Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 12

Thread: Динарци?

  1. #1
    New Member
    Join Date
    Sep 2023
    Last Online
    09-06-2023 @ 10:54 PM
    Ethnicity
    Serb
    Country
    Serbia
    Gender
    Posts
    6
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

    0 Not allowed!

    Default Динарци?

    Александар Вулин





    Александар Раковић




    Њих двојица се залажу за СРПСКИ СВЕТ. Свесна сам да постоји посебна секција за то али пошто су тамо већином странци, хтедох да се у наше људе више уздам. Јесу ли они Динарци?

    Иначе, ја сам нова овде, ако има живих чланова волела бих чути шта мисле о српском свету?

  2. #2
    Veteran Member Apricity Funding Member
    "Friend of Apricity"


    Join Date
    Oct 2022
    Last Online
    @
    Meta-Ethnicity
    .
    Ethnicity
    .
    Country
    Montenegro
    Gender
    Posts
    1,149
    Thumbs Up
    Received: 1,816
    Given: 1,597

    0 Not allowed!

    Default

    Pozdrav i dobro nam dosla

    Da li su dinarski tip? Nemaju te noseve i nisu uopste visoki ljudi

    Ne znam sta da kazem za "Srpski svet" treba čuvati ovo što imamo jer smo okruženi sa svih strana i niko nam ne želi dobro.

  3. #3
    New Member
    Join Date
    Sep 2023
    Last Online
    09-06-2023 @ 10:54 PM
    Ethnicity
    Serb
    Country
    Serbia
    Gender
    Posts
    6
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

    0 Not allowed!

    Default

    Хвала на гостопримству! Још увек учим како функционише овај форум, али се полако сналазим.

    ,,Cрпски свет'' обухвата Србију, Црну Гору и Републику Српску. Наша свест о српству данас је много јача него пре двадесет и кусур година. Примери јединства током литија у Црној Гори и мини литија широм Србије и Српске су то потврдили. Посебно ми се допало увођене државног празника ,,Дан српског јединства, слободе и националне заставe'', тада се наш народ зближава упркос границама које нас раздвајају. Лично подржавам мирно уједињење, слично уједињењу две Немачке.

    Што се тиче оних који нам не желе добро, то је промењљива ствар као и клима. На пример, Мађарска је пре 100 година презирала све српско, а данас имамо веома добре односе како и доликују комшијским земљама. Ми смо држава са богатом традицијом и великим народом. Стварање животног простора за Србе ће допринети стабилности на Балкану, док се за велику шиптарију не може рећи исто. Надам се да ће наш политички кадар када за то дође време, успети да покаже комшијама да нисмо зли империјалисти, већ да се ради о уједињењу народа који је вековима био раздвојен, и због тог стања изложен истребљивању и погромима. Наравно, овај процес ћемо сами морати да спроведемо, не треба очекивати да ће велике силе, како тврде популисти, учинити то за нас. У време Османског царства били смо скоро поражени као народ, за време Аустро Угарске а касније и НДХ на ивици истребљења, а сада, погледај где смо сада. Кључ је у нашем духу и вери, у ономе што нас је одржало кроз векове, упркос страшним жељама многих а већином наших комшија, да нестанемо. Поздрав теби Србине!


    Бања Лука 1941




    Бања Лука 2021


  4. #4
    Veteran Member Victor's Avatar
    Join Date
    Jan 2021
    Last Online
    Yesterday @ 11:22 PM
    Location
    South Russian Dixieland
    Meta-Ethnicity
    Southerner
    Ethnicity
    Russian
    Ancestry
    Russian, Ukrainian, Greek, Vlach
    Country
    Russia
    Politics
    Monarchism, Corporatism, Meritocracy
    Religion
    Christianity
    Age
    37
    Gender
    Posts
    7,798
    Thumbs Up
    Received: 7,646
    Given: 7,825

    0 Not allowed!

    Default

    Вулин ме подсећа на Стива Бушемија

  5. #5
    Veteran Member Apricity Funding Member
    "Friend of Apricity"


    Join Date
    Oct 2022
    Last Online
    @
    Meta-Ethnicity
    .
    Ethnicity
    .
    Country
    Montenegro
    Gender
    Posts
    1,149
    Thumbs Up
    Received: 1,816
    Given: 1,597

    0 Not allowed!

    Default

    Nema na čemu.

    Ne bi tu bilo ništa mirno. Odma bi nas proglasili agresorima,kršenje dejtona i opet ulazimo u novu avanturu.Ti si jak onoliko ko stoji za tebe. Svi oko nas imaju nekog, Hrvati Nemce, muslimani Turke, Siptari Amere itd (svi su NATO u prevodu) samo mi smo sami.Rusija nam ne bi pomogla, daleko je i okruzeni smo. Samo bi istrgovali nešto za sebe. Nemoguce je danas da zaratujes a da se svi ne umešaju. Mi ni nemamo redovni vojni rok a treba da budemo jaki kao Izrael, isto su okruzeni neprijateljima kao mi.

