin 21 Nisan tarihli notası doğrultusunda Anadolu’daki karışıklıkları önlemektir. Dolayısıyla Padişah Vahdettin’in, bu karışıkları önleyecek paşaya, Yıldız Sarayı’nda “Paşa Paşa devleti kurtarabilirsin” derken kastettiği şey, İngilizlerin notası doğrultusunda Anadolu’daki karışıklıkların önlenmesi ve asayişin sağlanmasıdır.

Ayrıca Vahdettin tek “kurtuluş planının” İtilaf Devletleri’ne güvenmek olduğunu anılarında açıkça itiraf etmiştir:

“Devlet tehlikede ve İstanbul sallantıda idi. Şahsen müstakil bir siyasetim yoktu, ama kurtuluşumuz için babam Abdülmecit Han’dan miras aldığım İtilaf Devletleri’ne yakınlık politikasını, İngilizlerin zıddına hareket etmemek ve Fransızlarla İngilizleri gücendirmemek şeklinde, uyuşmacı bir siyaseti seçmiştim. Böylelikle anlaşma olmasa bile hiç olmazsa husumetlerini (düşmanlıklarını), şiddet ve nefretlerini azaltmaya çalışıyordum ”

Vahdettin ile Atatürk’ün “devletin kurtuluşundan” anladıkları çok farklı şeylerdir. Vahdettin’in “devletin kurtuluşu” yöntemi, İngilizleri memnun etmek ve onların desteğini almak biçimindeyken; Atatürk’ün “devletin kurtuluşu” yöntemi, bütün düşmanlara karşı mücadele ederek tam bağımsızlığı elde etmek biçimindedir. Ayrıca, Vahdettin, “devletin kurtuluşu” derken aynı zamanda kendi tahtı ve tacını kastederken, Atatürk, “devletin kurtuluşu” derken, ulusun egemenliğini kastetmektedir. “Müttefiklerin, bitip tükenmeyen isteklerini yerine getirmekten bıktığım söyleyen Padişah’ın özlemini çektiği kurtuluş, onların şikâyetlerinin giderilerek Osmanlı taç ve tahtını koruyacak olabildiğince ılımlı bir barışa biran önce kavuşmak olmalıdır. Mustafa Kemal ise başından beri bireysel ya da hanedana sınırlı bir kurtuluş değil, yurdu ve ulusu içeren bütünsel bir kurtuluş amaçlamaktadır. ”

Atatürk, Samsun’a çıkıp, kafasındaki “kurtuluş planı” doğrultusunda direniş hazırlıklarına başlayınca İngilizler, Sadrazam Damat Ferit ve Padişah Vahdettin’den “Atatürk’ü bir an önce İstanbul’a geri çağırmalarını istemişler”, bu doğrultuda hemen harekete geçen Damat Ferit ve Padişah Vahdettin, birkaç defa Atatürk’ü İstanbul’a geri çağırmışlar, ancak Atatürk bütün bu çağrılara olumsuz cevap vererek, gerekirse “sine-i millette bir ferdi mücahit olarak” mücadelesini sürdüreceğini bildirmiş ve istifa etmiştir. Bunun üzerine Padişah Vahdettin, 8 Temmuz 1919’da Atatürk’ün müfettişlik görevine son vermiştir.

Source: Atatürk’ün Samsun’a Çıkışı ve Vahdettin
    Stalin ve Hitler, İngiliz ajanı idiler ve Atatürk ise İngiliz ordusunu dize getirip, mağlup edip kancık gibi kaçmalarını sağlamıştır.

Churchill, Hitler and Stalin Work Together

Stalin's British Training

Adolf Hitler, The Incestuous Catholic Jew

Hitler was a British Agent

İzmir'in Menemen ilçesinde yaşanan insanlık dışı katliamda, Kubilay'ın İngiliz mandacısı yobaz hainler tarafından kafasının kesilerek şehit edilmesi sonrasında idam edilen şerefsiz yobazlardan, o sahte Müslümanlardan, Emevi dinine inanan o sapık adamların idamından bahsediyorsun herhalde. Senin put gibi tapındığın İngiltere ve ABD'de bir askeri bukadar vahşi ve haince katledilsin, ozaman bak sen o put gibi tapındığın düşman devletlerin yaptıklarına. Yahu, insanda utanma olur, ben sizin gibi insanların adına utanıyorum açıkçası, böyle aşşağılık bir şekilde argümanlar kullanacak kadar alçalmışsınız ve mantıktan uzaksınız, daha ne diyebilirim.

Tehditle bilim olmuyor, belgeleri, dokümanları sırala gerçekler ortaya çıksın, bu forumdaki diğer put kardeşlerin gibi mantıksız yorumlar yazarak hiç kimseyi etkileyemezsiniz, bu dostça bir uyarım olsun sizlere.

Axis Hatemonger Arrow Cross's Avatar
    Last Online
    01-23-2021 @ 04:53 PM
    Meta-Ethnicity
    Turanic
    Ethnicity
    Magyar
    Ancestry
    Carpathian Basin
    Country
    Hungary
    Politics
    National Socialist
    Religion
    Reformed Protestant
    1,850
    Thumbs Up
    Received: 107
    Given: 78

0 Not allowed!

Good job. In an insane country, the police protect the degenerates. In a semi-decent country, the police harass the degenerates. In a normal country, the degenerates are not even allowed to "march" anywhere but to their friendly neighbourhood concentration camp to be put to good use by way of ennobling hard physical labour.

Page 31 of 32 FirstFirst ... 21272829303132 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)