    Madjarska moze da nas voli ne voli nebitno, NATO su i ako se zarati nece biti na nasoj strani. I te kako ce dozvoliti Amerima svoju teritoriju odakle bi nas napali, isto vazi i za Rumune. Ima da cute i da rade sta im se kaze. Niko se tu ništa ne pita.Samo bi se ponovila 1999.

    Čuvati naše teritorije ali jako mudrom politikom i natalitetom i onda ce sve samo da dodje. Ratom sve gubimo i rat za sad je više u interesu našim neprijateljima.

    Prvi svetski rat preko milion zrtava, drugi svetski rat isto, izgubili smo toliko zivota, niko drugi oko nas nije toliko ginuo kao mi a danas se slade neprijatelji nasim teritorijama, dele medjusobno a niko tu nije ginuo za njih kao mi. To mene sve boli ali mora samo mudra politika i natalitet.

  6. #6
    New Member
    Join Date
    Sep 2023
    Last Online
    09-06-2023 @ 10:54 PM
    Ethnicity
    Serb
    Country
    Serbia
    Gender
    Posts
    6
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Far_away View Post
    Nema na čemu.

    Ne bi tu bilo ništa mirno. Odma bi nas proglasili agresorima,kršenje dejtona i opet ulazimo u novu avanturu.Ti si jak onoliko ko stoji za tebe. Svi oko nas imaju nekog, Hrvati Nemce, muslimani Turke, Siptari Amere itd (svi su NATO u prevodu) samo mi smo sami.Rusija nam ne bi pomogla, daleko je i okruzeni smo. Samo bi istrgovali nešto za sebe. Nemoguce je danas da zaratujes a da se svi ne umešaju. Mi ni nemamo redovni vojni rok a treba da budemo jaki kao Izrael, isto su okruzeni neprijateljima kao mi.

    Madjarska moze da nas voli ne voli nebitno, NATO su i ako se zarati nece biti na nasoj strani. I te kako ce dozvoliti Amerima svoju teritoriju odakle bi nas napali, isto vazi i za Rumune. Ima da cute i da rade sta im se kaze. Niko se tu ništa ne pita.Samo bi se ponovila 1999.

    Čuvati naše teritorije ali jako mudrom politikom i natalitetom i onda ce sve samo da dodje. Ratom sve gubimo i rat za sad je više u interesu našim neprijateljima.

    Prvi svetski rat preko milion zrtava, drugi svetski rat isto, izgubili smo toliko zivota, niko drugi oko nas nije toliko ginuo kao mi a danas se slade neprijatelji nasim teritorijama, dele medjusobno a niko tu nije ginuo za njih kao mi. To mene sve boli ali mora samo mudra politika i natalitet.

    Ни ја не подржавам идеју слања српске деце у беспотребни рат или неку већ изгубљену битку. Верујем да постоје мудрији и стратегијски бољи приступи који нас могу приближити ка нашем циљу. Погледајмо пример Црне Горе. Постепено улагање, подршка медијима, стварање економске зависности, помоћ опозицији, и, ако је неопходно, подршка народу. Зашто бисмо се упуштали у сукобе и проливање српске крви када постоје паметнији путеви? Размотримо сарадњу између Србије и Републике Српске - инвестиције, инфраструктурни пројекти, наменска индустрија и трговина оружјем. Дакле, нико не предлаже непотребне жртве као у прошлости, већ је потребно деловати паметно и стратегијски како бисмо заштитили наше интересе. Аргумент да не треба бити оптимиста или радити на својим циљевима због сложених околности или интереса других није ваљан и може нас одвести у дефетизам. Морамо сачувати своје снове и идеале у срцу, као што су то чинили и Јевреји када су деценијама говорили ,,Догодине у Јерусалиму''.
    Last edited by Bistrica; 09-06-2023 at 12:12 AM.

  7. #7
    Veteran Member Apricity Funding Member
    "Friend of Apricity"


    Join Date
    Oct 2022
    Last Online
    @
    Meta-Ethnicity
    .
    Ethnicity
    .
    Country
    Montenegro
    Gender
    Posts
    1,149
    Thumbs Up
    Received: 1,816
    Given: 1,597

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Bistrica View Post
    већ је потребно деловати паметно и стратегијски како бисмо заштитили наше интересе.
    Napisala si "ujedinjenje" misleći na RS i Srbiju, to u ovom sada trenutku, nije pametno. Objasnio sam realan scenario samo. Odma bi se oni predstavili kao Ukrajina.


    Quote Originally Posted by Bistrica View Post
    Аргумент да не треба бити оптимиста или радити на својим циљевима због сложених околности или интереса других није ваљан и може нас одвести у дефетизам. Морамо сачувати своје снове и идеале у срцу, као што су то чинили и Јевреји када су деценијама говорили ,,Догодине у Јерусалиму''.
    Naš uspeh u cilju bukvalno zavisi od okolnosti, tj geopolitičke okolnosti.
    Jesu govorili to ali imali su i dosta dece...natalitet i sve dodje posle.

  8. #8
    New Member
    Join Date
    Sep 2023
    Last Online
    09-06-2023 @ 10:54 PM
    Ethnicity
    Serb
    Country
    Serbia
    Gender
    Posts
    6
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

    0 Not allowed!

    Default

    Quote Originally Posted by Far_away View Post
    Napisala si "ujedinjenje" misleći na RS i Srbiju, to u ovom sada trenutku, nije pametno. Objasnio sam realan scenario samo. Odma bi se oni predstavili kao Ukrajina.



    Naš uspeh u cilju bukvalno zavisi od okolnosti, tj geopolitičke okolnosti.
    Jesu govorili to ali imali su i dosta dece...natalitet i sve dodje posle.
    Стабилност Срба у региону је интерес наше државе, уједињење је могуће и кад тад ће се остварити јер то пусто налаже природа. Да су такав начин размишљања имали наши преци за време османлија, да ли би смо уопште данас и имали државу? Оно што је Јевреје одржало јесте првенствено њихов менталитет, наталитет и остало, све то долази после. Не смемо себи дозволити да се одрекнемо наших вековних огњишта и наших људи, безобзира у каквој се ситуацији тренутно налазимо. Важно је да се не предајемо и да гајимо наду за бољу будућност, упркос изазовима са којима се суочавамо. Због таквог менталитета ми смо кроз векове важили за непокорив и непоколебљив народ! Негде сам прочитала занимљив цитат и остао ми је урезан у глави ,,Срби су ратовали са Хитлером, Аустро Угарском и Османским царством, док наше комшије, највеће царство против кога су ратовали била је Србија.''


    Да додам да су данас мале државе на Балкану суочење са изазовима као што су висок морталитет, слаба економија и масовна миграција становништва. Изузетак су Србија, Хрватска и Словенија које привлаче нове имиграције, што им омогућава стабилнију будућност. Ове остале државе се суочавају са тренуцима када ће њихов опстанак бити озбиљно угрожен. Ево занимљив податак о лажној државици
    Косовска агенција за статистику (АСК) саопштила је данас да је за седам месеци на Космет увезена роба вредна 512 милиона евра, док је вредност извоза била 67,3 милиона евра. Покривеност увоза извозом, како се додаје у саопштењу, била је само 13,1 одсто.
    Last edited by Bistrica; 09-06-2023 at 12:52 PM.

  9. #9
    Veteran Member Apricity Funding Member
    "Friend of Apricity"


    Join Date
    Oct 2022
    Last Online
    @
    Meta-Ethnicity
    .
    Ethnicity
    .
    Country
    Montenegro
    Gender
    Posts
    1,149
    Thumbs Up
    Received: 1,816
    Given: 1,597

    0 Not allowed!

    Default

    Mi nismo jaki kao Rusija da se "ujedinjujemo" tek tako a i njima dupe pomeraju a sila su. Samo bi rizikovali gubitak teritorije, Republika Srpska je jedino nesto sto smo dobili, sve ostalo smo izgubili.
    Čuvaš sad ove teritorije koje imaš, Republiku Srpsku, taj ZSO na kosovu kad bi dobili bilo bi odlično, ali naša pozicija nije jaka jer mi nismo "saveznik" a šipsoni jesu. Zato neće da ih pritiskaju i ovi se bahate.
    Republika Srpska+ ZSO + uraditi nešto slično u Crnoj Gori i tako ako bi bilo, tako od totalnog gubitnika postaješ pobednik.

    Odakle si ti i koje si godište?

  10. #10
    New Member
    Join Date
    Sep 2023
    Last Online
    09-06-2023 @ 10:54 PM
    Ethnicity
    Serb
    Country
    Serbia
    Gender
    Posts
    6
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

    0 Not allowed!

    Default

    Oдрећи се, предати или изгубити територију је нешто што ни једна државотворна нација не може прихватити. Није битно што се тренутно те територије налазе под окупацијом или изван њених историјских граница. Најважније је да једна нација никад не одустане од тих територија, а време ће донети погодан тренутак када ће се те територије моћи повратити.

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 2
    Last Post: 07-27-2018, 06:46 PM
  2. Replies: 2
    Last Post: 01-13-2013, 10:27 AM
  3. Replies: 0
    Last Post: 12-30-2012, 08:56 PM
  4. Replies: 1
    Last Post: 11-09-2012, 06:23 AM
  5. Replies: 0
    Last Post: 11-05-2012, 02:25 PM

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •